Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 1 voturi

Italia


373 raspunsuri la acest subiect

#361
genziana

genziana

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 137 mesaje

Postat 02 ianuarie 2014 - 13:36

temele pt. vacanta pentru noi sunt un calvar. Nu vrea si pace. La matematica le-a terminat. Cu italiana merge mai greu. Sa nu mai vorbim de citit.

 

am si uitat de reduceri (am vazut ca in Lombardia incep sambata 4 ian). Al meu a crescut  in ultima perioada. La 7  ani ii cumpar haine de 10 ani. Risc sa cumpar haine care nu poate sa le foloseasca iarna viitoare. Voi vedea cum si ce scot la reduceri, ca nu toate produsele le poti lua la un pret bun.



#362
Ginger01

Ginger01

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 888 mesaje

Postat 02 ianuarie 2014 - 14:20

Eu merg la Piazza Italia de obicei si la Oviesse pentru copii.

Le-am luat de la Piazza It. 3 perechi de blugi la fiecare de diferite modele cu cate 9,90 cate unul ca erau la 50%.Foarte frumosi, cu cerniere si se pot strange la brau.Am gasit si camasi de blugi pentru ei ,tot la 50%, duminica trecuta.Duminica asta le iau treninguri si tricouri gramada ca le distrug repede.

Mie imi place H&M , Zara si Tally Weijl (la Destriero di Vittuone ) si mai merg si la Carrfour ca sunt o gramada de boutik-uri.Eu ma imbrac casual asa ca nu am pretentii de mii de euro.

Am sa trag o fuga si la Levi's la Nerviano daca ai fost, au preturi mult mai bune ca in magazine, e un outlet.



#363
ema86

ema86

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.262 mesaje

Postat 03 ianuarie 2014 - 10:56

La multi ani si un an nou cat mai bun tuturor!

Si eu astept reducerile, in perioada asta cumpar si eu mai multe haine, ca se apropie de pretul real. De curand s-a deschis si aici Piazza Italia, au haine destul de ieftine. Anul trecut din outlet Levi's mi-am luat blugi cu 12 euro :D

Ati platit Tares? Cat a fost? Noua ne-a venit in mai 116 euro si apoi in dec 247...pt 2 pers, in apartament de 65 m plus garaj de 12.....adica fooarte mult. Ne-am dus la Veritas sa cerem explicatii si cand colo inca mai rezultau rezidenti aia care stateau inainte aici, deci eram 7 pers. Mi se pare aberant ca nu s-au sesizat...cum sa stea 7 pers in 65 de m??? Acum tre sa platim si ne fac storno pe urmatoarele facturi. Ma bucur ca am clarificat, ca altfel am fi platit in continuare si pt ceilalti.



#364
Ginger01

Ginger01

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 888 mesaje

Postat 03 ianuarie 2014 - 19:01

La noi Tares s-a dublat de anul trecut.Am platit 300 euro pe 80 mp.Anul trecut era 165,00 si am inteles ca pe 2014 va creste din nou.E foarte mult.

Uauu, ai gasit la Levis asa ieftin...io am luat cu 60 euri anul trecut perechea in loc de 90 si m-i s-a parut bun.Am vreo 13 perechi de blugi da' mie imi place sa iau mereu noi...se bucura nepoata ca i le pasez ei [:)]



#365
genziana

genziana

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 137 mesaje

Postat 04 ianuarie 2014 - 13:19

Buna dimineata fetelor!

 

de cateva zile tot ploua, nici nu-ti vine Sa iesi din casa.  Astazi program administrativ, de terminat temele pt. Vacanta, diseara Cina cu prieteni.

 

gunoiul l-am platit si eu cam multisor, in jur de 300. 

 

Nu stiu ce sa-mi fac: o cafea sau vin fiert?



#366
Ginger01

Ginger01

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 888 mesaje

Postat 04 ianuarie 2014 - 14:15

Bun vin fiert, si mie imi place cu mult zahar si scortisoara...problema ca-mi vine somnul dupa el [:)] .

Eu astept sa-mi creasca franzelele sa le coc si-apoi cred ca fac un giro la un magazin ca zau, nu pot sa stau 24 de ore numai in casa [batcap] .

Noi am terminat temele,am invatat poezia si luni vom mai citi odata.

Ploua si iar ploua, e o vreme trista si musa-i sa-mi ridic moralul cu ceva shopping [pk]



#367
ema86

ema86

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.262 mesaje

Postat 04 ianuarie 2014 - 19:09

Sunt cozi la intrarea in supermercati....au zis la rtl la stiri toata ziua. Toti s-au dus azi la shopping. Mai bine mai asteptam un pic. Si aici ploua incontinuu de dimineata. Eu sunt la munca, deci nici cafea, nici vin fiert, pt care votez si eu.

#368
marumiha

marumiha

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 817 mesaje

Postat 07 ianuarie 2014 - 15:26

La multi ani ,un an plin de speranta ,sanatate ,veselie ,forta si psihic bun pt.a trece de toate obstcolele care eu personal doresc sa fie cit mai putine si cit mai mici ,care se  ivesc din pacate de-a lungul timpului chiar daca nu sintem implicati personal .

Din pacate azi trebuie sa reincepem munca care pt.majoritatea dintre noi e necesara ,eu nu am nici un chef ....poate imi vine mai tirziu pt.ca merg la serviciu diseara ,am si niste colege care ma "ajuta "mult cu incurajeri de tipul ...nu am nici un chef....tare optimiste sint si cu pofta de munca ,stiti voi cum e vorba aia romineasca ,la placinte inainte ,la razboi inapoi ,parca asa se spunea ,nu?Mi se potriveste si mie si colegelor.

Noi am petrecut niste sarbatori frumoase ,ne-am distrat ,ne-am odihnit ,pe copil la fel ,aproape zilnic a avut cite ceva de facut cu mare placere ,zile de nastere ,intilniri cu colegi ,a participat si la o piesa de teatru cu Alba ca zapada la teatrul din localitatea noasta ,ceva neasteptat ,a fost o mare surpriza pt.noi ,copilul fericit peste cap ,sa imprietenit cu toata trupa de actori de parca -i cunostea de la nastere.

Apoi am fost plecati la munte ,zapada mare ,muuuulta lume ,distractie ,piscina ,sauna ,masaj si hidro ,o trupa de tineri care i-au distrat zilnic pe copii ,tare trist cind a trebuit sa plecam pt.ca ne parea tare rau la toti ,si cum hotelul se numea San Giusto e un nume perfect pt.ca era tutto giustissimo ,asta au spus-o copii.

Am asteptat-o si pe Befana care a venit pe skiuri care a  fost o surpriza pt .copii si un spectacol minunat pt.toti,apio a venit si la hotel si am vazut-o si la noi in localitate seara .

Noi la cumparaturi inca nu am fost si nici nu cred ca o sa mergem ,hainele ramin mici si am invatat ca trebuie sa cumpar strictul necesar atunci cind trebuie pt.ca altfel cheltuim banii aiurea si trebuie sa le tinem in sifonier cam degeaba daca sint prea multe.

Va doresc o zi minunata !



#369
Ginger01

Ginger01

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 888 mesaje

Postat 07 ianuarie 2014 - 16:34

Si eu ar fi trebuit sa incep munca dar am un abces dentar si m-am umflat la fata foarte tare.Arat ca una iesit din ringul de box...abia astept sa-mi treaca si in vara cand merg in tara la dentista mea am sa fac o interventie chirurgicala. Aici nu indraznesc sa merg la dentist ca am si coroana de portelan si daca mi-o rup tre' sa fac mutuo sa-mi platesc alta....si mi-e si frica sa merg la altcineva, pe dentista mea o "frecventez" de vreo 15 ani asa ca numai la ea pe mana ma duc.

Noh,asta e... o zi buna tuturor ! [:)]



#370
marumiha

marumiha

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 817 mesaje

Postat 07 ianuarie 2014 - 17:33

Nasol Ginger ,nici eu nu merg aici ,aparte preturile care sint f.mari ,prefer sa merg la noi , cit dai aici pe 3 dinti la noi ii pui pe toti daca ai nevoie (sper sa nu avem nevoie)si platesti si avionul .Ghinionul nostru e ca sintem prea departe de aeropoartele din marile orase dar am mai descoperit intre timp unele necunoscute la preturi optime.

Imi pare rau ca ai inceput anul cu dureri ,sper sa-ti treaca ,pe mine cred ca ma ia raceala.Sper sa ma insel .....si sa ma ocoleasca , am mers in masina cu 2 persoane care tuseau  continuu unul in fata mea ,altul in spate .De multe ori se intimpla sa te feresti cit poti dar au altii grija sa te inbolnaveasca ,stiti voi zicala ...fereste-te de prieteni....ca de restul....




Panic Questions

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

Last Blogs

  • A 15a postare

    Andreeaflore1991
    - Astăzi, 11:33

  • Cea mai asteptata ecografie

    Roxana3001
    - Astăzi, 11:06

  • Bagajul de maternitate 👜

    BiancaDragnea
    - Astăzi, 08:13

  • Control

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 21:41

  • Ce am învățat până acum în sarcină?

    Ana1298
    - Ieri, 20:26

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -