Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Nasterea la Regina Maria


95 raspunsuri la acest subiect

#81
mami_papatot

mami_papatot

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.123 mesaje

Postat 12 februarie 2013 - 14:13

Scuzati-ma ca nu am mai raspuns dar imi era greu de pe telefon.



Flafi, pana la urma mi-au recoltat sange, dar ca idee, nu se face ... sper si eu sa fi fost cum am mai spus un cumul de situatii rarissime.



Alice, pe asta ma bazez si eu, pe seriozitatea si profesionalismul dr. Parvu, ca doar pentru dumnealui am mers la RM. Eu nu am prea mare stres, chestiile pe care le-am povestit sunt lucruri minore dar care mi-au facut totu o impresie, sa nu zicem proasta ci mai putin buna [:D]



Eva, felicitari pentru burtica de tip duplex [:D] cu Silviu Predoi am nascut si eu prima data la Medlife si a fost ok. Nu pot spune mai mult de atat, mie toata sarcina mi-a urmarit-o tot dr. Parvu si la Predoi am fost maxim ultimele 3 controale si nasterea ... deci nu aveam o relatie foarte inchegata ... insa nu am ce sa-i eprosez ... dupa operatie m-am simtit super ... si mi-a pus si fir resorbabil [:D] ... am eu un stres cu firul asta .



Joi, adica poimaine merg iar la control si sper sa stabilim cezariana pentru 18 februarie ... sincer nu mai am rabdare si in plus pe 18 as avea deja 39 si 1 zi ... cat sa mai astept, ca nu am chef sa ma ia pe nepusa masa ... mie imi place treaba organizata [pk].



Intre timp am mai vorbit cu alte peroane care au nascut aici si au fost foarte multumite. Probabil ca se confirma ce spuneai si tu Alice, ca la receptie, etc mai delicata treaba dar in rest ok ... Vedem la fata locului!



Oricum, va dau de stire la intoarcere!



Honey Bunny, TE IUBIM, SI CA TINE NU GASIM[biz]!!!


POVESTE FARA SFARSIT

Sunt cucoana-n casa mea!

Mami de Honey Ioana (17.04.2008) si [gravi]37+ cu [fetita] Heidi Sofia

#82
Alice_Elena

Alice_Elena

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.390 mesaje

Postat 12 februarie 2013 - 16:49

Eva, felicitari si nastere usoara.

Dr predoi era de garda cand am foat la ultima monitorizare inainte sa o nasc pe mara si a intrat in cabinet, s-a blocat asa in usa si m-a intrebat "doamna sunteti in travaliu??" . Dar nu eram :)) aveam contractii multe si lungute dar nedureroase.



Anul trecut pe 14 februarie am fost si eu la Parvu, la controlul de 6 sapt de la nastere.

Asteptam vesti :)



Mami de [bibe] Mara Nicolle (20.08.2010) si [bb] Radu Stefan (27.12.2011)

#83
miri2007

miri2007

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 283 mesaje

Postat 12 februarie 2013 - 22:18

Buna!

Eu voi naste cel mai probabil la Medlife in martie. Insa intreb aici pentru ca se pare ca aici sunt mai multe mamici care au nascut foarte recent.
Asadar, pana la urma se mai deconteaza ceva din pretul nasterii la privat?
La Medlife deja pe pliantele din holul spitalului apare pretul marit. Voi ajunge zilele urmatoare pe acolo la eco si voi intreba, insa pana atunci eram curioasa daca aveti informatii mai proaspete.

Sanatate multa!

Miri2007
Mai scriu pe w w w.clubuljucariilor. r o

#84
flafi

flafi

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 932 mesaje

Postat 13 februarie 2013 - 16:39

Si cei de la Regina Maria au marit preturile de la 1 ianuarie. Iar in ceea ce priveste partea decontata de stat daca contractul este semnat pana la 1 martie se deconteaza, dupa acea data inca nu se stie.
Din cate stiu eu acea hotarare nu e sigur ca va intra in vigoare la 1 martie.

Nastere usoara!!!

[gravired] 28+ cu [baietel] Vlad Alexandru


#85
teodora.naf

teodora.naf
  • Membri
  • 6 mesaje

Postat 15 februarie 2013 - 17:20

Eu am semnata deja contractul cu RM si voi naste la clinica lor din Brasov. Am ales nasterea naturala in apa si sper din tot sufletul sa nu fiu nevoita sa fac cezariana. Deocamdaa amandoi suntem foarte bine si avem programare cu medicul care asista nasterile in apa (nu i-am retinut numele), saptamana viitoare. Eu merg in continuare la medicul meu din Bacau (care de altfel a monitorizat sarcina de la inceput)si sper sa fie la fel de ok ca pana acum.
P.S. Mi-ar placea foarte mult sa citesc despre experienta unei mamici care a nascut natural in apa.

#86
mami_papatot

mami_papatot

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.123 mesaje

Postat 03 martie 2013 - 13:17

Servus dragelor! Reusesc si eu sa va scriua, acum cand micuta mea minune are deja 17 zile ... cu toate planurile mele, a ales sa se nasca intr-o zi pe care daca pana acum nu puneam mare pret, de acum inainte va fi cu siguranta sarbatorita cu mare bucurie ... Sf. Valentin ... mergand la TNS s-a contatat ca inimioara ii bate mult prea repede si medicul meu - CARUIA II MULTUMESC DIN SUFLET PENTRU TOT CEEA CE A FACUT PENTRU NOI, a decis sa o scoatem ... asa ca pe nepusa masa, am fugit la spital ... si la 9 seara s-a nascut minunea...







Honey Bunny, TE IUBIM, SI CA TINE NU GASIM[biz]!!!


POVESTE FARA SFARSIT

Sunt cucoana-n casa mea!

Mami de Honey Ioana (17.04.2008) si Heidi Sofia ( 14.02.2013)

#87
ionella3003

ionella3003

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.612 mesaje

Postat 16 septembrie 2014 - 15:33

Buna burtici si mamici! Care mamici ati mai nascut in ultima vreme la RM, sa ne impartaseasca si noua experienta? Urmeaza sa nasc si eu tot acolo - sper:) - si parerea voastra m-ar ajuta sa iau decizia finala in alegerea maternitatii.

 

Multumesc si bebici frumosi, santosi si mancaciosi:)



#88
ionella3003

ionella3003

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.612 mesaje

Postat 03 octombrie 2014 - 01:39

Eu mai insist... [flo2]

 

POate totusi, reusiti sa ne mai impartasiti si noua din experiantea nasterii la Regina Maria... sau din experienta pregatirii acesteia.

 

Eu am semnat contractul al BabyExpo, insa vad ca au mari probleme de organizare si comunicare... nu prea reusesc sa ma inteleg cu consultantul lor, as vrea, totusi, sa mai cer si eu niste detalii inainte de nastere si am incercat de vreo 4 ori pana acum sa vizitez maternitatea si ba imi face programare si apoi, la fata locului ma anunta ca: am uitat sa va spun, avem niste filmari si nu putem viziona acum..., sau nu raspunde la telefon, sau are telefonul inchis... 

 

Ori sunt prea aglomerati ori nu le mai pasa...



#89
ionella3003

ionella3003

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.612 mesaje

Postat 25 ianuarie 2015 - 05:25

Deci... Am intrat de 2 zile în săptămâna 40 și, cu ajutorul lui D-zeu, încercăm (zic la plural că e efortul comun, al meu și al doctoriței) VBAC. Mi s-a spus că am nevoie doar de cartea de identitate și. .. de încărcătorul de la telefon:).
Să sperăm că va fi o experiență reușită și, de ce nu, plăcută:D
Dacă tot nu a mai scris nimeni cum mai merg lucrurile la RM, sper să vă scriu eu la cald, peste câteva zile. ..
Gânduri bune de la noi!

#90
FloaredeCrin

FloaredeCrin

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 59 mesaje

Postat 29 martie 2016 - 11:25

Buna,

As vrea sa stiu daca mai sunt mamici care au nascut mai recent la RM. Vad ca nu a mai scris nimeni din 2015...

Merci




Panic Questions

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - Ieri, 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - Ieri, 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

  • Fată sau băiat

    Nataliaracila
    - apr 06 2024 20:17

  • MiÈ™cările bebeluÈ™ului

    catalinabd
    - apr 04 2024 05:53

Last Blogs

  • Nasterea prin cezariana

    AdrianaBlo
    - Astăzi, 10:27

  • Alăptare 🤱🏻

    BiancaDragnea
    - Astăzi, 09:57

  • Burtica 35

    Roxana3001
    - Astăzi, 09:02

  • Tantrumuri bebe 1 si burtica care pune presiune

    Deutzuk
    - Ieri, 22:26

  • Sarcină

    Erika91
    - Ieri, 21:11

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -