Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Strugurasi de sept-oct 2011**Primul capitol!**


203 raspunsuri la acest subiect

#41
raluca050

raluca050

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 629 mesaje

Postat 02 noiembrie 2012 - 13:03

Merci Lena, O sa cumpar si eu, poate o sa-i placa

mami de Eduard Stefan ( 26.08.2011)

#42
Sept-Oct2011

Sept-Oct2011

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 503 mesaje

Postat 02 noiembrie 2012 - 13:11

Citat:
citat din mesajul lui Lali_mete
Citat:
citat din mesajul lui athosik
Bunape noi de ce ne-ati exclus de la bb nascuti in luna august noi atunci ne-am nascut BB ROBERT - 25.08.2011 [q][q][q]Mamica fericita de BB ROBERT-MIHAI (25.08.2011) [copil]Dumnezeu sa ne ajute sacrestem mari si sanatosil!!!
[iartama][iartama] nu a fost cu intentie. Modific acum. Vai cat de rau imi pare ! Trimit un peste la cuptor ,ca asta fac,ma ierit? Mai,care mai vedeti greseli,nu le tineti pentru voi,sa imi spuneti ca sa modific [pup]!Lali , mami[alap] de Teodora-Ioana(23.08.2011) si Paul-Iulian(01.10.2009)
Gata,am modificat. Imi cer scuze inca o data, nu am facut intentionat[pup] ,trebuia sa fiu mai atenta.

#43
raluca050

raluca050

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 629 mesaje

Postat 02 noiembrie 2012 - 13:15

Citat:
citat din mesajul lui Sept-Oct2011
Citat:
citat din mesajul lui Lali_mete
Citat:
citat din mesajul lui athosik
Bunape noi de ce ne-ati exclus de la bb nascuti in luna august noi atunci ne-am nascut BB ROBERT - 25.08.2011 [q][q][q]Mamica fericita de BB ROBERT-MIHAI (25.08.2011) [copil]Dumnezeu sa ne ajute sacrestem mari si sanatosil!!!
[iartama][iartama] nu a fost cu intentie. Modific acum. Vai cat de rau imi pare ! Trimit un peste la cuptor ,ca asta fac,ma ierit? Mai,care mai vedeti greseli,nu le tineti pentru voi,sa imi spuneti ca sa modific [pup]!Lali , mami[alap] de Teodora-Ioana(23.08.2011) si Paul-Iulian(01.10.2009)
Gata,am modificat. Imi cer scuze inca o data, nu am facut intentionat[pup] ,trebuia sa fiu mai atenta.
Te rog modifica si data de nastere pentru Edi in 26.08.2011. MERCImami de Eduard Stefan ( 26.08.2011)

#44
Sept-Oct2011

Sept-Oct2011

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 503 mesaje

Postat 02 noiembrie 2012 - 13:23

Gata![pup]
Citat:
citat din mesajul lui raluca050
Citat:
citat din mesajul lui Sept-Oct2011
Citat:
citat din mesajul lui Lali_mete
Citat:
citat din mesajul lui athosik
Bunape noi de ce ne-ati exclus de la bb nascuti in luna august noi atunci ne-am nascut BB ROBERT - 25.08.2011 [q][q][q]Mamica fericita de BB ROBERT-MIHAI (25.08.2011) [copil]Dumnezeu sa ne ajute sacrestem mari si sanatosil!!!
[iartama][iartama] nu a fost cu intentie. Modific acum. Vai cat de rau imi pare ! Trimit un peste la cuptor ,ca asta fac,ma ierit? Mai,care mai vedeti greseli,nu le tineti pentru voi,sa imi spuneti ca sa modific [pup]!Lali , mami[alap] de Teodora-Ioana(23.08.2011) si Paul-Iulian(01.10.2009)
Gata,am modificat. Imi cer scuze inca o data, nu am facut intentionat[pup] ,trebuia sa fiu mai atenta.
Te rog modifica si data de nastere pentru Edi in 26.08.2011. MERCImami de Eduard Stefan ( 26.08.2011)


#45
athosik

athosik

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 854 mesaje

Postat 02 noiembrie 2012 - 13:44

Stai linistita
Multumim!
Am crezut k am gresit cu ceva si ne-ati exclus ... [pup]

Mamica fericita de BB ROBERT-MIHAI (25.08.2011) [copil]
Dumnezeu sa ne ajute sacrestem mari si sanatosil!!!

#46
zubi

zubi

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.073 mesaje

Postat 02 noiembrie 2012 - 14:05

LAlu si sei, m0ati facut sa imi curga siroiaie de lacrimi de dimineata[pup][pup][pup], eu nici nu situ ce sa mai spun, decat ca nici acum nu stiu cum mi-a dat Dumnezeu asa o viata...ayan , pt noi, pt toata lumea, a venit cu tot ce e mai bun pe lume, au venit toate lucrurile bune prin el...cand era in burtica, aveam atatea probleme,s titi voi, cu discutii, cu certuri cu ai mei,ci undi, cu ura dintre eipec are nu credeamc a ceva vreodata o va stinge...dar am fost si foarte fericita , mai presus de orice, am puttu sa fiu fericita la amxim pt ca il stiam pe el la mine in burtica si il iubeam atat de mult...
iar in ziua in care am nascut, mama si indi s-au impacat. ayan clar a schimbat viata multor oameni, el este cel mai de pret dar de la Dumnezeu, si tot ce este in el este o minune, o manuta, un degetel, un zambet...un fundulet in sus...o gurita un sunet, ochisorii...

Zubi, cea mai fericita [mamica] cu [roker] AYAN ( 02.09.2011 )
[ruga] Multumim Doamne in fiecare secunda [ruga]


#47
LenaC

LenaC

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.981 mesaje

Postat 02 noiembrie 2012 - 14:11

Eu as vrea sa incerc acesti biscuiti in w'k

dar inca nu stiu cu ce sa inlocuiesc mierea... oare merge daca pun curmale?

http://thegapsters.b...ii-lui-vic.html





Maia a venit exact la tzanc, ne luasem apartamentul in noiembrie si pe 1 februarie am vazut 2 liniute,. A fost un moment superb.

eu am fost plangaciosa rau in sarcina, dar a fost o sarcina minunata

au fost si mici probleme, dar cum spuneati si voi nici nu le-am simtit.

ce as schimba (da, iar eu cu regretele mele :D)

nu as mai lua vitamine, nu as mai merge de nspe mii de ori la ecograf, as fi mai relaxata (desi am fost destul de relaxata si am pus bebe pe primul loc)

as citi mai multe carti

MAia ne-a schimbat si noua viata, s-au rarit spre disparut certurile, eu am invatat sa ma relaxez mai mult in mai multe privinte, sa fiu muuult mai rabdatoare.

Am invatat ca dezordinea e faina, ca o canapea scrisa cu pix (ieri) e superba si ca vasele de spalat nu plang (pana atunci faceam crize dak vedeam vase nespalate :D)

Mi-am schimbat modul de viata in unul mai sanatos, nu mai mananc deloc mezeluri, produse procesate, rafinate cat mai putin. am cunoscut multe mamici care imi impartasesc viziunea (da, suntem o secta :))) )

Multumesc Maia pentru tot :)



__

Lena - [mamica] fericita a Maiei



Bebe Maia - 8 oct 2011



#48
klau_ditza

klau_ditza

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 881 mesaje

Postat 02 noiembrie 2012 - 14:18

...si mie imi dau lacrimile...
Perioada sarcinii a fost foarte placuta. Eram mandra, emotionata, radiam.
Venirea pe lume a lui R mi-a descoperit sentimente si emotii pe care nu credeam ca le am. In fiecare zi descopar tot mai multa iubire. Este punctul in. jurul caruia toate se invart. Toate planurile in familie se fac 100% tinand cont de pitic. Eram uniti si apropiati si inainte dar acum avem o legaturi in. plus. Si inca una importanta. Si cel mai mult ma bucura implicarea lui tati in cresterea si educarea. micutului.
Sa dea Dumnezeu sa fie asa pana la adanci batraneti. Lipsuri mai sunt, dar acolo unde e liniste si intelegere legatura e trainica.

I'm a happy mother!
25.09.2011 Radu George

#49
klau_ditza

klau_ditza

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 881 mesaje

Postat 02 noiembrie 2012 - 14:21

Na' ca imi vine sa plang. Si sunt la birou si ma vad colegii...

I'm a happy mother!
25.09.2011 Radu George

#50
alinutza2bby

alinutza2bby

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 116 mesaje

Postat 02 noiembrie 2012 - 14:59

Buna fetele,

In primul rand : Felicitari pentru noua casuta, sa o locuiti sanatosi !
In al doilea rand va multumesc din suflet pentru primirea calda care mi-ati facut-o ( chiar daca a trecut mult de atunci si nu v-am raspuns in niciun fel) si pentru laudele la adresa Mayei.
Eu lucrez si va citesc zilnic, dar de postat, rar gasesc momentul [:I] potrivit......( chiar daca as gasi ceva de zis la fiecare lucru care il dezbateti [:D] )
Imi cer scuze ca nu sunt activa pe cat as dori ,dar sa stiti ca va citesc cu mare drag, si invat in continuu de la voi in fiecare zi.
Ma faceti sa lacrimez la subiecte cum e acesta de acum .....cu "cum s-a schimbat viata noastra de cand am aflat ca suntem gravide" , sau cu momente ca acela cand a anuntat Anca 2 liniute , ma gandesc la voi cu sufletul strans cand aveti cate un struguras bolnav :( ......si tot asa zilnic sunteti in viata mea si pentru asta va multumesc inca odata.[flo][flo][flo][flo][asia][asia][asia][pup][pup][pup]

Noi suntem mai avem mai putin de o luna si implinim 1 anishor [olala] si de-abia astept[pk]
Am pus deja la cale petrecerea, am ales tortul , am vb cu fotograful [:)]
La capitolul cadou stau ceva mai prost , pt ca as dori sa ii iau ceva sa-i aduca aminte tot timpul......vedem..... si normal ca si jucarii [pk][pk][pk]

Inca nu merge singurica, eh are timp
De papat papa ,ii place la nebunie ficatelul ( pacat ca ii dau rar ca atunci fac rost din surse sigure)
fructe si legume la greu,
si favoritul ei iaurtul simplu [bibe]


Hai ca m-am intins..........

Va pup pe toate si pe strugurasi ,si cu speranta ca voi scrie mai des ma retrag acum
[flo][flo][flo][flo][flo][flo][flo][flo][flo][flo][flo][flo][flo][flo][pup][pup][pup][pup][pup][pup][pup][pup][pup][pup][pup]

Alina mamica de Maya Alexandra 30.11.2011


Panic Questions

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

Last Blogs

  • Control

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 21:41

  • Ce am învățat până acum în sarcină?

    Ana1298
    - Ieri, 20:26

  • Bye bye la job

    FloreClau
    - Ieri, 19:30

  • Palpitatii puternice

    RoxiMada
    - Ieri, 17:33

  • Care este cel mai frumos lucru în a fi însărcinată?

    Ddeenniissaaa
    - Ieri, 15:52

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -