Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Alaturi de IULIA! Ghiocei martie-aprilie2009 *457*


209 raspunsuri la acest subiect

#11
Dodo-pui

Dodo-pui

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 12.513 mesaje

Postat 21 ianuarie 2013 - 13:08

culorile steagului[:D] ea a desenat galben,portocaliu si rosu...



Ps :de desenat o face ff frumos in spatiu nu iese afara si-i place mult



~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*

Credinta vede invizibilul, crede incredibilul si primeste de la Dumnezeu imposibilul!



Doamne ajuta si lumineaza!




#12
denisamada

denisamada

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 5.280 mesaje

Postat 21 ianuarie 2013 - 13:31

Citat:
citat din mesajul lui novus

Citat:
citat din mesajul lui denisamada

Citat:
citat din mesajul lui novus

Mada, cum sunteti ? sper ca tot bine [pup][pup]



Suntem in aceeasi formula, dar cam contractosi! [:D] S-ar putea ca in curand sa marim efectivul.



Sa dai un semn cand plecati la intalnire ca sa scoatem agitatele , sper totusi sa mai stati putin la caldurica , oricum deja sunteti in grafic, nu [pup]?



Anuntam, anuntam, cu siguranta! Sa vina moasele cu lada de morcovi! [:D] Maine implinim 36s, dar dupa ce am trecut la mustatzi pe langa nasterea la 30s... acum suntem de-a dreptul "la termen". [pk]

Denisa-Madalina [mamica] fericita de [zana] Adela Marisa, [gravired] 35+ cu [baietel]

#13
Ilinca_M.

Ilinca_M.

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 6.927 mesaje

Postat 21 ianuarie 2013 - 14:39

Hai cu termenu', Denisamada![pk] Venim si noi cu lada de morcovi bio, sa ai si pentru cand incepeti diversificarea;))

Hihi, tufete, mi-am amintit, datorita lui Dodo, ca si noua ne-a fost prezentata programa la sedintza cu parintii si exact de-astea cuprinde, chestii cu imnu' tzarii, steagul tzarii- io ma stricam de ras, dar singurul tatic prezent a facut show, asa indignat era:"haideti, doamna, ca astea-s prostii, comunisme, dati-o-ncolo":)) Dar nu-s de vina bietele educatoare, asta-i programa coapta de minti iluminate de la centru:)) Bine-nteles ca cele cu toate tiglele pe acoperis nu fac caz din asta, o bifeaza si ele acolo si aleluia, alte chestii sunt mai importante, mai invata si ei o leguma, un fruct, cum sa-si sufle corect nasulul:))

Asa ca evaluarile astea cica intr-adevar se fac "intern", probabil sa aiba la dosar in caz de inspectie, dar cel putin la noi la gradi nu au facut caz, adica nici nu ne-a intrebat daca suntem curiosi de "rezultate":))) Poate ni le vor pune la "portofoliu" cand plecam de la gradinita;)).

Oricum Isabella e tare, daca a stiut 2 culori din 3 din steag, Sophia nu cred ca stie ce e steagul:))

Anca_Nicolae, apropo de ce zici tu cu geografia, asa mi s-a intamplat cand am fost eu in Franta la 12 ani, baiatul familiei, de 8 ani, s-a trezit dupa 2 saptamani cand a l-a auzit pe taica-so zicand ca ma intorc in tzara mea:"cuuuuum, Laura nu e frantuzoaica?! Da' Romania nu e in Franta?!":)))



IULIA va invinge CANCERUL



I'm wearing my heart like a crown/ Pretending that you're still around.

#14
denisamada

denisamada

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 5.280 mesaje

Postat 21 ianuarie 2013 - 16:10

Adela ceva-ceva a facut la gradi de 1 decembrie, ca de atunci a venit kitita acasa, sa desenam "teagulomaniei" de nu stiam ce vrea de la noi... pana nu l-a desenat. [:-@] Si acum daca vede vreun steag striga "Teagu Lomanieeeei".

Ieri ne-a solicitat o lectie de geografie, a-propos de Targoviste vs Bucuresti... dar cam atat. Avem timp. [:D]

Denisa-Madalina [mamica] fericita de [zana] Adela Marisa, [gravired] 35+ cu [baietel]

#15
novus

novus

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 10.559 mesaje

Postat 21 ianuarie 2013 - 17:05

Si Ada stie cum e cu steagul de la 1 decembrie cand am fost la Metro si i-a cumparat Pisi stegulet cu care a defilat mandra apoi cateva zile

Cu geografia nu cred ca avem nici notiunile de baza [:D], din punctul ei de vedere noi locuim in Deva , dar Deva e apartamentul nostru [:D] , la Budapesta mergem cu fetele sa vedem pestii , in Grecia la mare si la Gyula sa vedem cartitele [:)]






Mami lui Alexandra (03.03.09)




#16
denisamada

denisamada

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 5.280 mesaje

Postat 21 ianuarie 2013 - 18:09

La noi se kiama "Bunapesta". [:D]

Denisa-Madalina [mamica] fericita de [zana] Adela Marisa, [gravired] 35+ cu [baietel]

#17
Pisik06

Pisik06

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.004 mesaje

Postat 21 ianuarie 2013 - 18:34

Hello!



Mai fetelor, oi fi eu uschita si caut progresele copilului cu lupa (eram, mi-a trecut), dar chiar sa am pretentia sa stie steagul si tara si orasul, asta nu mi-a dat prin cap.

Adica da, si noi ne-am pus tricolor in piept de 1 dec, dar de atunci nu am mai abordat subiectul.

Iar restul...noi ne rezumam la cartier si stim de Grecia, la mare si Maramures, i-a ramas fixata treaba asta si mereu ne intreaba cand mai mergem la Maramures, dar ma indoiesc ca face vreo diferenta intre cele trei, adica Baneasa, Grecia si Maramures[:D]



Mi se pare sper exagerata programa asta. Eu pana acum in planificari nu am vazut, dar cum astia ai nostri sunt mai catolici decat papa cu programa de la stat, sa ma astept sa apara, nu?[:-@]



Dar ma rog, am inteles ca fac ei ecuatii cu o necunoscuta la clasa a II-a, deci ce sa ma mai mir[alcool]







Mami de minune mica



IULIA va invinge CANCERUL!







#18
novus

novus

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 10.559 mesaje

Postat 21 ianuarie 2013 - 18:39

Pisik, nu esti dusa deloc [pup], si mie mi se par aberante cererile astea si de aceea le si tratez ca atare [:)]

Si la gradinita Adei le-au facut ceva evaluari initiale cu mare/mic si ceva culori, ni le-au aratat la sedinta cu titlu informativ ,cui a vrut sa le vada si gata !






Mami lui Alexandra (03.03.09)




#19
andiaroro

andiaroro

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.741 mesaje

Postat 21 ianuarie 2013 - 19:20

Noi primim inainte de fiecare vacanta un dosar cu hartiile lucrate. Cam tot chestii cu culorile si mare mic fac si ei....Imi place ca ne mai reda educatoarea si reactiile lor. O desenase pe doamna Para. Care ce credeti ca face? Bea cafea, evident. Doar e o [:D]Doamna.....
E clar ca partea sociala e mai mult decat dezvolata in cazul nostru: in noiembrie stia deja cum ii cheama pe toti cei 29 de colegi.

Cu geografia e complicat. Alex e pasionat dintotdeauna si cu toate astea mai scotea niste dude. Stia deja de la grupa mijlocie steagurile mai multor tari, ca si le desena si facea diverse concursuri. Cu toate astea, in vacanta de la grupa mare ne-a facut sa radem...nu incurca Ro, Bucurestiul, satele neamurilor, alte tari cu capitale, dar pe noi ne intreba de la mare cand ajungem in FR. Pai suntem deja...La subiectul asta avea un blocaj. Fr era numai la noi acasa...

ana

alexandre (17.02.2006) si anastasia (14.03.2009)

#20
Ilinca_M.

Ilinca_M.

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 6.927 mesaje

Postat 21 ianuarie 2013 - 19:46

Vaaai, Sophia ma ingrozeste la capitolul memorie (poate cum io nu stau bine:)): ii stie pe toti colegii pe nume, nu conteaza din ce grupa sunt, grupa mare, baby; ii stie pe toti parintii, care al cui e (si raaar ne nimerim deodata la dus-venit, dar e de-ajuns sa-i fi vazut o data si "fotografiaza" tot, e KGB, nu altceva, stie tot ce misca); stie fiecare dulapior al cui e, care al cui ghiozdanel e. Eu credeam ca inventeaza, zice la plezneala, pe dracu', asa era, am verificat cu patroana si nici macar ea nu stia exact care al cui e dulapiorul sau gentile, a trebuit sa vada listele sau sa citeasca eticheta de pe ghiozdan:)))



IULIA va invinge CANCERUL



I'm wearing my heart like a crown/ Pretending that you're still around.


Panic Questions

  • Cum să scap rapid de ciuperca picioarelor È™i unghiilor?

    MaryJane999
    - Astăzi, 14:34

  • miha444
    - mar 22 2024 16:22

  • Analizele au arătat o deteriorare a stării ficatului. Ce să fac?

    MaryJane999
    - mar 21 2024 12:16

  • Progesteron

    Flor_i
    - mar 18 2024 13:02

  • Cat mănâncă bebe la 2 luni

    mada204
    - mar 08 2024 16:24

Last Blogs

  • Vitamine preconceptie si in sarcina

    Deutzuk
    - Astăzi, 14:03

  • Pregătindu-ne pentru sosirea micuÈ›ului

    AdrianaBlo
    - Astăzi, 13:30

  • Morfologie 2

    Erika91
    - Astăzi, 12:04

  • Locul de muncă È™i sarcina

    Ioone
    - Ieri, 23:41

  • Kinetoterapie

    Vasilescu Georgeta
    - Ieri, 23:32

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -