Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 1 voturi

Nasterea la Arcadia - Iasi (44)


71 raspunsuri la acest subiect

#21
claumarcoci

claumarcoci

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 878 mesaje

Postat 14 ianuarie 2013 - 14:36



Iulia e destul de4 aiurea cu turele....cat despre intarcat...stiam ca e una din conditiile de baza, dar nu vad de ce tre sa stie :))...faza cu sotul plecat e cea mai grea, vb din experienta [:D]
Creioane toxice/netoxice habar n-am [bang][alcool], D nu prea baga in gurita, cel mai frecvent roade pumnul[bang]

De la noi nimic nou....ne-am plimbat cu tranvaiul,iesim la plimbare de manuta,admiram masinile, salvarea, chestii


O zi frumoasa!!![pup][pup][pup]

Mami fericita de [baietel] David 12.09.11

#22
iulia_iulia

iulia_iulia

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 482 mesaje

Postat 14 ianuarie 2013 - 17:24

TATI a inceput munca [bang][bang][bang][q][q][q]
A tot fost in concediu aproape toata luna decembrie si pana ieri ![pk]
Claudia i-am facut lui Andrei sarmale cu carne tocata de curcan ,i-au placut ,nu cred ca am gresit f tare ,tu i-ai facut lui D ardei umpluti ,ii cam aceeasi chestie ,nu?
Am intrat si eu in pana de idei la capitolul mancare ,azi am facut o cirba cu perisoare de vita.Vreau sa fac mancare in asa fel safie pt toti din casa ,sa nu mai fac special pt el ,ca ,na , e baiat mare de acum[:D]
Aseara i-am dat mango cu cereale ,in 10 minute a facut caca moale ,uf ,ma cam tem cu fructele astea ,nu a facut asa tot timpul ,doar de luna trecuta reactioneaza asa decand a avut episodul acela diareic .

#23
claumarcoci

claumarcoci

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 878 mesaje

Postat 19 ianuarie 2013 - 13:29

Netaza...
Iulia cum mai sunteti? Ce face Andrei?
Eu nu-i dau fructe seara,seara iaurt, niste legume fierte,branzi de vaci,mamaliguta....plus ca eu mango bag cand simt ca e constipat [:D],na eu zic sa pui masa de fructe dimineata,dar faci cum crezi[pup]

Noi nu avem carne de curcan din sursa sigura acum asa ca mergem pe vitelul lui bunica [:D],plus ca eu sunt antitalen la invelit sarmalute[alcool] deci legume umplute l mine se gatesc [:D]

Ce mai fac mamicile, burticile si bebei??

[pup][pup][pup]


Mami fericita de [baietel] David 12.09.11

#24
iulia_iulia

iulia_iulia

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 482 mesaje

Postat 20 ianuarie 2013 - 15:21

Buna la fete !
Claudia eu m-am riscat si am luat carne de curcan de la Penes ,acum 2 zile am facut paste cu carne tot de curcan ,ii place f mult ,mi s-a mai spus sa dau fructele dimineata si sa las lactatele pt seara dar trebuie sa recunosc ca mi-e cam lene [bang],mi-e mai usor dimineata sa deschid usa frigiderului si sa iau de acolo un iaurt sau o branzica si sa i-o dau pur si simplu ,decat sa ma apuc sa curat fructe ,sa le blenduiesc sa le pun la cuptor eventual ,copilul nu are rabdare ,ma trage de pantaloni ca e foamea mare [:D]
Maine o iau de la capat ,o sa fac un pilaf de orez
Sa aveti o zi frumoasa !

#25
KATY_28

KATY_28

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 236 mesaje

Postat 24 ianuarie 2013 - 16:17

Salutare si de la noi si o cafeluta aburinda!
Ce liniste e pe aici...se raresc randurile...sa insemne ca avem copii foarte activi care nu ne dau ragaz de intrat pe forum...?
Andrei face febra de 2 zile ...39.6 a avut ieri si nu are alte simtome, nu curge nasul, nu tuseste. De activ e foarte activ de parca nu ar avea nimik.Sa-l mai vad si maine cum e si daca nu mergem sa-l vada dr pediatru, dar ma sperie gandul ca i-ar da antibiotic.Poate scapam si data asta.
De 3 zile am inceput sa folosim si noi uleiul de susan , poate da rezultate si nu mai racim de acum inainte.
Pup la fete si copii![pup][flo]

Mami fericita de bebe Andrei Edward 23.11.2011 [baietel]

#26
oiyoy

oiyoy

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 307 mesaje

Postat 25 ianuarie 2013 - 01:12

hello katy! In curand am sa fiu acasa cu gazuta mea care mi-a facut o bucurie imensa in seara asta: vorbind la tel am intrebat-o cum o cheama si ea a raspuns 'Clauu!', si cati ani ai? 'unUU?' si tati ii face semn 2 'dooii?'. Deci pana chiar implineste 2 o sa stie bine sa zica.chiar aveam nevoie de asa ceva ca eram necajita.tot meritul e al lui tati!



Poze Claudia


#27
oiyoy

oiyoy

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 307 mesaje

Postat 25 ianuarie 2013 - 01:20

tine-i febra sub control si atenta la alte schimbari!va dorim sa nu fie cazul de pastilute! Uleiul de susan nu protejeaza neaparat impotriva bolii dar mentine mucoasa umeda si e important mai ales cu uscaciunea caldurii de calorifere.din pacate noi nu mai avem uleiul de susan ca s-a jucat fata cu el si nu stiu unde a sfarsit.si crema galbenele si rasini de conifere (f buna carpicon) s-a ascuns dupa usa si si-a pus-o-n cap. Trebuie sa mai cerem un pachet de-acasa cu 'bunatati'



Poze Claudia


#28
claumarcoci

claumarcoci

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 878 mesaje

Postat 25 ianuarie 2013 - 12:52



Salutare si de la noi!!!!!( ce ningeeeeeeeeeeeee)

Katy
multa sanatate, din ce am mai auzit febra 3 zile fara alte simtome ar fi roseola infantum, teoretic a 3 zi ar trebui sa aiba eruptia...multa sanatate..
Ia sa citesc si eu despre uleiul de susan[:D]

Scumap foc Clauditza[olala][olala], si bb D imi arata un deget cand il intreb cati ani are [olala]

Iulia voi ce mai faceti???
Cred ca ar trebui sa-l obisnuiesti ca un meniu de cresa ,ca sa ai timp pana in mai ,sa se obisnuiasca si el...mie personal mi se par mai usor de facut fructele dimi decat iaurtul seara [:D]

Sa auzim de bine!!![pup][pup][pup][pup][pup]

Mami fericita de [baietel] David 12.09.11

#29
iulia_iulia

iulia_iulia

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 482 mesaje

Postat 25 ianuarie 2013 - 16:00

Buna fetelor !
Si Andrei e racit ,azi e a 3-a zi si in loc sa fie spre bine ,e mai rau ,mi-a trantit putina febra azi dimineata ,si are nasucul infundat ,abia respira ,ii necajit foc ,numai la mami in brate daca s-ar putea sa stea ar fi f bine .
Tati e sechestrat la servici pana maine ! Uf ,asta nu era in plan [bang]
KATY sanatate la puiut !
Claudia i-am luat si eu lui Andrei creione de ceara dar le-a mancat varful la 2 ,asa ca mai aman momentul cu desenatul[:D].

#30
claumarcoci

claumarcoci

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 878 mesaje

Postat 25 ianuarie 2013 - 17:35

Multa sanatate la puiuti!!1[pup][pup][pup][pup][pup]

Mami fericita de [baietel] David 12.09.11


Panic Questions

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

Last Blogs

  • Control

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 21:41

  • Ce am învățat până acum în sarcină?

    Ana1298
    - Ieri, 20:26

  • Bye bye la job

    FloreClau
    - Ieri, 19:30

  • Palpitatii puternice

    RoxiMada
    - Ieri, 17:33

  • Care este cel mai frumos lucru în a fi însărcinată?

    Ddeenniissaaa
    - Ieri, 15:52

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -