Sari la conținut

Sari la conținut


* * - - - 2 voturi

Sex la copii nostri in romania comparativ diaspora


157 raspunsuri la acest subiect

#11
olympia

olympia

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.618 mesaje

Postat 07 februarie 2013 - 23:01

Pe mine ma mira cum din 147 de mesaje ale lui Rici, dand cautare la profil apare numa asta!



Pene colorate... cate putin din toate!



album

gradina

#12
maru

maru

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 5.954 mesaje

Postat 07 februarie 2013 - 23:03

on topic:
al meu are 17 ani si nu are timp de nimic decat de invatat! Fete? pfuiii

off topic: rici35, cu toate ca sub nickul tau apar ca ai aproape150 de postari, la o cautare nu apare nimic decat acest topic...hmmm tu ce parere ai? esti troll ori ba?

Emma Aida e inger[ruga]
Doamne'ajuta!
http://maru-incotro.blogspot.com/

#13
viviana

viviana

    Membru VIP

  • Moderators
  • 26.324 mesaje

Postat 07 februarie 2013 - 23:05

Ca n-a mai scris de 45+ zile?

Si oricum era offtopic.

#14
maru

maru

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 5.954 mesaje

Postat 07 februarie 2013 - 23:11

mentiunea de off topic inaintea intrebarii era f edificatoare ca partea aia de mesaj e...d'uh, off topic

Emma Aida e inger[ruga]
Doamne'ajuta!
http://maru-incotro.blogspot.com/

#15
Laura25

Laura25

    Membru VIP

  • Moderators
  • 20.663 mesaje

Postat 07 februarie 2013 - 23:12

Citat:
citat din mesajul lui marius

Citat:
citat din mesajul lui rici35
Pe mine de multe ori ma mira cit de in urma au ramas unii in Romania referitor la problema asta.

In ce sens te mira?

anal anual




'Cos what I feel is the only truth for me

#16
Cristina_C

Cristina_C

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 5.478 mesaje

Postat 07 februarie 2013 - 23:36

Maru, eu imi amintesc de nickul lui si cred ca subiectele la care a mai scris sunt deja arhivate.
Si ai dreptate cu invatatul, m-am mirat cand am citit ca toate fetele dintr-o clasa de gimnaziu (cea mai buna scoala aici, dar si cea mai grea ) mai au timp si de sex.

#17
rici35

rici35

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 36 mesaje

Postat 08 februarie 2013 - 00:03

Na hai sa lamuresc citeva lucruri.

Eu nu mai am scris de vreo 2 ani nimic pe aici, pt ca sunt f ocupat, dezbatusem o data subiectul compararii medicilor din romania visavis de profanatorii de morminte, unde ajunsesem la concluzia ca profanatorii de morminte sunt mai cinstiti decit medici, pt ca aia cind te fura nu te mai doare, pe cind medicii, si sustin ca majoritatea dintre ei, mai iau si de le cel ce stie ca va muri :)

Asta ca paranteza sa va amintiti de mine.

Cu fiul meu, eu nu am problema cu faptul ca asta are prietena. Ei sunt fericiti, si asta e f frumos.

Ce ma intristeaza este reactia bunicilor si unchiului din romania. Mai ales ca si cumnatul din ro are o fata de 6 ani... deja sunt curios cum o fii cind e mai mare :))

Eu nu am nici problema cind fiica mea va zice la 15 ani ca are prieten. Eu vreau doar sa stiu unde este, si as avea probleme de consuma alcool. Pentru ca are atunci sanse sa fie abuzata.

Asta cu fetele de gimnaziu, si eu am crezut ca astea nu au vreme de sex. Cam asa e si este extrem de greu, mai ales in bavaria. Dar ei se intilnesc in weekend. Innopteaza unul la altul. Ca doar pt sex nu iti trebuie eu stiu cite ore. Bine, cind eram tinar si eu facem cite 12ore fara oprire :) Dar ei trebuie sa se mai limiteze. Acum, fiul meu anul trecut a avut noroc cu fata, la scoala a fost mai greu. Acolo a ramas repetent. Dar in germania de fapt nu ramii repetent. Aici nu ai atins telul clasei. Deci mai faci o data. Asa face el acuma. Nu vad asta asa de grav, din 25 au picat 5 numai in a zecea. Si ca sa vezi ca putoarea se merita citeodata, anul asta mai merge si in schimb de elevi in china pe 10 zile. Eu zic sa fie sanatos. Si aia pare sa fie :)

Nu am facut circ nici cind a ramas repetent. Anul trecut numai din clasa a zecea din scoala lui 2 baieti s-au aruncat in fata trenului.
Stres la scoala. Mai bine decit asta, sa mai repete ca si asa era cam tare mic (cu un cap mai mare ca mine ). Dar repetatul are multe avantaje. E mai mare acuma si fetele deja s-au bucurat ca vine la ele in clasa.

Eu mereu ma mir cind citesc pe internet ce probleme au unii cu parintii lor in romania cind e vorba de sex.

Parca ar fii talibani :))

Cu drag

Rici






#18
rici35

rici35

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 36 mesaje

Postat 08 februarie 2013 - 00:21

Mik,

nu este adevarat ca nu sunt de acord cu faptul ca fiul meu are prietena. Eu o vad f neutral. Ca o stare de fapt.
Pe mine m-ar deranja de ar fii altfel.
De exemplu de ar fuma, de ar bea, droguri ce sa mai spun.
La fel vreau ca sa o faca acasa, nu in parcuri. Vreau sa stiu unde e. Deci el are un ap pe smarphone si eu vad unde e. Foarte fain ca stim cind sa punem masa.
La fel imi doresc si la fata, desi fetele sunt mai al dracu.
Dar vad la prietena fiului. Mama ei stie tot. Eu de exemplu nu stiu in ce zii s-a culcat prima data cu prietena. Asta e secretul lui. Si e bine asa. Probabil ca mama fetei stie. Ele sunt f apropiate. Baietii sunt de felul lor mai inchisi in chestii de astea cred eu.

Sa stie ca mie mi se pare f bine cum este aici in aceasta privinta. De fapt nu ne dorim toti ca copii sa fie fericiti? Dragostea e o parte mare a fericirii. Asta este parerea mea. Daca careva e de alta parere rog sa o spuna sa aducem argumente :))

Cu drag
Rici

#19
elyda

elyda

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.011 mesaje

Postat 08 februarie 2013 - 00:22

Eu(probabil din cauza faptului ca-s o tara talibanca[:D]) consider ca fiul meu in varsta de 15 ani e cam mic pentru o viata sexuala asa cum o prezinti tu.Poate oi fi mamuta,oi fi vreo relicva , dar nu mi se pare deloc, dar deloc in regula sa-mi spuna ca ramane noaptea pe la vreo mandruta si culmea culmilor,parintii ei sa fie de acord! Nu mi se pare ca e o varsta potrivita pentru asta . Nu consider ca a fi de acord ca fata ta(in cazul celorlalti parinti) de 14-15 ani sa ia anticonceptionale ca sa nu ramana insarcinata cu un barbat-copil de 14-15 ani ,e dovada ca suntem deschisi la minte si moderni.Mi se pare ca bagam capul in nisip ca strutul sa nu vedem realitatea.

IOANA

#20
rici35

rici35

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 36 mesaje

Postat 08 februarie 2013 - 00:40

Ioana, vezi, chiar din cauza asta am deschis subiectul asta. Vroiam sa vad cum e pe la voi unde stati. Acuma tu stai in elvetia. Parerea ta e si cea a elvetienilor? Sau ti-ai pastrat convingerile din Romania unde e extrem de inportant ce spune lumea.

Pai in ziua de azi fetele nu mai ramin gravide daca nu vor. Deci problema asta nu mai exista. Asta se intimpla la fetele din ro pt ca o fac pe ascuns. Aici le dam anticonceptionale (unele le iau sa le treaca cosurile) le dau si prezervative, si daca sunt fericiti, e ok pt mine.

Chiar stilul cum il abordezi tu ii face sa ramina gravide. Sau daca fac sex unde sa il faca dupa parerea ta? In parc???? Sa mai vina un boschetar sa pofteasca si el???

Deci aici in germania ai fii definitiv o relicva. Fetele din clasa fiului me ce acuma au 16 ani deja toate au de cel putin 1-2 ani sex. Una singura, prietena de gradinita cu fiul meu, aia inca nu a avut ca mama ei i-a bagat verisoara din romania in pat. Dar asta citeodata vine si doarme la fiul meu. Insa ea in pat si el pe saltea in aceasi camera. Si asta cu consimtamintul prietenei care atunci doarme acasa singura. :)

Complicat citeodata.

apropo citi ani au copii tai?

Cu drag

Rici

Citat:
citat din mesajul lui elyda

Eu(probabil din cauza faptului ca-s o tara talibanca[:D]) consider ca fiul meu in varsta de 15 ani e cam mic pentru o viata sexuala asa cum o prezinti tu.Poate oi fi mamuta,oi fi vreo relicva , dar nu mi se pare deloc, dar deloc in regula sa-mi spuna ca ramane noaptea pe la vreo mandruta si culmea culmilor,parintii ei sa fie de acord! Nu mi se pare ca e o varsta potrivita pentru asta . Nu consider ca a fi de acord ca fata ta(in cazul celorlalti parinti) de 14-15 ani sa ia anticonceptionale ca sa nu ramana insarcinata cu un barbat-copil de 14-15 ani ,e dovada ca suntem deschisi la minte si moderni.Mi se pare ca bagam capul in nisip ca strutul sa nu vedem realitatea.

IOANA





Panic Questions

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - Ieri, 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - Ieri, 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

  • Fată sau băiat

    Nataliaracila
    - apr 06 2024 20:17

  • MiÈ™cările bebeluÈ™ului

    catalinabd
    - apr 04 2024 05:53

Last Blogs

  • Gata vacanta!

    Andreeaflore1991
    - Astăzi, 16:16

  • Minunea asteptata din burtica

    RoxiMada
    - Astăzi, 15:26

  • Nasterea prin cezariana

    AdrianaBlo
    - Astăzi, 10:27

  • Alăptare 🤱🏻

    BiancaDragnea
    - Astăzi, 09:57

  • Burtica 35

    Roxana3001
    - Astăzi, 09:02

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -