Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Ingineri fosti, viitori...(39)


244 raspunsuri la acest subiect

#11
Pisicuta

Pisicuta

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 877 mesaje

Postat 02 octombrie 2012 - 15:28

[flo] Salutare, fete dragi!



Nico, iubita, iti vine sa crezi ca eu, pe vremea asta, sunt KO tehnic, caci am sarit dintr-o enteroviroza direct in viroza respiratorie, si tusesc de zici ca-s tabacista? [bang] Partea nasoala-i ca prima data or fost loviti copiii (Vlad din prima zi de scoala, Radu din pen-ultia zi a primei saptamani de scoala [q])... Slava Domnului, teme nu avem, ca le facem la after-school, insa acest "lux" ma ruineaza, pur si simplu [bang]! Sa nu va mai povestesc cat m-a costat inceputul acestui an scolar, ca o sa jurati ca va spun SF-uri! Ma rog, noi sa fim sanatosi, ca belelele curg... [:D] Zi-ne cum este cu operatia? Esti ok? Chiar se cerea?



Cristina, sanatate maxima iti doresc si sper ca aceasta sa fie unica raceala din sezonul rece care se apropie (la noi, ca la tine am inteles ca-i instalat confortabil [alcool]) Eu, cu toate ca sunt asa racita, la sala nu prea am facut rabat, cu singura deosebire ca nu mai muncesc asa "pe branci" si am grija sa lenevesc apoi si la sauna [:D], plus ca nu reusesc, inca, sa prind mai mult de 2 sedinte/saptamana!



Nici n-am intrat bine ca trebuie sa fug!

Va pupic dulce pe toate si sper sa revin cat de curand cu alte vesti ... cata mai bune, sper! [:D]




[tube][/tube]



P.S. Chiar daca nu are videoclip, melodia-i superba!



Dori, mami de Vladuc [bonjovi] (17.10.2003) si Raduc [auto](15.10.2005)!



Povestea unui LICURICI







"Batranii spun ca 'apa trece si spun ca pietrele raman'. Dar lucrul altfel se petrece pe vechiul nostru Glob batran. Ca piatra, orisicat de tare, se macina si trece stand, iar peste trista-i macinare doar apele raman curgand!"






Balantele in sarbatoare_2011

Ziua Balantelor_2009

Ziua Pisoiasilor_2008







#12
nma

nma

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.973 mesaje

Postat 09 octombrie 2012 - 16:13

Salutare fete dragi!
Greu ma mai mobilizez [:I]
Pisi cu operatia sunt ok. Stau in concediu pana vineri si apoi incep iar nebunia cu job, verificat de teme, gatit, spalat si multe altele.
De cerut, se cerea ca altfel ...Am mers cam tarziu dar bine ca am ajuns pana la urma. Era plina de pietre. Cu o saptamana inainte nu am putut sa mananc mai nimic.

Noi am renuntat la after-school din motive de buget de criza. Acum Alex isi face singur temale. Pana acum s-a descurcat foarte bine. Vedem cu o sa fie pe parcurs. mai greu imi pare cu mancarea. Nu mananca decat proaspat gatit, nu mancare de pe o zi pe alta.

Si nu stiu cum sa ma mai impart sa incepem si alte activitati dupa scoala. Alex vrea la karate acum, poate si tenis. Andra se multumeste cu dansuri. Asi vrea sa fie ziua mai lunga [:D].

In rest nimic nou sub soare. Virozele ne-au vizitat si pe noi, sper ca le-am speriat si au plecat. Andra dimineata nu prea avea voce dar cum nu m-a sunat asistenta de la gradi banuiesc ca e bine.

Desi s-a racit binisor mai sunt cateva raze de soare, asa ca incerc sa ma bucur de ele cat mai pot.



Nico


#13
tuinea

tuinea

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.229 mesaje

Postat 09 octombrie 2012 - 16:43

Buna fetelor,

Iaca si eu inapoi din tarisoara noastra draga. Am fost ocupata tare ca fuse ziua lui Roxy si dai cu party si tot asa, teme si eu , dansuri si eu si plus raceala tot o am chiar daca m-a vazut medic si mi-a spus ca am bronsita si pe antibiotic fusei.

Acum la servici unde iar am capul cat o banita dar asta este...

Va pupic si va doresc sanatate maxima.

Cristina si Roxy (2.10.2004)

#14
tuinea

tuinea

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.229 mesaje

Postat 10 octombrie 2012 - 14:10

Buna dimineata,

Haideti la ceai, cafea si alte lichide calde doar, doar ne-om mai incalzi si antrena la vorba.

Eu sunt bine. aseara mi-au venit si mie valizele intr-un final. Cateva stricaciuni pe ici pe colo dar asta este.

De dimineata la sala din nou dupa un car de vreme si se simte.

La servici nebunie ca deobicei dar asta este.

Va pupic si sper sa aveti o zi super.

Cristina si Roxy (2.10.2004)

#15
tuinea

tuinea

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.229 mesaje

Postat 11 octombrie 2012 - 13:54

Buna dimineata,

Nimeni pe aici...Poate ati intrat in hibernare.

La mine este un frig de nu se poate.

In rest eu tot cu muci, la servici pana peste cap de ocupata dar asta este...

Va pupic si sa aveti o zi super.

Cristina si Roxy (2.10.2004)

#16
nma

nma

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.973 mesaje

Postat 11 octombrie 2012 - 16:15

Salutare!
Cristina eu incerc sa ma adaptez la frig [q].
In rest gatesc, fac curat, ma cert cu Alex sa faca temele. Trece ziua imediat.
De luni vreau sa ma apuc si de ceva miscare. Tot de luni ma intorc la birou, pana atunci trabauiesc pe langa casa ca sunt tare multe de facut.


Nico


#17
Otiliav

Otiliav

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 9.234 mesaje

Postat 11 octombrie 2012 - 17:23

Salutare!

Ia uite ce v-ati sincronizat. Pisi, Nico, Cristina sa va faceti bine cat mai repede!
Eu nu-s bolnava dar sunt obosita ca doar am muncit partial in ultimele 3-4 we si se simt orele suplimentare. Azi insa vreau sa merg mai repede acasa sa iau fetele si ma duc la sala. Daca nu-s in stare de exercitii (sper sa fac ceva sport) macar merg sa ma relaxez si incalzesc la sauna.

Mami de Ana Maria(18.12.2004), Elisa Andreea (09.12.2008) si Iulia Alexandra (14.08.2010)

#18
tuinea

tuinea

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.229 mesaje

Postat 12 octombrie 2012 - 13:32

Buna dimineata fetelor,

Nico draga mea eu am facut adaptarea la frig brusc trecand de la 34 la 3 grade ca atat sunt seara si noaptea aici...Sper ca vremea va fi mai gentila acolo in trecutul de la o temperatura la alta.
Cat despre toate treburile gospodaresti ma bucur ca ai avut un pic de off office work (in cazul in care iti place bucatariseala si curatenia). Pe mine ma relaxeaza chestiile astae. Abia astept maine sa gatesc ceva.

Otilia draga iti doresc sa ai parte de un weekend in care sa te odihnesti si sa reusesti sa-ti incarci bateriile.

In rest eu ce sa va zic: bucuroasa ca vine weekendul si sper sa se opreasca ploaia ca la momentul asta toarna.

Pupici si weekend placut.

Cristina si Roxy (2.10.2004)

#19
tuinea

tuinea

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.229 mesaje

Postat 15 octombrie 2012 - 15:14

Buna dimineata fetelor,

La multi ani pentru pisoiasul lui Pisi. Sa-ti traiasac si sa fie sanatos!

Eu sunt bine. Aici a fost un weekend cu vreme bunicica - nu a turnat continuu. Eu mi-am reparat mobilierul, am facut mancare si am vizitat prieteni.
Cam asta este tot.

PUpici.

Cristina si Roxy (2.10.2004)

#20
Pisicuta

Pisicuta

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 877 mesaje

Postat 16 octombrie 2012 - 10:22

Citat:
citat din mesajul lui tuinea

La multi ani pentru pisoiasul lui Pisi. Sa-ti traiasac si sa fie sanatos!



Cristina si Roxy (2.10.2004)





[flo] Salutare, fete dragi!



Multumesc din suflet, Cristina, pentru urari! Esti tare draguta cu mine! [pup]

... Eu, spre rusinea mea, [:I] am uitat de ziua Ruxitei tale, dar am trecut printr-o perioada mai urata... N-am reusit sa scap de raceala nici acuma, caci, din pacate, pana sa apuc sa ma vindec, s-a intamplat sa se prapadeasca bunica mea si drumul pana in Oltenia, la tara (da, l-am facut din nou [alcool]), pregatirile de inmormantare, stresul, oboseala, supararea, n-au facut decat sa-mi agraveze raceala, asa ca saptamana trecuta am fost KO tehnic, in pat, la orizontala.[bang] Acuma m-am intors la lucru, dar tot nu-s bash bine.



Va pup dulce pe toate si va mai astept cu povesti. Imediat ce ies din pasa asta nu tocmai buna, voi reveni si eu in forta! [:D]



[pup] fetele!




Dori, mami de Vladuc [bonjovi] (17.10.2003) si Raduc [auto](15.10.2005)!



Povestea unui LICURICI







"Batranii spun ca 'apa trece si spun ca pietrele raman'. Dar lucrul altfel se petrece pe vechiul nostru Glob batran. Ca piatra, orisicat de tare, se macina si trece stand, iar peste trista-i macinare doar apele raman curgand!"






Balantele in sarbatoare_2011

Ziua Balantelor_2009

Ziua Pisoiasilor_2008








Panic Questions

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - Ieri, 19:00

  • Fată sau băiat

    Nataliaracila
    - apr 06 2024 20:17

  • MiÈ™cările bebeluÈ™ului

    catalinabd
    - apr 04 2024 05:53

  • inchidere cont

    Anamaria Pandele
    - apr 02 2024 19:23

  • Anamaria Pandele
    - apr 02 2024 18:13

Last Blogs

  • Ma copleseste oboseala

    ZDenisa
    - Astăzi, 14:42

  • Alegerea numelui

    Ralu31031992
    - Astăzi, 14:20

  • Plimbarica

    Andreeaflore1991
    - Astăzi, 10:10

  • ImportanÈ›a medicului pediatru 👩🏻‍⚕️

    BiancaDragnea
    - Astăzi, 09:57

  • Geanta bebelusului

    LarisaG89
    - Ieri, 22:32

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -