Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Fluturasi dragalasi de mar-apr 2011 (22)


198 raspunsuri la acest subiect

#191
ailed_dota

ailed_dota

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 6.505 mesaje

Postat 18 octombrie 2012 - 18:12

Strumph[flo][flo][flo][flo][flo]





mami de fete frumoase:



MARIA si ANDRA
si de ingeras [ruga]



Fluturasul norocos Andra-Simona(Dodo)

#192
roxy_s

roxy_s

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 9.169 mesaje

Postat 18 octombrie 2012 - 18:42

ce faceti fetelor?



buburuza doarme, am obosit-o bine si azi[:D] ca am fost iar prin oras si a mers mult pe jos. s-a incalzit la noi, ce bine.



imediat merg sa-mi fac manichiura si sa ma mai bibilesc putin ca maine ies cu fetele[8D]



madutza ati ajuns acasa?



bb_yasmi este faina tinuta, merge la asa ocazie[8D] sa faci poze si imbracata[pup]



catank si Anastasia dormea mult mai devreme inainte dar si-a decalat ora de somn. asta este, cand ii este somn atunci sa doarma[:D] deci clar nu este de la cafea, poti bea linistita ca tot dupa 15 doarme si Ioana[:D]

cabinele sunt la fel? ce mare pare aia rotunda. oricum, este mult mai faina.

ai mare dreptate cu porcariile alea de mezeluri si cremvursti.... nici noi nu mancam asa ceva, nici sa nu le mai vad, mi-e sila numai cand stiu cum sunt facute.



yvy multumim pentru informatiile ce ni le dai mereu. foarte bune si utile, sa le bagam la cap[pup]

chestia asta, sa nu dam imediat tratament pentru diaree o stiam si eu, trebuie eliminata bacteria. asta este valabila si la adulti. mai intai bagi orez, banane, branza...[:D] am vazut ca este foarte bun orezul crud, sa inghiti asa vreo cateva boabe.

ce face Larisa? mai face boacane?[:D]



ailed ce te-a apucat cu bomboanele fondante?[pofta] iar ne faci pofta?[:D] ne pui pe prajiturit sau cumparaturi[:D]







Nasterea buburuzei mele, Anastasia Maria



Mamica fericita de printesica Anastasia Maria (21.02.2011)



#193
ailed_dota

ailed_dota

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 6.505 mesaje

Postat 18 octombrie 2012 - 18:53

m-am uitat pe retete dar mi se pare greu fondantul de facut....oricum incerc sa ma lamuresc ca e doar zahar de el....:)



mami de fete frumoase:



MARIA si ANDRA
si de ingeras [ruga]



Fluturasul norocos Andra-Simona(Dodo)

#194
roxy_s

roxy_s

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 9.169 mesaje

Postat 18 octombrie 2012 - 19:07

bb_yasmi nici eu nu sunt innebunita dupa roz dar rozul de la bluza este foarte placut. asa imi place si mie, pal[pup]



ailed daca este numai zahar nu este prea bun. sunt bune dar rele[:D] intelegi tu....[:D]



merg sa fac o salata, am reteta foarte faina : conopida, patrunjel radacina, morcov, telina toate fierte. o ceapa data pe razatoare amestecata cu ulei si sare frecata bine pana se face ca o pasta (ulei pui cata vrei sa-ti iasa[:D]), apoi se pun 2-3 linguri de mustar, se amesteca bine si apoi se adauga legumele rase si scurse de apa, se mai pun si 2 catei de usturoi pisati si se amesteca bine. deasupra patrunjel verde. este delicioasa pentru micul dejun, gustari...[pofta]



Nasterea buburuzei mele, Anastasia Maria



Mamica fericita de printesica Anastasia Maria (21.02.2011)



#195
madutza_bra

madutza_bra

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 8.806 mesaje

Postat 18 octombrie 2012 - 19:08

Hello!



Am ajuns acasa, suntem bine, nu mai avem tratament si nici regim. Tb insa sa-i reintroduc incet alimentele.



yvy, multumim mult pe precizari. Dr-ita mi-a mai spus ca pe viitor, sa am mereu in casa saruri de hidratare care contin electroliti si glucoza..cica sunt unele de la Hipp...unele gata preparate si altele praf...am sa caut. Prima coprocultura a fost luata din scaunul facut inainte de internare...adik a stat cu pampersul asa plin de pe drum, cat a stat la Gomoiu si apoi abia la Budimex l-am schimbat si au luat proba de acolo. Intradevar deshidratarea a fost motivul pentru care s-a ajuns la coma, a vomitat in continuu...

Aaa,, si mi-a mai spus dr-ita sa nu dau metroclopramid la copii, pt ca e f periculos, la doar cateva picaturi poate face intoxicatie, sunt f dese cazurile de intoxicatie. mi-a spus ca nu exista garda in care sa nu interneze un copil intoxicat cu metroclopramid.



catank, ai dreptate ca nu sunt asa buni cremvustii, dar nu alimentatia a fost cauza aici. Tocmai pt ca analizele au fost bune spune ca a fost altceva decat alimentatia.



Cand am ajuns acasa Cata dormea, Cristi a facut evident galagie, de fericire ca a ajuns acasa, si a trezit-o. El a dormit doar putin in masina. Acum sunt singura cu ei, am treaba in casa...ei fac dezordine intr-o parte, eu strang in cealalta, am ametit dupa ei...e asa bine acasa [ruga]



Cozonacelul meu, Cristian Andrei

Buburuza mea, Catalina Ioana



Mada, mami fericita si implinita de [bonjovi]Cristian Andrei - 29.12.2008 si [zana] Catalina Ioana - 15.02.2011



Poze



---------------------------------------------

Ceea ce nu te doboara , te intareste!



Viata trebuie traita asa cum este, pentru ca ni s-a dat fara sa o cerem si ni se va lua fara sa fim intrebati!

#196
ailed_dota

ailed_dota

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 6.505 mesaje

Postat 18 octombrie 2012 - 19:17

lasa Mada ca adorm devreme diseara... sa vezi ce fericita ai sa fii cand ii vezi pe amandoi in patuturile lor [olala][olala][olala]



mami de fete frumoase:



MARIA si ANDRA
si de ingeras [ruga]



Fluturasul norocos Andra-Simona(Dodo)

#197
AllyLaur

AllyLaur

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.036 mesaje

Postat 18 octombrie 2012 - 19:50

[pk]Capitol nou-nout aici!!! [pk]





Eduard Andrei [copil] 02.04.2011


#198
miki1979

miki1979

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.561 mesaje

Postat 18 octombrie 2012 - 19:52

madutza, ma bucur ca sunteti bine acasa..azinoapte am intrat si am citit de pe tel sotului..off m-a busit plansul..si l-am mai vazut si in costumasul de cavaler, ce barbatel[olala][olala] multe pupicuri si sa va ajute Doamne doamne sa nu mai treceti nicioadata prin asa ceva[pup][pup][pup] am citit si informatiile yvyanei, am bagat la cap..oricum e clar ca voi trata altfel enteroviroele de acum..eu recunosc ca eram dewstul de sigura pe mine si mi se parea chiar ca doctorii sunt cam exagerati pt astfel de afectiuni, o data chiar am plecat acasa pe semnatura proprie cu vlad dupa un episod de genul..off habar nu aveam ca in cateva ore se poate ajunge la asa ceva..[alcool][alcool][alcool] exista saruri de rehidratare de la humana ( sunt f scarboase la gust, pt un copil care varsa si o lingurita de apa m-as mira sa primeasca asa ceva, eu n-am avut succes cu ele niciodata..insa cine stie ..) si un produs special de la hipp..se numeste hipORS parca..e mai bun, pe baza de orez si morcov..asta sa-l cauti sa-l ai in casa , se gaseste cam greu prin farmacii..[pup][pup][pup]

eu sunt acasa..marti l-am operat pe vlad de polipi, a fost ok..mai greu sa-l tin linistit acum acasa..ziua e bine, insa noaptea il apuca plansul si agitatia..sper sa treaca in cateva zile..



mami de 2 prichindei


Panic Questions

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - Ieri, 19:00

  • Fată sau băiat

    Nataliaracila
    - apr 06 2024 20:17

  • MiÈ™cările bebeluÈ™ului

    catalinabd
    - apr 04 2024 05:53

  • inchidere cont

    Anamaria Pandele
    - apr 02 2024 19:23

  • Anamaria Pandele
    - apr 02 2024 18:13

Last Blogs

  • Geanta bebelusului

    LarisaG89
    - Ieri, 22:32

  • Cezariana È™i recuperarea

    AnaDemsa
    - Ieri, 12:03

  • Friiig

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 10:16

  • Geanta bebelusului

    ely4
    - Ieri, 10:14

  • Alegerea numelui

    BiancaDragnea
    - Ieri, 09:39

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -