Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 1 voturi

Bulgarasi de ianuarie-februarie 2012 (34)


195 raspunsuri la acest subiect

#191
mady_19

mady_19

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 595 mesaje

Postat 21 septembrie 2012 - 12:38

la multe lunite Andrei si Ilinca[flo][pup]
- am si eu triderm acasa...am dat-o o singura data..acum vad ca merge cu canestenu asta...nu-mi vine s-o mai intreb nimic pe pediatra asta...
- Alexa,pup Alexandru[pup]sa sea Domnu sa se termine totul cu bine

#192
lalitzuza

lalitzuza

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 431 mesaje

Postat 21 septembrie 2012 - 13:14

Salutare si de la noi.Va poftim la o cafea,prajitura si un suc.
La multi ani si ptr Ilinca din partea noastra si multumim din suflet ptr urari[pup].
Raportam si noi:azi implinim 8luni,kg si cm nu stim exact ca suntem in deplasare si nu avem unde sa facem masuratori.Ne laudam cu 2 dintisori jos si unul sus,stam f bine la marginea patutului,la mersul taras suntem Nr.1 [:D].In rest papam aproape tot, dormim cam 3 somnuri pe zi,dim.unul scurt de dimineata de 30 min, apoi la pranz dupa masa de legume si eventual seara pe la 6 unu iar asa scurt-in parc pe unde ne nimerim[:D].
revin ca tb sa ii fac papica

mamica fericita a lui Andrei

#193
Letitia

Letitia

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 122 mesaje

Postat 21 septembrie 2012 - 13:21

Neata fetelor!

Alexa, super vesti!! Bravo, sunteti amandoi niste curajosi frumosi!

Ileana, si mie mi-e dor de tine... iti trimit pm! Ar trebui sa intalnim Tudorii sa ii explice al tau la al meu ca e bine pe covor, ca el crede ca de acolo se da startul catre distractie si in 5 secunde fuge catre parchetul cu prizele sau si mai rau, gresia cu pantofii! De TV nu stiu ce sa-ti zic... si sa vreau, nu pot sa-l pun pe Tudor la desene de bebelusi ca se uita sora-sa la desene normale sau ma-sa mare la politica, iar eu mai mult de un televizor in casa nu vreau! Oricum as zice ca e safe daca il tii si la o distanta corespunzatoare. [pup]

Lady, da, e teama de abandon si va trece! Sofia si acum, in al treilea an de gradi mi-a plans intr-o dimineata... e adevarat ca doar in una. Anul trecut a plans o saptamana, iar acum 2 ani 3 saptamani (de ajunsesem sa am cosmaruri eu cu gradinita)! In primul an ghinionul nostru a fost ca s-a imbolnavit des si cum se acomoda, cum o mai tineam acasa racita o saptamana - doua si apoi da-i iarasi cu acomodarea... la voi sigur n-o sa fie asa! [pup]

Bulinuta, incearca sa vezi partea plina a paharului, macar nu mai sunt probleme cu serviciul... ca parca ziceai ceva de disponibilizari masive la un moment dat. [flo]

Mady, Faith, ai mei nu au stat niciodata cu placere la aspirator, dar am o prietena a carei fetita de 5 ani se duce si acum singura si isi pune aspiratorul sa-si scoata mucii... a mea de frica aspiratorului isi sufla nasul singura de pe la 2 ani [pk] si parca e mai bine asa. Mady, ma bucur ca e mai bine Ilincuta! [pup]

Mai fetelor (Gabriela Rusu, Georgia, Anca si altele) voi sunteti tare inventive in bucataria de bebelusi! [asia] Eu nu i-am bagat lui Tudor alimente noi, altele decat cele clasice. Daca noi nu mancam avocado, mango si altele asemenea nu m-am gandit sa le dau la copii... nici nu stiu cum sa le pregatesc si mi se pare mai simplu si mai safe sa ii dau un mar din piata de la tarani. Si mai gustos [pofta]

Noi am avut o noapte buna, am dormit de la 23 la 7:30 fara nici o trezire!! Parca e mai frumos afara astazi din cauza asta [8D]

Sa aveti un week-end minunat!

Mami de Sofia (8.08.2007) si Tudor (31.01.2012)

#194
mady_19

mady_19

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 595 mesaje

Postat 21 septembrie 2012 - 14:26

letitia[pup]
- fetelor acu fac mancare pt noi si pt Ilinca..adica fac un pilaf...fara sare...cu putin ulei de masline...pun de-o parte pt Ilincuta si restul sarez pt noi..ce spuneti? e ok asha?.ma gandeam apoi sa-l sfaram cu furculita...sa incep sa nu-i mai dau pasat...

#195
ian.feb2012

ian.feb2012

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 316 mesaje

Postat 21 septembrie 2012 - 14:53

CAPITOL NOU



[shopi]Mamicile bulgarasilor de ianuarie-februarie 2012


Panic Questions

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

  • Fată sau băiat

    Nataliaracila
    - apr 06 2024 20:17

  • MiÈ™cările bebeluÈ™ului

    catalinabd
    - apr 04 2024 05:53

Last Blogs

  • Bebe s-a intors deja, 28 saptamani

    marile11
    - Ieri, 22:17

  • Dublu test pozitiv È™i nopÈ›i întregi nedormite!

    Ana1298
    - Ieri, 17:26

  • Gata vacanta!

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 16:16

  • Minunea asteptata din burtica

    RoxiMada
    - Ieri, 15:26

  • Nasterea prin cezariana

    AdrianaBlo
    - Ieri, 10:27

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -