Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Fluturasi dragalasi de mar-apr 2011 (23)


198 raspunsuri la acest subiect

#11
Deea99

Deea99

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.721 mesaje

Postat 19 octombrie 2012 - 10:11

neata!!!
Ailed uite mi-a morosit a dovlec...de la 5.30 m-am trezit....

nu stiu de ce am avut impresia ca si ieri dimi v-am salutat....acum citind ce ati scris in ultimile 2 pag..mi-am dat seama ca doar am intrat am citit si hop A in bratele mele..asa ca am dat repede sa vad tinuta Yasminei si printre lupte cancene cu A , pe tastatura , am scris in picasa....de aia am ramas cu gandul asta..caci aia mi-a fost toata butoneala de dimi..circareasa asta de A s-a trezit ieri de la 7.20 si mi-a tocat nervisorii...mai nou trage un scaun in dreptul chiuvetei se urca da drumul la papa si dai balaceala....ieri a atins apogeul..mai avea putin si intra cu totul in chiuveta . mai erau si 2-3 farfurii..eu cu o varza sa o pregatesc pt cuptor ,cand ma uit ridicase un picior sa-l bage-n chiuveta[bang][bang][bang]

cu somnul,de 4 dimineti se treza intr 7.20-8.30....ceea ce nu a fost ok..ca si -a dat somnul de pranz peste cap...dormea pe la 12 inainte sa-i dau eu papa si cum la 14 era setata pe papa se trezea si uneori nu a apucat sa dorma nici 1h jumate..la 19 era deja super obosita si devine mult prea enervanta..pana-n 20 adormea....si de aici se trezea iar prea dimi...
asera vad ca iar s-a culcat pe la 21 si un pic....desi a fost ff efervescenta ,nu m-a deranjat....m-am gandit la clipele astea de liniste pe care le am dimineata....acum inca doarme..sper sa o mai faca pana pe la 9....

eu de la 5.30 bantui prin casa..mi-am facut mani....desi nu ies in oras ca Roxy[:)]....acum beau un ness[bang] si vroiam sa incerc si eu relax&tonul ca m-am trezit ieri ca a cumparat sotul unul....
Ailed e bun de ceva..vreau pe burta sa fac

de papa fac reteta lui Yasmi.....vreau ceva repede ..ieri am facut varza la cuptor cu costita afumata....mai am doar o portie...eu am mancat doar varza..putina....dar a iesit asa buna ca sotul a mancat de 2 ori, stefy si ea si mai e ff putina..daca stiam ca am succes cu ea faceam din toata varza....

vyy
sarumana pt sfaturi..eu le apreciez ff mult..intotdeauna trebuie sa invatam....si te mai apreciez si pe faptul ,ca mereu ne explici pe inteles..am mai intalnit pe alte forumuri medici -useri, dar am obs ca se feresc sa zica ceva....eu zic ca toate suntem constiente ,ca in momemtul in care aveam o problema trebuie sa ne consultam si cu dr. nostru....pup 2 fete cucuiete

Mada
ma bucur ca ati iesit din spital
Miki refacere grabnica lui Vladut....nu am retinut si amigdalele le-ai scos...stiam de la o tipa din italia care operase fata ca ii recomandase inghetata multa sa nu mai simta durerile...
Mary sper ca noaptea a fost un sfetnic bun si ai luat decizia corecta....care eu sper sa fie cea de mers la munca[:D]...mai, daca ai cu cine lasa fatas si jobul e bun, nu se merita sa stai acasa....

Ally
sanatate la pui...off off si ce bine incepuseti...hai ca poate nu-l ia asa rau..tu nu ii dai nimic de imunitate?

roxy voua un[pup] si sa aveti si azi soare..a, si daca nu aveti prea multe de facut in casa ,mai veniti si pe la mine...off ca eu le las balta si stau cu pitica prin parc cat e soare...si cand intr-n casa imi vine sa fug

a yvy o sa iti pregatesc si eu cateva intrebari[:D] ....si sa ramaii mereu deschisa discutiilor si la spital...sa nu ff un dr. din acela care trebuie sa folosesti clestele sa-i scoti 2-3 cuvinte....vei ff mult mai apreciat si iubita si pomenita-n gandurile bune de pacienti...eu mereu ma gandesc cu drag la alergoloaga lui stefy, la ginecoloaga mea....dupa prima nastere am fost traumatizata si din cauza dr.....eram in travalui de n ore si el nu imi zicea nimc....ajunsesem sa-l urasc cand intra in salon si apoi la sala de nasteri...nu-l mai putem privi la fata ...ma uitam numai in jos si nu am sa-i uit sosonii verzi de cauciuc....fata i-o uram ca nu zicea decat 5...adica cat ma dilatasem eu in 48h....nu zic ca era seful sectie de la giulesti si prieten bun cu varul sotului..noroc ca dupa ce pleca el de la mine vena varul si imi zicea ce se intampla cu mine....asa am tras cu el cat am stat internata

------------------------------------------------
de 2x fericita....Anna Theodora (07.03.11) si Andreea Stefania (14.12.99)


#12
Deea99

Deea99

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.721 mesaje

Postat 19 octombrie 2012 - 10:15

iar am scris cu o tona de greseli..[bang]...
ANNA MA STRIGAAAAAA[q][q][q][q]..credeam ca si-a revenit...adica s-a setat pe programul bun..fug ca cine stie ce minune mai face

------------------------------------------------
de 2x fericita....Anna Theodora (07.03.11) si Andreea Stefania (14.12.99)


#13
ailed_dota

ailed_dota

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 6.505 mesaje

Postat 19 octombrie 2012 - 10:59

neatza!

Deea , de abia l-am pus la copt....deci te astept , nici nu vreau sa ma gandesc ce ar face nebunicilie noastre impreuna[alcool]

Eu am azi mult de mers, tb sa-i duc un formular Mariei la scoala ca l-a uitat, dupa tb sa-mi duc tel la reparat....in fine, e frumos afara, e oki..[pk]

Yvy, multumim inca odata de sfaturi![pup][flo][flo][flo][flo][flo][flo], mai ales ca ne si explici sa intelegem

Rox, Yasmy, gata micul dejun?

Eu azi am mancat taietei cu un pic de zahar si mac[pofta]





mami de fete frumoase:



MARIA si ANDRA
si de ingeras [ruga]



Fluturasul norocos Andra-Simona(Dodo)

#14
ailed_dota

ailed_dota

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 6.505 mesaje

Postat 19 octombrie 2012 - 11:02

Yasmy,Andreea zicea ca are un examen si nu prea mai are timp



mami de fete frumoase:



MARIA si ANDRA
si de ingeras [ruga]



Fluturasul norocos Andra-Simona(Dodo)

#15
ailed_dota

ailed_dota

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 6.505 mesaje

Postat 19 octombrie 2012 - 11:07

Deea, e bun relax &tone-ul daca-l si folosesti.... eu l-am folosit la vreo 2 luni dupa nastere si sa stii ca am mai dat din burta jos , dar nu-ti imagina ca m-am facut cu patratele... eu am ramas cu o burtica ca un sac si s-a mai retras, acum ar tb sa-l folosesc.... e bun si pt calcaie si pt dureri de spate



mami de fete frumoase:



MARIA si ANDRA
si de ingeras [ruga]



Fluturasul norocos Andra-Simona(Dodo)

#16
MaryM85

MaryM85

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.463 mesaje

Postat 19 octombrie 2012 - 11:56

NEATA!DEEA ce am ras, a fost sfesnic bun noaptea nu ma lasat sa dorm, aseara am adormit greu de la ganduri, iar la 3 dim m-am trezit si nu am mai dormit pana la 6, apoi iar somn pana la 9[:I][:D], fetelor am acceptat oferta de munca si de azi merg cate 3 ore sa ma acomodez, uratimi bafta ca am un stres[alcool]. multumesc tuturor![pup][pup][pup]

mami de[zana] Alexandra Mirela

#17
ailed_dota

ailed_dota

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 6.505 mesaje

Postat 19 octombrie 2012 - 12:06

Bafta Mary, sa fie intr-un ceas bun!

[pup][asia]



mami de fete frumoase:



MARIA si ANDRA
si de ingeras [ruga]



Fluturasul norocos Andra-Simona(Dodo)

#18
MaryM85

MaryM85

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.463 mesaje

Postat 19 octombrie 2012 - 12:29

Multumesc Delia![pup][pup]

#19
madutza_bra

madutza_bra

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 8.806 mesaje

Postat 19 octombrie 2012 - 13:12

Neata!



Sunt cu copii acasa, in rutina obisnuita. Azi merg cu Cristi la med de fam sa ne dea avizul pt luni la gradi si apoi cu socru si copii in parc la masinute [:D]...pe dupa-amiaza



miki, la noi s-a potrivit operatia inainte de Paste, ne-a spus sa-l tinem acasa 2 sapt apoi a inceput vacanta si l-am tinut 1 luna in total acasa. Si la noi noaptea era cl mai rau...cred ca pt ca i se usuca gatul/nasul.



delia, am si eu un dovleac cumpaat de ceva timp dar nu-mi vine inca sa-l tai...arata asa frumos ca decor in geamul de la bucatarie...[:D][:D]



Fetele voi mai dati drumul la caldura? Eu noaptea am cam dat drumul la minim centrala cate putin...si de la oboseala imi era f frig si nu puteam adormi...



mary, super veste ca ti-ai gasit job bun, bravo![pup] Ma bucur ca ai decis sa mergi. Nici mie nu mi-ar fi usor in locul tau, dar este mersul firesc al lucrurilor [flo]



Cozonacelul meu, Cristian Andrei

Buburuza mea, Catalina Ioana



Mada, mami fericita si implinita de [bonjovi]Cristian Andrei - 29.12.2008 si [zana] Catalina Ioana - 15.02.2011



Poze



---------------------------------------------

Ceea ce nu te doboara , te intareste!



Viata trebuie traita asa cum este, pentru ca ni s-a dat fara sa o cerem si ni se va lua fara sa fim intrebati!

#20
Guest_bb_yasmi_*

Guest_bb_yasmi_*
  • Guests

Postat 19 octombrie 2012 - 13:35

mada, noi avem acusi. luna de cand pirnim centrala in fiecare seara.

__________________________________________________
mamica implinita cu 2 comori: printesica si junior !!



Panic Questions

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - Ieri, 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - Ieri, 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

  • Fată sau băiat

    Nataliaracila
    - apr 06 2024 20:17

  • MiÈ™cările bebeluÈ™ului

    catalinabd
    - apr 04 2024 05:53

Last Blogs

  • Nasterea prin cezariana

    AdrianaBlo
    - Astăzi, 10:27

  • Alăptare 🤱🏻

    BiancaDragnea
    - Astăzi, 09:57

  • Burtica 35

    Roxana3001
    - Astăzi, 09:02

  • Tantrumuri bebe 1 si burtica care pune presiune

    Deutzuk
    - Ieri, 22:26

  • Sarcină

    Erika91
    - Ieri, 21:11

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -