Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Fluturasi dragalasi de mar-apr 2011 (22)


198 raspunsuri la acest subiect

#21
Guest_bb_yasmi_*

Guest_bb_yasmi_*
  • Guests

Postat 11 octombrie 2012 - 11:56

Roxy la copilasi le face buni dimineata ceai de tei cu soc si menta uneori...iese un deliciu...[pofta]

__________________________________________________
mamica implinita cu 2 comori: printesica si junior !!


#22
roxy_s

roxy_s

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 9.169 mesaje

Postat 11 octombrie 2012 - 12:02

ailed, bb_yasmi [pup] deci si voi dati. si eu i-am dat, nu zilnic ca nu aveam. acum ii dau zilnic ca am multe, am cules[:D] alune nu i-am dat si nici nu-i dau, poate mai incolo dupa 2 ani. seminte da.



ailed si eu am facut aseara macaroane cu branza la cuptor pentru toata familia. ca tot nu stiam ce sa-i mai dau de papa dupa masa/seara. asa ii plac...[pofta]



am papat, pun de-o supita de galusti cu curcan pentru buburuza si apoi iesim afara in friggggg[:D]



Nasterea buburuzei mele, Anastasia Maria



Mamica fericita de printesica Anastasia Maria (21.02.2011)



#23
roxy_s

roxy_s

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 9.169 mesaje

Postat 11 octombrie 2012 - 12:07

Citat:
citat din mesajul lui bb_yasmi
Roxy la copilasi le face buni dimineata ceai de tei cu soc si menta uneori...iese un deliciu...[pofta]__________________________________________________ mamica implinita cu 2 comori: printesica si junior !!
[pofta]poate il incerc si eu, cu soc n-am facut. desi am si soc.Nasterea buburuzei mele, Anastasia MariaMamica fericita de printesica Anastasia Maria (21.02.2011)

#24
ailed_dota

ailed_dota

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 6.505 mesaje

Postat 11 octombrie 2012 - 12:20

si la mine macaroanele au fost succes, asearaam facut piure cu ficat pt fete si i-am pus Mariei in farfurie si Andra a inceput sa zica lala( adica linguritza)( lalala e muzica[disco])si si-a luat linguritza din sertar s-a urcat pe scaunul Mariei si a inceput sa se serveasca cu piure din farfurie...[:-)))], au papat impreuna[pk][pk], daca vroiam sa-i dau ei special nu vroia...[:D]



mami de fete frumoase:



MARIA si ANDRA
si de ingeras [ruga]



Fluturasul norocos Andra-Simona(Dodo)

#25
ailed_dota

ailed_dota

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 6.505 mesaje

Postat 11 octombrie 2012 - 12:23

sa stiti ca Andra se autoserveste si cu floricele



mami de fete frumoase:



MARIA si ANDRA
si de ingeras [ruga]



Fluturasul norocos Andra-Simona(Dodo)

#26
irinuca05

irinuca05

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 890 mesaje

Postat 11 octombrie 2012 - 13:02

Neatza!
Am servit si noi cafeaua, am fost afara si acum ne pregatim de somnicul nr 1. Nr 2 va fi de la 3:30 pana la 5.
M-au sunat de la serv ca e gata ordinul de reincadrare in munca. Trr sa-l duc la asistenta sociala. Gata, trece timpul
Roxy si eu ii dau Dariei nuci de cate ori mananc si eu. Mananca cu placere stafide, caise confiate, alune, caju, nuci. Stau cu ochii pe ea cat le mamanca.Problema la ele este sa nu se inece. Pericolul cu alergiile a trecut, cred eu, daca nu are un fond alergic.
Delia, cred ca fetele noastre s-au vorbit azi noapte :). Daria s-a trezit la 2 infundata, i-am pus ser si s-a pus pe-un plans... Vreo 10 min. Nu imi mai aduc aminte sa fj facut vreodata asa. Desi dormea cu noi in pat, timp de vreo 2 ore se trezea la fiecare 20 min si ma striga si voia sa stea in bratele mele. Dar ne incalzeam tare si se indeparta. A avut si temperatura 37.6. I-am dat 5 ml panadol, desi asta nu era febra. Ori e un inceput de boala, ori vreun dinte.
Tac-su m-a suparat azi. Ca era foarte deranjat ca nu l-a lasat Daria sa doarma. I-am spus vreo doua! Pai daca era un copil bolnavicios, ce faceam?
I s-a urcat la cap, ca in ultimul timp a uitat ca are copil, de cand cu ajutorul socrilor. Acum mamaia e plecata la oras sa se relaxeze si incepe si el sa observe partea mai putin usoara a copilariei.
Ma duc sa calc niste rufe, ca ma ingroapa :))
O zi insorita!

Ps: am pus poze noi. nu le las mult ca sunt cam multe

Mami fericita de[copil]Daria (8.04.2011)


#27
viss

viss

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.144 mesaje

Postat 11 octombrie 2012 - 13:25

-buna fetelor!
-am citit si eu din urma un capitol.minune[olala]sergiu are niste muci necurgatori,mai mult nas infundat, si pana diseara la kineto nu mai iesim,stam la caldurica centralei-e pusa pe 23 ,ca la noi altfel este sub..
-ce m-as gati si eu ptr o petrecere..simt un dor de nebun[olala]
-ce m-am mai certat ieri dimineata, cu sergiu pe caciula.eu o puneam,el o dadea jos,si tot asa,pana m-am facut ca il dau jos de pe masinuta si ii dau una la fundulet.off..[q]as prefera sa nu-i ating niciodata deloc, dar cand ma gandesc la sanatatea lor..
-sergiulica nu suporta anumiti pantaloni de oras, e fan trening,sa nu-l stranga, sa nu se lipeasca de picior,de torace, smulge hanorace, dresuri..si le-ar scoate cu piele cu tot[:D]am primit niste adidasi de la firma adidas,si i-a scos in mijlocul curtii,unul era la poarta, altul in spate..el trona pe masina in sosete..vesel[:D]
-sonia are si ea preferinte pe cate ceva de incaltat, mai ales orice primeste nou,pana se satura de ei..
-am fost ieri la cresa ptr confirmare,ne asteapta in dec. ptr fise analize, dar locul este asigurat ptr ianuarie,asa ca sunt tare happy.
-in rest, sunt tare obosita.uneori ma intreb de ce?cred ca repetabilitatea acelorasi lucruri ma epuizeaza.cand simt miros de caca,mi se ridica nervii..a venit frigul,baia e la honolulu,ii infasor in prosoape,halate..ii dezbrac, ii imbrac,..nu mai stau slus, se agita,bazaie..as vrea sa dispara bazaitul uneori.si de, am copii cuminti,zic eu!as vrea sa-mi dispara oboseala si nerabdarea, sa ma pot bucura mai mult cu ei.

- mami de 2 frumuseti: SONIA IOANA si SERGIU IONUT - 9 martie 2011 :)


#28
ailed_dota

ailed_dota

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 6.505 mesaje

Postat 11 octombrie 2012 - 13:25

Irinuk, stai sa vezi de acum inainte o sa uite si mai tare ca are copil..., ca voi o sa fiti la Buc si Dariutza la tara..

Al meu azi era saracul mort de somn si el...dar nu comenteaza.... doar a zis hai ia-o in pat poate adoarme...[asia]



mami de fete frumoase:



MARIA si ANDRA
si de ingeras [ruga]



Fluturasul norocos Andra-Simona(Dodo)

#29
viss

viss

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.144 mesaje

Postat 11 octombrie 2012 - 13:29

-sunt tare nazbatiosi,de fapt nu e termenul corect-sunt veseli,haiosi,cu idei..sonia se asaza pe sergiu care e in fund pe pat, se apleaca pe capul lui,si se rostogolesc amandoi intr-o tumba,razand in hohote, iar si iar.
-

- mami de 2 frumuseti: SONIA IOANA si SERGIU IONUT - 9 martie 2011 :)


#30
ailed_dota

ailed_dota

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 6.505 mesaje

Postat 11 octombrie 2012 - 13:33

viss, puup, deci sa intelegem ca Sonia e fahionista si sergiu e un tip comod...

tie ti-er tb o zi doar pt tine , vb ta un party, un shopping, un coafor si ai avea alta stare[pup]



mami de fete frumoase:



MARIA si ANDRA
si de ingeras [ruga]



Fluturasul norocos Andra-Simona(Dodo)


Panic Questions

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - Ieri, 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - Ieri, 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

  • Fată sau băiat

    Nataliaracila
    - apr 06 2024 20:17

  • MiÈ™cările bebeluÈ™ului

    catalinabd
    - apr 04 2024 05:53

Last Blogs

  • Tantrumuri bebe 1 si burtica care pune presiune

    Deutzuk
    - Ieri, 22:26

  • Sarcină

    Erika91
    - Ieri, 21:11

  • Cum am aflat că sunt însărcinată?

    Ana1298
    - Ieri, 18:14

  • Prin Italia cu bebe in burtica

    Pau26
    - Ieri, 14:55

  • Ma copleseste oboseala

    ZDenisa
    - Ieri, 14:42

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -