Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Scoala Generala nr. 56 "Jose Marti" Bucuresti


37 raspunsuri la acest subiect

#31
Androix

Androix

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 6.147 mesaje

Postat 13 august 2014 - 14:00

Noi am trecut in clasa intai. Pantaloni habar n-am, cum a vrut fiecare. Eu am avut pentru fi-mea un sarafan foarte asemanator cu uniforma scolii si pe-ala l-a purtat tot anul cu o camasa alba. Sau blugi cu camasa si un pulovaras rosu.

La fi-miu care a trecut a 3-a, are uniforma din care trebuie sa poarte cel putin un element, el poarta cravata sau vesta. Pantaloni s-a acceptat la el si blugi. Eu am luat pentru el pantaloni negri de scoala de pe tesco.

De toalete nu stiu ce sa-ti spun ca nu le-am vazut. Cert e ca cei de pregatitoare sunt la parter, singuri daca nu ma insel si au toaleta tot la parter. Am intstruit-o pe fata sa faca orice doar sa nu faca pe ea si sa nu faca la scoala :) din pacate nu se poate sa indeplineasca aceste conditii concomitent mereu, asa ca mai devreme sau mai tarziu a folosit toaleta scolii si s-a si asezat ca mie imi displace ideea de a o invata sa se suie pe scaun. E bine, nevatamata.



#32
irinaelena

irinaelena

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 578 mesaje

Postat 13 august 2014 - 15:10

Pai si eu am vazut tot felul de haine la Tesco, si pantaloni negri, si tricouri polo, mai multe culori, si camasi, la preturi f rezonabile, insa nu pot sa le cumpar pt ca mi-e teama ca le iau degeaba. Sper sa le mai gasesc si dupa ce incepe scoala.

 

Merci inca o data.

PS: de invatatoarea Iancu Daniela stii ceva?



#33
pestisor1102

pestisor1102
  • Membri
  • 2 mesaje

Postat 07 octombrie 2016 - 16:20

Buna! Va rog mult, poate cineva sa-mi recomande o invatatoare care are acum clasa a IV-a in Scoala 56 si care va prelua clasa 0 anul viitor (in an scolar 2017-2018)? Stiu ca pare devreme, dar sunt destul de nelinistita stiind ca de anul viitor am copil de scoala... As dori sa am deja o viziune despre cum va fi peste un an... Multumesc mult!



#34
ral23

ral23
  • Membri
  • 2 mesaje

Postat 16 octombrie 2017 - 10:04

-una! Si noi cautam o recomandare pentru o invatatoare calma si draguta, pentru clasa 0 -2017/2018. Orice detaliu este binevenit! Multumim!



#35
rosioara2

rosioara2

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 135 mesaje

Postat 02 martie 2018 - 08:17

Ral23, Pestisor, si ma adresez tuturor celor care ati solicitat informatii/referinte despre invatatorii scolii 56...ati primit vreo recomandare de care sunteti multumiti? Ati putea descrie invatatorii de care sunteti multumiti la subiectul lansat de mine? Asta, pentru a-i ajuta si pe altii sa faca o alegere potrivita pentru copilasii lor!

Multumesc!

 

http://comunitate.de...-2#entry8579617

 



#36
Meduta

Meduta
  • Membri
  • 1 mesaje

Postat 19 ianuarie 2019 - 18:54

Buna ziua ! Pentru anul scolar 2019-2020 la scoala 56 din Bucuresti, ce invatatoare ati recomanda si de ce ? Multumesc !



#37
cr1s

cr1s
  • Membri
  • 2 mesaje

Postat 31 martie 2021 - 12:39

Buna ziua, ieri am inscris fetita la scoala 56. Va incepe clasa 0 in septembrie. Cu greu am obtinut de la secretara lista invatatotilor care preiau clasa 0 anul acesta. Daca aveti informatii despre acestia, va rog sa ma ajutati si pe mine! Acestia sunt: Andrei Raluca, Ionescu Elena, Conu Emilia si Clapon Daniel.

Multumesc

 



#38
Bobby74

Bobby74
  • Membri
  • 1 mesaje

Postat 08 februarie 2022 - 11:52

Buna ziua. Pentru anul scolar 2021-2022, grupa 0 , ma puteti ajuta cu informatii despre invatatoarele care acum au acum clasa a-4-a si vor prelua grupa 0? Orice informatie este binevenita. Multumesc




Panic Questions

  • miha444
    - mar 22 2024 16:22

  • Progesteron in sarcina

    Flor_i
    - mar 18 2024 13:02

  • Cat mănâncă bebe la 2 luni

    mada204
    - mar 08 2024 16:24

  • PoÈ›i naÈ™te mai devreme de termen?

    Ezraa
    - mar 08 2024 06:39

  • Dermatita atopica

    MGeorgi30
    - mar 02 2024 13:10

Last Blogs

  • Morfologie trimestrul 1

    ZDenisa
    - Ieri, 22:56

  • Morfologie trimestru 1

    Mica13
    - Ieri, 20:46

  • 6 luni

    EusebiaRalu
    - Ieri, 19:29

  • Vitamine preconceptie si in sarcina

    Deutzuk
    - Ieri, 14:03

  • Pregătindu-ne pentru sosirea micuÈ›ului

    AdrianaBlo
    - Ieri, 13:30

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -