Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

FIV cu Dr. Dragos Albu 68


209 raspunsuri la acest subiect

#181
flower29

flower29

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 45 mesaje

Postat 24 octombrie 2012 - 13:48

Sa fie intrun ceas bun Crystyne, trebuie sa ai multa grija de tine si asteptam sa ne aduci vesti foarte bune peste doua saptamani. Ce embriolog ai avut?

#182
jaguar

jaguar

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.436 mesaje

Postat 24 octombrie 2012 - 14:00

Buna fetelor[flo]
Nu prea am scris pe la voi, dar recunosc ca va mai citesc,,mai invat lucruri noi..
Ali[pup] doamna deosebita, intotdeuna ai fost alaturi de fetele incercate. Mi-e drag sa te citesc si te-am citit si acum un an..[:I] multumesc ptr sprijin si incurajari![flo]
un pupic ptr minunea de la avatar[olala]
Ellamia[pup] sa fie cu noroc si sa aduci vesti bune peste o sapt.
Fetele cu laparo[pup] probabil ca depinde de fiecare organism cand vine cm,, eu am avut intarziere de 1 sapt fata de data in care venea de obicei.
BTW si eu sunt cu hidrosalpinx, adica am fost, ca am scos tr stg in 2010...
Cri[pup] eu am descoperit mutatiile dupa SOE.. Din cate stiu in tara te poti analiza pe toate partile si fara trimitere de la dr, banuti sa ai.. si sange ptr donat[:D]
In afara e alt sistem,, nu iti recomanda si face vre-o analiza in plus decat dupa 3-4 pierderi de sarcina..[bang] cel putin asa mi-a spus mie dr, foarte senin, ca este normal sa pierzi..[alcool]
Bineinteles ca eu m-am analizat de toate in Ro si pe la Buda,,stiu ca este tarziu acum, dar asta a fost situatia in cazul meu...

o zi buna tuturor[flo][flo][flo]

LE; Crystyne[pup] sa fie puiutii lipiciosi! relax si rasfat[8D] fii pozitiva!

PAI-1 (675 4G/5G)- heterozigot , risc trombofilie
FACT XIII (G102T) mutatia V34L - pozitiv, genotip heterozigot
SOE la 8 saptamani (Budapest PK IVF-1)

#183
cri_cri_cri

cri_cri_cri

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 140 mesaje

Postat 24 octombrie 2012 - 14:54

crystyne [pk][pk] iti tin pumnii ca asta sa fie inceputul celor 9 luni!!!!

jaguar merci de raspuns [pup], am inteles cum sta treaba, o sa-l intreb si pe dr A la prima monitorizare.

am citit pe net cateva articole despre FIV si mersul la sala si in unele dintre ele scria ca n-ar fi recomandat inainte de FIV pt ca oboseste organismul, eu merg de 3-4 ori pe saptamana, ce sa fac? sa ma opresc? voi cum procedati?

-------------------------------------------------
hidrosalpinx bilateral, laparoscopie, 2 IUI-uri nereusite
FIV 1 nereusit, laparoscopie(salpingostomie stanga), urmeaza FIV 2 :)



#184
rlk_2009

rlk_2009

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 894 mesaje

Postat 24 octombrie 2012 - 15:24

Crystyne Doamne ajuta, sa fie inceputul celor 9 luni "cu greutate"!
[pup]

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------
Efortul isi primeste pe deplin rasplata numai atunci cand persoana respectiva refuza sa renunte.
Visand la
[baietel][fetita]

#185
rlk_2009

rlk_2009

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 894 mesaje

Postat 24 octombrie 2012 - 15:31

Cri-cri-cri nu stiu ce sa zic despre mersul la sala. Nu am auzit ca ar fi nerecomandat; parerea mea este ca te relaxeaza, te simti zen si iti mentii organismul sanatos, nu vad de ce nu ai avea voie. Dupa ET este clar ca trebuie oprit, dar inainte nu cred.
[flo]

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------
Efortul isi primeste pe deplin rasplata numai atunci cand persoana respectiva refuza sa renunte.
Visand la
[baietel][fetita]

#186
liza79

liza79

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 883 mesaje

Postat 24 octombrie 2012 - 16:08

EllaMia, Crystyne, sa fie cu lipici puiutii pe care ii aveti in burtica, sa ne dati vesti bune peste 2 saptamani [flo]
Cri_cri_cri, mie mi-a recomandat dr Albu sa fac analizele de trombofilie si fara sa am sarcini pierdute - adica aveam, dar extrauterine. Le recomanda inainte de FIV tuturor, indiferent de istoric. Cat despre sport inainte de FIV, nu poate fi decat benefic, iti oxigeneaza tesuturile si te mentine in forma. O sa iti fie mai usor in sarcina sa continui exercitiile fizice daca esti antrenata acum [:)]
Annika, [flo] iti doresc sa iti revii cat mai repede.
Qiao, Alilumi,Raluca, EllaE, Cumintzica, Pety, ce sa mai, toate fetele, ca sigur uit pe cineva cu neuronul asta gravid [pup][pup]

ambele MTHFR heterozigote, ambele PAI-1 heterozigote, trompe infundate, Graves-Basedow, FIV1 in iunie, 19+ [fetita]

#187
rlk_2009

rlk_2009

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 894 mesaje

Postat 24 octombrie 2012 - 16:16

Liza[pup]mai intai burtica si dupa aia pe tine.. sa nu te supari!
Cri mie nu mi-a recomandat dr W analizele ref trombo, nu am avut nicio sarcina pierduta nici macar extrauterina. Poate din cauza asta nu mi le-a recomandat inainte de FIV sau poate din cauza ca tot timpul au fost consulturi pe repede-inainte si nu a apucat.. nu stiu..[alcool]

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------
Efortul isi primeste pe deplin rasplata numai atunci cand persoana respectiva refuza sa renunte.
Visand la
[baietel][fetita]

#188
EllaE

EllaE

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 719 mesaje

Postat 24 octombrie 2012 - 21:20

Crystyne fata luptatoare, foarte frumoasa transferarea de embrionasi. Doamne Doamne sa-ti ajute sa fie lipiciosi si sa ne dai vesti bune peste zece zile si peste doisprezece zile si apoi s-o tii tot asa cu vesti bune pentru urmatoarele noua luni, dupa care iti vei lua frumusetea/tile in brate si vei deveni cea mai fericita mamica de la acel moment, ca peste vreo douazeci de zile eu voi fi mamica si mai fericita [pup][flo]

Cri Cri Cri da, eu zic ca trebuie sa te opresti si asta imediat, din fumat.[flo]
Iar la sala sa continui sa mergi linistita pana la punctie. Bineinteles antrenamentele nu trebuie sa fie de natura sa dobori recorduri dar asa de placere putina miscare iti poate face doar bine.

[flo][pup] toate fetele curajoase, burticile si mamicile

#189
crystyne

crystyne

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.252 mesaje

Postat 24 octombrie 2012 - 23:08

Va pup pe toate [pup]si va multumesc pentru sustinere.

Flower l-am avut embriolog pe Terry Leonard,dar sa stii ca eu am foarte mare incredere in dr.White.

Mie dr.White mi-a recomandat analizele de trombofile fara a avea sarcini pierdute sau altceva .bine mi-a recomandat sa fac cam toate analizele care exista [bang],nu cred ca am ratat vreo analiza.

Aveti grija de voi [pup]

#190
EllaE

EllaE

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 719 mesaje

Postat 25 octombrie 2012 - 12:25

Sa aveti o zi insorita cu multe zambete [flo] [pup]

Sunt fericita. Azi dimineata am folosit prima oara storcatorul de care va spuneam si m-am rasfatat cu o gramada de bunatati: suc de sfecla rosie - pare cel mai bun, telina, morcovi, mere, patrunjel radacina. Trebuie sa am grija sa nu ni se faca rau de la atatea vitamine [alcool]

In weekend rasfatul va fi suc de pere cu putin ghimbir. [olala]

Ce alte idei de combinatii interesante mai aveti?
Dar ceaiuri, revenind la intrebarea mea anterioara, oare care ar fi recomandate in perioada de stimulare? Am voie cretisoara (stiu ca avea efect pozitiv asupra endo)? Sau poate ar fi necesare unele ceaiuri antiinflamatoare pe zona "vizata", dar care sa fie acestea?


Panic Questions

  • miha444
    - mar 22 2024 16:22

  • Progesteron in sarcina

    Flor_i
    - mar 18 2024 13:02

  • Cat mănâncă bebe la 2 luni

    mada204
    - mar 08 2024 16:24

  • PoÈ›i naÈ™te mai devreme de termen?

    Ezraa
    - mar 08 2024 06:39

  • Dermatita atopica

    MGeorgi30
    - mar 02 2024 13:10

Last Blogs

  • Morfologie trimestrul 1

    ZDenisa
    - Ieri, 22:56

  • Morfologie trimestru 1

    Mica13
    - Ieri, 20:46

  • 6 luni

    EusebiaRalu
    - Ieri, 19:29

  • Vitamine preconceptie si in sarcina

    Deutzuk
    - Ieri, 14:03

  • Pregătindu-ne pentru sosirea micuÈ›ului

    AdrianaBlo
    - Ieri, 13:30

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -