Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

M-am hotarat.............adoptie(87)


196 raspunsuri la acest subiect

#181
printe

printe

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 223 mesaje

Postat 21 februarie 2013 - 18:13

Eu tind sa fiu de acord cu Valentina, nu cred ca ai sa reusesti ceva aducand toate televiziunile peste ei. Iar daca va rezolva cumva ceva cu contestatia razboiul nu o va ajuta in etapele urmatoare, deci cumva trebuie rezolvata situatia mai pasnic.

Cred ca cel mai bine ar fi sa depui contestatie. Nu stiu daca intr-o contestatie e obligatoriu sa pui un motiv pentru care contesti, dar daca e necesar poti sa te folosesti de faptul ca la primul atestat nu a fost un impediment suferinta ta pentru moartea tatalui tau. In plus cum zicea si Valentina ai putea cere indrumari ca sa indrepti acest rezultat nefavorabil....consiliere pshilogica sau ce e necesar.



Mutatiile MTHFR C677T si A1298C ambele heterozigote, 1 sarcina oprita in evolutie la 6s

#182
irina_g

irina_g

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 666 mesaje

Postat 21 februarie 2013 - 23:53

Citat:
citat din mesajul lui denisa220972
Deci:
1.- 10 martie- 10- iunie-
2. cererea o poti face pana in data de 05.06(3-4.06) fiindca cu 5 zile inainte de implinirea termenului de 90 zile trebuie depus dosarul la juridic de catre biroul adoptii.
3.-30 de zile calendaristice de redactare a hotararei( poate fi redactata si mai devreme) + termenul de 15 pentru recurs.
Denisa220972 mamica puiului Denisa


Ms din suflet

O mamica fericita si implinita

#183
irina_g

irina_g

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 666 mesaje

Postat 22 februarie 2013 - 00:01

Citat:
citat din mesajul lui irina_g

Citat:
citat din mesajul lui denisa220972
Deci:
1.- 10 martie- 10- iunie-
2. cererea o poti face pana in data de 05.06(3-4.06) fiindca cu 5 zile inainte de implinirea termenului de 90 zile trebuie depus dosarul la juridic de catre biroul adoptii.
3.-30 de zile calendaristice de redactare a hotararei( poate fi redactata si mai devreme) + termenul de 15 pentru recurs.
Denisa220972 mamica puiului Denisa


O mamica fericita si implinita

Deci eu tre sa ma prezint la tribunal o data pe 10 martie si odata in iunie cind se deschide incuviintarea? Ar putea fi in iunie si incuviintarea? Hotararea de care vb e cea definitiva si irevocabila pt incredintarea sau cea finala de incuviintare? Intreb pt ca tre sa plecam si in concediu si sa nu ma trezesc ca ma cheama taman cind stau cu burta la soare[bang].Nu e vorba, ca vin din concediu insa nu e prea comod.
Ms

O mamica fericita si implinita

#184
mariamghicu

mariamghicu

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 38 mesaje

Postat 22 februarie 2013 - 01:14

multumesc mult pentru urari! prima vizita a fost extrem de incarcata d emotii ... e un copilas bine crescut si ingrijit care nu statea un minut locului... i-a placut jucaria pe care i-am dus-o. s-a jucat cu ea aproape neincetat ... suntem plini de speranta si teama in acelasi timp. vestea chiar ne-a luat pe nepregatite psihic... incercam sa recuperam ..[8D]

#185
gabriela_tutuianu

gabriela_tutuianu

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.151 mesaje

Postat 22 februarie 2013 - 02:03

simo , tare complicat este . sunt sigura ca vei gasi calea catre copilasul care te asteapta . si eu sunt de caord ca bubulina nu a fost sa fie a ta . si asta trebuie sa te intareasca . bubulina ta inca te asteapta acolo undeva in sistem . sau poate acum se naste . [flo]

"niciodata nu e prea tarziu"

#186
malex

malex

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 264 mesaje

Postat 22 februarie 2013 - 09:56

Maria....felicitari!!!!!Intelegem din mesajul tau ca v-ati hotarat si ca mergeti mai departe cu potrivirea.V-ati intalnit copilasul!!!!!!![flo][pup]

#187
mariamghicu

mariamghicu

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 38 mesaje

Postat 22 februarie 2013 - 10:51

da, mergem mai departe...[asia]

#188
andre_e

andre_e

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 24 mesaje

Postat 22 februarie 2013 - 11:52

Felicitari maria!!! Ma bucur nespus ca macar ati avut sansa si posibilitatea sa va vedeti in sfarsit sufletelul. Sper din tot sufletul sa fie ales de voi, sa va lumineze si sa va bucure viata. O sansa ca aceasta nu apare mereu!!!
Fiti puternici si luati hotararea POZITIVA.

Va pup,
Andre

#189
Sandy2707

Sandy2707

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.401 mesaje

Postat 22 februarie 2013 - 14:03

Maria felicitari! Ma bucur mult pentru voi si va doresc sa il aveti acasa cat mai curand cu acte in regula![flo]

Eu o astept cu drag [fetita]

#190
malex

malex

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 264 mesaje

Postat 22 februarie 2013 - 14:06

Fetelor ......am primit raspuns de la ORA si din octombrie pana in prezent am aparut pe o singura lista!!!!!!!!Daca lucrurile merg in acelasi ritm probabil nici pe al doilea astestat nu mi se va prezenta vreun copil! INCURAJATOR, ce sa zic![bang][bang]


Panic Questions

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

Last Blogs

  • Ziua naÈ™terii

    Roxanesss
    - Astăzi, 17:30

  • Eco

    Anamaria1706
    - Astăzi, 16:12

  • Usor usor..

    Andreeaflore1991
    - Astăzi, 15:42

  • 28 de saptamani

    kiki_2024
    - Astăzi, 15:27

  • Control lunar

    Vasilescu Georgeta
    - Astăzi, 12:38

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -