Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 2 voturi

Clubul "babelor" FIV-oase 72


202 raspunsuri la acest subiect

#151
QiaoBing

QiaoBing

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 7.160 mesaje

Postat 15 februarie 2013 - 01:48

elly ma bucur ca ti-ai revenit ! de TSH ce sa zic, hai sa facem o medie din ale noastre, cred ca scoatem ca niste valori ok.

luna asta m-am dus si eu sa ma caut in vena, dar a fost cu cantec. bs ca nu imi fac fara trimitere, ba ca sunt, ba ca nu sunt acoperite de abonament. Am recoltat cand deja vroiau sa inchida, platind integral, mi-au facut prastie vena. In fine, sapt asta dupa niste discutii, am obtinut ca imi vor returna banii. nu voi plati decat AMH-ul care nu e acoperit. si uite ca azi dupa ce au decis ca imi dau banii inapoi (sunt vreo 240 ron), mi-au dat mai devreme si rez la AMH ... nu au avut prea mult de numarat [:D] Cand am vazut am strambat din nas, am crezut ca prind si eu o promotie ca lylymar si imi dau mai mult decat synevo anul trecut. de la 0,39 am scazut la 0,32. analiza asta e fost asa, de amorul artei, sa vad cat mai "misc". Estradiolul e in copac, 181 in z3, fsh 10,4 si tocmai TSH care chiar ma interesa cel mai mult nu e facut [bang]

---------------------------------------------
TANARA SPERANTA
Copiii vostri nu sunt copiii vostri. Ei sunt fii si fiicele dorului Vietii de ea insasi indragostita. Ei vin prin voi, dar nu din voi. Si, desi sunt cu voi, ei nu sunt ai vostri. Puteti sa le dati dragostea, nu insa si gandurile voastre, Fiindca ei au gandurile lor, Le puteti gazdui trupul dar nu si sufletul, Fiindca sufletele lor locuiesc in casa zilei de maine, pe care voi nici chiar in vis nu o puteti cunoaste. Putei nazui sa fiti ca ei, dar nu cautati sa ii faceti asemenea voua, Pentru ca viata nu merge inapoi, nici nu zaboveste in ziua de ieri" (Kahlil Gibran)


#152
xdidi

xdidi

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.405 mesaje

Postat 15 februarie 2013 - 11:43

qiao ai mare dreptate hai sa afcem o medie , eu n-am mai facut de vreo 3 ani tsh-ul insa are tendinte de scadere, asa ca sper sa nu seman atat de bine cu mama si sa ajung si eu la valori de 0,1 ...dar promit ca daca scade iau de la cineva care are prea mult[:D]
apropo de revizie , dupa menstra imi fac pana la urma si programarea la eco mamara ca iarsi simt noduli...data trecuta erau din cauza unor dereglari hormonale sau stres(asa a zis doc)...sper ca de data asta macar ceva plante sa-mi dea, poate nu mai apar[:I]
elly cu viroza ai grija ca se intoarce, eu am patit-o ...cand zici ca esti mai bine iti mai trimite un mesager de febra sau o tuse lejera...vit c multa papa bun si multe buruieni[:)]
va puuup fetelor[pup][pup][pup]

mai intai fa ceea ce este necesar, apoi ceea ce este posibil si vei realiza imposibilul

#153
QiaoBing

QiaoBing

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 7.160 mesaje

Postat 15 februarie 2013 - 12:17

xdidi eheee, 0.1 ... eu am zis ca pic cand am vazut 0.07 [alcool] ma gandeam ce urmeaza dupa, face pac si dispare (valoarea de pe hartie) ?!? Sa te duci neaparat cu nodulii

---------------------------------------------
TANARA SPERANTA
Copiii vostri nu sunt copiii vostri. Ei sunt fii si fiicele dorului Vietii de ea insasi indragostita. Ei vin prin voi, dar nu din voi. Si, desi sunt cu voi, ei nu sunt ai vostri. Puteti sa le dati dragostea, nu insa si gandurile voastre, Fiindca ei au gandurile lor, Le puteti gazdui trupul dar nu si sufletul, Fiindca sufletele lor locuiesc in casa zilei de maine, pe care voi nici chiar in vis nu o puteti cunoaste. Putei nazui sa fiti ca ei, dar nu cautati sa ii faceti asemenea voua, Pentru ca viata nu merge inapoi, nici nu zaboveste in ziua de ieri" (Kahlil Gibran)


#154
aristica

aristica

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.130 mesaje

Postat 15 februarie 2013 - 16:35

[:D][:D][:D] hai ma! Cum sa dispara tsh-ul de pe hartie?
Pai din ce vad pe aici, miky, elly, didi, sandy, qiao sunt in analize pentru bebe home made sau prin vecini. Da' ce conteaza? Important e sa va fie bine si sa-l aveti pe bebe.
Qiao, didi imi amintesc atat de bine spusele lui rica: cu Maria am castigat 4 ani! Mi se pare unghiul potrivit din care se priveste o adoptie.
velvet tu esti luna de luna "in carti" si tare mult iti doresc sa asterni aici, intr-o zi, un mesaj despre doua liniute "naturale".
alex, ana nici noi nu serbam 14 februarie, dar serbam Dragobetele, ca am avut un profesor de geografie in liceu care umplea tot liceul cu afise despre Dragobete si am prins drag de sarbatoarea asta (bine, la noi e si foarte aproape de ziua in care sarbatorim cununia civila, asa ca imbinam petrecerile)

Va pup[pup]

Eram aievea, printre ingeri, cand I-am cerut Bunului iubirea parentala. Mi-a oferit viata in bratele parintilor. Eram pierduta printre oameni, cand am ridicat privirea si I-am cerut Bunului dragostea arzatoarea. Mi-a oferit sotul. Sunt aidoma voua, ratacind printre doctori. Ridic privirea si-I cer Bunului daruirea completa neasemuita. Iti multumesc, Bunul meu!



#155
nanne16

nanne16

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.166 mesaje

Postat 15 februarie 2013 - 17:49

Dragi babute, buna ziua!
Cele care sarbatoriti de Valentin, sper ca ati petrecut bine! Nici noi nu o facem, pentru ca este chiar copie un pic snob, mai ales ca la noi in calendar nici pomeneala!
Ana, am vazut ca au fost persoane care si-au prins lacate pe un pod de pe Bega cu aceasta ocazie!
Qiao, nu ii inteleg pe cei de la Medlife in ultima perioada (in cazul meu s-au mai intamplat probleme cu ei) ca si eu am platit analize incluse in abonament! [bang] o sa discut si eu cu hr-ul meu, mai bine zic o sa fac un scadalut [:D] caci sunt si cam hormonata

In alta ordine de idei, zilele astea mi-ar fi servit niste pampersi... [:D]
Am fost in contzed, iar Tayfun e magic. Ma rog cu ramasul n-am avut probleme nici data trecuta... Emotiile mele începeau la momentul eco [:)]
Anyway to make the long story short, [:D] ast#259;zi 5s6z am vazut un saculet care si-a început si primele batai de inimioara - 104 [olala]
Uf, am zis-o! In afara de my better half, sunteti primele care aflati!
Daca vreti si detalii din calatoriile mele in serai, le voi da si pe acestea [:I]


Nanne
_______________
Factor XIII V34L - pozitiv heterozigot; PAI 4G/4G homozigot; EPCR haplotipuri - A2/A3

#156
vreau_bebel

vreau_bebel

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.493 mesaje

Postat 15 februarie 2013 - 18:00

felicitari Nanne! Nu stiam ca esti graviduta ori ai fost f f discreta ori eu aiurita. Pove tot, ori aici ori la turcoaice. Felicitari inca o data, sarcina si nestere usoare! Cati samburei ai pus?

-------------------------------------------
Un copil exprima parerea lui Dumnezeu ca lumea ar trebui sa continue (Carl Sandburg)
DOAMNE AJUTA-NE!
Eu 29,5 ani, relativ ok, sotul 31,5 ani, azoospermie obstructiva, CBAVD.
Fiv 1 august 2012 Bucuresti, dr. Tutunaru - o minciuna, nu avem cum sa obtinem gigei in ejaculat
FIV 2 - cel norocos - februarie 2013 Istanbul - Acibadem - Dr. Tayfun - Pe 8 martie anunt Beta Super Pozitiv
DOAMNE AJUTA-NE!

#157
nanne16

nanne16

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.166 mesaje

Postat 15 februarie 2013 - 18:06

Bebelica, am anuntat si dincolo! Ti-am si scris niste rânduri dedicate[:D]
Nu ai fost aiurita, am fost undercover [:D]
[pup]

Nanne
_______________
Factor XIII V34L - pozitiv heterozigot; PAI 4G/4G homozigot; EPCR haplotipuri - A2/A3

#158
xdidi

xdidi

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.405 mesaje

Postat 15 februarie 2013 - 18:35

nane felicitari sa fie sanatos bebelicul si sa ai o sarcina usoara, sa poti sa te bucuri de perioada asta
ari cu vecini ii mai greau ca abia ii cunosc , insa pana la proba contrarie(adik la spermograma) chiar cred ca al meu poate...chiar daca am renuntat cu totul la ideea de fiv din cauza amh-ul meu glorios am zis ca n-are rost sa mai afla ca o fi si el infertil...macar sta bine cu neuronii
qiao....hahahah tare faza zu disparutul de pe hartie ....asa am fost eu cand mi-a venit amh-ul...am crezut ca au gresit adresa de mail, dar mi-au dat si hartie , cand m-am dus sa cer rezultatul...[:D]
da cu sanii ma duc , ca de la 19 ani am prb cu ei, acum parca nu mai dor asa tare, dar se simt nodulii...acum se chinuie sa-mi vina si sapta viitoare ma infiintez la renasterea.
va puuup si weekend fain la toate[pup][pup][pup][pup]

mai intai fa ceea ce este necesar, apoi ceea ce este posibil si vei realiza imposibilul

#159
QiaoBing

QiaoBing

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 7.160 mesaje

Postat 15 februarie 2013 - 18:37

nanne felicitari si aici !!!! Tin pumnii sa fie bine in continuare.
Nasucul meu a mirosit ceva ... ca ai fost pe taramuri otomane de curand. Ai avut EPP ?

---------------------------------------------
TANARA SPERANTA
Copiii vostri nu sunt copiii vostri. Ei sunt fii si fiicele dorului Vietii de ea insasi indragostita. Ei vin prin voi, dar nu din voi. Si, desi sunt cu voi, ei nu sunt ai vostri. Puteti sa le dati dragostea, nu insa si gandurile voastre, Fiindca ei au gandurile lor, Le puteti gazdui trupul dar nu si sufletul, Fiindca sufletele lor locuiesc in casa zilei de maine, pe care voi nici chiar in vis nu o puteti cunoaste. Putei nazui sa fiti ca ei, dar nu cautati sa ii faceti asemenea voua, Pentru ca viata nu merge inapoi, nici nu zaboveste in ziua de ieri" (Kahlil Gibran)


#160
velvet

velvet

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 9.613 mesaje

Postat 15 februarie 2013 - 19:28

fete [pup]

Ari [pup]multumesc mult...luna viitoare ma duc sa fac histeroscopia aia sa vad daca am ceva.si apoi poate am sanse la natural.nu stim cum mai stam cu spermograma,n-am mai repetat-o de la sf lui august.

nanne felicitari pt bebe inimos si numai bine pana la capat![flo]


Panic Questions

  • Fată sau băiat

    Nataliaracila
    - apr 06 2024 20:17

  • MiÈ™cările bebeluÈ™ului

    catalinabd
    - apr 04 2024 05:53

  • inchidere cont

    Anamaria Pandele
    - apr 02 2024 19:23

  • Anamaria Pandele
    - apr 02 2024 18:13

  • demetererika554@gmail.com
    - mar 30 2024 22:38

Last Blogs

  • Frățiorul

    Denisa1996
    - Astăzi, 07:04

  • Cum a fost testul de toleranță la glucoză?

    Ddeenniissaaa
    - Astăzi, 00:45

  • Pregatiri

    Julix94
    - Ieri, 22:25

  • Burtica rotunda

    Roxana3001
    - Ieri, 18:47

  • Ecooo

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 17:38

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -