Sari la conținut

Sari la conținut


* * - - - 2 voturi

Sex la copii nostri in romania comparativ diaspora


157 raspunsuri la acest subiect

#151
eumada

eumada

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 14.106 mesaje

Postat 19 februarie 2013 - 20:30

Citat:
citat din mesajul lui Mickyyy

Citat:
citat din mesajul lui rici35

Cea mai buna este insa faptul ca zici ca in Romania e plin de copii abandonati, orfelinatele sunt pline. Oare de ce asta? Iata iti dau eu un raspuns. Din cauza moralitatii voastre in ce priveste viata sexuala.
Ar trebui sa stii ca copii abandonati provin de la contacte sexuale neprotejate, de multe ori ale unor tineri care nu au avut o educatie sexuala. Mai trist de multe ori sunt aruncate fetele in strada de parinti pt ca au ramas insarcinate. Cita rusine e asta.

Ce mi se pare scandalos este faptul ca tu esti de parerea ca a face un avort este mai bine decit sa iei AC.

Madalina, dar ce ti e pare tie mai corect, sa ia copii tai AC sau sa faca un avort sau sa isi abandoneze copilul??? Uite o intrebare provocativa.

Cristoiu, clar ca nu imi doresc ca copii sa vina acasa sa spuna ca voi deveni bunic. Chiar de aia au o educatie sexuala in mare parte primita la scoala si stiu sa se protejeze. Dar daca chiar se va intimpla cu fruntea sus vom trece si peste asta. Fara bataie, dat afara din casa, dezmostenit, plin de rusine in fata vecinilor. Voi merge tot la fel cu fruntea sus prin viata. Si cred ca si ei la fel. Cel putin asa i-am educat, sa isi asume responsabilitatea a cea ce fac.


Rici, am bolduit cateva din ideile care se repeta obsesiv in mesajele tale, si pe care sunt extrem de curioasa de unde le-ai scos.
In 15 pagini de discutii nu am vazut e nimeni spunand ca isi bate/dezmosteneste/arunca in strada copilul daca ramane gravid sau il indeamna sa faca avort. Insisti pe mentalitatea romaneasca, te rog frumos, folosind orice citat din posturile celor care au scris aici, sa iti argumentezi concluziile tale despre aceasta mentalitate, in caz contrar nu esti decat un tata cu idei fixe, romani's prosti, inapoiati, inculti in compartaie cu tine sau cu nemtii.


Deci,nu m-am putut abtine.Unde am spus eu asa ceva?Unde?Cand am zis ca e troll apai e troll...

Madalina


Copiii gasesc de toate în nimic. Adultii, nimic în toate."

#152
Cristina_C

Cristina_C

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 5.478 mesaje

Postat 19 februarie 2013 - 20:38

Mickyyy, Marius l-a intrebat daca exista date oficiale si de asta a pus link-urile.

Rici, paginile nu se deschid, probabil ai gresit ceva si trebuie sa le mai pui o data.
Am vazut insa ca ai tradus in romana rezultatele statisticilor.
Ok, asta inseamna ca, la 15 ani, cand ne-ai spus baiatul tau a inceput, va incadrati in cele 34 de procente (sub 16 ani - 34%), destul de putin, totusi.

Problema este ca ai scris intr-un mesaj mai vechi faptul ca, la 16 ani, aproape toate fetele sunt active sexual dar, conform statisticii, doar 66% ar fi, deci mai mult de jumatate, nici macar trei sferturi.

Si a mai fost felul in care facut mereu comparatie intre Germania si Romania, la capitolul sex si la altele, mereu in devavoarea Romaniei. Si asta i-a deranjat pe unii, pe buna dreptatem as putea spune.

#153
Cristina_C

Cristina_C

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 5.478 mesaje

Postat 19 februarie 2013 - 20:41

Nu este troll, Mada[:)]. Eu imi amintesc de mesaje de-ale lui scrise cu multi ani in urma. Am retinut tocmai pentru ca, in afara de el, nu am vazut si alti barbati din De pe DC.

#154
a_alinta

a_alinta

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 6.780 mesaje

Postat 19 februarie 2013 - 20:52

Citat:
citat din mesajul lui eumada

Rici,intre altele ca sunt copile si copii care fac sex,de aia atatea avorturi.

Decat avorturi,mai bine AC-uri,hormoni,care distrug orgnismele.
Ok...da` mie nu-mi vine sa cred ca intr-o tara asa de mareata....numai la tine au doctorii dreptul de a prescrie copiilor anticonceptionale.

Sunt curioasa:
1. de ce tot insisti ca tu ai dreptate?Cand ti se spune ca nu e bine cu argumente,atunci incepi sa spui de prostituate romance,de avorturi,deci iar te iei de Romania.Si leacul ar fi sa ne lasam copiii la 15 ani sa faca sex in casa cu noi..asa s-ar rezolva toat eproblemele.
Sunt curioasa daca fetele din Germania sau alte tari ne pot da statistici..sa vedem cate "femei" sunt de nationalitate romana si cate de ala nationalitate,unde si cum "lucreaza"..banuiesc ca statistici exista.
2. Pe tine nu are cine te aproba?La noi in general,incep sexul de copii cei din categoria mentionata de Rufus.


Madalina


Copiii gasesc de toate în nimic. Adultii, nimic în toate."


si eu am inteles acelasi lucru, adica mai bine un avort decat AC care distrug organismul. e chestie de perceptie, unii au inteles asta, nu stiu ce ai vrut tu de fapt si de drept sa scrii .


edit: acum realizez ca eu am inteles altceva decat rici[:)][:)]

alina

#155
rici35

rici35

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 36 mesaje

Postat 19 februarie 2013 - 21:00

Dragi mei,

eu am impresia ca e pierdere de timp. Daca va aduc statistici nu e bine, daca spun ceva la fel. Singura viviana a reusit sa aduca un text de lege al cardului legal. Cum e reglementat sexul intre minori, nici pina acuma nimeni nu a reusit sa aduca o contributie fondata.

Daca spun pe nume problemelor din Romania sunteti ofensati.

Ok, la voi e totul ok. Sinteti perfecti, toti fete mari pina dupa nunta. Si traiti intr-o tare plina de bunastare si realizari marete. Pina si ticalosul s-ar fii bucurat de postingul asta.

Din partea mea puteti sa si inchideti subiectul. O dicutie realiste se pare ca nu este posibila.

Cu drag

Rici





#156
a_alinta

a_alinta

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 6.780 mesaje

Postat 19 februarie 2013 - 21:21

nu stiu de ce mi-am adus aminte acum , citind mesajul lui rici de raspunsul la intrebarea pusa lui andrei plesu cum vede el romania in 2030. raspunsul lui a fost: o vad exact cum e acuma!

p.s. avertismentul e dat fara nici o valoare reala. sa stiti ca multi care scriu din plictiseala la anumite subiecte si nu iau avertismente decat tot asa , la cerere repetata.[asia]

p.s. 2 . scriu repede pana nu se inchide subiectul.[:)]

alina

#157
Rufus

Rufus

    Membru VIP

  • Moderators
  • 15.555 mesaje

Postat 19 februarie 2013 - 21:24

Citat:
citat din mesajul lui rici35



Ok, la voi e totul ok. Sinteti perfecti, toti fete mari pina dupa nunta. Si traiti intr-o tare plina de bunastare si realizari marete. Pina si ticalosul s-ar fii bucurat de postingul asta.







Este o exagerare fara rost.

Probabil insa ca au fost si exagerari indreptate catre tine.

Subiect inchis, la cerere.



Rufus, Tora si iadele[foto]



"EXPERIENTA este numele pe care-l dam greselilor noastre" Oscar Wilde


Panic Questions

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - Ieri, 19:00

  • Fată sau băiat

    Nataliaracila
    - apr 06 2024 20:17

  • MiÈ™cările bebeluÈ™ului

    catalinabd
    - apr 04 2024 05:53

  • inchidere cont

    Anamaria Pandele
    - apr 02 2024 19:23

  • Anamaria Pandele
    - apr 02 2024 18:13

Last Blogs

  • Plimbarica

    Andreeaflore1991
    - Astăzi, 10:10

  • ImportanÈ›a medicului pediatru 👩🏻‍⚕️

    BiancaDragnea
    - Astăzi, 09:57

  • Geanta bebelusului

    LarisaG89
    - Ieri, 22:32

  • Cezariana È™i recuperarea

    AnaDemsa
    - Ieri, 12:03

  • Friiig

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 10:16

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -