Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 6 voturi

Clubul "babelor" FIV-oase 74


202 raspunsuri la acest subiect

#71
QiaoBing

QiaoBing

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 7.160 mesaje

Postat 03 martie 2013 - 02:31

[pup] huhurezele !
ama nici tu nu l-ai culcat inca pe bebita ? bataita !
am gasit o alta reteta de pui cu sos de rodii si cus-cus, dar mai caut, si o supa de chimen [pofta]

---------------------------------------------
TANARA SPERANTA
Copiii vostri nu sunt copiii vostri. Ei sunt fii si fiicele dorului Vietii de ea insasi indragostita. Ei vin prin voi, dar nu din voi. Si, desi sunt cu voi, ei nu sunt ai vostri. Puteti sa le dati dragostea, nu insa si gandurile voastre, Fiindca ei au gandurile lor, Le puteti gazdui trupul dar nu si sufletul, Fiindca sufletele lor locuiesc in casa zilei de maine, pe care voi nici chiar in vis nu o puteti cunoaste. Putei nazui sa fiti ca ei, dar nu cautati sa ii faceti asemenea voua, Pentru ca viata nu merge inapoi, nici nu zaboveste in ziua de ieri" (Kahlil Gibran)


#72
amaradia

amaradia

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 372 mesaje

Postat 03 martie 2013 - 02:38

supa aia de chimen imi spune ceva [pofta]
dar pui cu rodii si cus-cus... nu inteleg combinatia

ma duc, ma duc sa ma culc, nu da
[pup]

____________________________________________________________________________________
Darul de a rabda necazurile este mai mare decat darul de a invia mortii. Pentru ca daca invie cineva un mort, atunci ii ramane dator lui Dumnezeu, pentru ca rugaciunea i-a fost ascultata. Dar daca cineva rabda necazurile, atunci acestuia Insusi Dumnezeu ii ramane dator“. Sfantul Ioan Gura de Aur






--------------------------------------


#73
QiaoBing

QiaoBing

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 7.160 mesaje

Postat 03 martie 2013 - 02:46

cuscus-ul e pe post de garnitura. iete reteta http://www.icre-negr...i-cus-cus.html. Inca nu sunt satisfacuta, mai caut.

---------------------------------------------
TANARA SPERANTA
Copiii vostri nu sunt copiii vostri. Ei sunt fii si fiicele dorului Vietii de ea insasi indragostita. Ei vin prin voi, dar nu din voi. Si, desi sunt cu voi, ei nu sunt ai vostri. Puteti sa le dati dragostea, nu insa si gandurile voastre, Fiindca ei au gandurile lor, Le puteti gazdui trupul dar nu si sufletul, Fiindca sufletele lor locuiesc in casa zilei de maine, pe care voi nici chiar in vis nu o puteti cunoaste. Putei nazui sa fiti ca ei, dar nu cautati sa ii faceti asemenea voua, Pentru ca viata nu merge inapoi, nici nu zaboveste in ziua de ieri" (Kahlil Gibran)


#74
anaasta

anaasta

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.377 mesaje

Postat 03 martie 2013 - 10:55

Salutare, fetelor! [flo] Nu stiu la voi cum e, dar aici e un soare mareeeee cu niste colti fiorosi de-a dreptul!


Ce fain ca a fost forfota pe aici, ca ati avut chef de povesti, de hlizeli etc.... me likey! [olala] Eu am fost plecata furnicuta dupa provizii la parinti si socri, asa ca nu-mi bat deocamdata capul cu ce voi gati, va las doar pe voi. [:D]


Ioana, multa sanantate Anei, sa scape cat de repede! [pup]


Amaradia, bafta multa la amnio. Cand ai zis ca o ai? [flo]


Nanne, zi-mi de matza ta ce te-am intrebat. Sunt interesata direct de acele aspecte. [:D]


Lara, da, da - asa a fost si la primul capitol atunci.... [pup]


M-ati omorat cu bac-ul, dar zau de nu ma voi gandi. Din pacate, cred ca fara rezultat. Daca m-am dus sa verific daca am pomenit-o pe Sami cand s-a reintors, va dati seama ca sansele sa imi aduc aminte ce mi-a picat la bac la oral romana, sunt aproape nule. Nota o tin mine, insa, fu 10. [:D]

Ari, Ady, Qiao... de fapt, hai ca nu mai enumar, va imbratisez pe toate fara discriminare si sper sa se instaleze primavara asta cu drepturi depline cat de repede! [pup]

#75
samira33

samira33

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 6.331 mesaje

Postat 03 martie 2013 - 11:48

buna dimi [:)]

la mine oralu' a fost de nota 9 [:I][:I][:I] si scrisu' de 10....ca le-am povestit eu de Liviu Rebreanu tot ce stia toata lumea si in plus despre Jar si Amandoi....2 romane scurte despre care la vremea "aia"....[alcool] Dumnezeule,parca vorbesc din preistorie...nu se stia mare lucru.
Presupun ca acum sunt cunoscute aceste 2 romane si nu mai reprezinta o noutate.

ce faceti???
mie imi e cam frigulet....stau de 2 ore in fotoliu in pijama si mi-au inghetat picioarele...am facut munca de cercetare pe internet si n-am simtit cand a trecut timpul...dar acum simt picioarele reci bocna.

pe mine va rog sa ma scuzati daca nu va felicit sau chestiide genul asta...dar habar nu am care si in ce stare va aflati si decat sa dau cu batzu-n balta mai bine tac din gura pana ma dumiresc ce si cum.

________________________________________________________________________________________
[copil]



#76
velvet

velvet

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 9.616 mesaje

Postat 03 martie 2013 - 11:59

neata fete [pup]

media mea generala la bac a fost 9,85 [:D]de cand ma stiu invat...in scoala am invatat pt examene,pt ca sa fiu printre primii,ca mi-a si placut la unele materii...apoi la facultate sa am note mari,ca mi-a placut ce am ales,la fel sa fiu printre primii,apoi pt licenta,apoi la serviciu alte examene,etc...si printre ele,am invatat ce a vrut viata sa-mi predea...nu toate lectiile frumoase,dar mergem inainte!

sami [flo]

#77
samira33

samira33

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 6.331 mesaje

Postat 03 martie 2013 - 12:35

mda....imi e atat de familiar modelul de tocilara [:D][:D][:D]
si mie mi-au placut unele materii...pe unele le-am urat din ficati-si cred ca mai mult din cauza profesorilor nu din cauza materiei in sine.

imi aduc aminte ca am fost atat de tuta incat si pentru lucrarea de licenta si pentru dizertatia de la master mi-am facut lucrarile singura.
nu m-a dus capu' sa mi le cumpar si eu de pe net......noooooooo.....eu m-am dus o luna intreaga la bibiloteca ASE-ului ca un soarece de biblioteca si am am scos toate cartile prafuite de prin toate cotloanele de cred ca m-a injurat bibliotecara de mi-au mers fulgii ca am pus-o sa caute prin cele mai ascunse unghere.
si cu toate cartile in brate....am facut mormane de copii xerox cu care m-am dus constiincioasa acasa si am inceput sa conspectez.
dupa ce am terminat cu partea teoretica...da-i agitatie cu studiu de caz...sa obtin documentele necesare si am avut si un studiu de caz d-ala de avea o tona de documente.
mai fetelor....si la sustinere....2 minute au frunzarit munca mea de luni bune si m-au trimis acasa [mai]

n-as mai face la fel acum.
bine....daca as putea sa dau timpul inapoi...as face si copii inainte de 30 de ani [:D]...
si daca tot am adus vorba de copii...sa va spun ca am mai experimentat o stare...pentru care nu eram pregatita.
Nu m-a daramat...doar m-a surprins pentru ca,efectiv, n-o luasem in calcul.
Asadar....incercare mea de la turci s-a soldat cu o sarcina monoembrionara...pe care am pierdut-o la 7 saptamani si 2 zile.
In mintea mea existau 2 posibilitati-sa reusesc sau nu....dar sa reusesc si sa nu se finalizeze nu ma asteptam sa mi se intample.
Asa ca am descoperit ca se mai poate intr-un fel.

va pove pe seara mai multe...daca vreti sa auziti,evident...ca raman singura pe plantatie...soata pleaca in strainezia.

________________________________________________________________________________________
[copil]



#78
velvet

velvet

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 9.616 mesaje

Postat 03 martie 2013 - 12:41

sami [:(]eu in sufletul meu speram ca esti gravi acasica,la caldurica..imi pare fff rau.si daca poti povesti,eu as vrea...[pup]

in leg cu conspectatul,asa si eu...vai de capu meu!am fost si la bucuresti la biblioteca pt material [bang]acum pana in august trebuie sa fac alta lucrare.si la fel material...ioc...[alcool]nu stiu ce-oi face.

#79
velvet

velvet

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 9.616 mesaje

Postat 03 martie 2013 - 12:44

si,da,si eu as face un singur lucru altfel-copii cat mai repede dupa ce m-am casatorit.dar am asteptat sa imi dau examenele,sa,sa,sa...proasta alegere!

#80
samira33

samira33

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 6.331 mesaje

Postat 03 martie 2013 - 12:45

hmmm,mi-ar fi placut si mie...ar fi fost frumos sa apar ca o floare ca un crin cu altfel de vesti...da' uite ca viata asta ne surprinde mereu...si nu intotdeauna placut.....
[flo]

________________________________________________________________________________________
[copil]




Panic Questions

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

Last Blogs

  • Usor usor..

    Andreeaflore1991
    - Astăzi, 15:42

  • 28 de saptamani

    kiki_2024
    - Astăzi, 15:27

  • Control lunar

    Vasilescu Georgeta
    - Astăzi, 12:38

  • Agitatie pe final

    Roxi_pisicul23
    - Astăzi, 12:03

  • Saptamana 28

    Deutzuk
    - Astăzi, 11:08

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -