Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 1 voturi

Fluturasi minunati 2011 (39)


198 raspunsuri la acest subiect

#31
madutza_bra

madutza_bra

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 8.806 mesaje

Postat 29 ianuarie 2013 - 17:10

miki, mi se pare totusi destul de mult hotelul....

Vlad sigur stie multe poezii, dar poate nu are rabdare sa le spuna [:D]



Strumph, sa sti ca m-ai cam tinut in suspans. Si Florin ma intreaba de 2 zile daca ai dat vre-un semn [:D]. La multi ani inainte fericiti!!![pup][pup]







Cozonacelul meu, Cristian Andrei

Buburuza mea, Catalina Ioana



Mada, mami fericita si implinita de [bonjovi]Cristian Andrei - 29.12.2008 si [zana] Catalina Ioana - 15.02.2011



Poze



---------------------------------------------

Ceea ce nu te doboara , te intareste!



Viata trebuie traita asa cum este, pentru ca ni s-a dat fara sa o cerem si ni se va lua fara sa fim intrebati!

#32
ailed_dota

ailed_dota

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 6.505 mesaje

Postat 29 ianuarie 2013 - 17:15

Strumph, am gasit la reduceri un glob, e din colectia trecuta dar merge[:D]



mami de fete frumoase:



MARIA si ANDRA
si de ingeras [ruga]



Fluturasul norocos Andra-Simona(Dodo)

#33
Guest_bb_yasmi_*

Guest_bb_yasmi_*
  • Guests

Postat 29 ianuarie 2013 - 17:24

Gata nani.....

Strumf bine ai revenit!!!! Pozici sper sa ne arati!!

Mada, felicitari pt cristi!! Si eu spun ca, cu cat creste devine mai rabdator. Vad asta la iasmina.

Miki, pai apeox 700 e costa si un all inclusive intr un resort din bulgaria cu early booking.
Eu am descopeit ca pana in staiunea sf ctin si elena, care apropo cine stie sa imi spuna cum este??????, sunt vreo 640 km din tm iar pana in jupiter vreo 800 km.....este ceva diferenta.....

__________________________________________________
mamica implinita cu 2 comori: printesica si junior !!


#34
madutza_bra

madutza_bra

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 8.806 mesaje

Postat 29 ianuarie 2013 - 17:32

yasmi, cum e plaja in fata hotelului din C-tin si Elena? m-am uitat si eu la cateva hoteluri si ...nu exista plaja..sunt doar diguri ..ca intr-un port..la cele la care m-am uitat eu...[flo][flo] Altceva nu stiu ca n-am fost...cauta si tu pareri pe "am fost acolo".ro ..nici nu mai stiu cum sa-l scriu[pup] ..ca am editat de o mie de ori si de fiecare data mi sa transforma ce am scris in supereva[alcool]



Cozonacelul meu, Cristian Andrei

Buburuza mea, Catalina Ioana



Mada, mami fericita si implinita de [bonjovi]Cristian Andrei - 29.12.2008 si [zana] Catalina Ioana - 15.02.2011



Poze



---------------------------------------------

Ceea ce nu te doboara , te intareste!



Viata trebuie traita asa cum este, pentru ca ni s-a dat fara sa o cerem si ni se va lua fara sa fim intrebati!

#35
AlexinaA

AlexinaA

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 824 mesaje

Postat 29 ianuarie 2013 - 17:56

Slutare[flo][pup]

Va citesc de ieri..incerc sa recuperez! Desi sunt acasa cu burta in sus nu ma lasa Teea sa fac nimic la calculator ca vrea si ea " pa pa pate te te te" adika twinkle twinkle little star! [olala]

Azi m-am rasfatat si am fost la coafor...m-am tuns si coafat si mi-am facut intretinerea la unghii! Maine e ziua mea si am ca merit:)))! Ma scoate sotul la o cina romantica si apoi mergem la film.

Sambata avem musafiri ..vreo 18 adulti si 6 copii[alcool][:D]...ma sarbatoresc si eu si sotul ca el e la 2 sapt dupa mine. Facem un gratar si o sa pregatesc cateva salate gen aperitiv! Tort comandam de la cofetaria Alice unul buuuun cu fructe de padure si vanilie...e demential. De obicei sunt fan cioco dar asta e singurul care nu are cioco si imi place de moooor[pofta]

Daca e sa zic ceva la cap soacre[:D].... Eu mi-am luat si o tanti gen bina 2-3 zile pe saptamana ca altfel o luam razna cu soacra in casa de luni pana vineri si zi si noapte! Stia tot, comenta tot, nu era bine nimic ce faceam, ce cumparam...cum procedam cu teea...eram o mama inconstienta! Normal ca o iubeste pe teea si ce face face din dragoste dar eu nu o pot lasa sa ne controleze pe toti...ea asa a fost obisnuita la ea in familie! Ganditi-va ca nu a lasat-o o data pe teea sa urce scarile singura, baricada orice obstacol, cand fuge mai repede fuge si ea in spatele ei...poate cade, Doamne fereste!
De mancare o indesa ca pe purcei etc....
Sa nu se inteleaga gresit...asa sunt majoritatea bunicilor dar cand stai si cu ei mereu si stau si cu copilul toata sapt ..pt it"s enogh[:I]
Pe de alta parte soacra e mai educata..petrece mai mult cu teea sa ii citeasca sa ii povesteasca...pe cand bona nu asa mult. O perioada m-am simtit si nasol ca avem impresia ca am lasat-o pe mana unui strain doar asa.....

Dar gandind la rece....e super asa ptr toti. Toata lumea e fericita, relaxata, vine si pleaca de placere, avem varietate[8D]

De abia astept sa vina varaaaa..primavara oriceeeee..sa fie cald si sa stam afara sa ne jucam!!
Anul asta tot in ro facem vacanta! In grupul nostru sunt bebi mici si noi nu iesim din tara cu ei. E nu ies nici cu teea ca ...am eu un fix asa nu ca sunt over protective...deloc
Cred ca mergem la hotel Savoy ( e pe langa Vega) in Mamaia. All inclusive 6 nopti 2 adulti si un copil 35 mil!

Miki- si noua ne-a placut muuuult la Phoenicia...e ceva mai special si isi merita toti banii plus ca e in romania. Eu sunt fan tara noastra ptr concedii cu copii deocamdata! Anul trecut insa, pe cat de frumos e acolo pe atat de muuuulta lume bolnava cu voma, doaree...salvarea era acolo non stop. Din toata gasca eu c Teea am scapat!
Asta insa se poate intampla oriunde in lume....prietenii nostri au patit anul trecut la bulgari...au zis ca nu le mai trebuie veci
Acum fiecare cu principiile lui....


Fetelor am si eu un offff...nu mi- e frica sa nasc cat mi-e frica de alaptat[q][q][bang]! Cu teea a fost horror. Beam cate 5 litri de ceai, galactogil. Aveam 3 pompe si nimic....ma dureau sfarcurile ca nebunele..... Mi-e fricaaaaaaaaa[:I]


Hai ca am trancanit destul...as fo trancanit si de subiectul cu lucrul in facultate! Ca si ideea eu am lucrat de la 16 ani si am facut si liceu si facultate si de toate si nu sunt traumatizata si independenta si matura! Se intelege gresit asta cu lucratul n timpul scolii...pai stai putin se poate lucra si part time nu? Numai la noi conceptia asta vaaaaai sa invete copilul bine si sa n fie distras de altele! Si cand termina copilul facultate 3 ani si matester inca 2 si tot asa vrea sa se angajeze pe super salariu??[8D] dupa mine tb sa stie sa face de toate ca se poate!!

Va puuuup[pup]

Mamica de printesica - Teea Maria (14.04.2011) si [gravi] 29s

#36
miki1979

miki1979

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.561 mesaje

Postat 29 ianuarie 2013 - 18:35

Citat:
citat din mesajul lui bb_yasmi

Gata nani.....

Strumf bine ai revenit!!!! Pozici sper sa ne arati!!

Mada, felicitari pt cristi!! Si eu spun ca, cu cat creste devine mai rabdator. Vad asta la iasmina.

Miki, pai apeox 700 e costa si un all inclusive intr un resort din bulgaria cu early booking.
Eu am descopeit ca pana in staiunea sf ctin si elena, care apropo cine stie sa imi spuna cum este??????, sunt vreo 640 km din tm iar pana in jupiter vreo 800 km.....este ceva diferenta.....

__________________________________________________
mamica implinita cu 2 comori: printesica si junior !!



pai da, tot cam pe acolo..
pe mine ma mai interesa ca puteam sa iau 3 camere apartament si sa ii iau si pe ai mei..si 4 adulti mancare si cazre si copii era vreo 1000 eur..ceea ce era super pret ..
oricum 3500 ron cazare si masa mie mi se apre ok..

alexina, stiu ca povesteai tu, insa eu n-am patit-o pe pielea mea si na, am incredere..mi se aprea mancarea super, si le-am dat si copiilor de acolo..asa si in bulgaria sunt la patanii din astea..[:-@][:-@]
LA MULTI ANI pt maine daca nu mai apuc..multe bucurii si fericire iti doresc[flo][flo]..o sa vezi ca totul va veni de la sine la al doilea copil..iti spune o mama chinuita cu 6 luni de muls si umflat de pastile/ceaiuri la primul bebe..si la al doilea, totul a fost de la sine..so, relax..asta e ideea de baza[:D][pup]
cu soacra te inteleg, asa e si a mea, sta in umbra ei non stop[alcool][alcool] iar mie imi vine sa urluuuuu...bine, urlu dar fara zgomot[:I][:D]

mami de 2 prichindei

#37
yvyana

yvyana

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.822 mesaje

Postat 29 ianuarie 2013 - 19:42

Hello, mamici!

In sfarsit mai am putin timp sa intru si eu, am vazut si poze in picasa, ce sa mai rasfat!!!

Eu ma simt bine, sint zile si zile, azi de exemplu mi-a fost mai rau si m-a durut iar burtica cam toata ziua, traiesc cu No-spa si Mange B6 [bang][bang] L ma solicita in unele zile destul de mult, dar sintem bine [:)]

Urez si eu LA MULTI ANI si sanatate sarbatoritilor: sotul lui Catank, Viss, Strumphy si Nick, Alexina !!!

Mada am vazut si eu in sfarsit filmuletele cu scumpii tai facand clatite: Cristi e un adevarat maestru bucatar si o are pe Cata un ajutor de bucatar pe cinste[olala][olala]
Eu cred ca daca era L in locul ei acolo langa Cristi zbura toata faina pe sus, se urca gramada pe el si toata compozitia de clatite din bol era pe jos [alcool][alcool] ea nu rabda sa faci ceva langa ea fara sa-si bage mainile in castron/bol/oale [:D] Deci ma mir cand vad asa filmulete cu copilasii stand cuminti pe scaun si asistand, nu-mi vine a crede ca se poate si asa [:D]


Catank am vazut si pozele cu I si gaina, superbe amandoua, glumesc [:D] superba e I si tu ai o voce f blanda si melodioasa; acelasi comentariu ca mai sus: cred ca daca L era pe sanie jumulea gaina aia de o gasea batul [:D] Ea nici nu sta pe sanie sa o tragem, nu are stare deloc se fataie si cade, vrea sa mearga pe jos, pe urma vrea in sanie apoi vrea sa stea [alcool][alcool] i-am luat si sanie cu spatar ca ziceam ca nu-si tine bine echilibrul si degeaba; deci si pe sanie si cu gaina si sa mai stea si cumine, exclus asa ceva!!! [pup] o fetita bucalata si f cuminte!

Alexina eu am preferat sa ma lipsesc de ajutorul soacrei, din aceleasi considerente plus altele[:D] si desi ma simt rau in unele zile, am contractii si dureri de burtica, am decis mai bine sa n-o mai chem, ma descurc cum pot cu L pentru ca a stat la mine vreo 4 zile consecutiv la un moment dat si-mi venea s-o strang de gat la propriu [:D] mai bine zic pas! Eu n-am fost pe faza, dar parca bb e baietel sau ma insel? [:I] Oricum eu iti urez de pe acum nastere usoara si cu alaptarea zic la fel ca Miki, fii zen si totul vine de la sine!


Cam atat pauza mea, fuse-fuse si se duse...
S-a trezit mandra mea va pup pe toate! [pup][pup]






#38
MaryM85

MaryM85

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.463 mesaje

Postat 29 ianuarie 2013 - 21:03

Buna!
MADA multumesc de site eu chiar azi cautam asa ceva m+ai scapat de cautari.[pup]O reteta delicioasa de tort e asta eu l+am facut de ziua mea am pus poze la un moment dat pe picasa cu el doat era decorat cu fructe. http://laurasava.ro/...a-de-ciocolata/
Bun venit acasa Dorina, frumos cadou ai primit, La multi ani!

mami de[zana] Alexandra Mirela

#39
AllyLaur

AllyLaur

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.036 mesaje

Postat 29 ianuarie 2013 - 21:25

[flo] pentru fiecare in parte!
Stati linistite fetelor ca sunt bine...numai ca asa ma termina psihic statul asta acasa ca uneori simt ca am sa clachez. Este minunat sa fii mama si pentru asta ii multumesc Lui D-zeu dar, am nevoie sa mai ies din tiparul asta. M-am suparat ieri la culme...dimineata am avut programare la ginec. si cum aici eu nu am nici o prietena sau persoana de incredere a trebuie sa iau baiatul cu mine. Si nu va spun ca am plecat ploua cu galeata si cand am iesit din masina abia il tinem si pe el si geanta si unbrela[bang]...la intoarcere ningea de mama focului....in fine. Este aiurea sa nu ai pe nimeni si sa stai o zi intreaga intre 4 peretii asteptandu-ti sotul sa apara de la munca. De aceea vreau neaparat sa ma angajez...sa imi mai revin psihic ca efectiv uneori simt ca o iau razna...Gata, mi-am spsus offul la voi[asia]...scuzati aberatiile.[pup]


Eduard Andrei [copil] 02.04.2011


#40
ailed_dota

ailed_dota

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 6.505 mesaje

Postat 29 ianuarie 2013 - 22:01

ally, off daca ai sti cum te inteleg[pup]

yvy , pai luai mg sa nu te enerveze soacra[:D]

Alexina, [s] pt maine![flo]

catank, yammy pt papa si sa-ti traiasca fata, sa va mai dea Dumnezeu ca faceti copii reusiti[olala]



mami de fete frumoase:



MARIA si ANDRA
si de ingeras [ruga]



Fluturasul norocos Andra-Simona(Dodo)


Panic Questions

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - Ieri, 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - Ieri, 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

  • Fată sau băiat

    Nataliaracila
    - apr 06 2024 20:17

  • MiÈ™cările bebeluÈ™ului

    catalinabd
    - apr 04 2024 05:53

Last Blogs

  • Tantrumuri bebe 1 si burtica care pune presiune

    Deutzuk
    - Ieri, 22:26

  • Sarcină

    Erika91
    - Ieri, 21:11

  • Cum am aflat că sunt însărcinată?

    Ana1298
    - Ieri, 18:14

  • Prin Italia cu bebe in burtica

    Pau26
    - Ieri, 14:55

  • Ma copleseste oboseala

    ZDenisa
    - Ieri, 14:42

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -