Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

FIV cu Dr. Dragos Albu 67


219 raspunsuri la acest subiect

#211
London2012

London2012

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 88 mesaje

Postat 11 octombrie 2012 - 00:27

Ladies,

Donez OVITRELLE 250 micrograme/0.5 ml. A fost pastrata la frigider si expira in 07/2013.

O am din primavara cand am avut o incercare de stimulare ovariana dar nu a mai fost nevoie de ovitrelle.

#212
marage

marage

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 220 mesaje

Postat 11 octombrie 2012 - 08:14

Fetelor, sunt noua pe aici. Ma primiti si pe mine? Am inceput tratamentul de stimulare luni cu dr Vaduva la Craiova. Am niste emotii!!!! E primul meu FIV.

Rlk Curaj! Totul se intampla cum vrea Dumnezeu... si la sfarsit o sa fie cu ochisori!

Am vazut ca la Medlife lucreaza d-na embriolog Mihaela Radu. Eu stiam ca lucreaza la Hitmed cu dr Vaduva. Am si intalnit-o acolo. O fi aceeasi persoana?

#213
London2012

London2012

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 88 mesaje

Postat 11 octombrie 2012 - 11:38

Buna dimineata tuturor! Sa avem o zi frumoasa!
andra1980, nu stiu inca daca am gemeni sau tripleti sau un singur puiut. In ziua 13 bhcg a iesit 1022, inteleg ca este valoare destul de mare si indica mai mult de un bebitz. Voi vedea insa pe 25 octombrie la eco. Abia astept sa treaca zilele!!!
Bafta multa, tin pumnii stransi pentru tine. [pup]

#214
angelica28

angelica28

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.176 mesaje

Postat 11 octombrie 2012 - 12:25

Citat:
citat din mesajul lui ELLAMIA31

Angelica, nu imi fac neaparat griji pt. progesteron, doar ca ma gandeam ca aproape de ovulatie ar trebui sa creasca peste 0.1. Si ma asteptam sa imi diminueze din stimulari; dar dupa ce a vazut rezultatele E+P, dr. W a hotarat sa continuam pe aceleasi cantitati, pana la ultima monitorizare.[:)]
Deja ajung pana maine la 1350 UI injectate, si stiu de la alte fete ca nu au facut deloc sau au facut doar 2 zile..
Pup! [pup]



Iubita daca tu ai multe unitati ce zici de mine ca am avut 3825 ui menopur si 225 puregon .............deci ........??????Nu cred ca exista cineva care a facut fiv sa nu fi facut deloc menopur[:-@] ,inafara de cele cu fiv pe natural ......chiar si acolo ajuta putin citeodata ,asa ca relaxeaza-te este posibil sa i-tifie aminata si punctia cu citeva zile ..........incearca sa instalezi starea de ZEN [flo][flo][flo]

Mutatia677-in stare homozigota
Mutatia844g -in stare heterozigota
4 inseminari ;
O sarcina obtinuta natural in iunie 2010 ,oprita din evolutie ;
O inseminare reusita in iunie 2011 dar si aceasta sarcina pierduta.
Tratament actual inainte de sarcina:femibion1 1/zi,acid folic1/zi ;magmeB61/zi;vit E3/zi;cetebe1/zi,
Fiv in martie2012 nereusit! FET in iulie2012 nereusit!!!

Mult timp am avut impresia ca viata mea va incepe in curand, adevarata mea viata !...
In final, am inteles insa ca obstacolele reprezinta de fapt viata ." Alfred Souza

#215
EllaE

EllaE

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 719 mesaje

Postat 11 octombrie 2012 - 12:37

Qiao, Lisa, Annika ce mai faceti fetelor? Sunteti ok?
Qiao am observat ca ai disparut pana si de la babute. Sper ca o faci doar in spiritul relaxarii maxime.[olala]

Crystyne [flo][pup], EllaMia aveti noroc ca prindeti vreme frumoasa zilele acestea, sa fie la fel de senin si sufletelul vostru [pup]

Rlk [pup] ti-am urmarit povestioara inca dinainte sa incep sa va scriu cand inca incercam sa ma decid cu cine sa fac fiv-ul.
Stiu ca in aceste momente orice amanare iti pare o eternitate si ca iti doresti cat mai repede sa ti se implineasca visul. Dar gandeste-te ca mai bine e sa fie facute lucrurile fara graba dar sa iasa bine si final sa zambesti[:)]. Te incadrezi foarte bine astfel incat dorinta ta cea frumoasa de a primi un cadou special de Craciun sa ti se implineasca.
Te pupic [flo] si mai bine profita de timpul acesta sa-ti aduci organismul la o stare sanatoasa pentru ca sa poata sa dea o viata.
Am fost la acupunctura, si pe langa starea super ZEN cu care plec de-acolo, din discutiile avute cu doctorul se pare ca nu tine totul doar de cum se comporta ovarul si uterul, etc. Si rinichii ar avea un rol important in fixarea embrionilor si apoi in mentinerea sarcinii, ca daca energiile nu sunt ok la nivelul respectiv nici un FIV nu-si va produce efectele. La fel mi-a zis si despre posibilitatea ca organismul sa-si fi format in asemenea fel sistemul de aparare incat sa considere pana si embrionul un mic inamic si sa se lupte cu el. Pana si vezica biliara daca nu functioneaza ok, prin lichidul pe care-l produce poate sa constituie cel mai bun spermicid in cazul in care se urmareste obtinerea unei sarcini naturale. Pe scurt, orice stare a organismului se poate imbunatati astfel incat sa creezi conditii optime pentru un FIV, deci foloseste timpul acesta la maxim si fugi in parc, mergi la aerobic, fa sport, mergi cu sotul in concediu la niste bai termale - gen Sovata/Techirghiol - am inteles ca tratamentul de acolo actioneaza si hormonal si imbunatateste calitatea foliculilor. Ideea e ca daca iti permite "timpul" foloseste-l si fii constructiva.... stiu m-am intins prea mult, dar sper ca ai inteles ideea, fii optimista.

Marage am observat ca ai mai scris si la cap cu dr vaduva, dar nu sunt atat de multe fete pe-acolo. Ne ai alaturi de tine. Ne spui daca ai vreo idee sau daca te putem ajuta. Nu stiu daca exista identitate de persoana intre cele 2 .... La Dr Albu noi ne bazam si pe embriologul Terry - Terence Leonard ~10 zile pe luna la Medlife

#216
rlk_2009

rlk_2009

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 894 mesaje

Postat 11 octombrie 2012 - 14:58

EllaE [pup]!
Sunteti deosebite si ma bucur sa fiu aici alaturi de voi.
Cu voi totul este mai usor, fiecare reusita este multiplicata, fiecare tristete e alinata, asta pentru ca toate trecem prin aceleasi frustrari si obstacole, dar in final rand pe rand ne bucuram sa dam vestea ca o Viata creste in pantecul nostru! Suisurile si coborasurile sunt etape prin care trebuie sa trecem cu fruntea sus, ajutandu-ne una pe alta!
[pup] fetele mele dragi!

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------
Efortul isi primeste pe deplin rasplata numai atunci cand persoana respectiva refuza sa renunte.
Visand la
[baietel][fetita]

#217
Arabella34

Arabella34

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 318 mesaje

Postat 11 octombrie 2012 - 18:24

[asia][pup][flo][olala]Raluca,ai dreptate deplina[:D]...maine la ora 13 la Albisor[pk][olala]
[pup]doamne luptatoare
Arabella,36 ani,sper viitoare mamica a 2[fetita]prin Fiv 2[ruga]

#218
cumintzica12

cumintzica12

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 800 mesaje

Postat 11 octombrie 2012 - 18:51

salut, fetelor![flo]
andra, ai intrebat de ce facem laparoscopii.
pot sa-ti raspund despre mine :)
aveam recomandare de laparoscopie pentru chisturi endometriozice...insa dr Albu, a vazut si hidrosalpinx, si a spus ca mai bine nu ne atingem de chistuletele alea (ca sunt foarte mici si riscam sa afectam ovarele degeaba, si ele ovuleaza fain, frumos), dar ca trebuie sa rezolvam hidrosalpinxul.
Am mers pe mana lui...Doamne ajuta!!! Mi-a zis ca pot sa incerc si natural, si ca urmatorii pasi ar fi 2 IA, apoi FIV.
Toate asistentele, afland ca mi-a fost clipsata o trompa, mi-au zis "aaa, pregatire pentru fiv"(pety, de aia spun ca nu inteleg de ce am platit diferit, cand se pare ca am avut aceeasi interventie)...
Deci e foarte probabil sa ma alatur voua, fetele aflate in plin fiv! va urez muuuult muuuuuuut succes, va tin pumnii la toate [flo][flo][flo]


#219
crystyne

crystyne

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.252 mesaje

Postat 11 octombrie 2012 - 21:56

EllaE iubita ,[pup]multumim frumos pentru urarile frumoase si incurajari,esti o draguta si tu sa ai parte de zile la fel de senine si frumoase.[flo]

Andra draga, sa ne ajute DD ca anul acesta sa avem cele mai implinite si fericite sarbatori..[pup]

#220
o-baba

o-baba

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 500 mesaje

Postat 11 octombrie 2012 - 22:22

Gata, cu ceva intarziere pt care imi cer scuze, aveti casuta noua aici


Panic Questions

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - Ieri, 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - Ieri, 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

  • Fată sau băiat

    Nataliaracila
    - apr 06 2024 20:17

  • MiÈ™cările bebeluÈ™ului

    catalinabd
    - apr 04 2024 05:53

Last Blogs

  • Nasterea prin cezariana

    AdrianaBlo
    - Astăzi, 10:27

  • Alăptare 🤱🏻

    BiancaDragnea
    - Astăzi, 09:57

  • Burtica 35

    Roxana3001
    - Astăzi, 09:02

  • Tantrumuri bebe 1 si burtica care pune presiune

    Deutzuk
    - Ieri, 22:26

  • Sarcină

    Erika91
    - Ieri, 21:11

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -