Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Strengari de Martie - Aprilie 2012 - 23


196 raspunsuri la acest subiect

#21
monna3

monna3

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.643 mesaje

Postat 05 decembrie 2012 - 19:39

Ronina ufff, sper sa nu tina zilele rele cat tin la noi ca de o saptamana tot asa o tinem cu maraiala si dormit numai in ergo. Bine macar ca noaptea imi doarme bine si ma pot odihni si eu.



Monica, mami fericita de [copil] Cezar-Andrei (04.03.2012)



Povestea nasterii







#22
ronina

ronina

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 903 mesaje

Postat 08 decembrie 2012 - 18:37

echo... choo... hooo... oooo :)

Mamica fericita de Bianca Maria (23.02.2012)

#23
monna3

monna3

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.643 mesaje

Postat 08 decembrie 2012 - 19:01

Citat:
citat din mesajul lui ronina
echo... choo... hooo... oooo :)Mamica fericita de Bianca Maria (23.02.2012)
[:-)))][pk]Monica, mami fericita de [copil] Cezar-Andrei (04.03.2012)Povestea nasterii

#24
dia_tm

dia_tm

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 805 mesaje

Postat 10 decembrie 2012 - 20:10

Mai sunt si eu prin zona....dar am un program la lucru de [alcool][alcool][alcool].

Ioana, am vazut ca ai postat si pe FB, am vrut sa-ti si raspund, dar apoi am vazut peste 100 de comentarii (si deja se discuta cu totul altceva) si am renuntat[:I].
Sper sa gasesti o solutie si cu mancatul si cu dormitul... (cat de curand [:)] ). Pe de alta parte copiii cresc atat de repede, si-n curand n-o sa mai fim centrul universului lor...asa ca poate nu e rau sa lasi perioada asta asa cum e, chiar si cu exagerarile ei.

Despre noi...a venit Mos Nicolae [:)] - evident ca Lavinia n-a priceput nimic din partea cu cadourile.
Ne-am intalnit ieri cu Mosu in persoana (pe aici Mos Nicolae se plimba si se intalneste cu copiii...cam cum face Mos Craciun pe la noi) si au mai primit fetele jucarii; Lavi a primit un ursulet de plus[:)] - si magie: e prima data cand e entuziastmata de o jucarie si cand rade and vede jucaria respectiva[olala].

A nins joi noaptea atat de frumos...vineri dimineata era tot alb si se anuntau ninsori masive pentru week-end [olala] ...sperante desarte. S-a incalzit (in sensul ca am ajuns la 2,5 - 3 grade) si in loc sa ninga a plouat...si-a plouat...si-a plouat ...si inca mai ploua, si in loc de zapada e o mocirla infernala [q]. iar eu m-am saturat e nori intunecati si vreau sa mai vad soarele ... macar o data la cateva zile!
Urmarea a fost ca n-am mai ajuns sa iesim cu bebelina noastra la plimbari normale, pe afara, asa cum se face cu bebelusi de varsta ei (in week-end-ul asta chiar deloc - si-n timpul saptamanii oricum nu ajungem niciodata[bang]).

Joi seara ajungand acasa a descoprit ca bebelina are pete mari si rosii, un pic in relief, pe gat. Suspectand o alergie de contact i-am faut rapid baie. Seara la culcare, gatul ok, dar toata plina de pete pe fata, pe obrajori, pana la ochisori si urechi (se freca saracuta la ochisori de numa, si urechea era umflata de i-am dat jos cercelul). Dimineata o fata roz si dulce, impecabila; o dezbrac si dezastru: rosie toata toata pe picioare, pe burta, pe brate, pe fund[bang].
Am intrebat la cresa ce-a mancat...cica morcovi; ca apoi vineri seara sa primim informatia completa: morcovi cu ciuperci! (stiu ca amai avut odata ciuperci si chiar ma miram ca au curaj sa le dea la bebe asa mici ciuperci). Si veniri i-au dat iar ciuperci la pranz si s-au oprit vazand ca-i apar pete pe fata[bang] ...cam tarziu... am continuat asa week-end-ul asta, cu pete migratoare[alcool] si de-abia de ieri dupa-masa pot spune ca e ok fata si a scapat de ele.

...cam atat la capitolul "amuzament"...

Diana - mami de [zana] Adriana(n.14.02.2006) si [bb] Lavinia (n.13.04.2012)

#25
ronina

ronina

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 903 mesaje

Postat 11 decembrie 2012 - 17:49

Dia: asa e, vad ca fiecare etapa e cu bunele si relele ei, cumva tot o scoatem noi la capat [:)]
Pacat ca aveti parte de atata ploaie, vad ca Bianca e tare incantata de iesitul afara si ii prinde bine. La noi acum ninge iar (pentru soferi e naspa, pt mine e bine ca se curatase zapada pe trotuare si azi a trebuit sa tot ridic saniuta in drumul spre parculet). Am introdus si eu ciuperca zilele trecute dar noi am scapat fara minunatii de la ea.

Mamica fericita de Bianca Maria (23.02.2012)

#26
monna3

monna3

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.643 mesaje

Postat 11 decembrie 2012 - 21:38

Dia aoleuuu... bine ca au trecut petele si ca stii de la ce u fost. Eu inca nu i-am dat ciuperci, nici nu mi-a trecut prin cap [:I]. Si la noi a tot plouat zilele astea si asa as vrea si eu macar putina zapada sa-l dau pe Andi cu saniuta...

Ioana trimite si la noi macar putina zapada [:D]



Monica, mami fericita de [copil] Cezar-Andrei (04.03.2012)



Povestea nasterii







#27
ronina

ronina

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 903 mesaje

Postat 12 decembrie 2012 - 00:04

Monna: ia acu' repede niste zapada ca in we cica ploua [q]

Mamica fericita de Bianca Maria (23.02.2012)

#28
dia_tm

dia_tm

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 805 mesaje

Postat 12 decembrie 2012 - 16:34

Monna, nu stiu exact, dar asta suspectam ca ciupercile au fost cauza.

Intre timp...am primit azi niste poze facute de fotograf profesionist la cresa (vreo 5, scumpe rau dar na...cand vezi ce dulce e mogaldeata greu sa rezisti).
Avem si 2 port-chei ...initial am zis ca nu le vrem ca pt chei vrem ceva cu amandoua fetele; dar asa, la pachet, era mai ieftin decat doar pozele[alcool]. SI mi-am prins un port-chei la cheile de la birou...cand ma mai uit pe acolo sa vad o mutrita mirata care ma priveste intrebatoare parca spunand "mai stai mult? ai uitat de mine? nu crezi ca ar fi cazul sa mai si pleci de la biroul asta?" - sper sa aiba efect si sa ma mobilizez sa plec mai repede spre casa[:)]

Diana - mami de [zana] Adriana(n.14.02.2006) si [bb] Lavinia (n.13.04.2012)

#29
monna3

monna3

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.643 mesaje

Postat 12 decembrie 2012 - 21:35

Dia ce fain, chiar ii spuneam zilele trecute sotului c-ar fi fain sa-i facem o sedinta foto profi si sa ne facem si niste chestii de alea pt chei printre altele.





Monica, mami fericita de [copil] Cezar-Andrei (04.03.2012)



Povestea nasterii







#30
dana_cp

dana_cp

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 566 mesaje

Postat 13 decembrie 2012 - 20:28

Ma cuprinde asa o tristete sa vad ca doar voi 3 mai scrieti aici.. Asa m-as intoarce la DC.. nu-mi place deloc cum merg lucrurile pe FB, dar na.. asta a fost alegerea majoritatii si n-ai ce face.

Chito, de tine as vrea sa mai stiu, ce-ti mai fac baietii, ce mai face Edu.. Ma gandesc des la tine si imi doresc sa fie totul bine [pup]

Mami de Vlad aka Gaza din 19 Martie 2012


Panic Questions

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

Last Blogs

  • Planificarea pe etape

    RoxiMada
    - Ieri, 19:33

  • Organizarea garderobei - sfaturi utile

    Ana1298
    - Ieri, 18:19

  • A 15a postare

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 11:33

  • Cea mai asteptata ecografie

    Roxana3001
    - Ieri, 11:06

  • Bagajul de maternitate 👜

    BiancaDragnea
    - Ieri, 08:13

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -