Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Alaturi de IULIA! Ghiocei martie-aprilie2009 *455*


342 raspunsuri la acest subiect

#21
Kea

Kea

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.920 mesaje

Postat 07 decembrie 2012 - 01:52

O, Magdy, ce sperietura! Sanatate multa!!!

La noi, mosu a cam dat-o in bara anul asta. Intai, pt ca eu tot am amanat comanda si am facut-o abia luni seara. apoi, pt ca desteptii de la amazon, mi-au impartit-o in doua si am primit ieri doar masina lui baby si puzzle-ul lui Keut. Asa ca am pus doar duciuri in cizmulite si un puzzle. keutu, de dimineata, a adunat toata ciocolata din toate cizmele, iar lui baby i-a pus in brate puzzle-ul.[:D] Cand sa iesim din casa sa mergem la gradi, pe presul de la usa, era o plasa de cadou cu mosi de cioco, alune, nuci, mandarine. Nu stim care vecin a pus-o, dar a fost tare dragut din partea lui. Bun, keutu vede plasa, scoate ciocolata, o pune in casa alaturi de ce primise mai deveme, paseste peste plasa de la usa si-si vede de drum. [:D] La gradi au facut fursecuri, adica presupun ca le-au taiat cu formele, le-au pus in tava si toti copiii in afara de al meu, le-au gustat macar. Au primit si de acolo o punguta cu nuci, alune, mandarine si mosi, iar fiu-meu imi arata ca a primit unu bun( un mos), inca unu bun...si gata( erau doar doi mosi).


Keutu cheliutu

#22
novus

novus

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 10.559 mesaje

Postat 07 decembrie 2012 - 11:32

Neata !!!



Aoleu Magdy, ce intamplare urata, sa ajute Dumnezeu sa nu mai treceti niciodata prin asa ceva si sa fie totul bine !!



Ada ieri ma intreba cand vine mos Craciun, cred ca a intrat in atmosfera sarbatorilor [:D], i-am spus ca vor fi mai multi mosi dar primul va veni wkd urmator la munte [pk] !! abia astept [colegi] [colegi]



Noi azi avem sedinta apoi petrecerea de pensionare a unei colege asa ca miroase a wkd deja [olala] !!









Mami lui Alexandra (03.03.09)

___________________________



IULIA va invinge CANCERUL !!



[url="http://iulia-elena.blogspot.ro/"]







#23
bebe_shtrumf

bebe_shtrumf

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.281 mesaje

Postat 07 decembrie 2012 - 11:45

Neata.



La noi inca nu a nins, dar suntem pregatiti, cu fulare si manusi, abia astept sa stau acasa de pe 21.......mi s-a luat[:-@], aseara am ajuns acasa la 10!!de la ai mei Nicolai(mama si tata[:D]) si de dimi ceasul a sunat si a sunat, si ne-am trezit, adica tatal copiilor s-a trezit pe la 7 si 20, ca eu visam frumos de tot ..ce sa mai duci copilul la gradi la 9?ca deja erau in clasa la activitati, si mancati, nu ni-l mai primeste la ora aia, clar. Normal ca mandra era tare incantata ca merge direct la mamaie[8D]

Pisigri- cf mandra colacatara, are chef de iesit?

Magdy- speram sa fie totul bine in continuare, multa sanatate puilor tai, of bine ca nu e nimic mai grav.[pup]

Simona- ati reparat teava? si caldura, cum ati rezolvat?[pup]



***noi luni avem sistate cursurile, deci iar un wk prelungit, exact ce imi doream si eu[:D]

[flo]ganduri bune!



[biz]Ariana-25.02.2009 [9cer]+ 26

IULIA va invinge CANCERUL !!



#24
novus

novus

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 10.559 mesaje

Postat 07 decembrie 2012 - 11:48

Pisigri, scoatem agitatele ?





Mami lui Alexandra (03.03.09)

___________________________



IULIA va invinge CANCERUL !!



[url="http://iulia-elena.blogspot.ro/"]







#25
silvi8

silvi8

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 5.360 mesaje

Postat 07 decembrie 2012 - 12:41

saluti!



magdy, m-au trecut fiori citind prin ce ati trecut. multa sanatate si sa fie totul bine[pup]



am intrat special de pe telefon ca sa vad mosul de la bistrita, ca la munca nu am acces la anumite site-uri[:D] da tot n-am reusit...



pisigri, cum sunteti?[flo]



eu deabia astazi voi face cinste colegilor la serviciu, miercuri am fost libera, ieri am fost fiecare pe teren, pe la actiuni, sedinte etc dar astazi ne-am reunit toti 5 si la 12 am comandat papa si sarbatorim.

am primit deja cadoul: o bluza care merge la colanti, manusi verzi f dragute si o brosa tot verde.





silvi mama CRINEI



august2012



Povestea CRINEI

#26
olishka

olishka

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 6.776 mesaje

Postat 07 decembrie 2012 - 14:20

Salutare!!!

Magdy, m-au trecut si pe mine fiori reci cand am citit ce a patit Gabitu. Are vre-un tartamen acum? Trebuie urmarit in continuare? Sanatate multa!!!

Ramona, tu cum mai esti? Cum te descurci cu micutii?

Kea s-a acomodat Keutu cu gradinita?

Gianina, pe unde esti?

Si David are o perioada mai nasoala la gradi. Dupa ce am terminat cu spitalul, bolitul, tratamen, vindecare, l-am dus la gradi. Desi el n-a mai plans deeeemuuuult, ba chiar mergea f fericit, acum a inceput sa faca sacndal . Plange cand il imbrac, nu vrea sa manance (caci stie ca dupa aceea plecam), cauta pretexte sa faca scandal, abia il scot din masina. Cam asa au fost zilele acestea. Alaltaieri am fost sa afcem la gradi o poza de familie si am stat un pic de vorba si cu educatoarea. La gradi a zis ca nu s-a intamplat nimic. Mi-a spus doar ca inainte sa adoarma sta cu mana in chilotei (ea a sugerat ca ar fi ca un fel de refugiu pt el, pt ceea ce se intampla, supararile lui etc). Acasa nu face asa ceva. Se mai minuneaza el cateodata cat de mare si frumoasa este, dar cam atat, nu il las minute cu mana in chiloti. Ieri cand l-am luat ma punea sa-i zic ca "maine este week-end" (adica astazi) si mi-a facut un scandal monstru, pt ca eu incercam sa-i explic ca poimaine vine week-endul, ca mai avem doar o zi de gradi. M-a chemat si directoarea la ea in cabinet si mi-a spus ca ieri umbla prin sala suparat si tot repeta ca "mama nu ma vede, mama nu ma vede". Tot ea a sugerat ca nu ii acord destula atentie si sigur este gelos pe fratiorul cel mic. Ce m-a durut, a fost ca mi-a zis ca de fiecare data cand se intalneste cu el atata o pupa si o dragaleste si sta lipit de ea, de parca acasa n-ar avea parte de asa ceva [V] Mi-a zis sa incerc sa-i acord cat mai multa atentie lui, caci trece printr-o perioada mai dificila. Si eu am simtit asta, dar nu m-am gandit ca ar fi din cauza mea, caci cum vine de la gradi, ne dragalim, il tin in brate, ii zic in fiecare zi ca-l iubesc (de n ori), ca este frumos, destept etc. Recunosc, ca nu ma mai joc cum ne jucam inainte, dar nici nu-mi permite timpul si am zis ca el oricum se joaca mai fain cu Chiti si apoi cu taica-su. Ieri insa de cum am ajuns acasa, am stat numai dupa el, ne-am jucat mult, am facut felicitari si l-am dragalit non-stop. Doar ca era Leon suparat, caci nu l-am bagat pe el in seama 100%, iar David inca nu vrea sa-l accepte in jocurile lui. Il dragaleste, ii da jucarii, dar cele care nu ii trebuie si atat, nu-l lasa sa se apropie de jucariile cu care se joaca in acel moment. Noroc ca David vine pe la 6 de la gradi si Leon la 8 se culca si dupa aceea putem sa stam linistiti. Eu o sa incerc sa fac cumva sa se joace impreuna, dar cred ca o sa mai dureze ceva, pana mai creste un pic Leon.

Aseara a fost taica-su plecat la un eveniment, asa ca l-am adormit eu. L-am trezit tot eu, pe Leon i l-am plasat lui Chiti sa se joace cu el si iar am stat numai cu David. La gradi a fost ok astazi, chiar a mers fericit, caci i-am zis ca il voi lua acasa si vom continua jocul de ieri. Nu stiu daca este bine asa, cand sunt impreuna, sa-i acord doar lui atentie, dar macar pana isi revine, asa voi face. Voi ce ma mai sfatuiti?

Olga, mamica fericita de David (16.04.2009) si Leon (19.02.2012)

#27
chatonel

chatonel

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.856 mesaje

Postat 07 decembrie 2012 - 15:28

olgutza, eu zic sa mergi pe prioritati, asa cum faci acum: David are nevoie de demonstratii de afectiune si de atentie, atunci da-i, nu ii da ocazia sa creada ca pe el nu il mai iubesti si ca cel mic are mereu prioritate.
Magdy, multa sanatate, e dificil de "incasat" patania voastra chiar in scris, dar apoi traita [bang][bang]

Famille Dragoon, mami de [roker] Izia, 23 mars 2009

Toulouse, la ville rose
[hippi]

#28
olishka

olishka

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 6.776 mesaje

Postat 07 decembrie 2012 - 15:59

Multumesc Chato!!!

Olga, mamica fericita de David (16.04.2009) si Leon (19.02.2012)

#29
novus

novus

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 10.559 mesaje

Postat 07 decembrie 2012 - 16:12

Olga, in primul rand imi pare rau pt David dragutul de el ca e suparat :( , in al doilea rand daca as fi pusa in aceasta situatie (sper sa nu fie cazul [:D]) m-as focusa doar pe el pana ar trece aceatsa perioada, eventual as sta mult de vorba cu el ,i-as explica ca il iubesc pana la luna ,stele si inapoi, m-as juca jocuri pe placul lui si l-as tine cat de mult pot imbratisat, adica exact ce faci si tu

Eu zic ca e o perioada si pe masura ce Leon ii va deveni partener de joaca ,lucrurile se vor schimba in bine [pup]





Mami lui Alexandra (03.03.09)

___________________________



IULIA va invinge CANCERUL !!



[url="http://iulia-elena.blogspot.ro/"]







#30
silvi8

silvi8

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 5.360 mesaje

Postat 07 decembrie 2012 - 16:43

olga, chiar nu stiu ce sfat sa iti dau pentru ca nu am experienta in astfel de cazuri. cred insa ca tactica ta e cea mai buna pe moment. si zic si eu, asa ca una din afara i care nu cunoaste cum e sa fie mai multi copii in casa, nu puteti gasi un joc sau o activitate in care sa fiti toti 5 implicati, macar o jumatate de ora din cand in cand si asa sa se apropie de leon prin intermediul vostru? sper ca nu te-ai suparat ca oricum esti tu destul de suparata acum, dar ma gandesc ca daca ii acorzi lui tot timpul, va suferi leon si apoi chitzi si apoi tati[:D] si chiar si tu...ca tot acardand tot timpul si toata atentia lor nu mai ai nici o secunda pentru tine.

crina are la gradi un coleg care este cel mai mic dintre frati, are 2 mai mari, unul la aceiasi gradi la grupa mare si unul clasa I si mama baietelului a spus la sedinta ca are cam aceiasi problema ca tine si la fel si doamnele. el e cel mai mic dar pare sa se simta cel mai neglijat pentru ca cel mijlociu se joaca mult cu tati si nu ii acorda nici un pic de atentie astiuia mic iar cel mare e clasa I si beneficiaza de toata atentia mamei cu teme si restul. deci, asta le-a recomandat doamna> dupa ce termina cu lectiile si treburile din casa sa gaseasca macar un moment in care sa faca un joc impreuna...



silvi mama CRINEI



august2012



Povestea CRINEI


Panic Questions

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - Ieri, 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - Ieri, 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

  • Fată sau băiat

    Nataliaracila
    - apr 06 2024 20:17

  • MiÈ™cările bebeluÈ™ului

    catalinabd
    - apr 04 2024 05:53

Last Blogs

  • Dublu test pozitiv È™i nopÈ›i întregi nedormite!

    Ana1298
    - Astăzi, 17:26

  • Gata vacanta!

    Andreeaflore1991
    - Astăzi, 16:16

  • Minunea asteptata din burtica

    RoxiMada
    - Astăzi, 15:26

  • Nasterea prin cezariana

    AdrianaBlo
    - Astăzi, 10:27

  • Alăptare 🤱🏻

    BiancaDragnea
    - Astăzi, 09:57

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -