Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 6 voturi

Clubul "babelor" FIV-oase 74


202 raspunsuri la acest subiect

#131
amaradia

amaradia

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 372 mesaje

Postat 03 martie 2013 - 23:26

ana [flo]
amnio fac saptamana viitoare, maine aflu exact cand.
deja parca ma invaluie frica

[pup] toate babutele

____________________________________________________________________________________
Darul de a rabda necazurile este mai mare decat darul de a invia mortii. Pentru ca daca invie cineva un mort, atunci ii ramane dator lui Dumnezeu, pentru ca rugaciunea i-a fost ascultata. Dar daca cineva rabda necazurile, atunci acestuia Insusi Dumnezeu ii ramane dator“. Sfantul Ioan Gura de Aur






--------------------------------------


#132
amaradia

amaradia

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 372 mesaje

Postat 03 martie 2013 - 23:28

nanne [flo] multumesc, am sa-mi cumpar si eu

____________________________________________________________________________________
Darul de a rabda necazurile este mai mare decat darul de a invia mortii. Pentru ca daca invie cineva un mort, atunci ii ramane dator lui Dumnezeu, pentru ca rugaciunea i-a fost ascultata. Dar daca cineva rabda necazurile, atunci acestuia Insusi Dumnezeu ii ramane dator“. Sfantul Ioan Gura de Aur






--------------------------------------


#133
anaasta

anaasta

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.377 mesaje

Postat 04 martie 2013 - 00:00

Ama, iti tin pumnii, Doamne ajuta sa fie totul bine! [flo]

#134
nanne16

nanne16

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.166 mesaje

Postat 04 martie 2013 - 00:13

Asa este, totul e cu suisuri si cobrasuri.
Eu citesc de mult forumul, chiar daca nu mi-am facut simtita prezenta si nu am ales doar prin faptul ca este pe val x sau y.
La fel cum pot întelege dezamagirea sau durerea.
Nu stiu cum, dar nu am avut probleme cu preluarea celor de la parcul auto, decat cand am ajuns ultima oara - dar si atunci nu mai mult de 10 Min, iar eu am facut multe drumuri inainte si înapoi, pentru ca nu am vrut sa stau acolo, dar nici nu am întârziat niciodata. Dimpotriva, de Sf. Ion a nins in Istanbul [:D], dar am ajuns ok la aeroport. Ca am plecat la 10 in loc de 7, e altceva, dar pe ei câtiva fulgi ii destabilizeaza rau, pentru nu-s obisnuiti. [alcool]
Nu contrazic, insa aceasta este experienta mea, pe care evident ca o doresc tuturor, indiferent de alegerile pe care le fac. [flo]
Nu consider ca tayfun este zeitate, este un om, un doctor, care încearca sa îsi faca cat mai bine datoria. Nu am avut ocazia sa observ comportament nepotrivit din partea nimanui din Acibadem.
Ma bucur ca ai ales sa revii si sa ne transmiti experienta ta, pentru ca astfel fetele mai tinere sper sa înteleaga ca nu întotdeauna more is better...
Cumva daca nu ar primi meniul complet, iar u sau v tipa de pe forum le-ar fi primit si a mai si reusit, inseamna ca medicul x sau y nu le trateaza corespunzator. Ideea e ca poti sa ai totul si totusi sa nu fie cheia sau acea cheie sa te darame pe tine, ceea ce nu e de dorit, nu? Pentru ca sper ca toata lumea a inteles ca sanatatea noastra fizica si psihica este prioritara. Nu am putea fi cu adevarat alaturi de cei dragi, altfel.
Eu iti doresc ca urmatoarea încercare, oricând, oricum, oriunde va fi, sa se incununeze cu fetita dorita si propovaduita acum ceva timp... [flo]


Nanne
_______________
Factor XIII V34L - pozitiv heterozigot; PAI 4G/4G homozigot; EPCR haplotipuri - A2/A3

#135
DaniellaSM

DaniellaSM

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 432 mesaje

Postat 04 martie 2013 - 00:50

Buna seara Babute/Babes,

Scuze daca deranjez, am sa fiu scurta si la subiect Samira ti am multumit ca existi pe Fiv in Ungaria si iti multumesc si aici pt perioada mea de cumpana in care raspunsurile tale la PM-ri le am citit si recitit ca sa bag totul la capsor!doar atat ca ma facut sa plang ca in copil prin ce ai trecut si sa nu regret calea pe care am ales-o ! Si stiu ca pt tine journey'l nu s-a terminat inca , continua si fii optimista ca cineva acolo
sus ni le da dar pe rand, ![pup]

Apropo de Prednisolon , eu am scris anul trecut ca intrasem in sevraj dupa rezultatul negativ de pregneala, se reduce din el dar nu se opreste dintr o data,Atentie tuturor aspirantelor de steroizi Side effects , cititi foarte bine si atunci cand totul se naruie nu opriti medicam anuntati dr care vi l-a prescris!!'


Lara, un multumesc si un big hug, from b.tch to my Lady, pt acele PM si pt Endo Injury,,,, eu inca cred in magia Endo I. [pup]

Doamnele mele Babute , va doresc o seara buna !![flo]


5 Fivuri nereusite - 2008-2012(London & Szeged) .
MTHFR A1298C-heterozigot
PAII 675-4G/5G-heterozigot
risc tromboza

If you can you should,No matter what!

#136
adrianaady

adrianaady

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.546 mesaje

Postat 04 martie 2013 - 00:52

Samira, cum a adormit tribul ,desi stiam povestea aventurii in Turcia , am citit tot cu sufletul la gura. Ai un stil de a povesti absolut delicios.[pup]
Vroiam sa mai adaug ceva; ai mare dreptate cu privire la marea calitate a oamenilor, toleranta, dar e una si mai pretioasa : uitarea . O spune un om care a trecut prin atit de multe, incat uneori credeam ca o sa imi crape sufletul de atita durere/lacrimi si suferinta. Va veni un moment cand pentru fiecare dintre noi se va indeplini visul asta mare, si atunci totul va fi meritat. Te imbratisez cu mare drag scumpa mea prietena [pup]
Many multumesc tare mult de sfat. Ne termina colicii din pacate, cea mica sufera ingrozitor si mie mi se rupe sufletul de mila ei. Din nefericire noi am mai amestecat laptele praf cu cel matern, dar uite o sa incerc sa le separ, e posibil sa existe putin adevar aici.... Mi-a mai recomandat cineva acest ceai, maine cumpar si vad daca functioneaza; deja am testat toate picaturile/leacurile posibile.
Si multumesc mult pt cuvintele frumoase adresate fetitelor mele, asa sa stii ca privesc si eu pozele cu adorabilul tau baietel. [pup]
Ama mult noroc cu amino si te asteptam cu vesti excelente.
Va salut pe toate si ma bucur mult sa va recitesc [pup]

Mutatia protrombinica (factor II)- genotip heterozigot si MTHFR A1298C heterozigot Sarcina pierduta la 5-6s in ian 2009

#137
elly_me

elly_me

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.782 mesaje

Postat 04 martie 2013 - 01:13

Samira - am citit cu sufletul la gura tot ce ai scris.
Si constat ca parerea pe care mi am facut o despre tine se mentine: esti o femeie foarte puternica [pup][pup][pup]
...dar mult prea incercata

Si aici ma intreb: este drept?
De unii primesc atat de "multe ..."?

Sami. [pup][pup][pup]

[floare3] [floare3] [floare3]

Elly

...din 2005 ... Astept, astept si iar astept ... nici nu mai stiu ce ...

POVESTEA MEA:
- ovare MPC
- 3 histeroscopii op. la uter (este septat si bicorn)
- 2 laparoscopii (1 pt drilling si 1 pt chisturi)
~5 inseminari nereusite (1 cu Tutunaru, restul Cocei & Marinescu)
- 1 fiv nereusit Biogenesis- transfer embrioni Z2
- al 2-lea fiv nereusit Biogenesis- blastocisti opriti in evolutie (fara ET)
- Mutatia MTHFR - C677T : genotip heterozigot
- Gena PAI (polimorfism 675 4G/5G) - risc trombofilie : homozigot pentru deletia promotorului genei PAI-1 (status 4G/4G tip mutant)


#138
QiaoBing

QiaoBing

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 7.160 mesaje

Postat 04 martie 2013 - 02:38

offf, mai samiruto ! am ajuns tarziu acasa si uite ca pana la ora asta am stat cu ochii lipti de monitor si am citit litera cu litera cu lacrima in coltul ochiului drept si cu cel stang razand. eu ti-am tinut pumnii din umbra, am sperat din toata inima sa fie cu succes aventura ta otomana. nu mi-as fi imaginat insa niciodata toate prin cate a trebuit sa treci. ma bucur ca ai ramas aceeasi mare doamna, ca ti-a revenit cheful de scris (ai un stil deosebit !) si, intr-un mod putin egoist [:D], ca esti iar alaturi de noi. te imbratisesz strans. ce cale vom urma ? ce ne rezerva viitorul ? hmm ... cine stie ? vom trai si vom vedea.
[pup] fug la nani

---------------------------------------------
TANARA SPERANTA
Copiii vostri nu sunt copiii vostri. Ei sunt fii si fiicele dorului Vietii de ea insasi indragostita. Ei vin prin voi, dar nu din voi. Si, desi sunt cu voi, ei nu sunt ai vostri. Puteti sa le dati dragostea, nu insa si gandurile voastre, Fiindca ei au gandurile lor, Le puteti gazdui trupul dar nu si sufletul, Fiindca sufletele lor locuiesc in casa zilei de maine, pe care voi nici chiar in vis nu o puteti cunoaste. Putei nazui sa fiti ca ei, dar nu cautati sa ii faceti asemenea voua, Pentru ca viata nu merge inapoi, nici nu zaboveste in ziua de ieri" (Kahlil Gibran)


#139
Lara27

Lara27

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.492 mesaje

Postat 04 martie 2013 - 03:03

Bun gasit, la ceas de seara[flo]

am reusit sa citesc, in sfarsit, paginile scrise azi..sunt multe si sunt frumoase, sunt triste, dar si vesele, sunt pline de caldura sau, pe alocuri mai bate cate un fior rece..sunt exact ca si viata, in final, plina de surprize si neprevazut..

samira, eu ti-am scris deja, ceea ce am simtit, realizand finalul istoriei tale otomane (dincolo de cel, pe care-l stiam deja)..m-a rascolit, cu siguranta mai mult decat iti poti inchipui ..atat de mult, incat, mi-a luat pana la ora asta, sa-mi redeschid laptopul[:I][:I]..si de data asta, ca si pana acum in istoria "noastra" fiv-oasa, ne-am suprapus, am reusit aproape simultan (la un interval < 2 sapta'), asa cum, pe vremuri, la BP, in nenumarate randuri, te-am "ratat" la fotografie..
pot sa mai adaug doar ca, nu cred ca as fi facut nimic diferit, in situatia ta..mai mult, as zice chiar ca, le-am cam bifat pe toate, mai putin IL..si, sincer, am rasuflat usurata ca, ai prezentat si reversul medaliei unui tratament experimental..sunt multe fete care, se arunca orbeste, cu capul inainte, si insista sa preia automat, meniul complet, cu tot arsenalul, al cuiva care a reusit, doar in speranta de a reedita rezultatul pozitiv..in fond, ceea ce a scris si nanne..
despre PK (si in general despre medici, din cate mi-am dat eu seama, cel putin), cred ca avem pareri sensibil egale..nu e perfect, nu e un zeu, e simply human, dar are o etica si o conduita medicala, combinata cu grija pentru pacient si sanatatea acestuia, pe care o admir si pe care mi-as dori s-o intalnesc mai des la doctori..de ce nu, si la cei autohtoni[flo]

adriana, m-am gandit indelung daca sa scriu aceste randuri.. sunt simple, sincere si spun din start, lipsite de orice ironie[flo]
stiu ca, n-am fost intotdeauna pe aceiasi lungime de unda, dar, e-n regula asta..ne despart ceva ani, ceva experiente care, probabil ne-au facut sa vedem viata in mod diferit..
ceea ce n-am putut sa-ti scriu pana acum, si ceea ce sper ca ai realizat intre timp, este ca, n-am fost niciodata macinata de curiozitate, asa cum in mod eronat, ai presupus mereu..motivul e simplu..intamplator, eram initiata..si chiar daca n-as fi fost, tot n-as fi cautat sa aflu ceva, ce nu ma priveste, n-as fi tras pe nimeni de limba sau facut scenarii..it's just not me..dar, ca mereu in viata, ni se-ntampla lucruri greu de prevazut, de multe ori si greu de inteles..mi s-au intamplat si mie multe, pe unele le-am depasit, pe altele, insa...de cele mai multe ori, concluziile, bazate doar pe presupuneri, sunt pripite..
in concluzie, apreciez cum se cuvine, ultimul tau mesaj si subscriu intrutotul la ceea ce ai scris: despre toleranta, uitare si speranta ca, la un moment dat, sa ne traim, toate, visul[flo]

many, multumesc pt aprecierea mesajului anterior..m-a surprins placut, m-a emotionat, intr-o zi in care, am fost oricum, extrem de emotiva[flo]

daniella, pentru mine esti o grande lady, si o lady poate sa aiba si ea..her bitchy moments..deci, b.tch sau nu, sper ca ai avut cel mai frumos rezultat ever ieri, si esti doar prea emotiva, ca sa-l share-uiesti; iti doresc, din suflet, sa fie bine[flo]

girls, va salut pe toate, fara exceptie si fara a va mai enumera; urmeaza o perioada mai delicata pentru mine si, sper sa o depasesc cu bine si poate, ne reauzim de Pasti (de Pastele mele, mai exact[:)]), cu vesti nemaipomenite..
pana atunci, ganduri din cele mai bune[flo]
L.

#140
velvet

velvet

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 9.616 mesaje

Postat 04 martie 2013 - 11:08

neata fete [pup]

o cafea [cafea]black,tare si fara zahar cum beau eu,cine doreste,cu zahar,mai lunga,mai scurta [:D]sau ceai de toate felurile va ofer [flo]


Panic Questions

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

Last Blogs

  • Planificarea pe etape

    RoxiMada
    - Ieri, 19:33

  • Organizarea garderobei - sfaturi utile

    Ana1298
    - Ieri, 18:19

  • A 15a postare

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 11:33

  • Cea mai asteptata ecografie

    Roxana3001
    - Ieri, 11:06

  • Bagajul de maternitate 👜

    BiancaDragnea
    - Ieri, 08:13

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -