Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Delfinasi jucausi de iulie-august (97)


196 raspunsuri la acest subiect

#11
adrianaBuc

adrianaBuc

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.292 mesaje

Postat 03 ianuarie 2013 - 13:36

Noi am trecut de Mos Craciun, acum ne dispera cu artificiile ... [:D]

am vazut si eu stirea cu Sergiu Nicolaescu. Mare pacat! Sa se odihneasca in pace!

________________________
Mamica de Rebeca Stefania si [copil] Natalia Ioana

#12
laurika1982

laurika1982

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.421 mesaje

Postat 03 ianuarie 2013 - 18:53

Citat:
citat din mesajul lui baby78
In primul rand va urez un calduros LA MULTI ANI! Sa aveti un an minunat, plin de realizari ...cu multa sanatate si sa fiti inconjurate de cei dragi sufletelor voastre!
[s] La multi ani, Otilia mamica minunata!Sa fi mereu ca acum si sa te bucuri de cele 3 nazdravane ale tale [pup] [s]
[s] La multi ani, Sofia de Aelita! [s]Noi am plecat la Bran din data de 28 decembrie...A fost un concediu pe cinste cu multe peripetii si....adrenalina...Mara a fost extrem de cuminte si mai mult a dormit ...Chiar am ajuns si pe partie in Predeal si toata lumea se uita ca la urs la noi caci eram cu Tudor de o aripa si cu Mara in scoica....Tudor a fost in extaz...Toata lumea il baga in seama...il lua in brate si il alinta....Au fost zile in care imi spunea ca ii este foame si seara ca este obosit si vrea sa faca nani...Nici macar plansul lui Mara nu il trezea din somn....In seara de Revelion Mara a tinut musai sa ne tina in priza...Tudor a adormit la 23 dar ea a avut niste crize de plans de am crezut ca asa ne prinde Anul Nou...Pana la urma a adormit la 23.55 si am apucat sa iesim in balcon sa ciocnim un pahar de cola....ca doi porumbei...Revelionul asta a fost cel mai mununat din viata mea...In pijamale...in balconul camerei ne uitam pe geam la minunile noastre...Nu ne vine sa credem cat de norocosi suntem...ca avem o familie implinita cu doi copii minunati, sanatosi si frumosi..Asta este tot ce conteazaVa pup cu drag si va doresc tot binele din lume!!!!!Iuliana mami fericita de nazdravan [bonjovi] Tudor si [bebic] Mara
La multi ani si de la noi!!!Laura [mamica] de [avion] Cristian Alexandru 10.08.2010 si [bebic] Andrei Bogdan 21.11.2012

#13
rodyka

rodyka

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 5.759 mesaje

Postat 03 ianuarie 2013 - 22:51

noi nu avem pasiuni pentru niciun mosh [:D]. cand ii aratam poze cu mos Craciun si ii spuneam despre el, ca-l cheama si papa Noel, l-a botezat scurt: papi [:-)))]. si ii facea cu mana la abtibildul de pe geam cad plecam de acasa: adio, papiii [:-@]. bine, ca ieri vroia sa-si caute singura mancare in frigider, eu ii ofeream supica (a ver, mami!) si ea si-a luat cutia de iaurt; apoi, sec, inchide usa la frigider: adio, supica [alcool]



ziua de 1 ianuarie ne-a adus o Isa cu o pofta de vorba din cale-afara. face propozitii din 3-4 cuvinte, in general in spaniola. daca vede ca o ignor, traduce in romana. e noua distractie in casa, asa o tine de trei zile! partea proasta e ca si-a distrus cu totul programul, adoarme seara pe la 21 si e treaza la miezul noptii (ca dupa un somn de amiaza), asa ca sunt de planton pana la 3-5 dimineata!! [bang] si partea frumoasa e ca simt ca anul asta e... altfel, ma simt linistita, implinita, fericita! parca am sters cu buretele tot 2012, daca stau sa-mi amintesc prin cate am trecut mi se pare ca nu e vorba de noi sau ca s-au intamplat acum multi ani, e asa o senzatie de placuta...



va pup, mamici dragi [pup]





[surf] Isa (19 iunie 2010) si [zana]Maria (26 iunie 2001)



poze casuta noua

#14
baby78

baby78

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.112 mesaje

Postat 03 ianuarie 2013 - 22:55

Citat:
citat din mesajul lui paula_m
Neata!![s]Iuliana, frumos revelion ati avut!! Ati fost mai multi cu copii?Si la baba aia nu i-ai putut inchide gura nicicum?[bang]Ati auzit ca a murit si Sergiu Nicolaescu?[q] Dumnezeu sa-l odihneasca in pace!!Paula, mamica lui Raul Ionut, nascut la 24.07.2010 si [gravi] 12+Am implinit doi anisori!!!poze
Paula nu mai era nimeni cu copii...Au fost nasii nostrii si acel cuplu...prieten cu ei....I-am spus de 2 ori sa termine cu Moshu dar pe o ureche i-a intrat si pe alta a iesit pt ca in secunda 2 tragea iar cu Moshu....[bang]Si noi eram fani Moshu si tocmai de aceeia i-am spus ca Moshu pleaca sa faca cadouri pentru iana viitoare iar cand se face cald...va fi Pastele cand ciocnim oua si vine iepurasul la copii cuminti...Copilul chiar acceptase bine ideea pana cand bezmetica aia a transformat Moshul si Iepurasul in ceva horror pentru copil....Daca vreti sa va lecuiti copii de Moshu o trimit pe doamna asta la voi....[:D][:D][:D]Dumnezeu sa il ierte pe Sergiu Nicolaescu!Iuliana mami fericita de nazdravan [bonjovi] Tudor si [bebic] Mara

#15
rodyka

rodyka

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 5.759 mesaje

Postat 04 ianuarie 2013 - 00:02

Citat:
citat din mesajul lui baby78



Daca vreti sa va lecuiti copii de Moshu o trimit pe doamna asta la voi....[:D][:D][:D]





[:-)))][:-)))]





[surf] Isa (19 iunie 2010) si [zana]Maria (26 iunie 2001)



poze casuta noua

#16
ooana

ooana

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.944 mesaje

Postat 04 ianuarie 2013 - 12:25

iar nu am mai reusit sa intru aici, parca de o vesnicie [bang]

am citi tot...sunt la zi [:I] va pup si va doresc si aici un an nou minunat!



va dati seama ce an important este pentru noi, incepem gradinita...parca am imaginea in fata, la toamna cu multe emotii si buchete de flori cum mergem la gradi [:I]

si oare unde a trecut timpul...si cum s-au scurs 2 ani si jumatate [:I]



pe burtici [gravi] le pup [pup]




Matei [copil] 08.07.2010



Cand tii un copil de mana, tii inima unei mame in palme.






Noi 2

Wedding-videoclip









#17
Alice_Elena

Alice_Elena

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.390 mesaje

Postat 04 ianuarie 2013 - 17:21

La multi ani sofia!!



Iuliana, ce rev frumos ati avut! Sa stii ca si mara a facut niste crize de plans la primul ei revelion. Credeam ca ii ies dinti sau ceva asa tare urla.

Noi am stat acasa. Copiii au adormit pe la 11. Eu si marius am mai stat pana pe la 3

Va pup si sper sa reusesc sa intru mai des.



Mami de [bibe] Mara Nicolle (20.08.2010) si [bb] Radu Stefan (27.12.2011)

#18
bumblebee

bumblebee

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.414 mesaje

Postat 04 ianuarie 2013 - 17:29

Vroiam o iconita de mesaj cu o berula, o sampanie[:D].

Dau de beut, dupa ce am trecut de cele 4 etape ale interviului, marti ma duc sa negociem conditiile si AM UN JOB!! (care mi se pare superjob, acum sper sa ma si descurc, ca usor nu va fi..)

[bum][batetoba]

Asadar, lasagna[papica], vin, suc [pahar]si daca aveti alte preferinte, ma apuc imediat de facut[:D].

[pup] [pup] [pup] [pup]



Va rog nu va limitati la o portie, am pus 2 (!!) kg de sarbatori pe mine si daca mai mananc mult ma bat singura[8D].



Alina [mamica] si [copil] Victor Andrei - 23.07.2010 1+

#19
adrianaBuc

adrianaBuc

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.292 mesaje

Postat 04 ianuarie 2013 - 17:55

[bis][bis]bravo bumblee[bis][bis]! Felicitari! Ma bucur tare pentru tine! Unde o sa lucrezi? In Bucuresti?


________________________
Mamica de Rebeca Stefania si [copil] Natalia Ioana

#20
rodyka

rodyka

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 5.759 mesaje

Postat 04 ianuarie 2013 - 22:46

[bis][bis]bravo! bravo! felicitari bumblebee! ce era al tau era bine pus deoparte!!! [bis][bis]





[surf] Isa (19 iunie 2010) si [zana]Maria (26 iunie 2001)



poze casuta noua


Panic Questions

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

Last Blogs

  • Eco

    Anamaria1706
    - Astăzi, 16:12

  • Usor usor..

    Andreeaflore1991
    - Astăzi, 15:42

  • 28 de saptamani

    kiki_2024
    - Astăzi, 15:27

  • Control lunar

    Vasilescu Georgeta
    - Astăzi, 12:38

  • Agitatie pe final

    Roxi_pisicul23
    - Astăzi, 12:03

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -