Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 2 voturi

La multi ani Isabella Andreea!(40)


206 raspunsuri la acest subiect

#21
Alexa_G

Alexa_G

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 519 mesaje

Postat 07 decembrie 2012 - 23:43

La multe lunite frumoase!

Alexandru Tudor [s][s][s]



Georgia ai incercat sa-i dai sa manance cu un copilas in preajma care sta si el la masa....??? (zic si eu)...[:D][:D][:D][:D]

Nu mai retin exact pe unde stai[bang]... dar daca vrei... dupa ce trec mucii de vizitez... cu copilu' pofticios din dotare...









Alexa, mami de bulgaras - piscotel Alexandru 22.02.2012

#22
lalitzuza

lalitzuza

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 431 mesaje

Postat 07 decembrie 2012 - 23:58

Buna seara dragelor, incerc sa citesc tot si totusi faza cu" melcul" mi a scapat[:D]in fine o aa imi povesteasca fetele cand ne intalnim.
Ma bucur ca ceapa si-a facut treaba si la voi ,ptr nas infundat Lexi daca nu ii faci aerosoli cu aparatul, un pic de ceai de musetel sa abureasca in camera eventual aa inspire aburul ala.hai sa va faceti bine si Jo si Maria ca aveti drum lung de facut.[pup]
Suziq- cum a fost la dr.ce a spus....un examen de copro i-ai facut?noi ajungem vineri , ne am luat bilete asa ca o sa va sun sa punem tara la cale.un[pup]pt Vladut sa treaca repede ce ce de treaba or sa aiba...
Adc-voi cum sunteti? Felicitari pt masuratori , noi le facem cand ajungem dar eu cred ca e ok asa cum e.
Dr.anca -felicitari si ptr voi si noi am incepyt sa mai punem body de 18 luni intr adevar la manecuta s un pic lungi dar la lungime sunt ok( acum depinde si de firma ce masuri
folosesc.
Georgia


mamica fericita a lui Andrei

#23
lalitzuza

lalitzuza

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 431 mesaje

Postat 08 decembrie 2012 - 00:11

Intre tmp a picat netul[bang]
Georgia - greu e mamico te cred...dar ai vb cu pediatra poate ii trebuie o tura de vitamine( nu dati cu rosii) pup "grasunica"sa se apuce de mancat.
Bulinuta ...raman fara cuvinte ..acum te scapi de boala acum te ia din nou.sanatate tie mamico sa poti ingrijii copii.[flo]
Alexa ma bucur ca Alex e din ce in ce mai bine,Doamne ajuta sa nu recidiveze uratul ala.[bang] la micul plimbaret.
Sanatate multa bbilor bolnaviori si multa rabdare si putere mamicilor.

mamica fericita a lui Andrei

#24
adc

adc

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 565 mesaje

Postat 08 decembrie 2012 - 10:56

Lali, de cand asteptam sa scrii cand vii! Gandeste-te si tu cum putem face sa ne vedem toate si unde. Rezum situatia: fetele vor veni probabil cu copiii, si e destul de greu de gasit un loc unde sa nu-i expunem la virusi, mai ales ca Vladut de Luiza nu si-a revenit inca complet. Mall-ul a cam iesit din discutie, ar mai putea fi Noni de la Bega o varianta, dar acolo distractia ar fi mai mult pt copii decat pt noi, si tot e un loc public si vizitat.
Daca nu va deranjeaza spatiul mic putem sa ne vedem si la mine acasa, locul e cat de cat adaptat pt pitici iar noi nu suntem chiar o armata, incapem. Doar sa nu o amanam prea mult, pe masura ce se apropie Craciunul ne va fi tot mai greu sa ne reunim.

Georgia imi pare rau ca nu mananca bine fetita, sper sa se remedieze situatia. Dupa cum vezi in odiseea noastra baietii sunt mai mancaciosi.

____________________________________________
Where there is a will there is a way.

Mami de Andra (18.02.2006) si Cristian (4.02.2012)

#25
suzieq

suzieq

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.768 mesaje

Postat 08 decembrie 2012 - 13:52

Lali, suntem mai bine, multumim! Am facut si coprocultura si nu a iesit nimic, medicul gastroenterolog a zis ca el crede ca a facut o intoleranta de la antibitbioticul ala si ca probabil a fost o entero-viroza si atunci s-au adunat. O sa facem tratament cu jarro-dophilus pe timp indelungat si incercam sa evitam colectivitatea in perioada urmatoare, de aceea nu cred ca merg in mall cu el, mai ales ca peste doua saptamani vrem sa plecam la sora-mea la Sibiu si apoi la socrii la Mures si vreau sa-l am sanatos.

Amelia, din pacate Noni s-a mutat pe Circumvalatiunii, pe langa cantina voastra, nu mai este in Bega.

Pe mine cred ca ma prinde o raceala, tot fug de ea dar degeaba. Am o senziatie naspa in gat si tot tusesc, sper sa nu ia si Vlad ca si innebunesc. Bag vit C, ceaiuri, tantum verde si sper sa scap.

Mami de soricel Vlad, 01.02.2012
MTHFR C677T Homozigot


#26
My_Lady0091

My_Lady0091

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 7.630 mesaje

Postat 08 decembrie 2012 - 15:54

uite...Anca..mananc un kinder[:D]

suntem ok...cu 4 dinti..cu muci..si nopti semi-albe.[pup]


Citat:

" Daca vrei sa indrumi pe cineva incepi cu invataturile si sfarsesti cu pildele.."-L.A.Seneca


#27
lalitzuza

lalitzuza

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 431 mesaje

Postat 08 decembrie 2012 - 17:03

Suziq- incearca Coryzalia - este homeopat -chiar e bun, sa nu faci ceva sa ia si Vladut;parca si dr.Anca scria candva de asta.
Lady-ma bucur ca mai stim cate ceva de voi [flo];cred ca este etapa fireasca in dezvoltarea lor-nopti semialbe cred ca mai toate avem..
Adc,Suziq,Dari,Sophia-va sun vineri ...
Va pup un sfarsit de saptamana placut si bulgarasii sa se faca bine.

mamica fericita a lui Andrei

#28
adc

adc

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 565 mesaje

Postat 08 decembrie 2012 - 17:19

Lali, drum bun si sper sa nu aveti pb cu zapada, nu stiu cum e la Paris, insa in Timisoara traficul e deja un mic dezastru, si ninge de azi dimineata intr-una.

Luiza, habar nu aveam ca s-a mutat Noni. Whatever... Multa sanatate si sa va recuperati rapid la burtica. Sigur e reactie la antibiotic, la noi a trecut in primavara fara alt tratament decat biotics-ul ala care e apa de ploaie. Dar a avut Cristi ceva scaune verzi vreo saptamana dupa ce am intrerupt tratamentul. Atunci era alaptat exclusiv.

Scoateti saniutele, cred ca merge ninsoarea inspre est. La meteo au zis ca nu va fi zapada de Craciun, o sa fac un efort sa merg sa fac cateva poze in centru pana e frumos si alb, probabil maine va fi o mare baltoaca peste tot [:D]

____________________________________________
Where there is a will there is a way.

Mami de Andra (18.02.2006) si Cristian (4.02.2012)

#29
lalitzuza

lalitzuza

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 431 mesaje

Postat 09 decembrie 2012 - 00:51

Suziq- ceai din samanta de stevie sa scapati odata de scaunele moi.


mamica fericita a lui Andrei

#30
lalitzuza

lalitzuza

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 431 mesaje

Postat 09 decembrie 2012 - 00:52

Suziq- ceai din samanta de stevie sa scapati odata de scaunele moi.


mamica fericita a lui Andrei


Panic Questions

  • miha444
    - mar 22 2024 16:22

  • Progesteron in sarcina

    Flor_i
    - mar 18 2024 13:02

  • Cat mănâncă bebe la 2 luni

    mada204
    - mar 08 2024 16:24

  • PoÈ›i naÈ™te mai devreme de termen?

    Ezraa
    - mar 08 2024 06:39

  • Dermatita atopica

    MGeorgi30
    - mar 02 2024 13:10

Last Blogs

  • Morfologie trimestrul 1

    ZDenisa
    - Ieri, 22:56

  • Morfologie trimestru 1

    Mica13
    - Ieri, 20:46

  • 6 luni

    EusebiaRalu
    - Ieri, 19:29

  • Vitamine preconceptie si in sarcina

    Deutzuk
    - Ieri, 14:03

  • Pregătindu-ne pentru sosirea micuÈ›ului

    AdrianaBlo
    - Ieri, 13:30

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -