Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

LMA Fluturasi minunati !!! 2011 (40)


197 raspunsuri la acest subiect

#21
ailed_dota

ailed_dota

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 6.505 mesaje

Postat 01 februarie 2013 - 12:26

pulpe cu cartofi la cuptor yasmy.....

anda si la noi se scoate totul din dulap....

ma doare capul rauuuuu



mami de fete frumoase:



MARIA si ANDRA
si de ingeras [ruga]



Fluturasul norocos Andra-Simona(Dodo)

#22
Guest_bb_yasmi_*

Guest_bb_yasmi_*
  • Guests

Postat 01 februarie 2013 - 12:36

delia ceva si mai simplu [:I]

__________________________________________________
mamica implinita cu 2 comori: printesica si junior !!


#23
felicitas

felicitas

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.180 mesaje

Postat 01 februarie 2013 - 12:37

La multi ani Alexandru de alina.n!!![flo] Alina.n a fost o dragutza si activa foarte mult aici la noi, mai ales in timpul sarcinii. Eu zic ca merita.
La multi ani pentru mine!!![pk] Ca azi se sarbatoreste SF. Felicitas, iar eu cum sunt Felicia, azi imi este ziua numelui.
Si tot astazi am intrat si in prenatal.
Eu ma duc la Cora sa iau niste foi de vita de vie sa fac sarmale la cuptor pentru maine, si o sa fac niste clatite.


Mamica fericita de Miriam 01.03.2011
[gravi]32 saptamani+ AMR 8 s[fetita]

#24
felicitas

felicitas

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.180 mesaje

Postat 01 februarie 2013 - 12:39

Vedeti ca maine e sarbatoare foarte mare! Intampinarea Domnului, asa ca spalatul si curatul pe azi, la fel si mancarica. Maine stau sa ma mai odihnesc.

Mamica fericita de Miriam 01.03.2011
[gravi]32 saptamani+ AMR 8 s[fetita]

#25
felicitas

felicitas

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.180 mesaje

Postat 01 februarie 2013 - 12:42

Strumph am observat ca pe pitica mea o intereseaza mai nou foarte tare coloratul. Buni i-a adus creioane si tati o sa faca niste xeroxuri cu desene tip carte de colorat. Se gasesc pe internet. Am observat ca ii plac iara lego foarte tare.

Mamica fericita de Miriam 01.03.2011
[gravi]32 saptamani+ AMR 8 s[fetita]

#26
anda15

anda15

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 829 mesaje

Postat 01 februarie 2013 - 12:43

Citat:
citat din mesajul lui ailed_dota
pulpe cu cartofi la cuptor yasmy.....anda si la noi se scoate totul din dulap.... ma doare capul rauuuuumami de fete frumoase:MARIA si ANDRA si de ingeras [ruga]Fluturasul norocos Andra-Simona(Dodo)
Delia, dar la voi se baga lucrurile inapoi?Alex nu vrea sa coopereze sub nici o forma la adunat, deloc[bang][mamica] fericita de [bibe] Alexandru (11.04.2011)

#27
madutza_bra

madutza_bra

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 8.806 mesaje

Postat 01 februarie 2013 - 12:50

felicitas, atunci La multi ani ! [:D] Noi avem un prieten bun pe care il cheama Emilian...stiu ca exista Sf Emilian undeva in iulie-august dar mereu uitam sa-l felicitam[:I]..inclusiv sotia lui uita [:D][:D]

Wow, gata serviciul, bravo. Te invidiez [flo][flo]



strumph, puzzle din lemn, acuarele, plastelina (cu asta se s-ar juca in continuu si fara mine prin preajma [pk]). Am fost la KFc si le-au dat jucarii niste carti de jos mici-mici...pe alea le tot aranjeaza , le stivuieste, la baga si scoate din cutie de o mie de ori. Face "mancare" la bucataria ei si vine sa ma hraneasca si sa-mi dea apa, iar acum in ultimul timp o maare parte din timp o petrecem in baie [:D], olita, sters tras apa, contrazis pe perechile de chilotei...dupa fiecare pipi ar vrea alta pereche de chiloti..ca aia de pe ea nu-i mai place [:-@][:-@]

Cat despre fete care nu au mai trecut ...subiect delicat...mi-am propus ca la aniversari sa-mi notez cine mai trece pe aici si cine nu [:D]..dar nu am avut niciodata rabdare si timp de asta. Sunt nume care nu imi spun nimic..fete care probabil au scris de cateva ori in sarcina, au venit sa anunte nasterea si atat. Cum spuneam delicat subiect...



Cozonacelul meu, Cristian Andrei

Buburuza mea, Catalina Ioana



Mada, mami fericita si implinita de [bonjovi]Cristian Andrei - 29.12.2008 si [zana] Catalina Ioana - 15.02.2011



Poze



---------------------------------------------

Ceea ce nu te doboara , te intareste!



Viata trebuie traita asa cum este, pentru ca ni s-a dat fara sa o cerem si ni se va lua fara sa fim intrebati!

#28
madutza_bra

madutza_bra

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 8.806 mesaje

Postat 01 februarie 2013 - 12:52

felicitas, daaa am uitat de creioane, ii place sa si mazgaleasca cu ele dar cel mai mult ii place sa le ruleze in palme pana cad jos [:-@]...nu stiu care-i placerea [alcool][:D]..poate o filmez odata si cu astea...

Si eu trag sa le fac pe toate azi [asia]



Cozonacelul meu, Cristian Andrei

Buburuza mea, Catalina Ioana



Mada, mami fericita si implinita de [bonjovi]Cristian Andrei - 29.12.2008 si [zana] Catalina Ioana - 15.02.2011



Poze



---------------------------------------------

Ceea ce nu te doboara , te intareste!



Viata trebuie traita asa cum este, pentru ca ni s-a dat fara sa o cerem si ni se va lua fara sa fim intrebati!

#29
AllyLaur

AllyLaur

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.036 mesaje

Postat 01 februarie 2013 - 13:00

Buna ziua!

Va multumesc celor care mi-ati raspuns la intrebarea legat de dormitul/trezitul noaptea. Se pare ca Duracell-ul meu este singurul care se trezeste si acum de 2-3 ori pe noapte pentru a bea lapticul. Am incercat in nici eu nu mai stiu cate feluri sa-i scot mesele astea si fara rezultat. Am incercat cu ceai,cu apa ,cu nimic...si zero rezultat. Incepe sa tipe ”Mami, aple„[bang] si il trezeste si pe sot + vecinii. Si nu mi se pare normal ca stomacelul lui sa nu aiba o pauza macar pe timp-ul noptii mai ales ca el papa foarteeee mult cantitativ in timpul zilei iar noaptea rade 2-3 sticle de 300 ml de ”aple„. Mi-am propus ca din seara asta sa nu ii mai dau nimic indiferent cat plange...acum nu stiu daca si reusesc ca ma doare sufletul numai cand il va ca pune buza.

Dorina, la noi singurul joc sau ”jucarie„ este mingea de fotbal si asta face de dimineata pana seara. Ii place sa mai mazgaleasca cartile/caietele care i le dau pe mana dar se plictiseste ffff repede si trece inapoi la minge. Si 2 : Sunt de acord cu ceea ce ai punctat cu cateva randuri mai sus dar, la fel cum au spus si fetele si eu am cateva persoane foarte dragi sufletului meu cum ar fii Andreea care este preferata mea[:D].


Eduard Andrei [copil] 02.04.2011


#30
AllyLaur

AllyLaur

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.036 mesaje

Postat 01 februarie 2013 - 13:05

Sa traiesti cu numele Felicia !!![flo] Multumim mult ca ne-ai spus ca maine este sarbatoare mare[asia]...uitasem complet.

Delia, am gasit o reteta de baclava dar parca m-am razgandit in privinta ei si as face un cozonac pufos cu nuca. [flo]


Eduard Andrei [copil] 02.04.2011



Panic Questions

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - Ieri, 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - Ieri, 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

Last Blogs

  • Control

    Andreeaflore1991
    - Astăzi, 21:41

  • Ce am învățat până acum în sarcină?

    Ana1298
    - Astăzi, 20:26

  • Bye bye la job

    FloreClau
    - Astăzi, 19:30

  • Palpitatii puternice

    RoxiMada
    - Astăzi, 17:33

  • Care este cel mai frumos lucru în a fi însărcinată?

    Ddeenniissaaa
    - Astăzi, 15:52

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -