Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Bobocei de septembrie-octombrie 2012 (6)


233 raspunsuri la acest subiect

#231
PaulaFrida

PaulaFrida

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.417 mesaje

Postat 13 decembrie 2012 - 11:10

neata si de la noi[:D]

A trecut bine noaptea cu papat in somn,s-a trezit prichindelul plangand la 7,30,l-am schimbat,am vrut sa-i dau sa pape,dar nu a vrut.era somnoros,asa ca l-m adormit
El doarme pana pe la 9,30 dimineata,pe la 7 incepe sa scoata zgomote si sa se stranga,atunci il pun pe mine si isi continua somnul.
Am reusit si eu sa mananc un bol de cereale cu lapte[pk]

Si la noi ninge si sufla vantul.nu am iesit cu puiutul de vreo cateva zile afara.trebuie sa-i cumparam costum din ala matlasat de cosmonaut,sambata o sa fie asta ca pana atunci n-am cum.
Abia astept sa cumparam bradut,avem artificial,dar am zis ca atunci cand vine bebe luam natural,frumos.

Pupici si o zii faina va dorim[pup][pup][pup]

Paula [mamica]fericita de baietel dulce Roland 24.09.2012

#232
Mirabelac

Mirabelac

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.399 mesaje

Postat 13 decembrie 2012 - 12:14

Carmen si Corina eu sunt din Vatra Dornei de loc[:D].



Bob sa porti sanatoasa cizmele, sper ca esti ok dupa ce a aflat tati de cadoul tau[:D]. Si eu mananc colturile la paine calde, din popor se spune ca ne iubeste soacra[:-@]. Cozonac nu stiu sa fac, o sa invat.



Ramona esti mai bine? Stefan cum e? Am patit-o si eu la scoala cand si-a spart capul D, asistenta a zis ca nu e nimic grav si ca poate ramane la scoala in ziua aia, se intamplase accidentul la 8 dim. Cand a ajuns acasa i se vedea craniul prin gaura, mi s-a facut rau, l-a dus sotul imediat la spital. Eu mai fac gargara cu solutie de apa+sare+bicarbonat si-mi trece. Eu de vreo 3 zile tusesc, am luat catina si ceai din coji de ceapa, azi nu mai am nimic.



Stella eu ceaiul il faceam din ochi, mai diluat, usor dulceag, dintr-un plic am folosit vreo 5 zile. Insa eu ii dadeam f putin dimineata sa nu simta gustul rau de calciu. Acum nu-i mai dau ca face kk. Succes in noul program, vezi cum se comporta el, totul e sa nu-si inlocuiasca mesele cu ceaiul si sa pape mai putin laptic. Editez: poti sa-i dai si Infacol, e alta substanta activa.







*****************************************
Mirabela, mamik de DAVID STEFAN (21.09.2006)

si CALIN ADRIAN (25.08.2012)





#233
Mirabelac

Mirabelac

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.399 mesaje

Postat 13 decembrie 2012 - 12:32

Ela nu i-am dat probiotice dar ma gandesc daca storci putin lapte sa umezesti sanul poate sta praful acolo, e o idee, nu stiu... al meu face 4 luni acusi si tot nu e reglata lactatia, tot mai curg dar mai rar ce-i drept. Asa este, sunt f scumpe produsele astea de colici, eu n-am luat decat un Infacol care-l am si acum si un Bonisan care i l-am dat, stau si ma gandesc daca noi cand eram mici ne dadeau mamele noastre ceva...



Corina eu am depus pt alocatie in octombrie si n-am primit nimic.



Carina si ai nostri au fost in greva foamei daca ai citit. Daca papa 4-5 mese inseamna ca papa mult la o masa, nu? Totul e sa se hidrateze, iti poti da seama si dupa scutecele udate intr-o zi. Seara era si al meu agitat, probabil e oboseala de peste zi sau il mai doare burtik.




*****************************************
Mirabela, mamik de DAVID STEFAN (21.09.2006)

si CALIN ADRIAN (25.08.2012)






Panic Questions

  • miha444
    - mar 22 2024 16:22

  • Progesteron in sarcina

    Flor_i
    - mar 18 2024 13:02

  • Cat mănâncă bebe la 2 luni

    mada204
    - mar 08 2024 16:24

  • PoÈ›i naÈ™te mai devreme de termen?

    Ezraa
    - mar 08 2024 06:39

  • Dermatita atopica

    MGeorgi30
    - mar 02 2024 13:10

Last Blogs

  • Morfologie trimestrul 1

    ZDenisa
    - Ieri, 22:56

  • Morfologie trimestru 1

    Mica13
    - Ieri, 20:46

  • Incepem pregatirile

    madalinaiuliana27
    - Ieri, 20:10

  • 6 luni

    EusebiaRalu
    - Ieri, 19:29

  • Vitamine preconceptie si in sarcina

    Deutzuk
    - Ieri, 14:03

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -