Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Piersicute de iulie-august 2012 (4)


207 raspunsuri la acest subiect

#21
ARUBA

ARUBA

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 616 mesaje

Postat 25 septembrie 2012 - 15:46

Michelle, ai PM

Mami de Ana Grace (23iul2012)

#22
adarev

adarev

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.583 mesaje

Postat 25 septembrie 2012 - 17:21

Salutare fetelor!Michelle ai o familie superba.Delia21, noi avem 4400g.Asa, ne-a spus si noua , ca trebuie sa calculam.In rest, am niste nervi. L-a scos pe Tudor la tabla la mate si nu stiu niste chestii elementare. Imi spusa ca a avut emotii, dar parca nu se justifica.

Ada ,mama de Nectarel

#23
maria0408

maria0408

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 820 mesaje

Postat 25 septembrie 2012 - 18:40

Michelle, Gabriela sa va traiasca micii crestini.

Michelle foarte reusite pozele iar tu ai doua printese.

Ada poate chiar a avut emotii, sunt foarte multe schimbari pt. Tudor in timp scurt, iar tu faci temele cu el la mate, stii doar ce cunoaste el.

Mami de doi leuti - Ana si Silviu

#24
ali24

ali24

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.828 mesaje

Postat 25 septembrie 2012 - 18:50

azi dau de baut ca ne am cumparat masina noua(adica veche dar noua ptr noi[:D])am vandut masina noastra mica si e luat sotul un microbuz vito.ne pregatim incet incet de plecare chiar daca nu a primit inca aprobarea.si acolo noua ne e util bus ptr ca mai cautam antichitati.

ada lasa baiatul sa se acomodeze cu noua scoala.e posibil sa fi avut emotii avand in vedere ca totul e nou ptr el ...colegii,profesorii asa ca nu te mai enerva[pup]

delia ma bucur ca mai scri pe la noi si laila e bine[pup]

fetelor ieri am primit miere de albine si vroiam sa va intreb daca e ok sa mananc ca auzisem ca nu.si am citit azi pe net si cica intradevar nu e bine sa fie consumata in alaptare.parca stiam ca una dintre voi foloseste miere mai des asa ca sa aibe grija(nu mai stiu exact cine.scuze[:I])

si al meu face kk la 2 3 zile.si chiar daca s a mai scris aici ca nu face din cauza ca laptele matern se absoarbe tot eu nu cred varianta asta.sau cel putin in cazul nostru nu e asa ptr ca in ziua in care face ,face de ii ajunge pana la urechi si de mai multe ori.si s si chinuie saracutul desi consistenta lui e aceeasi.adica moale.carmen parca tu foloseai supozitorul mai des(sper sa nu incurc oalele[:I])cum e tot asa face sau s a reglat.ma bate gandul sa incerc si eu sa faca in fiecare zi ptr ca in zilele in care nu face e ca si balonat la burtica si se chinuie de mai multe ori pe zi sa faca si nu reuseste.

hai ca v am ametit cat am scris iar.[:D]

merg sa vad si eu piersicutele frumoase pe picasa[olala]

[copil]denis leon(28.06.2012)
[copil] rafael albert(25.05.2007)
sunt o mamica fericita

#25
Fleurdelise

Fleurdelise

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 8.927 mesaje

Postat 25 septembrie 2012 - 19:35

Buna fetelor,

Maria,te refereai la micii crestini, e o mica greseala de typo dar sa nu se supere fetele (sunt sigura ca nu).

Ali, sa va fie de folos masina. Cand plecati? Multa bafta in "noua viata".

Ada, lasa timp baiatului sa se adapteze la scoala si rezultatele vor apare. Uitasem ce feroce spirit de competitie este in scolile romanesti. In scolile canadiene competitia intre copii este interzisa, nexam scos la tabla (sau fff rar), toate rezultatele, notele sunt confidentiale.Deci oficial nu exista elevi "buni" sau "slabi".

Eu m-am trezit fara nici un chef, mai am haine de sortat si facturi de platit iar la 1 ma duc la fizioterapie. Sa vad ce imi face acolo, sunt cam sceptica, mai ales ca si costa destul, intai platesc si apoi imi ramburseaza asigurarea.

Va pupic

**************************
Mami de Eric Ioan (21.06.2012)

Cine-ti saruta genele-n somn,
Si cine-i acolo cand ingerii dorm?
Toate zanele bune sa te ocroteasca,
Toate florile campului sa te infloreasca!

#26
ali24

ali24

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.828 mesaje

Postat 25 septembrie 2012 - 21:53

Mersi fleur.sotul deja a ramas acolo si merge cu cumnatul sa mai exerseze pe tir.in data de 6trebuie sa vina acasa ptr niste atestate si cel mai probabil atunci ne va Lua si pe noi.adica curand.sper sa nu ne faca nemtii vreo surpriza sa nu ne aprobe ca noi deja suntem pregatiti sufleteste si nerabdatori.
Succes la fizioterapie.sper sa iti fie de folos

[copil]denis leon(28.06.2012)
[copil] rafael albert(25.05.2007)
sunt o mamica fericita

#27
balanta_tm

balanta_tm

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.129 mesaje

Postat 25 septembrie 2012 - 23:23

ca_milla inca nu am mers dupa saci de dormit. am intentionat sa merg sambata, dar sotul l-a tinut pe eric intr-o pozitie incorecta cand i-a dat vitamina b complex si s-a inecat [bang]. am sunat neonatoloaga si mi-a zis sa il monitorizez 24 de ore, sa nu faca pneumonie de aspiratie. asa s-au dus toate planurile mele facute pe weekend...
cat faci de acasa pana in parcul poporului?
fleur, fizio faci pt spate? asa tare te doare? :(. pe mine m-a durut inclusiv piciorul (nervul sciatic) si am facut 5 injectii cu diprophos si acum sunt ok.
super tare faza cu faptul ca in canada calificativele sunt confidentiale. mi-ar placea sa fie asa si la noi.
ali, bafta maxima!!!
ada pe dr de la budimex l-am vazut acum ceva vrema la tv, la romania te iubesc si facea fix ce ai zis tu: pleca cu un nou nascut in alta tara, sa fie operat acolo.
ti-a zis sa ii reduci cu mana hernia la fiecare schimbare de scutec sau sa lasi copilul in pace?
imi pare rau de episoadele cu tudor, cred ca iti e f greu. cred insa ca si lui ii e greu sa se obisnuiasca cu prezenta lui nectarel si, mai ales, ca "te imparte" cu el - pana nu demult ai fost doar a lui [:)].

fetelor, pusese cineva (michele oare?) un link cu primul ajutor in caz ca bebelusul se ineaca in timp ce mananca. va rog, il mai puneti o data? ca nu l-am salvat.
o alta intrebare ar fi: de unde stim ce nr sa luam la incaltamintea bebelusilor?
multumesc!



[mamica] de gemeni (iulie 2012) si de ingeras (august 2010)



#28
michelle1981

michelle1981

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.437 mesaje

Postat 26 septembrie 2012 - 00:49

Multumim pt urari si aprecieri.



Balanta - uite aici (De)blocarea cailor aeriene la bebelusi, metoda Heimlich

Referitor la saci de dormit, eu am folosit pana la 5 luni un sac cu maneci, cumparat de la un magazin de cartier cu 35 lei, apoi salopeta intreaga cu piciorus, cu blanita, polar sau catifea dupa cum era cazul.



*************************

Mami [mamica] de Bianca Maria (04.08.2010) si Clara Ioana (30.07.2012)

#29
Carmen_80

Carmen_80

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 903 mesaje

Postat 26 septembrie 2012 - 07:59

Buna dimineata. Nu v-as da cafeaua inca...

Felicitari micilor crestini de we asta.

Ali n-ai incurcat borcanele. Patrick face cu supozitor de cele mai multe ori. Dar il las 48 de ore, nu mai mult. De ex alarteieri a fost in crize, il durea rau burtica, a trebuit sa pun 2 jumatati una dupa alta ca sa se goleasca. S-o stapaniti sanatosi si la cat mai multi km fara incidente.

Muraturica depinde de supozitor. Am avut si eu unele solaco, foarte proaste. Si tari si boante, il chinuiam cand i-l puneam si nici nu facea. Incearca unele de la a+, e o cutie verde, sunt muuult mai bune.

Miha super simpatic sacul de dormit! Si ieftin. Vreau si eu un magazin d-asta de cartier.

Noi suntem fericiti ca a venit buni pe la noi pt cateva zile. Ce bine e. ieri am fost cu piticul la birou sa-mi iau actele pt cic. A facut furori. Le-a frant inimile colegelor [olala]. A fost cuminte, a ras, a gangurit cu ele...

Mami de [baietel] Patrick Andrei (21.06.2012)

#30
adarev

adarev

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.583 mesaje

Postat 26 septembrie 2012 - 09:27

Buna dimineata!A plecat barbatu-meu sa-l duca pe Tudor la scoala.Am constatat apoi ca socra-mea a dormit toata noaptea cu Nectarel cu geamul deschis.Nu a vazut mi-a zis.Ce pot sa mai spun?Sper sa nu raceasca si tac din gura.Caemen , cam matinala.Astept si eu sa beau o cafea la birou. Cred ca aveti dreptate si cu Tudor.Nu l-am certat, dar lucram, ca a uitat in vacanta. Interesant, sistemul de notare in Canada.Aseara, am fost sa-mi caut rochie ptr. nunta.Mi-am gasit 2, foarte haioase.
Ali, sa s-o stapaniti sanatosi masina.Balanta, da, el este doctorul. Mie-mi place tare mult de el. Mi-a zis sa las copilul in pace deocamdata.I-a facut la control ceva acolo cu maneca.

Ada ,mama de Nectarel


Panic Questions

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - Ieri, 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - Ieri, 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

  • Fată sau băiat

    Nataliaracila
    - apr 06 2024 20:17

  • MiÈ™cările bebeluÈ™ului

    catalinabd
    - apr 04 2024 05:53

Last Blogs

  • Dublu test pozitiv È™i nopÈ›i întregi nedormite!

    Ana1298
    - Astăzi, 17:26

  • Gata vacanta!

    Andreeaflore1991
    - Astăzi, 16:16

  • Minunea asteptata din burtica

    RoxiMada
    - Astăzi, 15:26

  • Nasterea prin cezariana

    AdrianaBlo
    - Astăzi, 10:27

  • Alăptare 🤱🏻

    BiancaDragnea
    - Astăzi, 09:57

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -