Sari la conținut

Sari la conținut

- - - - -

*Cozonacei iubiti de noiembrie-decembrie2008( 1 )*

332 raspunsuri la acest subiect

monicus

monicus

Membru matur

• Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.826 mesaje

Postat 06 ianuarie 2013 - 23:50

Bravo, felicitari cozonacica scumpa. Pana la urma cozonacica s-a adaptat, ceea ce este f bine. Ne bucuram pentru reusitele printesei.

Cine are rabdare si cui ii place sa se uite la poze, noi am avut acum de curand sedinta foto.

Printesa mea in diferite ipostaze.

Citat:
citat din mesajul lui Otiliav

Eu stiam cum e cu un copil mare dar e si mai bine cu doua copile la grupa mare [;)] Mijlocia mea s-a facut o idee mai intelegatoare si la capitolul independenta, mers pe jos, vorbit sta mai bine. Chiar imi povesteste ce face la gradi si de cand il spune chiar si pe "r" a inceput sa-i dea sfaturi si explicatii surorii mai mici. La logoped clar nu mai ajungem.

• 0

monicabo

monicabo

Membru de baza

• Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 7.224 mesaje

Postat 07 ianuarie 2013 - 13:23

Am vazut pozele, sunt minunate, foarte reusite!

Unde le-ati facut, la ce studio?

Chiar as vrea sa le mai fac odata si fetelor mele, ca nu le-am mai facut (la poze de studio ma refer) de atunci de cand ne-am intalnit la studioul vrabiutei

Monica, mami de 2 [zana]: Andreea Ioana (11 iulie 2007) si Ana Maria (13 noiembrie 2008)

Ele doua

Povestea sarcinii si a nasterii Andreei

Povestea nasterii super rapide a Anei Maria

• 0

monicus

monicus

Membru matur

• Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.826 mesaje

Postat 07 ianuarie 2013 - 14:02

Multumim frumos pentru impresii. Le-am facut la studio alexandrufoto. Este un alt studio cu care noi am mai colaborat si cand cozonacica avea 11 luni. Si am facut si anul trecut.. si am continuat tot cu acest studio mai ales ca ne cunoaste si stim ca este un profesionist adevarat. O zi frumaosa va doresc si La multi ani acelor cozonacei si mamici care poarta numele de Sfant Ion.
Citat:
citat din mesajul lui monicabo
Am vazut pozele, sunt minunate, foarte reusite!Unde le-ati facut, la ce studio?Chiar as vrea sa le mai fac odata si fetelor mele, ca nu le-am mai facut (la poze de studio ma refer) de atunci de cand ne-am intalnit la studioul vrabiuteiMonica, mami de 2 [zana]: Andreea Ioana (11 iulie 2007) si Ana Maria (13 noiembrie 2008)Ele doua Povestea sarcinii si a nasterii Andreei Povestea nasterii super rapide a Anei Maria

• 0

monicabo

monicabo

Membru de baza

• Membri
  • 7.224 mesaje

Postat 07 ianuarie 2013 - 14:25

Merci de info![flo] Merci si de urari!

Mama, m-am apucat sa citesc putin pe la odisee, in perioada cand incepusera nasterile, inclusiv cand am nascut eu[:)] Ce frumos a fost! Ma uitam cata lume m-a felicitat[flo][:)][pup] O gramada mi-ati scris, a fost nemaipomenit! Au trecut f repede cei 4 ani din viata copiilor si a noastra!

S-au facut mari, a mea cea mica (adica Ana Maria) e o mare smechera, parca mereu pusa pe sotii, nazdravanii, are uneori o figura parca de "soricel", este f vesela... Dar si cand se supara uneori.. aoleu..

Se mai cearta cu sora ei, dar in general se joaca, au diverse planuri, diverse jocuri, traznai... dar de multe ori ea e motorul la traznai.... are niste idei uneori, se catara pe te miri unde (am mai zis asta si cu alte ocazii), se baga prin orice cutie nimereste (ex cutie de jucarii), se ascunde pe dupa canapele, aproape ca zici ca a disparut... Sora ei (Andreea) e mai linistita un pic, nu zic, face si ea diverse, dar parca nu chiar asa ca Ana... In rest, ii place sa coloreze, sa contruiasca diverse (lego), se joaca cu papusile, a invatat sa scrie, ca a mai invatat-o sora-sa cateceva (plus de la mine, cand ma intreaba, asa cum a fost si cu Andreea, care multe le-a prins si din zbor, unele chestii m-a mai intrebat pe mine)

S-au zbenguit prin zapada ca niciodata sezonul asta, am observat ca le plac f mult si sporturile de iarna: patinaj, sanius (in toate formele posibile, ca ne-am dat si cu sanie, si cu "ligheane" din alea), au construit si oameni de zapada....

Monica, mami de 2 [zana]: Andreea Ioana (11 iulie 2007) si Ana Maria (13 noiembrie 2008)

Ele doua

• 0

madutza_bra

madutza_bra

Membru de baza

• Membri
  • 8.806 mesaje

Postat 08 ianuarie 2013 - 02:26

Hello!

monicus, printesa ta e superba [olala] Imi pare rau ca nu le-am facut si eu copilasilor poze la studio. Voi ati mers cu hainutele? sau au avut si ei acolo? [pup]

Ca tot nu am intrat de mult sa povestesc...noi tocmai am terminat o serie de 10 zile de antibiotic, amandoi copilasii au avut pneumonie [bang][bang] nu stiu cum s-au vorbit sa inceapa amandoi odata, intr-o joi la pranz [alcool] Cristi acum e bine, in schimb Catalina a inceput sa tuseasca destul de urat de 2 zile [bang][bang][alcool]. Eu de 4 zile sunt cu gatul in pioneze, niciodata nu am mai experimentat asa o durere in gat ...sper sa nu fi luat fata de la mine ca e groaznic [bang]

Maine mergem din nou la dr la control, iar miercuri orice ar fi plecam la munte [pk] Sper ca schimbarea aerului s ale faca bine, ca ne-am saturat de stat in casa...nici nu am simtit vacanta [q]

Va pup, si va doresc sanatate![pup]

Cozonacelul meu, Cristian Andrei

Buburuza mea, Catalina Ioana

Mada, mami fericita si implinita de [bonjovi]Cristian Andrei - 29.12.2008 si [zana] Catalina Ioana - 15.02.2011

Poze

---------------------------------------------

Ceea ce nu te doboara , te intareste!

Viata trebuie traita asa cum este, pentru ca ni s-a dat fara sa o cerem si ni se va lua fara sa fim intrebati!
  • 0

madutza_bra

madutza_bra

Membru de baza

• Membri
  • 8.806 mesaje

Postat 08 ianuarie 2013 - 19:31

hello!

Azi suntem mai bine cu totii [pk][pk]

Maine plecam la munte pana la sf sapt, sper sa ne fie ok.

Am fost azi cu copilasii la control la dr, si ne-am mai dat cateva zile de tratament, dar fara antibiotic.

Va pup pe toate!!!!

[pup][pup][pup][pup]

Cozonacelul meu, Cristian Andrei

Buburuza mea, Catalina Ioana

Mada, mami fericita si implinita de [bonjovi]Cristian Andrei - 29.12.2008 si [zana] Catalina Ioana - 15.02.2011

Poze

---------------------------------------------

Ceea ce nu te doboara , te intareste!

Viata trebuie traita asa cum este, pentru ca ni s-a dat fara sa o cerem si ni se va lua fara sa fim intrebati!
  • 0

monicabo

monicabo

Membru de baza

• Membri
  • 7.224 mesaje

Postat 08 ianuarie 2013 - 19:58

Bravo! Sanatate multa in continuare!

Unde la munte plecati? O sa va prinda bine iesirea, clar. Si noi am fost la Sinaia 3 zile, de pe 3 pana pe 5 ianuarie, ne-am dat pe derdelus, cu sania, cu "ligheane" din alea, a fost super, fetele s-au distrat de minune!

Otilia, ma bucur ca aud ca Elisa s-a adaptat la gradi, este un pas inainte, a crescut![pup]

Ele doua

• 0

eliza_cri

eliza_cri

Membru junior

• Membri
  • PunctPunctPunct
  • 728 mesaje

Postat 09 ianuarie 2013 - 12:52

monicus reusite pozele cel mai mult si mai mult imi plac cele in costum popular, o prinde foarte bine culoarea rosu si cand sunteti voi trei [olala][flo]

madutza_bra sanatate multe si distractie faina [pk]

stelele mami

Ionut Pavel iubire fara limite

Dimitrie Gabriel si Antonia Stefania

• 0

eliza_cri

eliza_cri

Membru junior

• Membri
  • PunctPunctPunct
  • 728 mesaje

Postat 09 ianuarie 2013 - 13:23

si de la noi poze

aici poze serbare anto

https://picasaweb.go...718/SerbareAnto

de la dimi nu am intrucat atat eu cat si ionu am fost la scoala, am o mamica care a promis ca o sa imi aduca acteva facute de ea, are unul dintre copii coleg cu dimi

si aici de la ziua lui ion si respectiv anul nou

https://picasaweb.go...18/311212010113

sa ma anuntati daca se vad.

pup[pup][flo]

stelele mami

• 0

eliza_cri

eliza_cri

Membru junior

• Membri
  • PunctPunctPunct
  • 728 mesaje

Postat 09 ianuarie 2013 - 13:27

oti te pupam mami puternica, asa imi e drag cand povestesti de pe la voi [olala], parca in mintea mea se si desfasoara filmul evenimentelor [:D] pup printesele [pup]

[s] LA MULTI ANI![s] Alexutza26, Ancaoradea, gabriellag, Darling, VonHelen, Mnarcisa,

stelele mami

• 0

Intrebari Panica

• Acnnea

coco maria
    - Astăzi, 16:29

• Sutiene pentru alaptat.

andronacheari
    - Astăzi, 00:48

• Gaze mirositoare la bebeluși