Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Piersicute de iulie august (24)


209 raspunsuri la acest subiect

#11
wilton

wilton

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 24 mesaje

Postat 25 ianuarie 2013 - 14:03

Buna dimineata acu ne-am trezit si noi cred ca suntem lenesele odiseeii:))
La multi ani Emma sa cresti mare si sanatoasa
Revin merg sa ii fac aerosol...
Va pup pe toate[pup]


#12
Olivette

Olivette

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.214 mesaje

Postat 25 ianuarie 2013 - 14:31

A adormit pitica din nou pe la 8.40 pana la 11.20. Eu fragmentat, ca a dormit intai pe mine, apoi supt, apoi supt la celalalt san, ridicat sa ragaie ca plangea, plimbat, adormit iar pe mine. Va dati seama! Oricum, mi-e mai bine decat azi dimineata.

Mandra mea are o noua ocupatie: sa scuipe. Cu zgomot si cu bolta! :)))
Si e disperata sa stea in fund. Abdomene la greu, daca e pe plan inclinat se ridica, daca o ridic eu e super incantata. O intreb maine pe dra ce parere are.

Offff, fetelor, stresuri d-astea am si eu. D-asta si picasem intr-o pasa proasta sapt asta, ca pe langa altele, ma stresez si ca trebuie sa-mi caut un alt job si mi-e groaza!
Tot incerc sa uit si sa le las deoparte, macar pt cateva luni, dar e greu! [q]

Lml Emma!

Mami de [bb] Maya Cristina (06.09.2012)

#13
ioana3110

ioana3110

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.431 mesaje

Postat 25 ianuarie 2013 - 14:37

Ada, am o intrebare la tine si la fetele care au nascut prematur daca mai sunt...
legat de diversificare...se incepe la 6 luni dupa nastere sau la 6 luni conform varstei corectate a bebeului. Tie ce ti-a zis profa?


Mami de Ana Ecaterina cu ajutorul lui dr Peter Kovacs, Budapesta, FIV 2

PAI 4G/5G homozigot, FXIII heterozigot, Tiroidita hashimoto

#14
Viairo

Viairo

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 109 mesaje

Postat 25 ianuarie 2013 - 15:13

Muraturica, mersi, dau cu garmastan, dar mi-am dat seama prea tarziu de problema, am folosit inainte de nastere, dupe ce am nascut pana acum n-am avut nevoie.

Ilenutza, ce seminte folosesti si de unde cumperi semintele? Probabil voi incerca cu borcan simplu, dar nu e cine stie ce scump nici cel special, 20 de lei parca. Am citit niste review-uri bune despre el, cred ca pozitia inclinata ajuta cumva.

Plasmon, borcanele cu carne - stiti cumva daca sunt bune? Contin amidon de porum, faina de orez si sare [:-/]

Mami de Robert (20aug2012)

#15
michelle1981

michelle1981

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.437 mesaje

Postat 25 ianuarie 2013 - 16:03

Citat:
citat din mesajul lui Viairo
Ilenutza, ce seminte folosesti si de unde cumperi semintele? Probabil voi incerca cu borcan simplu, dar nu e cine stie ce scump nici cel special, 20 de lei parca. Am citit niste review-uri bune despre el, cred ca pozitia inclinata ajuta cumva.Mami de Robert (20aug2012)
Uite aici despre germinarehttp://sproutpeople.org/*************************Mami [mamica] de Bianca Maria (04.08.2010) si Clara Ioana (30.07.2012)

#16
Porumbita

Porumbita

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.341 mesaje

Postat 25 ianuarie 2013 - 17:06

ioana nasa mea a inceput la ambii copii (nascut la 29 sapt si nascuta la 33 sapt) la 5 luni jumate de la nastere

#17
Fleurdelise

Fleurdelise

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 8.927 mesaje

Postat 25 ianuarie 2013 - 17:57

Maria, ii fac avocado cu pui asa: o jumatate de avocado zdrobit bine cu furculita, amestecat cu 2-3 lingurite de piure de pui cat mai fin. Eu cumpar piure de pui bio din farmacie... (este f bun la gust, mai au asa de curcan, vita, miel). Decat sa fierb eu piept de pui de origine incerta, sa-l dau la robot si sa iasa mai zgrunturos, am preferat solutia asta.


**************************
Mama lui Eric Ioan (21 iunie 2012)

Cine-ti saruta genele-n somn,
Si cine-i acolo cand ingerii dorm?
Toate zanele bune sa te ocroteasca,
Toate florile campului sa te infloreasca!

#18
roxypuy

roxypuy

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 924 mesaje

Postat 25 ianuarie 2013 - 17:59

hello!
ioana - maine poti trece dupa ora 9 la cafenea [pup] il gasesti pe sotzulache (Robert) pana pe la 13-14 cred, dp aia ti-l lasa la bar dk nu ajungi.
ile - saptamana asta muzeul este inchis pt curatenie generala, nu cred k se deschide nici in w/e...asa k mai bine o lasati pe w/e viitor [pup]
aruba - [pup] capul sus si fii barbata [:D] s-au adunat prea multe e adevarat si la un mom dat ajungi sa clachezi. asa cum au zis si fetele, ti-ar prinde bine o cura de vitamine, in special sa iei magne b6. hai k o sa fie bine, ai sa vezi [pup]
ada - idem [pup] ai grija de tine, hraneste-te, baga vitamine si odihneste-te [pup]

noi suntem bine, azi stam pe camera k e nashpa afara...aseara ne-am super mega distrat k piticot a avut chef mare de vorba si ne-am chicotit/conversat pana pe la 12.30 [alcool] si azi vad k e in mare forma k e tot intr-o chiuiala de azi dimi [pk] diseara vine buni la noi [pk] asa k mai respir si eu un pik. as vrea sa dau o fuga la salon maine, am facut planul sa gatesc, sa fac putina ordine, poate chiar si o praji..vedem ce iese.
sunt prin zona. va poop!

Roxy
mami fericita de Antonia [bb]

#19
ancader

ancader

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 21 mesaje

Postat 25 ianuarie 2013 - 18:57

Buna fetele,



Noi am inceput de azi legumele si i-au placut tare mult! S-a lins pe botic, la un moment dat de atata placere a inceput sa faca balonase si gargara, de ne-am umplu amandoua de morcov.[olala]

La sala totul e bine, am avut marti tae boo, miercuri step aerobic, ieri pump si azi cardio. Cu lapticul m-am reglat, am bagat ceai la greu. Eu nu am putut sa intru zilele astea pt ca am avut de facut raportari de sfarsit de an si mi-au cam luat tot timpul, plus o pitica super rasfatata care vrea doar in brate, alintata sa te joci cu ea, sa o bagi in seama.



Trimit si revin



Anca, mamica lui Andre-Lucian(28.12.06)

Poze Andre

#20
clayhanger

clayhanger

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 592 mesaje

Postat 25 ianuarie 2013 - 19:08

Aaa Laura, mi-am amintit - m-am gandit la tine cand ieri in cabinet l-am prins pe Vlad facand pipi si a scuturat din cap, asa ca si cum l-ar fi trecut un fior, tare simpatic a fost. Andrei mai face asa?

Olivette, sunt curioasa ce o sa-ti zica dr de abdomene/statul in fund, noua in etapa respectiva ne-a spus sa nu il punem, si nu l-am pus. Nici pe plan inclinat nu l-am mai pus atunci (adica pe la 4.5 luni) si a mai "rezistat" cumintel pe spate pana pe la 5.5 luni. Sigur, depinde de copil, cu Andrei nu prea a mers, nu-i asa Laura?

Ana, mama lui Vladimir (9.07.2012)


Panic Questions

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - Ieri, 19:00

  • Fată sau băiat

    Nataliaracila
    - apr 06 2024 20:17

  • MiÈ™cările bebeluÈ™ului

    catalinabd
    - apr 04 2024 05:53

  • inchidere cont

    Anamaria Pandele
    - apr 02 2024 19:23

  • Anamaria Pandele
    - apr 02 2024 18:13

Last Blogs

  • Geanta bebelusului

    LarisaG89
    - Ieri, 22:32

  • Cezariana È™i recuperarea

    AnaDemsa
    - Ieri, 12:03

  • Friiig

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 10:16

  • Geanta bebelusului

    ely4
    - Ieri, 10:14

  • Alegerea numelui

    BiancaDragnea
    - Ieri, 09:39

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -