Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Copilasi iubiti de Sept-Oct 2010(18)


199 raspunsuri la acest subiect

#21
doina_1984

doina_1984

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.503 mesaje

Postat 14 ianuarie 2013 - 12:31

Andreea, reteta de tarta e cea pe care ti-am dat-o acum vreun an. Daca nu o mai ai o s-o scriu, dar maine seara cred... cand am acces la laptop :D

_________________

Mami lui Matei Mihai (26.10.2010) [copil] + [gravi] 19s+ [baietel] Filip Florian

--------------------------
"Cea mai mare bogatie din aceasta lume sunt copiii, mai mare decat toti banii si toata puterea de pe pamant."

#22
just_me31

just_me31

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 519 mesaje

Postat 14 ianuarie 2013 - 18:01

hello
pfui ,ce greu a trecut ziua de azi la scoala [bang];ai mei "studenti"au venit relaxati total ,ca la sfarsitul semestrului dar i-am mobilizat rapid [:D]am facut uz de voce nu gluma [alcool].
Plec sa fac la D niste ficatei ,micul dejun a fost lapte si atat ,nu a vrut sa pape , la amiaza a papat supa ,poate se trezeste cu burta goala si nu am nimic pentru ea .
Spor la treburi [pup]

parte a sufletului meu Dara Maria 15.10.2010


#23
nicopic

nicopic

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 388 mesaje

Postat 14 ianuarie 2013 - 18:44

Buna fetelor!



Noi am fost la derdelus ieri, dar L nu s-a aratat prea incantata, ea vroia tot la topogane, leagane...mai mult m-am chinuit sa ajung pana-n parc cu copil si sanie, avand in vedere ca pe trotuar se topise zapada..

...si ca sa termin cu paratul, de cateva zile l-a luat pe "nu vreau" in brate (de cele mai multe ori nici n-apuc sa pun intrebarea) [alcool]



Cami, sunt reduceri la decathlon?

Doina, frumoase nume ai ales pt noul bb [olala]

Ana, bafta la sala! cu cine o lasi pe Maia in timpul asta?

Fetelor care aveti de-a face cu invatacei mai mici si mai mari, Mari, Anca, just-me, nervi de otel va doresc! [pup]

just-me, ca ziceai de ficatei, cum ii prepari? ms [flo]



Nico, mami [copil]Larisa 15/09/10

#24
nicopic

nicopic

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 388 mesaje

Postat 14 ianuarie 2013 - 18:47

acum vad ca am la msg priv o cerere de prietenie de la septoct2010; ati primit si voi?



Nico, mami [copil]Larisa 15/09/10

#25
Mari-Mariuk

Mari-Mariuk

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.369 mesaje

Postat 14 ianuarie 2013 - 19:43

Buna seara.

NICOPIC, daaaa, nervii sunt ,,importanti'' in meseria asta, dar si cand obtii cate un rezultat din partea unor copii, e ceva. Eu de exemplu am ajutat un elev (mai mult moral decat cu studiu propriu-zis) sa se ridice din depresie (mama foarte bolnava, tata fara loc de munca, probleme cu legea ce ii afecta familia in mod direct, doi frati mai mici) si sa isi vada de scoala. In vara a reusit sa termine studiile la ofiteri in aviatie si mi-a multumit pentru sfaturile date acum 8 ani in urma...si ar mai fi multe situatii. A fi profesor/invatator inseamna mai mult decat a preda o materie si a iesi din clasa, cel putin eu nu vad desfasurarea meseriei fara a comunica foarte mult cu elevii despre ceea ce ii ,,doare'' pe ei de fapt, mai ales la clasele I-IV...

Si revenind: Vlad are mucisori si cica a tusit in timpul somnului, la cresa...



Mariuk, fericita mamica de [iepu] VLAD-CRISTIAN (27.08.2010)



Poze Vlad



#26
Mari-Mariuk

Mari-Mariuk

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.369 mesaje

Postat 14 ianuarie 2013 - 19:45

Citat:
citat din mesajul lui nicopic
acum vad ca am la msg priv o cerere de prietenie de la septoct2010; ati primit si voi?Nico, mami [copil]Larisa 15/09/10
Cine a facut noul capitol s-a ocupat si e trimiterea cererilor de prietenie[:D]...posibil sa fie ANA sau ANCA [:D]Mariuk, fericita mamica de [iepu] VLAD-CRISTIAN (27.08.2010)Poze Vlad

#27
camisv

camisv

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.023 mesaje

Postat 14 ianuarie 2013 - 22:44

Citat:
citat din mesajul lui nicopic



Cami, sunt reduceri la decathlon?





La unele da! Noi am luat cizme de zapada, cu partea de jos cauciuc si sus material impermeabil si imblanite (astea erau reduse). Dar mi-au ramas ochii pe niste jachete de fetite, reduse bineinteles[:D] (varianta de baieti nu am vazut-o)

astea sunt cizmele si crea ca asta era geaca dar redusa!

Ce bine ca ati fost la zapada[pk] Anul trecut nici T. n-a fost incantat de sanie (nici nu a vrut sa incerce), iar anul asta n-am avut ocazia sa probam[q]



Mari, ce frumos povestesti despre meseria ta[olala][flo]. Asa vad si eu invatamantul, din pacate sunt tot mai putini oameni dedicati. S-a ajuns doar o competitie, educatia nu mai conteaza![flo]



Camelia,mami de [bonjovi] (10/9/10)

#28
just_me31

just_me31

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 519 mesaje

Postat 14 ianuarie 2013 - 23:21

ficateii i-am facut cu sos ,ceapa morcovi ,dar le-am fiert nu prajit si apoi am pus ficateii .Azi i-am dat numai piure cu sosul rezultat ca era tarziu ,maine cu ficatei ....in rest MARI a zis cam tot

parte a sufletului meu Dara Maria 15.10.2010


#29
ana_25

ana_25

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.382 mesaje

Postat 15 ianuarie 2013 - 10:19

Citat:
citat din mesajul lui nicopic
acum vad ca am la msg priv o cerere de prietenie de la septoct2010; ati primit si voi?Nico, mami [copil]Larisa 15/09/10
[:D][:D] euEdit: adica eu am trimis-o [asia]Ana si Maia Elena(24.09.2010) Poze Cum s-a nascut Maia -ArticolBazar umanitar

#30
ana_25

ana_25

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.382 mesaje

Postat 15 ianuarie 2013 - 10:26

Neatza la voi![:D] o [cafea] ?



Maia sta cu tati cat ma duc eu la sala,oricum ma duc de la 2 la 3 cand ea doarme. Atunci nu e aglomeratie la sala[:D] nu-mi place cand e prea multa lume.



Cami f faine cizmulitele. Eu nu-i mai cumpar nimic ca are dulapul plin,si papucei are destui...



M-am saturat de iarna si frig si stat in casa[bang] nu mai vine vara odata?[:-@] sa stam cu orele pe afara!



Ana si Maia Elena(24.09.2010)

Poze

Cum s-a nascut Maia -Articol

Bazar umanitar



Panic Questions

  • miha444
    - mar 22 2024 16:22

  • Progesteron in sarcina

    Flor_i
    - mar 18 2024 13:02

  • Cat mănâncă bebe la 2 luni

    mada204
    - mar 08 2024 16:24

  • PoÈ›i naÈ™te mai devreme de termen?

    Ezraa
    - mar 08 2024 06:39

  • Dermatita atopica

    MGeorgi30
    - mar 02 2024 13:10

Last Blogs

  • Morfologie trimestrul 1

    ZDenisa
    - Ieri, 22:56

  • Morfologie trimestru 1

    Mica13
    - Ieri, 20:46

  • 6 luni

    EusebiaRalu
    - Ieri, 19:29

  • Vitamine preconceptie si in sarcina

    Deutzuk
    - Ieri, 14:03

  • Pregătindu-ne pentru sosirea micuÈ›ului

    AdrianaBlo
    - Ieri, 13:30

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -