Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Am nevoie de suport moral....


276 raspunsuri la acest subiect

#141
Morgano

Morgano

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.476 mesaje

Postat 02 decembrie 2012 - 16:23

Sunt de acord cu ceea ce scrie Xio, in premiera 100%.

Eu ma gandesc doar asa: dincolo de componenta de abuz emotional, psihic si evident fizic, eu vad ca primordial PERICOLUL ca un astfel de "joc sexual" sa degenereze oribil .... poate vrea sa o lege, sa testeze chestia aia cu asfixia mecanica pentru placerea sexuala... o vad pe Mona, din pacate, prea slaba ca sa-i respinga jocurile acum :(

Daca, Doamne fereste, ii face rau de tot... lucrurile scapa complet de sub control... vad copiii.... eu cred ca strigatul Monei este unul de ajutor disperat!!! I-e frica de mai rau ....

Si mai cred ca pana si dementul e cumva in pericol, in starea ei de epuizare emotionala, de lipsa de reactie cumulata de ani de zile, dupa abuzul asta fara limita, si Mona poate ceda nervos si pune capat violent acestei situatii. Nu vreau sa fiu inteleasa gresit, ci sa atrag atentia ca starea Monei este deteriorata de tot ce se intampla si poate deveni imprevizibila in reactii






#142
Leditia

Leditia

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.717 mesaje

Postat 02 decembrie 2012 - 16:45

Of,Mona..este cumplit ce traiesti tu.Cum de ti-e frica de singuratate,cand tu traiesti un cosmar?Singuratatea nu aduce dupa sine sfarsitul vietii si in plus nu vei fi singura,vei avea copiii langa tine..Eu nu as putea sa-mi tin copilul in acest mediu,i-as da un exemplu prost.Am baiat si mi-as dori ca el sa ocroteasca femeia,s-o iubeasca,s-o respecte,sa aiba grija de ea,sa fie atent la nevoile ei..tu sigur vrei la fel.Ce tata este el daca il apuca nervii ca copilul vomita?Pai un tata ar fi ingrijorat de starea de sanatate a copilului,ar fi stresat,nu i-ar mai arde de sex.
Tu traiesti un abuz,un abuz fizic,psihic,sexual..intr-o forma continua..situatia dureaza de atata timp incat ai ajuns sa te obisnuiesti cu viata asta.Insa nu e normal asa!Nu e vina ta.Tu esti prea buna,i-ai ingaduit prea multe,iar el mereu a fortat nota vazand ca tu tot cedezi.Vrea sa plece?Lasa-l sa plece..iti este mai bine fara el..lasa sa fie decizia lui,poate vei scapa mai usor de el,desi ma tem ca va fi greu sa scapi de el..eu cred ca acest om are o problema psihica,avand in vedere abuzurile la care te supune,ca nu are compasiune..Nu mai accepta mizeriile la care te supune,aduna-te si fa ceva pt tine,tu trebuie sa fii bine sa ai grija de copiii tai.
Mergi la un avocat,aduna probe si fii tare!Iti doresc multa putere sa iesi din acest calvar.Mai bine singura si linistita,decat cu un asemenea om.
Si eu urasc singuratatea si cred ca multe femei o urasc,dar in asemenea cazuri o prefera,caci isi castiga linistea si libertatea.Nu esti proprietatea lui,esti sotia lui,nu esti jucaria lui..esti o fiinta.Respecta-te pe tine,ca daca nici tu nu te respecti,nici altii nu o vor face..dupa cum vezi,sotul tau nu o face. :(
Imi pare sincer rau ca treci prin aceasta situatie,te stiu de la alte subiecte,te citesc de ani de zile si mi s-a strans stomacul cand am citit acest subiect.
In locul tau mi-as face un alt cont,mi-as sterge numele copiilor,pozele de la profil sa nu mai existe nici o legatura cu tine..si prin celalalt cont as cere informatii sau suport moral.Nu de alta,dar sotul tau imi pare un om foarte periculos si sa nu dea de acest subiect :(
Mie mi-ar fi frica sa mai vin acasa in locul tau :(...trebuie sa pui capat acestui abuz ACUM!


#143
Morgano

Morgano

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.476 mesaje

Postat 02 decembrie 2012 - 16:47

Citat:
citat din mesajul lui Leditia


In locul tau mi-as face un alt cont,mi-as sterge numele copiilor,pozele de la profil sa nu mai existe nici o legatura cu tine..si prin celalalt cont as cere informatii sau suport moral.Nu de alta,dar sotul tau imi pare un om foarte periculos si sa nu dea de acest subiect :(
Mie mi-ar fi frica sa mai vin acasa in locul tau :(...trebuie sa pui capat acestui abuz ACUM!



PERFECT DE ACORD!
Cu mentiunea ca TREBUIE sa mearga acasa, acolo sunt copiii.






#144
Leditia

Leditia

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.717 mesaje

Postat 02 decembrie 2012 - 17:08

Morgano,sigur,am zis doar ca mi-ar fi frica sa mai vin acasa in situatia ei,nu ca nu m-as mai duce si mi-as abandona copilul langa un asemenea om.Personal eu nu as avea incredere in el sa-mi las copilul cu el..la cum l-a descris eu nu as avea incredere in el..dar asta sunt eu!
Ideea asta,ca mi-ar fi frica sa mai vin acasa e asa..frica asta mi-ar da putere sa ies din asta,sa scap,sa lupt si sa ajung la starea aia de liniste,la starea aia de a veni cu drag acasa la copiii mei,in coltul meu de liniste,plin de bucurie,de rasete de copii,de armonie,chiar daca am fi doar noi..ar fi perfect asa!Ea trebuie sa inteleaga ca exista viata si dupa divort,ca e tanara,ca are doua comori de care trebuie sa se ocupe,ca viata nu se termina aici si ca mai are multe de facut si trait..Ca ceea ce traieste ea nu e normal,ca sotul ei are probleme grave si nu ea ca nu-i indeplineste toate fanteziile 24 din 24,ca sexul trebuie sa fie placut de ambele parti, nu doar pt unu si nu e un sport de performanta.

#145
Morgano

Morgano

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.476 mesaje

Postat 02 decembrie 2012 - 17:12

Ledi, voiam sa zic ca si mie mi-ar fi frica, nu am avut timp sa editez, insa nu are de ales.
Eu sunt alt gen, el ar gasi bagajele in fata usii si yalele schimbate .....






#146
izzyianuarie

izzyianuarie

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 35 mesaje

Postat 02 decembrie 2012 - 17:29

O poveste halucinanta intradevar, suportul real ar putea veni cu adevarat din partea unei femei care a trecut cu adevarat prin situatii similare in proportie de 70-80% macar.

De ce? Pentru ca e usor sa spui fa asta sau cealalta avand frica in oase vis-a vis de violenta acelui om (animal)…

A se vedea cazuri asemanatoare si in mass media(coafeza ucisa…, gimnastul imi scapa numele-batai asupra sotiei cu vanatai si poze peste tot…etc)…

Pe nebun e bine sa-l “bati” cu propriile arme, asta daca mai ai rabdare… putere.
Isi asuma cineva riscul unei rupturi bruste cu consecinte pe viitor?…. Frica de a merge pe strada doar cu inca doi ochi la spate cred ca bate asa zisa dragoste si singuratate adusa in discutie de Monalac…parerea mea.

Cine din familie ii poate asigura protectie? Sau cine in ziua de astazi are atata curaj sa se implice intr-o situatie violenta pe strada?


Monalac avand atata vechime pe forum si-a imaginat ca va fi pusa la zid si judecata in fel si chip de unele forumiste… dar a scris despre preaplinul durerii pentru ca nu mai stie ce este cu ea si cum sa “indrepte” lucrurile...fiind depasita, infricosata…

Violenta barbatilor provine clar din lipsa educatiei, probleme psihice, frustrari, avand si copii, ea uita ca ei sunt prioritatea, sentimentele materne si bunatatea si atentia sunt transformate in ganduri care te paralizeaza si te focuseaza pe un singur scop EL si Multumirea LUI.


#147
Leditia

Leditia

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.717 mesaje

Postat 02 decembrie 2012 - 17:35

Morgano,cu unii merge cum spui tu..cu altii nu!Au fost atatea cazuri in care ea a ajuns in spital sau mai grav, pt ca a indraznit sa puna capat relatiei abuzive.Ea il cunoaste cel mai bine,trebuie tact in acest caz,luat totul pas cu pas,adunat probe,mers la un avocat bun..as manca paine goala sa am bani de un avocat bun rau..unul din ala care sa-mi obtina si custodia copiilor,eventual ordin de restrictie..sa nu mai aiba voie domnul sa se apropie de mine,mers la IML,la politie,orice ar fi necesar sa ma scape de acest cosmar.Repet..mie frica asta mi-ar da impulsul de a actiona.E clar ca daca am ajuns sa-mi fie frica sa merg acasa,aia nu mai e casnicie,ca daca el e nervos ca vomita copilul si ii strica planurile nu e nici un tata bun..ca il apuca nervii ca sotia nu accepta sa-i umble in chiloti cu copiii de fata?[bang]..nu stiu..nu stiu cum sa mai iubesti un asemenea om.Ca nu o ajuta cu nimic,o umileste,o jigneste,o abuzeaza..Sunt convinsa ca acei copii simt..fii-miu simte daca sunt suparata pe taica-su..efectiv simte si ma pune sa-l pup pe ta-su si nu,nu asista la certuri,dar nush cum Dzeu simte ca sunt eu suparata..si e mic..Sunt ferm convinsa ca acei copiii simt tensiunea din casa,isi vad mama umilita,abuzata,o simt..si vor crede ca asa e normal,pt ca stim cu totii ca noi,parintii,suntem exemplele pe care copiii nostrii le iau ca etalon.Ea trebuie sa se adune,sa se scuture si sa actioneze..pt ea,dar si pt viata copiilor ei,pt linistea si armonia de care au nevoie.
Poate e un avocat bun pe DC care o poate ajuta macar cu sfaturi,cum sa actioneze..Suntem in prag de Craciun,hai sa intindem o mana unui suflet chinuit si s-o ajutam pe Mona cu ce are nevoie..daca ea vrea un umar pe care sa planga,hai s-o ajutam cu asta,daca vrea sfaturi hai sa ne gandim la niste sfaturi pertinente..un membru vechi nu-si deschide sufletul asa usor pe un forum,nu-si va expune viata personala asa usor..e clar ca a ajuns intr-un punct in care nu mai poate,un punct in care sa i se spuna si sa i se confirme ca nu e normal ce traieste ..[flo]

#148
Leditia

Leditia

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.717 mesaje

Postat 02 decembrie 2012 - 17:40

Si inca ceva ca am uitat..as sterge orice poza cu mine in care apar goala,ba as formata si hardul sa nu le mai recupereze..nu stii de ce este in stare cu acele poze..Nu stiu insa cum s-o faci,ca sigur va face scandal :(S-a ars hdd-ul?astfel incat sa nu para ca tu esti de vina?

#149
irbo

irbo

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.078 mesaje

Postat 02 decembrie 2012 - 18:07

legat de poze din cate am inteles el vrea sa le vada la servici, deci posibil sa existe si pe alt calculator...

mamica de Rares 21.02.2010

#150
XIO

XIO

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 17.118 mesaje

Postat 02 decembrie 2012 - 18:15

La un asemenea comportament ca al lui nu cred ca este o idee buna confruntarea directa, schimbarea yalelor samd.Il provoaca, omul clar nu este normal, e in stare de orice, mai ales ca nu simte empatie si compasiune pt nimic.
Cred ca cel mai bine este sa stopeze contactele sexuale cu el motivand o boala ginecologica sau ce stiu eu, si sa fie mai mult alegerea lui sa plece si nu un afront direct din partea ei.
Si asa el o 'ameninta' cu divortul, sa il lase sa plece si gata.
Cu astfel de oameni nu e bine sa incepi un razboi pt ca nu stii de ce sunt in stare.


**Fur is for petting***

http://www.facebook....tiicaini?ref=ts
http://www.facebook....100001793812916



Panic Questions

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - Ieri, 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - Ieri, 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

  • Fată sau băiat

    Nataliaracila
    - apr 06 2024 20:17

  • MiÈ™cările bebeluÈ™ului

    catalinabd
    - apr 04 2024 05:53

Last Blogs

  • Nasterea prin cezariana

    AdrianaBlo
    - Astăzi, 10:27

  • Alăptare 🤱🏻

    BiancaDragnea
    - Astăzi, 09:57

  • Burtica 35

    Roxana3001
    - Astăzi, 09:02

  • Tantrumuri bebe 1 si burtica care pune presiune

    Deutzuk
    - Ieri, 22:26

  • Sarcină

    Erika91
    - Ieri, 21:11

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -