Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Voluntariat in orfelinate


47 raspunsuri la acest subiect

#31
ligiasavici

ligiasavici
  • Membri
  • 1 mesaje

Postat 11 decembrie 2012 - 16:24

buna ziua,
va rugam sa ne spuneti care sunt centrele din Bucuresti care mai au nevoie de ajutor si necesitatile respective. Cum se procedeaza ptr achizitionarea produselor-am dori sa oferim copiilor produse si nu bani, si sa le inmanam personal. Va multumim. BIROUL NOTARIAL NOTARIS -MOGOSOAIA-0726000022.

#32
cipcipcip

cipcipcip

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 416 mesaje

Postat 11 decembrie 2012 - 20:02

Ligia Savici, ia legatura cu Gabriela Enache, gabriela.enache@vipvoiaj.ro

Ea este implicata in tot felul de actiuni umanitare in Bucuresti si iti va putea spune care centre au nevoie de ajutor.

Mai este si Dana Pluhovici, reprezentant al asociatie Ador Copiii in Bucuresti, si ea te poate ajuta.
dana.pluhovici@reclama mascata

Cipcipcip si Julia (4 august 2005) + Erik (16 mai 2010)

#33
carmencat

carmencat

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.680 mesaje

Postat 12 decembrie 2012 - 12:15

Citat:
citat din mesajul lui Adina2805

Wow, ma bucur enorm sa aud asa vesti bune!
Ati avut o initiativa minunata si deloc usoara din punct de vedere organizatoric! Dar copiii vor avea niste zambete mari pe fete si asta e cu adevarat tot ceea ce conteaza! [:)]


Nu ma uita cu lista cu zilele de nastere, a ramas sa incercam anul asta macar sa ne organizam cu cate un mic cadou de fiecare zi de nastere si un tortulet, acolo, ceva, sa fie si ei sarbatoriti cat de cat
Dar avem musai nevoie de lista cu zilele de nastere sa putem face programarile din timp.

Nu te ingrijora de ceea ce gandesc oamenii, nu li se intampla prea des.

#34
carmencat

carmencat

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.680 mesaje

Postat 12 decembrie 2012 - 12:18

Citat:
citat din mesajul lui ligiasavici

buna ziua,
va rugam sa ne spuneti care sunt centrele din Bucuresti care mai au nevoie de ajutor si necesitatile respective. Cum se procedeaza ptr achizitionarea produselor-am dori sa oferim copiilor produse si nu bani, si sa le inmanam personal. Va multumim. BIROUL NOTARIAL NOTARIS -MOGOSOAIA-0726000022.


cred ca ar fi bine sa iei legatura cu adina, si-a dat numarul de telefon la inceputul topicului, noi vom fi mos craciun pentru centrul din kiseleff si doua casute din cadrul satului SOS copiii, poate iti poate da ea informatii despre celelalte casute, nu stiu daca acolo se duce cineva cu ceva

Nu te ingrijora de ceea ce gandesc oamenii, nu li se intampla prea des.

#35
carmencat

carmencat

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.680 mesaje

Postat 12 decembrie 2012 - 12:22

Adina, s-au luat pana acuma hainutele (manusi, fulare, etc, astfel incat suma alocata sa fie egala pentru fiecare copil) si produsele de igiena (pasta de dinti, periute, geluri de dus, sampoane, etc, conform varstei fiecaruia). Mai avem de luat produsele alimentare.
Sper ca ai vorbit tu deja acolo si ai anuntat ca ne ducem.
Am uitat sa te intreb cum stau cu rechizitele. Nu stiu daca le mai putem introduce in tura asta, dar asa de principiu macar sa stim.
Mai vorbim la telefon detalii.

Nu te ingrijora de ceea ce gandesc oamenii, nu li se intampla prea des.

#36
Adina2805

Adina2805
  • Membri
  • 9 mesaje

Postat 16 decembrie 2012 - 01:45

Carmen, imi cer scuze pentru raspunsul intarziat, eu am plecat din Bucuresti pentru o perioada si mi-am iesit un pic din ritmul normal de verificare/raspuns la email-uri.. [:)]

Lista cu datele de nastere ale copiilor din centrul din Bucurestii Noi ti-o voi da la intoarcere, ca din pacate, nu o am la mine. Dar oricum, cred ca e frumos sa-i serbam pe rand, incepand din ianuarie anul viitor, si sa facem din asta o traditie, cred ca va fi minunat pentru ei!

De asemenea, voi intreba si de rechizite, sau, daca ajungeti voi pe la centre zilele astea, puteti discuta despre asta, pentru viitor.

Astept vesti si pareri de la tine, despre vizite, copii, reactii etc. [:)]

#37
carmencat

carmencat

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.680 mesaje

Postat 16 decembrie 2012 - 10:33

Adina, multumesc pentru tot. in primul rand ca esti acolo cu ei si ca iti pasa.
Da, din ianuarie vroiam si eu sa incepem cu serbatul zilelor de nastere.
Luni o sa incercam sa punem si noi cap la cap ce avem pana acum, sa facem pachetele, sa completam cumparaturile si sa luam legatura sa stabilim cum le ducem.
Avem o perioada tare aglomerata, ca la fiecare sfarsit de an, dar nah, asta e, ne descurcam noi cumva.
Abia astept sa le vad bucuria!
Poze nu o sa facem, ca stiu regula cu pozele, dar o sa va povestesc!

Tie nici nu am ce sa iti doresc sa iti aduca Mosul, pentru ca ti-a adus deja: un suflet mare. Restul... sunt detalii

[pup][pup][pup]

Nu te ingrijora de ceea ce gandesc oamenii, nu li se intampla prea des.

#38
carmencat

carmencat

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.680 mesaje

Postat 21 decembrie 2012 - 16:47

Ieri a ajuns Mos Craciun la copiii din casutele SOS satele copiilor.
Mare, mare bucurie!
Astazi va ajunge si in Kiseleff.
Multumesc din tot sufletul tuturor celor care s-au implicat.
[pup][pup][pup]

Nu te ingrijora de ceea ce gandesc oamenii, nu li se intampla prea des.

#39
carmencat

carmencat

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.680 mesaje

Postat 21 decembrie 2012 - 20:30

Gata, mosul a golit sacul si a inteles asa: anul are 365 de zile, 365 de zile in care orice gest cat de mic poate face sa fie sarbatoare. A mai inteles ca acesti copii minunati au mare nevoie de mos si de ajutoarele mosului chiar si numai pentru a sta de vorba.
Ajutoarele mosului au impartit cadouri, imbratisari, mangaieri, si multa iubire.
Au plecat de acolo cu zambetul pe buze si ochii in lacrimi si au promis ca se vor intoarce curand.

Nu te ingrijora de ceea ce gandesc oamenii, nu li se intampla prea des.

#40
Adina2805

Adina2805
  • Membri
  • 9 mesaje

Postat 22 decembrie 2012 - 14:01

Carmen, iti multumesc din suflet pentru tot ceea ce ai facut, atat tu cat si prietenii tai! Va multumesc tuturor pentru ca va pasa, pentru omenia voastra, pentru dragostea oferita celor mici si pentru gandurile bune pe care mi le-ai transmis si mie!

E drept ca voluntariatul nu e o activitate care sa-ti ofere beneficii materiale, insa mie mi-a adus nenumarate satisfactii si bucurii: pe langa zambetele si imbratisarile copiilor, am avut si norocul sa dau peste oameni ca voi care imi arata ca inca exista bunatate si altruism in lume.
Oameni care in loc sa stea in fata televizorului, pe vremea asta friguroasa, sau sa mearga la cafele prin mall, se organizeaza si merg din centru in centru pentru a aduce bucurii unor copilasi pe care desi abia atunci ii cunosc pentru intaia oara, ii trateaza ca pe proprii copii.

Va multumesc si va admir pentru asta si sper ca sarbatorile care vin dar si anul ce urmeaza sa va rasplateasca bunatatea si sa va aduca tot ceea ce va doriti!

Va imbtratisez pe toti cu drag si ma bucur ca v-am cunoscut!


Panic Questions

  • Progesteron

    Flor_i
    - Ieri, 13:02

  • Cat mănâncă bebe la 2 luni

    mada204
    - mar 08 2024 16:24

  • PoÈ›i naÈ™te mai devreme de termen?

    Ezraa
    - mar 08 2024 06:39

  • Dermatita atopica

    MGeorgi30
    - mar 02 2024 13:10

  • Posibilă sarcină??

    Larisa03303
    - feb 20 2024 11:14

Last Blogs

  • Pregatirea pentru nastere naturala

    LarisaG89
    - Astăzi, 10:42

  • Tenul în sarcina

    Julix94
    - Ieri, 22:55

  • Tenul în sarcina

    Julix94
    - Ieri, 22:55

  • Glicemia in timpul sarcinii

    Ioone
    - Ieri, 22:19

  • Baiete sau fetita?

    ely4
    - Ieri, 17:50

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -