Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 1 voturi

FIV cu Dr. Dragos Albu 73


217 raspunsuri la acest subiect

#201
crystyne

crystyne

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.252 mesaje

Postat 30 ianuarie 2013 - 20:05

Bobo scumpa ,eu am MARE incredere in doctorasul nostru ,White [:)]daca nu aveam nu mai mergeam la el...[pup]

#202
liza79

liza79

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 883 mesaje

Postat 30 ianuarie 2013 - 20:14

Bobo, ultima doza pe care o luam era de 10mg Tyrozol pe zi. Cat despre recidiva... nu poti sa te iei dupa experienta altora, tie poate sa ti se intample sau nu. Eu am fost mai linistita ca am luat medicamentele pana la sarcina, stiam ca macar asa sta pe loc. Nu stiu insa efectele pe care le poate avea tratamentul de stimulare asupra tiroidei, eu una m-am simtit foarte bine in timpul tratamentului.
Annika, Crystyne, Qiao [pup]

ambele MTHFR heterozigote, ambele PAI-1 heterozigote, trompe infundate, Graves-Basedow, FIV1 in iunie, 33+ [fetita]

#203
cumintzica12

cumintzica12

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 800 mesaje

Postat 30 ianuarie 2013 - 21:34

fetelor dragi va multumesc din suflet pt cuvintele de alinare!

arabella[pup]
stefana [pup] sarcina usoara in continuare!

rlk[pup] offf, te cred, prietena ta a fost cam insensibila...dar nu a facut-o pt a te rani, cu siguranta...probabil ca era f fericita pt ea insasi..eu am fost f tulburata chiar daca prietena mea a fost destul de retinuta cand m-a anuntat de sarcina; nu cred ca are cum sa ma inteleaga (imi stie povestea...tehica, dar nu neaparat si trairile), dar constientizeaza ca usor nu are cum sa-mi fie.

liza[pup] suntem alaturi de tine pe ultima suta de metri [:)]

bobo[pup] eu vreau sa cred, merg mai departe oricum...doar ca ma simt cam departe de acel moment...

qiao [pup] draga de tine...stiu ca din pacate esti o veterana pe aici...ai o poveste dureroasa, si te admir pt tarie (desi sunt convinsa ca te-ai lipsi cu placere de admiratia noastra si ti-ai fi dorit sa nu fie cazul...) ai fost mai mult decat curajoasa [asia]...acum pari doar... resemnata...te-am "citit" si pe alt forum si am vazut ca luati in calcul si alte optiuni [pup]

annika [pup] offf doamne prin ce ai trecut si tu... pai sa fie un fiv2 cu cati ochisori vrei tu: 2, 4....6?[:D]

crystine [pup]..ai dreptate, sunt f norocoasa ca-l am pe al meu cu mine la toate analizele, controalele...(si ca se "supune" cuminte la toate analizele si probele necesare). inteleg ca nu ti-e deloc usor sa treci prin asta singurica, banuiesc ca e o situatie temporara, nu?

[flo]


---------------------------------------------
32 ani, nici o sarcina in 2 ani, endometrioza, laparoscopie in oct 2012 pt clipsarea unei trompe (hidrosalpinx)
dar in 2013 sigur voi fi [gravi]

#204
crystyne

crystyne

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.252 mesaje

Postat 30 ianuarie 2013 - 22:02

Cumintzica draga mea si my husband sa supus saracutzu la toate "controalele"necesare si a fost alaturi de mine si este chiar daca acum este fooooarte depate de mine ma sustine cum poate [:)].

Din pacate nu este temporar ,asta este meseria lui.....dar in viata nu poti sa le ai chiar pe toate...doar eu sunt o curajoasa si o luptatoare ca voi toate nu?[:D]

Pup si ai grija de tine [pup]

#205
dellya86

dellya86

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 930 mesaje

Postat 30 ianuarie 2013 - 22:25

Cumintzica iti multumesc mult pentru informatii, speram sa ma opereze mai repede, dar se pare ca o sa dureze ceva.

Cat despre ce ai povestit, ai mare dreptate...eu am plans de multe ori, cu sughituri, cu tot tacamul...toti prietenii mei au copii, toata lumea pune intrebarea: voi cand faceti copil?deja am inceput sa le-o tai si le spun ca am probleme, sa inchida subiectul. cu cei apropiati vorbesc, dar stiu ca nu ma inteleg, doar ma asculta...doar cine trece prin asta, intelege...ma doare cand aflu ca cineva e insarcinata, ma doare cand vad femei gravide, probabil imi apar lacrimi in ochi de fiecare data, dar ma chinui sa fiu tare...ma simt de multe ori inutila si plang, plang apoi o iau de la capat, caut doctori, caut solutii, strang bani...de 2 ani strang bani sa dau la doctori, toti banii se duc la dr, nu-mi pare rau as da totul doar sa am un copilas. Stiu ca si voi simtiti asta, stiu cat e de dureros, nu stiu de ce noi trebuie sa trecem prin asta...

Off cat am scris si cat as mai scrie...va pup fetelor

#206
cumintzica12

cumintzica12

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 800 mesaje

Postat 30 ianuarie 2013 - 23:05

crystyne, da da, am inteles ca sotul e alaturi de tine, doar ca din pacate mai mult la distanta...am crezut doar ca distanta e ceva temporar[:I]. atunci cu atat mai mult esti o mare curajoasa[pup] ...serios! foarte curajoasa!
dellya[pup], curaj si...rabdare[flo] eu abia astept sa incep un tratament, o interventie, orice[:D]...nu mai am rabdare sa ...astept...sa tot vad cum trec lunile pe langa mine si eu tot pe loc parca raman, desi nu asta mi-e intentia, chiar sunt hotarata sa fac...tot ce trebuie!..dar totul dureaza: sa gasesti doctorul potrivit, sa gasesti programare la doctorul ales (si asa l-am ales toate pe dr white [:)]) sa faci cutare si cutare analize etc...asa ca te inteleg ca sperai sa-ti faca interventia cat mai repede...acum, ce sa zic, poate reusesti sa ingramadesti vizitele incat la prima menstra sa te si programezi pt interventie. la mine a durat si ca nu aveam un dosar complet, poate ca daca te duci din prima cu toate....cand ai programarea la prima consultatie?


---------------------------------------------
32 ani, nici o sarcina in 2 ani, endometrioza, laparoscopie in oct 2012 pt clipsarea unei trompe (hidrosalpinx)
dar in 2013 sigur voi fi [gravi]

#207
Arabella34

Arabella34

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 318 mesaje

Postat 30 ianuarie 2013 - 23:21

Cumintzica,eu am pierdut un baietel la 23 sapt din cauza incompetentei cervico istmice desi am avut cerclaj de la 13 sapt,apoi primul FIV cu dr.White oprit in ev la 8 sapt si 3 zile plus 2 IA nerusite si FET nereusit[bang][alcool]....fix la 1 luna de la pierderea baietelului cumnata ma anunta ca e gravida si am mai asistat-o si la nastere[flo],in plus colegele ''dragi'' desi sunt cadre medicale[8D][alcool]ma sfatuiesc sa schimb cocosul,desi el nu-i de vina[:D],apropiatii ma indruma spre adoptie,iar anul asta in august la inceput cand invatam pt licenta din sept. si nu mai imi trebuia un alt stress suplimentar,una din ''dragele''mele colege,imi da un ''refresh'' ca s-au implinit 3 ani de la pierderea baietelului meu,''dar ia stai,nu cumva ai facut tot posibilul sa-l lepezi stiind ca-i baiat si tu vrei o fata''?[bang][bang][bang]...no comment
[pup]fetele albe
P.S.da,Bobo,sunt in asteptare virare fonduri,inca nu stiu nimic nici eu nici fetele celelalte,probabil dupa ce se aproba bugetul.Multam pt sustinerea referitor la histero[flo][pup]

#208
cumintzica12

cumintzica12

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 800 mesaje

Postat 31 ianuarie 2013 - 09:40

arabella[q]....ingrozitor...pot doar sa-mi inchipui ce inseamna sa pierzi o sarcina...imi pare rau...
despre colege, incredibil! revoltator! te intrebi cum poate sa existe atata lipsa de empatie...uneori ma gandesc ca a lucra intr-un spital si a vedea atatea grozavii te face mai...de piatra...altfel nu poti sa intelegi povestile de groaza din spitalele de stat (stiti voi, oameni tavalindu-se de durere si nebagati in seama in lipsa unor "stimulente")...sau comportamentul colegelor tale...cum a putut, doamne, sa zica asa ceva...banuiesc ca nu ai putut sa-i mai zici nimic...sper ca macar in imaginatia ta (stii ally mcbeal, nu?[:D]) te-ai repezit pe ea si [bruta]

---------------------------------------------
32 ani, nici o sarcina in 2 ani, endometrioza, laparoscopie in oct 2012 pt clipsarea unei trompe (hidrosalpinx)
dar in 2013 sigur voi fi [gravi]

#209
crystyne

crystyne

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.252 mesaje

Postat 31 ianuarie 2013 - 11:35

Neatza dragele mele fete albe [flo]

EllaE [pup]draga mea

Cumintzica [pup][flo]ce urmeaza sa faci tu acum?

Arabella [pup]


Ce i-mi place ca sa animat putin si la noi...[:D]dar oare nu este nimeni care sa sparga gheata cu 2 liniute ?

Va pup pe toate [pup]si va doresc o zi frumoasa ca sufletul vostru [flo][flo][flo]

#210
crystyne

crystyne

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.252 mesaje

Postat 31 ianuarie 2013 - 11:46

Arabella draga mea cum sa-ti fie frica?eu te credeam o fata super curajoasa ,[8D] si tare pe pozitie ..hm hm hm ...

Nu ai de ce sa te temi...crede-ma ,eu sunt cea mai mare fricoasa si cu toate astea in ziua cu pricina m-am prezentat acolo (si singurica) cu asa o liniste si fara frica de nici mie nu-mi venea sa cred...deci fata draga relax ca o sa fie bine .

Daca vrei incurajari scot acum motatele [majoreta][majoreta][majoreta]..[pup]


Panic Questions

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

Last Blogs

  • A 15a postare

    Andreeaflore1991
    - Astăzi, 11:33

  • Cea mai asteptata ecografie

    Roxana3001
    - Astăzi, 11:06

  • Bagajul de maternitate 👜

    BiancaDragnea
    - Astăzi, 08:13

  • Control

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 21:41

  • Ce am învățat până acum în sarcină?

    Ana1298
    - Ieri, 20:26

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -