Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

GRADINITA 198 DUMBRAVA MINUNILOR


38 raspunsuri la acest subiect

#31
alyx

alyx

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 620 mesaje

Postat 15 februarie 2013 - 13:46


Dar grdinita asta este privata, sau de stat,sau cum....? Nu am inteles faza cu taxa aia de 15 lei pe zi.

Scuze daca pare idioata intrebarea dar nu am avut timp sa ma documentez pe net.

Nu ca ar avea importanta daca e privata sau de stat,dar citind mesajul acelei cucoane, pardon, duamne, Mirela nushcum, mi-a cam crescut tensiunea, de aia ma intrebam.

alina

#32
carmencat

carmencat

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.680 mesaje

Postat 15 februarie 2013 - 15:13

Gradinita e de stat. Gradinitele cu numere sunt in principiu de stat.
Taxa de hrana de 15 lei / zi este numai la stat.
Gradinitele private au alte scoruri. Mult mai consistente.
Dar sa stii ca modelul asta de... nici nu stiu cum sa calific (va suparati foarte tare daca ii spun nesimtire?) am intalnit si la gradinitele particulare, indiferent de scorurile practicate.
Ar trebui sa imi fac putin timp si sa povestesc si eu aventurile noastre prin 3 gradinite particulare. Macar asa for fun.

Cand viata iti ofera un vis care iti intrece de departe orice asteptari, nu e de bun-simt sa jelesti atunci cand se sfarseste.

#33
alyx

alyx

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 620 mesaje

Postat 15 februarie 2013 - 15:35


Am inteles. Multumesc de lamurire.
Nu ca ar conta, asa cum am spus in mesajul precedent.

Doar ca ma gandeam ca daca ar fi o gradinita privata cea in discutie, probabil ca tensiunea mi-ar fi crescut si mai tare intrucat as fi considerat o atare atitudine si mai nesimtita (adica, vorba aia si batut si f... si cu banii luati).

alina

#34
eumada

eumada

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 14.106 mesaje

Postat 15 februarie 2013 - 19:13

Ba s`avem pardon,la particulare iti mai baga copilul in spital sau te trimit sa-i citeasca preotul slujbe,ca plange[alcool][alcool][alcool][alcool]

Madalina


Copiii gasesc de toate în nimic. Adultii, nimic în toate."

#35
Ilinca_M.

Ilinca_M.

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 6.927 mesaje

Postat 15 februarie 2013 - 22:20

Citat:
citat din mesajul lui eumada
Ba s`avem pardon,la particulare iti mai baga copilul in spital sau te trimit sa-i citeasca preotul slujbe,ca plange[alcool][alcool][alcool][alcool]MadalinaCopiii gasesc de toate în nimic. Adultii, nimic în toate."
Nu te supara, iar generalizezi experienta ta?! A fost groaznica, intr-adevar, dar de aici pana la a baga in aceeasi oala toate gradinitele particulare...Din gradinite de stat au cazut copii de la etaj...asta nu inseamna ca asta e regula, ca putem generaliza ca :"vai, in gradinitele de stat cad copiii de la etaj".Sunt si gradinite de stat si particulare minunate, cum sunt si groaznice. Una e sa se discute la subiect, la modul concret, si alta e sa tot generalizam fara noima...IULIA va invinge CANCERULI'm wearing my heart like a crown/ Pretending that you're still around.

#36
one_ship

one_ship
  • Membri
  • 2 mesaje

Postat 20 februarie 2013 - 23:05

Pentru cei care cred ca nu ne am ocupat de copil si l am dus la gradinita desi nu stia sa mearga la toaleta :
-acasa copilul merge la tolaeta si ziua si noaptea si nu face pe el deloc
-a fost mutat de la aceasta gradinita la alta si, surpriza, din prima zi nu a avut nici un accident de acest fel
-precizam ca doamna directoare a incercat sa ne convinga ca avem un copil cu probleme de comportament, nu ca nesimtirea, nepasarea si lipsa lor totala de omenie a dus la accidentele zilnice ale copilului pe care il gaseam seara foarte speriat
- de asemenea, doamna directoare are copii inscrisi in grupe si le-a spus parintilor ca nu le poate garanta locul copilului, ca nu ar trebui dus desi, subliniez lucrul pe care nici parintii dezamagiti ca le a fost refuzata primirea copilului, COPILUL FIGUREAZA PE LISTA CU COPIII DINTR-O ANUMITA GRUPA, ARE SI DULAPIOR CU NUMELE LUI PE EL
-SPERAM CA DE FIECARE DATA CAND VA MAI PRIMI STIMULENTE DOAMNA SA SE GANDEASCA LA UN EVENTUAL FLAGRANT SI SA NU MAI POATA DORMI NOAPTEA DE FRICA
-sa se mai gandeasca la faptul ca un parinte nemultumit o poate inregistra sau poate plasa o camera de luat vederi in jucaria preferata a copilului
-si pentru cele care se plang de salariul mic si parinti nesimtiti, noi am vorbit frumos, doar nu am actionat cum trebuia

#37
one_ship

one_ship
  • Membri
  • 2 mesaje

Postat 20 februarie 2013 - 23:12

a, si inca ceva
-pe langa banii de care s a vorbit la sedinta, 250 lei, materialele de la inceputul lunii, adica servetele umede si uscate, sapun , hartie igienica, ni s au cerut din nou bani de rechizite,ca nu au nici hartie sau culori pentru copii, trebuia sa se stranga bani pentru televizor si probabil pentru multe alte lucruri de care era nevoie intr -o casa noua, nu stim a cui, ca a noastra nu iar a copilului cu atat mai putin
-daca nu le place celor de la aceasta gradinita sa fie comparati cu cresa, sa mearga la cresa HARAP ALB , tot, de stat, unde exista OAMENI si sa mai invete cate ceva de pe acolo despre copii si chiar despre management
-sustinatorii doamnei Iorga, sa aiba grija, pentru ca de la o astfel de persoana cu doua fete si lipsita de scrupule te poti astepta la orice- e valabil si pentru parinti si pentru cadrele didactice suparate pe noi


#38
elenallaura

elenallaura
  • Membri
  • 1 mesaje

Postat 28 februarie 2013 - 17:27

Imi pare foarte rau pt cei care au avut neplaceri in aceasta gradinita, si eu as fi luat foc sa i se fi intamplat copilului meu asa ceva.
Dar, eu cel putin pana in momentul de fata nu m-am confruntat cu niunun fel de problema. Am baietelul la grupa ciupercutelor, l-am inscris in ianuarie, cu cateva zile inainte de incepere, ducand dosarul direct la o doamna secretara ( ulterior am aflat ca e tot educatoare) si atat. Cu directoarea nu am vb niciodata, nici n-am cunoscut-o pana la sedinta generala,nu-mi pot spune parerea despre ea, ce pot spune e ca nu am dat spaga, nici atentii nimanui, n-avem pile, nici vreun loc de munca sus pus.
De educatoarele de la grupa noastra sunt foarte multumita, copilul le iubeste si isi doreste sa mearga la gradinita, discuta cu parintii , ne spun ce fac copii, nu s-a mai cerut nicun ban in plus fata de cei 250 de lei si stau pana la 17:30 ( am inteles ca la alte grupe daca te duci dupa 17: gasesti copii cu ingrijitoarele...)
Sper din tot sufletul sa nu avem parte de dezamagiri, pana acum chiar e totul foarte bine. Nu stiu, poate tine de educatoare, de noroc, de pretentii, de copii. Sa speram ca problemele intampinate de altii, au fost cazuri izolate si nu se vor mai repeta.


Panic Questions

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - Ieri, 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - Ieri, 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

  • Fată sau băiat

    Nataliaracila
    - apr 06 2024 20:17

  • MiÈ™cările bebeluÈ™ului

    catalinabd
    - apr 04 2024 05:53

Last Blogs

  • Dublu test pozitiv È™i nopÈ›i întregi nedormite!

    Ana1298
    - Astăzi, 17:26

  • Gata vacanta!

    Andreeaflore1991
    - Astăzi, 16:16

  • Minunea asteptata din burtica

    RoxiMada
    - Astăzi, 15:26

  • Nasterea prin cezariana

    AdrianaBlo
    - Astăzi, 10:27

  • Alăptare 🤱🏻

    BiancaDragnea
    - Astăzi, 09:57

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -