Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 1 voturi

Fluturasi dragalasi de mar-apr 2011 (20)


189 raspunsuri la acest subiect

#11
mandreeac

mandreeac

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.571 mesaje

Postat 23 septembrie 2012 - 21:31

Lavi,multumim din suflet mami pt urari! I- am transmis sotului si el va saluta cu drag!

Mary asa am fost dintotdeauna 45-46 de kg,asta e firea mea sa fiu slaba!



Nasterea miracolului meu





Mami [mamica] de miracol [copil] [comoara] Rares Andrei 27.02.2011









#12
mandreeac

mandreeac

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.571 mesaje

Postat 23 septembrie 2012 - 21:36

Mada f frumoase pozele.

Somleac e delicioasa Ilinca cum papa inghetata!



Nasterea miracolului meu





Mami [mamica] de miracol [copil] [comoara] Rares Andrei 27.02.2011









#13
roxy_s

roxy_s

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 9.169 mesaje

Postat 23 septembrie 2012 - 22:18

ce faceti fetelor?

am intrat sa vad si eu pozele....sunt superbi fluturasii[olala] au crescut, s-au schimbat, fetitele sunt adevarate domnisorici[olala]

mamicilor, sunteti tare frumoase si aratati asa bine mai ales lidia cu burticuta frumoasa[olala]

super ca v-ati vazut, foarte furmos[olala]



La multi ani! pentru sotul tau mandreeac, sa fie sanatos si sa aiba mereu grija de voi[pup]



deea La multi ani! sa fii sanatoasa si sa te bucuri mereu de printesicile tale frumoase si de sot. cum ai petrecut de ziua ta?[pup]



madutza, strumphitza ce mult ati slabit[olala]



mandreeac esti slaba si tu...nu se prind nici de tine kg, asa-i?[:D] ce cadou interesant i-ai facut sotului[8D]



vas ai 2 comori superbe, au niste ochisori...[olala] sunteti o familie tare frumoasa[pup]



fetelor va [pup][pup][pup][pup][pup][pup] pe toate, nu mai pot sa stau ca Anastasia striga in gura mare 'baiiiiii'... vrea sa faca baie[:D] merg sa-i umplu vana sa se balaceasca putin.



Nasterea buburuzei mele, Anastasia Maria



Mamica fericita de printesica Anastasia Maria (21.02.2011)



#14
lparpala

lparpala

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 331 mesaje

Postat 23 septembrie 2012 - 22:58

Hello!



Multumim pentru aprecieri!



Sper sa am si eu vointa dupa ce nasc sa slabesc asa cum au facut Madutza si Strumph. Eu momentan ati vazut ca sunt cat tancul [:D]



Mi-a placut ca s-au imprietenit Diana si Catalina. Pacat ca Sophia nu era in toane prea bune, dar este de inteles. Eu sunt groaznica daca imi este somn.



Am avut si eu ceva ragaz weekend-ul asta. Am reusit sa imi mai incarc bateriile. Azinoapte pana si Diana a dormit bustean.



[pup] la [mamica] si [copil]



Mami fericita de bebe Diana Emilia (20.03.2011) si [gravi] 34+ cu [baietel]

Cine?Cu cine?Ce?

Diana cea grabita

Poze

#15
ina.click

ina.click

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.341 mesaje

Postat 23 septembrie 2012 - 23:48

cred ca am fix 2 poze cu baiatul in prima zi de cresa :(

am sa pun niste poze mai noi, chiar acum. printre picaturi ca am si 2 oale pe foc:)

va pup pe toate. regret enorm ca am ratat intalnirea dar poate e mai safe asa, noi fiind inca f muciosi.

-------------------------------------
Grup despre gradinite, crese, bone, scoli pe FB:
https://www.facebook...97305800323707/

#16
ina.click

ina.click

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.341 mesaje

Postat 24 septembrie 2012 - 00:05

Am urcat si eu niste poze pe care nu stiu daca le-ati vazut -= cei fara FB adica. Inclusiv 2 cu Alex in prima zi de cresa si ta-su :)

Ma duc sa mai admir piticii, acu ca am regasit albumul de fluturasi

-------------------------------------
Grup despre gradinite, crese, bone, scoli pe FB:
https://www.facebook...97305800323707/

#17
ina.click

ina.click

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.341 mesaje

Postat 24 septembrie 2012 - 00:08

Somleac, ce bine ai facut ca ai mers la parastasul Monicai. Eu nu sunt religioasa, dar vad in aceste evenimente o forma de respect care dainuie si dincolo de trecerea in nefiinta.
Imi pare extrem de rau si nici nu imi vine sa cred uneori ca s-a dus. Nu eram apropiate pe forum, nu o cunosteam, dar era mereu calda, utila, amabila, haioasa. Bietii copii. Imi e groaza si sa incerc sa imi imaginez.

-------------------------------------
Grup despre gradinite, crese, bone, scoli pe FB:
https://www.facebook...97305800323707/

#18
madutza_bra

madutza_bra

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 8.806 mesaje

Postat 24 septembrie 2012 - 01:03

hello!



am ajuns acasa cu copii, si ma simt din nou "completa", de fiecare data cand sunt plecati si ii audc acasa, asa ma simt [asia]



mandreeac, frumoas cadou pt sot, poate copiez si eu ideea, mai e mult pana la ziua sotului, dar s-a deschis chiar langa noi un salon care are si masaj . am sa-l testez intai eu [:D][:D]



ina, f frumoase pozele voastre. Frumos ca te-ai intalnit si cu ama. Ea a renuntat sa mai intre/vb aici...



cami, sa sti ca ma renuntat la facut treaba daca am vazut ca vi cu bataia dupa mine, desi ar fi meritat, macar ddin motivul asta sa ne vedem [:D][:D]. Am facut doar papa. Hai spune, vi in oct? [pup]



strumph, ce faci? esti fara net? sau bagi pe sub nas sarmale si cozonaci la mama acasa? [:D][pup][pup]



Cozonacelul meu, Cristian Andrei

Buburuza mea, Catalina Ioana



Mada, mami fericita si implinita de [bonjovi]Cristian Andrei - 29.12.2008 si [zana] Catalina Ioana - 15.02.2011



Poze



---------------------------------------------

Ceea ce nu te doboara , te intareste!



Viata trebuie traita asa cum este, pentru ca ni s-a dat fara sa o cerem si ni se va lua fara sa fim intrebati!

#19
AlexinaA

AlexinaA

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 824 mesaje

Postat 24 septembrie 2012 - 10:42

Neata :)[flo][flo]

Am vazut si eu pozele de la intalnire...of zic iar: ce rau imi pare ca nu am venit si eu. in oct fac pe naiba in 4 si vin![8D] Sunteti toate niste frumoase si aratati extraordinar!!!! Felicitari.

Lidia- nu etsi cat tancul...vin cu batul dupa tine. esti o gravida frumoasa cu o fetita superba.

Eu sunt efectiv terminata de oboseala. Sotul a fost plecatla munte cu baietii la petrecerea burlacilor ( da, alta) si eu am ramas singura in Buc de Vineri. Sambata am fost cu Teea la un botez, dupa care am lasat-o la soacra si eu am plecat la petrecerea burlacitelor[bang] super obosita si cu extra chef. Si asa, am stat si am pazit fetele ca eu ....:) nu am voie nimic :)
Duminica a venit sotul si seara ama vut nunta[:D][alcool][alcool] si la 6 dimineata trezirea ca nah, trebuie sa ajung la birou. sunt zombie[nani][nani]

Toate ca toate, in rest sunt f bine...nici nu ma simt gravida.Am fost la triplu test si bebe nu a vrut sa stea sa vedem sexul [q][q]. De fapt consider ca si doctorul meu a fost cam neglijent si pasiv....motiv ptr care am pata pusa si vreau sa-l schimb. Simt eu ca e cam evaziv si nu mai e ca alta data.
A spus el ca se pare ca este baietel dar e 50% sigur.....

Teea mea creste mare, e o dulceata de copila desteapta si frumoasat[:D][:D] cra cra. Vrea mereu plimbata....ii place maxim in trambulina si cand tb sa plecam e maaaare scandal.[:D][bibe]
Are cantecelele ei care le canta mereu..Twinkle Twinkle cand vede stelute in mos special. I-au crescut toti caninii si 4 masele....mai sunt multe oare???[8D][8D]
Nu vorbeste asa bine ca ceilalti copilasi...ea spune doar cuvinte..dar intelege tot.

Eu va citesc mai mereu dar imi e greu sa scriu....cateodata incep sa scriu apoi apare ceva la servici si nu mai termin[bang]

Voi ce mancare mai faceti ptr copii?

va pup cu mare drag!![pup][pup]

Mamica de printesica - Teea Maria (14.04.2011) si [gravi] 12s

#20
AlexinaA

AlexinaA

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 824 mesaje

Postat 24 septembrie 2012 - 10:46

Citat:
citat din mesajul lui madutza_bra
hello!am ajuns acasa cu copii, si ma simt din nou "completa", de fiecare data cand sunt plecati si ii audc acasa, asa ma simt [asia]mandreeac, frumoas cadou pt sot, poate copiez si eu ideea, mai e mult pana la ziua sotului, dar s-a deschis chiar langa noi un salon care are si masaj . am sa-l testez intai eu [:D][:D]ina, f frumoase pozele voastre. Frumos ca te-ai intalnit si cu ama. Ea a renuntat sa mai intre/vb aici...cami, sa sti ca ma renuntat la facut treaba daca am vazut ca vi cu bataia dupa mine, desi ar fi meritat, macar ddin motivul asta sa ne vedem [:D][:D]. Am facut doar papa. Hai spune, vi in oct? [pup]strumph, ce faci? esti fara net? sau bagi pe sub nas sarmale si cozonaci la mama acasa? [:D][pup][pup]Cozonacelul meu, Cristian AndreiBuburuza mea, Catalina IoanaMada, mami fericita si implinita de [bonjovi]Cristian Andrei - 29.12.2008 si [zana] Catalina Ioana - 15.02.2011Poze---------------------------------------------Ceea ce nu te doboara , te intareste!Viata trebuie traita asa cum este, pentru ca ni s-a dat fara sa o cerem si ni se va lua fara sa fim intrebati!
mada[flo] si eu ma simt la fel. cand e Teea plecata parca lipseste ceva...ma apuca si plansul cand ii vad camera goala si super ordonata[:-@]cateodata ma si simt prost ca sta 2-3 zile plecata de acasa...parca sunt o mama rea :([q][alcool][flo][flo]Mamica de printesica - Teea Maria (14.04.2011) si [gravi] 12s


Panic Questions

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - Ieri, 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - Ieri, 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

  • Fată sau băiat

    Nataliaracila
    - apr 06 2024 20:17

  • MiÈ™cările bebeluÈ™ului

    catalinabd
    - apr 04 2024 05:53

Last Blogs

  • Nasterea prin cezariana

    AdrianaBlo
    - Astăzi, 10:27

  • Alăptare 🤱🏻

    BiancaDragnea
    - Astăzi, 09:57

  • Burtica 35

    Roxana3001
    - Astăzi, 09:02

  • Tantrumuri bebe 1 si burtica care pune presiune

    Deutzuk
    - Ieri, 22:26

  • Sarcină

    Erika91
    - Ieri, 21:11

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -