Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

hsg si alte sfaturi


21 raspunsuri la acest subiect

#21
Strutza

Strutza

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 15 mesaje

Postat 15 ianuarie 2013 - 11:34

Am fost ieri la doctor Gero si mi-a placut de ea. Dat fiindca am apucat de am luat letrozone-ul luna asta am hotarit sa fac hsg-ul luna viitoare. Mi-a facut test de secretie si mi-a oferit sa-mi monitorizeze ovulatia, asa ca ma duc din nou joi la o ecografie.

#22
Adr33

Adr33
  • Membri
  • 1 mesaje

Postat 24 ianuarie 2019 - 18:20

Bună seara! As vrea sa va spun despre HSG desfundarea ( verificarea trompelor daca sunt infundate). De un an nu mai raman gravida acest lucru dupa un chiuretaj făcut  în urma unui avort spontan! Și am facut analizele; totul este bine. Dar grabindu ma să plec din țară am vrut sa apelez și la HSG deoarece traiam cu impresia că am tromoele infundate .ceea ce vreau sa spun este că am facut o de  capul meu deoarece nici un doctor nu m a verificat să mi dea acordul.am sunat la pozimed Constanța, și am intrebat dacă pot face interventia.." da sigur" întreb: trebuie sa am trimitere de la medic ginecolog? " Nuu! Se poate face fără probleme" intreb: nu exista nici un risc? " Ei: " nu ! Fără probleme! " ...am facut HSG- ul  si astazi trecand 9 zile de la "ecografie"  am fost cu analizele la medicul meu ginecolog pe infertilitate, i am zis că m am grabit și am facut și mi a spus ceva ingrozitor: " asta nu se face când vrei, se face cu anumite teste și monitorizare pentru că dacă Doamne ferește ai infecție ...se poate agrava cauza ...mi -- a spus " am avut pacienta care... după ce a facut HSG fara să stiu din cauza infecției a ajuns in 3 zile cu pungi de puroi in burtică din cauza substanței de contrast care nu este benefica cand ai o infectie.slava lui Dumnezeu că nu am avut asa ceva! Va rog sa fiti atente și să cercetați situatia ca sa nu pățiți ceva rău .interesati va ,intrebati , Înainte de a face! Nu va grabiti. Sanatate va doresc! Și speranta in Dumnezeu.




Panic Questions

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

Last Blogs

  • Control

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 21:41

  • Ce am învățat până acum în sarcină?

    Ana1298
    - Ieri, 20:26

  • Bye bye la job

    FloreClau
    - Ieri, 19:30

  • Palpitatii puternice

    RoxiMada
    - Ieri, 17:33

  • Care este cel mai frumos lucru în a fi însărcinată?

    Ddeenniissaaa
    - Ieri, 15:52

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -