Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 2 voturi

Fluturasi dragalasi de mar-apr 2011 (28)


196 raspunsuri la acest subiect

#11
djlaura01

djlaura01

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.553 mesaje

Postat 15 noiembrie 2012 - 15:34

mandreeac ce fain este trenuletul ...dar si o groza de banuti[:D]

__________________________________________ Ca parinte, poti sfatui, poti indruma, poti incerca sa corijezi, dar nu poti sa te lupti cu cel ce-ti este copil, care are personalitatea sa, puterea de a alege sa-si traiasca viata. Nu ai cum sa i te substitui. Nu ai cum sa-i schimbi deciziile, decat atunci cand isi deschide mintea si sufletul, cand accepta ajutorul oferit, altfel totul este o lupta cu morile de vant.

#12
madutza_bra

madutza_bra

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 8.806 mesaje

Postat 15 noiembrie 2012 - 16:45

andreea, jocul Fanta color este suuper [pk]parca m-as baga sa-i iau si eu Catalinei[:D]

Masuta cu cuburi are scaunelul identic cu cele pe care le avem noi in curte, este ff mic. In ce fel zici ca e jale cu urcatul? ca nu poate sa se urce? sau ca se urca prea mult? [:D] Pe scaunel din asta Cata se aseaza..la modul ca este sub funduletul ei.

Trenulet in genul asta i-am luat noi lui Cristi cand am nascut-o pe Cata, cadou de la ea[:D]. L-a desfacut dar nu a inteles cum tb sa se joace cu el. Abia de curand a inceput sa faca pasiune pt el. poate la voi are mai mult succes [:D]

F frumoase idei de cadouri ai [flo] Cand sunt reducerile la H&M?



Cozonacelul meu, Cristian Andrei

Buburuza mea, Catalina Ioana



Mada, mami fericita si implinita de [bonjovi]Cristian Andrei - 29.12.2008 si [zana] Catalina Ioana - 15.02.2011



Poze



---------------------------------------------

Ceea ce nu te doboara , te intareste!



Viata trebuie traita asa cum este, pentru ca ni s-a dat fara sa o cerem si ni se va lua fara sa fim intrebati!

#13
Guest_bb_yasmi_*

Guest_bb_yasmi_*
  • Guests

Postat 15 noiembrie 2012 - 16:59

Citat:
citat din mesajul lui mandreeac
Gata, am revenit! Am pus poze pe picasa, d-asta mi-a luat mai mult.Aici pun linkurilehttp://www.bestkids.ro/p-586-fantacolor-junior-48-piese.asp Nasterea miracolului meu Mami [mamica] de miracol [copil] [comoara] Rares Andrei 27.02.2011
Asta o avem si noi, dar sincer nu o prea baga in seama. Am cumparat o cand era I micuta. Ea s a jucat foarte frumos cu acest joc.__________________________________________________ mamica implinita cu 2 comori: printesica si junior !!

#14
mandreeac

mandreeac

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.571 mesaje

Postat 15 noiembrie 2012 - 17:46

Maduta , se urca pe tot ce se poate,e jale cu el.Nu am

Avut timp sa caut Masuta aia,era mai frumoasa si scaunel are si nu i- l dau ca sta in picioare pe el si se uita dupa cai verzi pe perete.

Lavi ,Rares e înnebunit dupa cuburi si forme,sper sa ii placa

Maduta trenuletul il iau si pt el si pt mine ca imi place enorm,acum vom vedea.

Mergem sa papam,revin



Nasterea miracolului meu





Mami [mamica] de miracol [copil] [comoara] Rares Andrei 27.02.2011









#15
ailed_dota

ailed_dota

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 6.505 mesaje

Postat 15 noiembrie 2012 - 17:56

Citat:
citat din mesajul lui mandreeac
Maduta , se urca pe tot ce se poate,e jale cu el.Nu amAvut timp sa caut Masuta aia,era mai frumoasa si scaunel are si nu i- l dau ca sta in picioare pe el si se uita dupa cai verzi pe perete.Lavi ,Rares e înnebunit dupa cuburi si forme,sper sa ii placaMaduta trenuletul il iau si pt el si pt mine ca imi place enorm,acum vom vedea.Mergem sa papam,revin Nasterea miracolului meu Mami [mamica] de miracol [copil] [comoara] Rares Andrei 27.02.2011
Si eu imi place trenuletul... pt mine in primul rand.... tb sa mai iau si o papusa... ca vad ca-i plac...:)mami de fete frumoase:MARIA si ANDRA si de ingeras [ruga]Fluturasul norocos Andra-Simona(Dodo)

#16
madutza_bra

madutza_bra

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 8.806 mesaje

Postat 15 noiembrie 2012 - 19:52

Apropos de jucarii care ne plac si noua, eu abia astept sa se joace Cata cu papusi Barbie, intrtdeuna mi-au placut, dar ai mei nu au avut bani decat de copii ale lor. Iar sotul abia asteapta sa-i ia lui Cristi elicopter cu telecomada, le-a ochit de cat eram eu gravida cu Cristi [pk][pk]



A venit socru in vizita, asa ca profit si plec fuga, fuga la Cora [pk][:D][:D]



Cozonacelul meu, Cristian Andrei

Buburuza mea, Catalina Ioana



Mada, mami fericita si implinita de [bonjovi]Cristian Andrei - 29.12.2008 si [zana] Catalina Ioana - 15.02.2011



Poze



---------------------------------------------

Ceea ce nu te doboara , te intareste!



Viata trebuie traita asa cum este, pentru ca ni s-a dat fara sa o cerem si ni se va lua fara sa fim intrebati!

#17
strumphitza

strumphitza

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 6.666 mesaje

Postat 15 noiembrie 2012 - 22:41

Seara buna! [hot]

intru si eu un pic, ca vad ca ati avut azi o limbarnita, nu v-ar fie de deochi [:p][:-@]

Mada precum ai vazut sau poate nu inca, am pus poze pe Facebook cu fereastra mea [:D] dedicatie speciala, si sper sa fie bune pozele si destule, oricum sunt prea multe, cum imi sta mie bine sa fac sute de poze la o chestie [batcap] toata ziua am fost plecata si numai dupa ce s-a intunecat am apucat sa fac poze ca pe la 4 si ceva am ajuns acasa si pe la 4 se intuneca [alcool]

Yasmi, mai lasa dulciurile, pune banii la pusculita si te vopsesti la salon pentru Craciun [8D] hai ca eu vreau sa te fac sa zambesti, daca nu sa si razi, sau poate vii cu comagu dupa mine ? [nervo] [8D]nu indraznesc sa cer poze, ai vazut nu? [nebu]

Ailed[pk] tare Dodo, a mea cand o manca ce mananca ceilalti copilasi...eheee... mai trece apa pe Tamisa, multaaaa nu asa [bibe][alcool]

Andreea, ce a crescut Rares si ce iubitor e cu verisoara [olala] tot ii seamana lu` daddy, cel putin asa vad eu ... are si de la tine ceva, dar nu stiu sa zic ce, ochii cred, daca nu ma insel [:D][:I] mi se pare ca s-a inaltat tare, cati cm are acum ? [pup]

Roxyyyyyyyyyyyy!!! [mai] pe unde-mi umbli ???? [:-@]

Cami, tu ai intrat in post cu totul vad [:p] ne mai scrii pe Craciun sau cand o fi vreo dezlegare ? [:D]

gata, ma duc ca s-o fi racit mancarea in farfurii, am facut o tocana de legume si orez la cuptor si a iesit asa bunaaaa!!![pofta] am gustat-o cand am scos-o din cupto, mai bine spus mi-am fript limba [bibe] i-am facut-o lui Nick ca e de post, dar mi-am pus si eu 3 linguri, ca e prea bunaaaaaa[pofta][pofta]

[yum][yum]



#18
mandreeac

mandreeac

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.571 mesaje

Postat 15 noiembrie 2012 - 23:08

Dorina ,da mami,e tati întreg mai pu#539;in ochii care sunt ai mei si pentru care m- am rugat,in rest am zis sa semene cu tati.Daca i se onduleaZa si parul chiar e tati întreg ca si el tot blond a fost mic.



Nasterea miracolului meu





Mami [mamica] de miracol [copil] [comoara] Rares Andrei 27.02.2011









#19
Guest_bb_yasmi_*

Guest_bb_yasmi_*
  • Guests

Postat 15 noiembrie 2012 - 23:14

Hai ca nu este asa de grav [:D] dorina [pup] poate reusesc maine sa fac cateva pozici cu lucas si atunci va arat culoarea. Este chiar ok. Nu ec am vrut eu dar este o culoare tare calda, blanda, ceva ciocolatiu cu reflexe aurii [:D]
Superrrrbeee pozele d p FB [olala]

__________________________________________________
mamica implinita cu 2 comori: printesica si junior !!


#20
Guest_bb_yasmi_*

Guest_bb_yasmi_*
  • Guests

Postat 15 noiembrie 2012 - 23:19

Maine mi am propus sa tin si eu post. O sa iu la mami asa o sa imi fie mai usor!
Dorina, sa stii ca astazi am mancat doar 2 jeleuri si un pachetel de napolitane dulciuri. Atat! Aa si paine cu unt si dulgeata de gutui facuta de mine [olala]

__________________________________________________
mamica implinita cu 2 comori: printesica si junior !!



Panic Questions

  • miha444
    - mar 22 2024 16:22

  • Progesteron in sarcina

    Flor_i
    - mar 18 2024 13:02

  • Cat mănâncă bebe la 2 luni

    mada204
    - mar 08 2024 16:24

  • PoÈ›i naÈ™te mai devreme de termen?

    Ezraa
    - mar 08 2024 06:39

  • Dermatita atopica

    MGeorgi30
    - mar 02 2024 13:10

Last Blogs

  • Curs prenatal: nastere naturala

    AdrianaBlo
    - Astăzi, 13:35

  • Morfologie trimestrul 1

    ZDenisa
    - Ieri, 22:56

  • Morfologie trimestru 1

    Mica13
    - Ieri, 20:46

  • Incepem pregatirile

    madalinaiuliana27
    - Ieri, 20:10

  • 6 luni

    EusebiaRalu
    - Ieri, 19:29

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -