Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * - 3 voturi

Perfidul Albion - sau despre ipocrizie


618 raspunsuri la acest subiect

#611
portocalia

portocalia

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.595 mesaje

Postat 23 aprilie 2013 - 14:55

Citat:
citat din mesajul lui mamica11

Ce propun? Pai nu e clar? Doar de aici am inceput sa scriu, de la mesajul asta:

Citat:
citat din mesajul lui portocalia
in cazuri de-astea, sincer, ii prefer pe-aia ipocriti, pe care, desi-i doare de banisorii lor, aleg sa nu o spuna public, dintr-o minima decenta.


Majoritatea din Romania trebuie sa invete sa nu ii mai "prefere pe -aia ipocriti" , cei ce conduc de zeci de ani Romania si datorita carora am ajuns aici, in schimb sa arunce cu termeni gen: "perfizi", "englezoi", etc altora ce prefera sa nu taca si incearca sa faca ordine in propria ograda.

Madanic, renunt la a te convinge ca asa cum este acum legea infractorii romani nu pot fi stopati sa isi faca "meseria" in UE. Doar cu inscrisuri de pe net publice si vizibile din America mi se pare imposibil sa se inteleaga cate portite gasesc unii. Am spus: astept ziua cand SUA isi va deschide liber granitele Romaniei si va da neconditionat drept de munca si abia apoi mai vorbim. Dupa 5 ani de la asta:)




ah, ok, deci tu vrei sa educi populatia Romaniei, sa eradichezi ipocrizia si "sa faci ordine" in tara. nu ma prinsesem care-i demersul concret. pai, ce sa zic, succes! (daca tot lucrezi la asta, invata-i pe romani, te rog, sa nu mai voteze toti penalii, ar putea ajuta in demersul tau).

#612
mamica11

mamica11

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.980 mesaje

Postat 23 aprilie 2013 - 15:08

Ei da, ai inteles. Exact asta este singurul lucru ce se poate face pe un site despre copii. Nu se pot schimba legi de aici, nu poti nici sa ii obligi pe "englezoi" sa nu mai fie perfizi , nu poti nici sa-i faci pe infractori sa nu mai fure in londra.
Ceea ce se poate face ste doar sa se incerce schimbarea unei mentalitati a majoritatii, asta incepe in primul rand la schimbarea mentalitatii mamei romance. eu sunt convinsa ca toti coruptii, infractorii, santajabilii, etc sunt crescuti de mame ce accepta asta si "prefera ipocritii" in locul celor ce spun adevarul.
Nu vreau "sa fac ordine" insa, nu am spus nicaieri asta. Sunt convinsa de opusul. Adica, nu se poate face ordine acum in Romania pentru ca majoritatea nu o vrea .
Si daca nici cei cat de cat altfel nu deschid gura ci tac malc , multi ani va mai fi asa sigur.
Despre sondajele filialelor din Romania ale oricarei firme, ma abtin:)

#613
redactor

redactor

    Membru VIP

  • Administrators
  • 14.054 mesaje

Postat 25 aprilie 2013 - 19:45

iata ca si BBC-ul face gafe penibile :)

http://www.gandul.in...bulgar-10797197



#614
andacos

andacos

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 27.306 mesaje

Postat 26 aprilie 2013 - 08:12

iata ca si BBC-ul face gafe penibile :)

http://www.gandul.in...bulgar-10797197

 

 

ah...se intimpla si la case mai mari!

 

imi amintesc ca dupa revolutzie la olimpiada(nu mai stiu und esi nici timp n-am s acaut)au inceput sa cinte imnul Romaniei de dinainte d erevolutzie!

Si parca si cu Rusia s-a intimplat,cu steagul Rusiei!

 

Dar pe vremea aia nu specula presa orice greseala,greseala era inca omeneasca pe atunci!Acum e partinitoare! :ph34r:

 

Dana



#615
Letitia1

Letitia1

    Membru VIP

  • PAID
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 17.257 mesaje

Postat 26 aprilie 2013 - 12:19

uite si videoul aici

 

http://www.romania-i...o-the-uk/80560/

 

Dana, chestia cu imnul s-a intimplat de mai multe ori, ultima data in 2011

 

http://stirileprotv....-de-scrima.html



#616
andacos

andacos

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 27.306 mesaje

Postat 26 aprilie 2013 - 12:34

Dana, chestia cu imnul s-a intimplat de mai multe ori, ultima data in 2011

 

http://stirileprotv....-de-scrima.html

 

Phua...chiar ma gindeam (inainte de a deschide linkul)ca e vorba de Olimpiada de la Londra! [pk] (curat murdar ar fi spus unii [mata] )

 

Se intimpla...mie nu mi s epare o tragedie ,din sfera"toata lumea are ceva cu noi"! [bicic]

 

Dana



#617
Letitia1

Letitia1

    Membru VIP

  • PAID
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 17.257 mesaje

Postat 26 aprilie 2013 - 15:19

nu,e campionatul European de la Sheffield in 2011. Uite aici mai clar.

 

http://sport.hotnews...cunosc-lume.htm

 

uite de cind ne poarta simbetele "perfizii" astia de albioni! [viki]  [cavaler]

 

(PS. imi plac ematicoanele astea de nu mai pot, felicitari cui le-a creat [flo2] )



#618
LauraNicole

LauraNicole

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.880 mesaje

Postat 26 aprilie 2013 - 16:40

Ohhhh, de cate ori s-au gresit imnurile!

#619
Madanic

Madanic

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.591 mesaje

Postat 26 aprilie 2013 - 18:46

Ce propun? Pai nu e clar? Doar de aici am inceput sa scriu, de la mesajul asta:

Citat: citat din mesajul lui portocalia in cazuri de-astea, sincer, ii prefer pe-aia ipocriti, pe care, desi-i doare de banisorii lor, aleg sa nu o spuna public, dintr-o minima decenta.
Majoritatea din Romania trebuie sa invete sa nu ii mai "prefere pe -aia ipocriti" , cei ce conduc de zeci de ani Romania si datorita carora am ajuns aici, in schimb sa arunce cu termeni gen: "perfizi", "englezoi", etc altora ce prefera sa nu taca si incearca sa faca ordine in propria ograda. Madanic, renunt la a te convinge ca asa cum este acum legea infractorii romani nu pot fi stopati sa isi faca "meseria" in UE. Doar cu inscrisuri de pe net publice si vizibile din America mi se pare imposibil sa se inteleaga cate portite gasesc unii. Am spus: astept ziua cand SUA isi va deschide liber granitele Romaniei si va da neconditionat drept de munca si abia apoi mai vorbim. Dupa 5 ani de la asta:)

Sa ne intelegem, US ca vad ca ti s-a pus pata pe tara asta, are criminalitatea ei desi economia ei e la ani lumina de economia romaneasca. Mai mult criminalitatea din US nu se limiteaza doar la "peanut operations" ca hoti de buzunar, cersetori si alte chestii din astea. Ei au gangs, dope dealers, mafie solida. 

Motivul pentru care US nu deschide granitele e unul pur economic, ei au nevoie de varfuri, de oameni competitivi nu de mana de lucru in agricultura, chelneri sau constructii. In plus US nu a semnat nici un tratat in care se obligau sa faca asta.

 

Eu una nu am o problema ca US sa deschida granitele pentru romani, de fapt as fi chiar fericita sa o faca. Aici nu merg lucurile cum merg prin Europa, politia chiar isi face treaba temeinic, sau cel putin asa se vede din unghiul meu. Si sincer sa-l vad eu pe ala care isi pune pielea la bataie sa fure de la un american, la ce arsenal au astia prin case scapam de hoti in timp record  [:)] .




Panic Questions

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

Last Blogs

  • Eco

    Anamaria1706
    - Astăzi, 16:12

  • Usor usor..

    Andreeaflore1991
    - Astăzi, 15:42

  • 28 de saptamani

    kiki_2024
    - Astăzi, 15:27

  • Control lunar

    Vasilescu Georgeta
    - Astăzi, 12:38

  • Agitatie pe final

    Roxi_pisicul23
    - Astăzi, 12:03

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -