Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Nasterea la Regina Maria


95 raspunsuri la acest subiect

#11
mami_papatot

mami_papatot

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.123 mesaje

Postat 12 noiembrie 2012 - 17:51



Tweetisor,
nici nu stiam de acest link...pacat ca fetele s-au oprit ... sper sa reusim aici sa adunam mai multe pareri ! [flo]



Alice, esti o comoara! Multumim pentru inceput! Pe Honey a monitorizat-o dr. Parvu pana in ultima clipa ( respectiv pana pe la vreo 36 de saptamani) dar pentru ca la vremea respectiva (aprilie 2008) nu puteam naste decat la Elias sau la CMU ( si nu ma incanta niciuna dintre idei), am nascut la Medlife cu dr. Predoi ... a fost foarte bine si acolo, nu reprosez nimic, dar de data aceasta am vrut sa merg cu dl. dr. Parvu pana la capat ... stiu c a este un profesionist si un om execetional . Si pentru ca si prima nastere a fost cu cezariana ( am si eu aici povestea http://forum.desprec...822&whichpage=3 - prima parte si http://forum.desprec...822&whichpage=4 - a doua parte ) , asa s-a impus cu toate ca eu as fi vrut natural, voi merge si de data aceasta tot pe cezariana. Nu stiu cat de "de urgenta" a fost prima cezariana ... am nascut la 40 s si 4 zile si mi s-a spus ca lui bebe i-ar fi mai bine afara din burtica ... sa-i fie deci am zis, dupa ce am trantit niste bocete bune ... nu sunt genul care sa comenteze acolo unde nu se pricepe asa ca am mers pe C ... acum zic ca asa a fost cel mai bine. La mine recuperarea a durat foarte putin.



Elena, felicitari pentru decizia de a naste natural! Esti o curajoasas! Sper sa gasim si aici povesti despre aceasta experienta, la RM.



Pup [pup]!





Honey Bunny, TE IUBIM, SI CA TINE NU GASIM[biz]!!!


POVESTE FARA SFARSIT

POZICI

Sunt cucoana-n casa mea!

Mami de Honey (17.04.2008) si [gravi]25+ cu [fetita] Heidi Sofia

#12
mami_papatot

mami_papatot

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.123 mesaje

Postat 12 noiembrie 2012 - 18:08

Alice, vad ca ai nascut de doua ori cu Cezariana ... cum ti s-a parut recuperarea a doua oara?



Honey Bunny, TE IUBIM, SI CA TINE NU GASIM[biz]!!!


POVESTE FARA SFARSIT

POZICI

Sunt cucoana-n casa mea!

Mami de Honey (17.04.2008) si [gravi]25+ cu [fetita] Heidi Sofia

#13
Alice_Elena

Alice_Elena

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.390 mesaje

Postat 12 noiembrie 2012 - 20:19

Mult mai usoara. La o sapt cand m-am dus sa imi scoata firele, am urcat pe scari pana la parvu, la elias, la etajul doi :)



Mami de [bibe] Mara Nicolle (20.08.2010) si [bb] Radu Stefan (27.12.2011)

#14
Alice_Elena

Alice_Elena

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.390 mesaje

Postat 12 noiembrie 2012 - 20:23

Dar nu poti incerca totusi naturala? Ai vb cu el?

Pe mine m-a tinut la radu pana am implinit 39 de sapt (diferenta dintre cezariena 1 an si 4 luni), alti doctori se grabesc.



Mami de [bibe] Mara Nicolle (20.08.2010) si [bb] Radu Stefan (27.12.2011)

#15
mami_papatot

mami_papatot

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.123 mesaje

Postat 12 noiembrie 2012 - 21:33

Citat:
citat din mesajul lui Alice_Elena
Mult mai usoara. La o sapt cand m-am dus sa imi scoata firele, am urcat pe scari pana la parvu, la elias, la etajul doi :)Mami de [bibe] Mara Nicolle (20.08.2010) si [bb] Radu Stefan (27.12.2011)
FIRE? [soc][soc][soc]ce fire? mie nu mi-a scos niciun fir la prima cezariana! nu, nu, nu, nu, nu scoatem niciun fir, il lasam acolo ca am dat bani pe el ... [bang][bang][bang] deci, la urmatorul control avem ce vorbi ... mie ce imi pune, acolo ramane, la Honey am avut fire din acelea care se resorb ( scuzati eventuala gresala de exprimare) ...iar cu naturala, nu stiu ce sa zic ... am eu atat curaj? [:I] nu prea cred ... zau ... prima data da, doream, dar acus parca am mai imabtrinit si mi-a pierit din elan ... si treaba cu clisma la fel .. la Honey n-am facut ... aoleu, iar mi-am adus aminte de fire ... deci repet, mie nu-mi scoate nimeni niciun fir Domne' ... hai ca am de ce sa u dorm la noate ... [:D][bang][alcool][bang][alcool]
Honey Bunny, TE IUBIM, SI CA TINE NU GASIM[biz]!!!
POVESTE FARA SFARSITPOZICISunt cucoana-n casa mea!Mami de Honey (17.04.2008) si [gravi]25+ cu [fetita] Heidi Sofia

#16
Miche

Miche

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 425 mesaje

Postat 12 noiembrie 2012 - 21:45

Si eu tot la Regina Maria vreau sa nasc , cu dr Corina Grigoriu.
O sa semnez contractul prin ianuarie , sa prind tariful cel mai mic, sau poate or face vreo promotie de Craciun [:D][:D]



Miche [gravired] 12+ si
Darius (26.11.2004)

#17
mami_papatot

mami_papatot

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.123 mesaje

Postat 12 noiembrie 2012 - 21:54

Citat:
citat din mesajul lui Miche
Si eu tot la Regina Maria vreau sa nasc , cu dr Corina Grigoriu.O sa semnez contractul prin ianuarie , sa prind tariful cel mai mic, sau poate or face vreo promotie de Craciun [:D][:D]
Miche [gravired] 12+ si Darius (26.11.2004)
Bine ai venit printre noi Miche! Asteptam vesti! Si eu tot asa, am semnat la un targ , pana in 25 saptamani...
Honey Bunny, TE IUBIM, SI CA TINE NU GASIM[biz]!!!
POVESTE FARA SFARSITPOZICISunt cucoana-n casa mea!Mami de Honey (17.04.2008) si [gravi]25+ cu [fetita] Heidi Sofia

#18
Alice_Elena

Alice_Elena

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.390 mesaje

Postat 13 noiembrie 2012 - 01:29

Firele din interior se resorb, cel de la exterior il scoate. Nu simti nimic. Il taie intr-un capat si trage de el. Iar clisma, va cere sa ti se faca. Poti refuza. Eu am vrut sa refuuz, dar apoi mi-a explicat el ca e mai usoara recupararea si bla bla si am facut. Nu e groaznic

Au mai scazut preturile la RM?



Mami de [bibe] Mara Nicolle (20.08.2010) si [bb] Radu Stefan (27.12.2011)

#19
mami_papatot

mami_papatot

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.123 mesaje

Postat 13 noiembrie 2012 - 10:19

Citat:
citat din mesajul lui Alice_Elena
Firele din interior se resorb, cel de la exterior il scoate. Nu simti nimic. Il taie intr-un capat si trage de el. Iar clisma, va cere sa ti se faca. Poti refuza. Eu am vrut sa refuuz, dar apoi mi-a explicat el ca e mai usoara recupararea si bla bla si am facut. Nu e groaznicAu mai scazut preturile la RM?Mami de [bibe] Mara Nicolle (20.08.2010) si [bb] Radu Stefan (27.12.2011)
Am inteles! Deci, cum spuneam si mai devreme, avem ce vorbi, mie nu mi s-au scos fire si asa va ramane [:D] ... cand am fost oerata de apendicita am facut un circ maxim la aceasta parte de scoatere a firelor ... la mine totul este pana la durere ... atunci toata prietenia mea se evapora ... si ca sa zic asa, nu vreau sa atarne parerea mea de bine, de un ... fir de ata ... fie ea si chirurgicala... vezi, exact ce spuneam ... aflam lucruri noi, ne punem in tema ... DECI, MAMICILOR CARE ATI NASCUT DEJA LA REGINA, POVESTITI-NE SI NOUA, VA ROG, DIN AVENTURA VOASTRA, ASA CUM ATI TRAIT-O SI ASA CUM AVETI CHEF SA O EXPUNETI FIECARE DINTRE VOI. STIU CA ACUM PUII VOSTRI SUNT CEI MAI IMPORTANTI SI VA OCUPA MULT TIMP, DAR CU SIGURANTA FETELE CARE VOR CITI RANDURILE VOASTRE VA VOR MULTUMI !!! [flo][pup]
Honey Bunny, TE IUBIM, SI CA TINE NU GASIM[biz]!!!
POVESTE FARA SFARSITPOZICISunt cucoana-n casa mea!Mami de Honey (17.04.2008) si [gravi]25+ cu [fetita] Heidi Sofia

#20
Alice_Elena

Alice_Elena

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.390 mesaje

Postat 13 noiembrie 2012 - 10:28

Vaiii, sa ma vezi cum m-am dus eu la elias. Zici ca mergeam la taiere, pe viu. Mi-era o fricaaa! Facea cais misto de mine, dar nu am simtit NIMIC. Stii cum arata operatia mea acum?? Perfect!





Mami de [bibe] Mara Nicolle (20.08.2010) si [bb] Radu Stefan (27.12.2011)


Panic Questions

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - Ieri, 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - Ieri, 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

  • Fată sau băiat

    Nataliaracila
    - apr 06 2024 20:17

  • MiÈ™cările bebeluÈ™ului

    catalinabd
    - apr 04 2024 05:53

Last Blogs

  • Nasterea prin cezariana

    AdrianaBlo
    - Astăzi, 10:27

  • Alăptare 🤱🏻

    BiancaDragnea
    - Astăzi, 09:57

  • Burtica 35

    Roxana3001
    - Astăzi, 09:02

  • Tantrumuri bebe 1 si burtica care pune presiune

    Deutzuk
    - Ieri, 22:26

  • Sarcină

    Erika91
    - Ieri, 21:11

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -