Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 1 voturi

La multi ani bulgaras sef, SVEN (39)


197 raspunsuri la acest subiect

#191
adc

adc

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 565 mesaje

Postat 04 decembrie 2012 - 16:02

Letitia, sa nu te superi dar si mie mi-a venit sa rad la treaba cu porcul... dar inteleg ca e o belea, oricat de ilar suna.
Chestia cu melcul e o metafora a sexului fara chef, sau cel putin asa am inteles din citirea posturilor respective. Pt mine asta e ultima atractie pe ordinea de zi (mai bine as manca o placinta) si nu am prea aprofundat subject-ul. Norocul meu e ca am avut mereu parte de intelegere si cand am fost low si cand am fost high on this [:I][:I]
Laptele de mama la noi a facut minuni la ochisor, dr nu stie daca avem sau nu canalul infundat, nu pare dar totuis din cand in cand avem secretii. Nu am crezut pana nu am incercat (nu e sfat de medic). Am avut rezultate mai bune cu LM decat cu nettacin. Nu te costa sa incerci, nu stiu daca mai alaptezi, sper ca da [:)]

Raluca, ultima data Andra a facut spasmul hohotului de plans la 2 ani si 4 luni, cand plangand s-a trantit cam brusc de spatarul unui scaun dupa ce n-am lasat-o sa scoata hainele de pe rafturile unui magazin din Mall. De atunci nu s-a mai repetat. Am inteles ca are legatura si cu volumul plamanilor raportat la cutia toracica si dupa 2 ani si jumatate e f rar fenomenul.

Lexi, drum bun! Pentru noi si 50 de km cu masina cu Cristi sunt un chin. Ne facem programul in asa fel incat sa plecam cu el adormit, si dupa aia mai vad eu cum scot camasa, dar e greu [bang]

____________________________________________
Where there is a will there is a way.

Mami de Andra (18.02.2006) si Cristian (4.02.2012)

#192
lalitzuza

lalitzuza

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 431 mesaje

Postat 04 decembrie 2012 - 18:24

Letitia- ce frumos ai povestit...ma bucur tare mult ca te-ai putut relaxa si "destrabala" bravo sa mai faceti iesiri de astea [pk] cat despre saracul porc....s-o fi gandit saracu ca decat sa moara de cutit mai bine de raceala...stiu cum e am patit si noi asa acum cayiva ani in urma...
Suziq- f bine faci ca mai astepti,eu cunosc doua cazuri unul care este sub observatie iar altul in tratament.Oricum daca nu a aparut la 4-6 luni nu mai apare....
Sapt.viitoare la sfarsit Venim va sun cum ajung si stab.detalii
Lexi- mare curaj ai..noi dupa 3 ore in masina facem ca trenu' bine ca ai ajuns acasa ...chiar ma gandeam la tine
Adc- deci ne auzim- si eu stiu de beneficiile laptelui matern.dr din ziua de azi nu pomenesc nimic de asta ....in trecut era alta treaba..
Mady- spor la curatenie si mutat

mamica fericita a lui Andrei

#193
Letitia

Letitia

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 122 mesaje

Postat 04 decembrie 2012 - 18:30

Mai fetelor, chiar ca sa va distrez v-am zis de porc! Slava Domnului ca nu ne bazam pe sarmana lighioana ca sa avem ce manca de Craciun... La noi taiatul porcului este un motiv de adunat toata familia si de baut tuica fiarta, asa ca vom cumpara unul nou ca sa avem motiv sa ne adunam!!

Bunica saraca a fost mai afectata, dar si ea mult mai bine decat a fost cand am vandut vaca: aia tragedie!

ADC, asa ma gandisem si eu cu melcuiala... si din aceleasi motive nu am aprofundat, nu am chef! Chiar m-am distrat intr-o dimineata ca am visat ca faceam sex cu un baiat mult mai tanar si nu imi placea deloc si ma gandeam ce am ajuns: doar in vis mai am parte de ceva tanar si nici atunci nu imi prieste!

Revenind la lucruri serioase, sa stii ca o sa incerc si cu LM!! Vorba ta, nu am ce pierde! Ca o gluma, bunica mi-a cerut sa-i dau sa-si puna in ochi dar nu i-a vindecat cataracta, poate vindec totusi copilul [:)]

Suzieq, te sfatuiesc sa faci ceva eforturi si sa plecati daca puteti, face asa bine!!

Lexi, drum bun si de la noi! Acum cu plecarea la munte a fost mai greu cu Sofia ca a avut rau de masina, bebelusul a fost cuminte!

[flo]


Mami de Sofia (8.08.2007) si Tudor (31.01.2012)

#194
kraluca

kraluca

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 624 mesaje

Postat 04 decembrie 2012 - 23:58

letitia - i-am dat peste de la 8 luni. am incercat pastrav, stiuca si novac, insa fara prea mare entuziasm din partea domnisoarei. ma bate un gand sa incerc laptele de cocos, dar nu stiu... as vrrea sa fac biscuitei pt bebe. a mai dat cineva lapte de cocos?
mie mi-a cerut LM o cunostinta care avea conjunctivita... cred ca ar trebui gasita o modalitate de consrvare a LM si poate ne deschidem o afacere [:-)))]
lexi - din cate stiu trecerea de la scoica la scaun se face in functie de kg deorece in caz de accident sternul de bebe mic nu poate suporta presiunea exercitata de centura de siguranta. asta e teorie, ca in calatoriile noastre Ariana a stat mai mult pe bancheta. oricum, de cand am trecut la scaun e mult mai bine... imi doarme mult mai bine in scaun decat acasa in pat [bang]
lali, lexi - drum bun si usor acasa!


mami fericita de Ariana (05.02.2012)

#195
Alexa_G

Alexa_G

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 519 mesaje

Postat 05 decembrie 2012 - 00:32

La ceas de seara intru si eu acilea pe DC si urez:

La multe lunite frumoase!
Adela Alexandra si Cristian!

Letitia frumoasa relaxare.... cat despre porc....[q] asta e ce sa-i faci. Eu i-am dat somon bulgarasului din dotare.... cu legume la cuptor... sau cu mamaliguta si iaurt de capra si ii place foarte mult.
Lexi , Lali sa aveti un drum usor si lin spre casa.. si bebelusi foarte foarte cuminti [pup][pup]




Alexa, mami de bulgaras - piscotel Alexandru 22.02.2012

#196
adc

adc

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 565 mesaje

Postat 05 decembrie 2012 - 01:29

Alexa multumim de urari. Scriu si aici masuratorile la 10 luni: 10.5kg si 76.5cm. Dr_Anca, sunteti pe aproape? [:D]

Da, Letitia, dar biata vacuta mai traia chiar si la alt stapan, dar saracul porc? Of, cu ocazia asta mi-am amintit ca ii tot visez pe bunicii mei care nu mai sunt de aproape 10 ai si mereu imi spun in vis ca ii deranjeaza ceva... Ei ne-au crescut pe mine si pe sora mea, chiar daca locuiam toti impreuna, parintii aveau atat de putin timp sa stea cu noi incat o dimineata cu mama acasa imi parea sarbatoare...

Acum vad cat e ceasul. Cristi a adormit la 21.30 super usor dupa care la 22 s-a trezit urland. l-am luat in brate si a ragait bine de vreo 3 ori, apoi a lasat capul pe umarul meu. Am avut geniala idee sa i-l dau sotului meu in brate stiind ca e obisnuit - din an in paste - sa adoarma la el pe umar daca eu nu sunt in peisaj. Greseala fatala! A incercat si mama soacra care era la noi sa il adoarma si acelasi rezultat "bebe mama". Mai mult, s-a trezit si fata cea mare care nu a mai vrut la ea in pat ci cu mine. Asadar i-am pus pe amandoi unul la stanga unul la dreapta mea si in cele din urma s-au linistit si acum sforaie. Amandoi inghesuiti in mine, mi-au lasat cam 20 de cm de pat si am plecat sa beau apa... dar m-am oprit aici... ca tot intreba cineva cum mai dormim... iaca-asa!

____________________________________________
Where there is a will there is a way.

Mami de Andra (18.02.2006) si Cristian (4.02.2012)

#197
ian.feb2012

ian.feb2012

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 316 mesaje

Postat 05 decembrie 2012 - 13:07

CAPITOL NOU



[shopi]Mamicile bulgarasilor de ianuarie-februarie 2012


Panic Questions

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

  • Fată sau băiat

    Nataliaracila
    - apr 06 2024 20:17

  • MiÈ™cările bebeluÈ™ului

    catalinabd
    - apr 04 2024 05:53

Last Blogs

  • Bebe s-a intors deja, 28 saptamani

    marile11
    - Ieri, 22:17

  • Dublu test pozitiv È™i nopÈ›i întregi nedormite!

    Ana1298
    - Ieri, 17:26

  • Gata vacanta!

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 16:16

  • Minunea asteptata din burtica

    RoxiMada
    - Ieri, 15:26

  • Nasterea prin cezariana

    AdrianaBlo
    - Ieri, 10:27

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -