Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 1 voturi

Bulgarasi de ianuarie-februarie 2012 (34)


195 raspunsuri la acest subiect

#11
gianina1983

gianina1983

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 259 mesaje

Postat 13 septembrie 2012 - 14:43

Salutare si din departari[pup][pup]
Ce ziceti voi de 20-25 seara ca la noi is 12-15max in timpul zilei[:D][:D].Noi iesim afara cu gecuta si caciulita de vreo 2-3saptamani.
In casa am 23grade si sta in bady cu maneca lunga ,pantalonas si sosetele(asta va fi costumatia de casa pana la primavara prin aprilie,,mai).
In rest nimic nou sub stele,trec zilele repede,unele mai bune unele mai putin bune,crestem,radem,palavragim,dam pupici la cerere:P,ma minunez cat de repede a trecut timpul,mai ieri nasteam si era agitatie mare si peste cateva zile face gaza 8luni[:)][:)][:)].

LA MULTE LUNITE SANATOASE PUIUTILOR SARBATORITI DE CURAND SI CELOR CE URMEAZA ZILELE ASTEA.

Poop mamicile si piticii si aveti grija de voi[pup][pup][pup]

Mami de pisicuta MARIA-ELENA...17ian2012

#12
lalitzuza

lalitzuza

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 431 mesaje

Postat 13 septembrie 2012 - 15:44

Salutatre si de la noi.
Lexi -multumimptr noul capitol,
Suzique- o fi de la dinti ?? bine ca a adormit un pic sa te poti odihni tu.
Alice- multumim de cafea- data viitoare o dam noi[:D]
Si aici s-a facut frig, de cateva zile ploua .. mai iese soarele uneori..in week end a fost cald si frumos ,noi am trecut la caciulita-cand este cazul ,ciorapei, hanorac,pantalonasi lungi.Oricum cand plecam la plimbare avem kitul de rezerva, nu se stie niciodata ce mai trebuie ....



mamica fericita a lui Andrei

#13
anangel_lexi

anangel_lexi

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 6.215 mesaje

Postat 13 septembrie 2012 - 15:49

Buna tuturor.

Si la noi ca la Gianina, tot in jur de 15 grade. Ieri macar a fost soare si am putut s-o scot, a avut pe ea body cu maneca lunga, bluzita cu maneca lunga subtire, caciulita, hanorac cu gluga iar la picioruse pantalonasi subtiri cu talpica si opincute. Dar acum ploua, deci vom fi consemnati la domiciliu. Ma gandesc cu groaza ca vin ploile si o sa se plictiseasca teribil in casa, ei ii place tare mult afara...

Apropo de haine groase, sunt fff bucuroasa ca am prins o super oferta la C&A si i-am luat cam tot ce avea nevoie pt iarna: pulovarase, pantaloni grosi, combinezon, botosei, body-uri, pijamalute. O sa mai vad pe parcurs de ce anume va mai avea nevoie.

In rest, tot maraita e, se scoala noaptea de vreo 5-6 ori, ne tine perioada asta de vreo 3-4 zile. Abia astept sa vina pastilutele alea homeopate, poate se mai linisteste cu ele.

Intreba cineva cam la cat timp dupa ce sparg gingia incep sa se vada dintisorii. Depinde de la caz la caz, la noi dureaza cam 3-4 saptamani pana sa se vada bine (si la Maria tot cam atat dura).



[mamica][9cer] de [zana]Maria Cornelia (20.09.2006) si [bebic] Ioana Teodora (24.01.2012)

Din ce in ce mai mare

Creste si mezina

Perlute de domnisoara





#14
mihacor

mihacor

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 408 mesaje

Postat 13 septembrie 2012 - 15:53

neata la ora 13 [:D]...

noi ne trezim in fiecare dimi la 6,dar pana acum a tras un pui de somn la 9 si acum iar doarme,doar ca nu mai doarme asa mult...seara la 9 pica rupt,dar nu vrea la el in patut,se foeieste foarte mult pana adoarme,asa ca il pun intre noi si adoarme in 2 minute,se intoarce de vreo 3 ori ba la mine,ba la tatsu si dupa aia somn...

si la noi sunt tot 15 grade ziua...ieri am fost la plimbare 15 minute si mi s-a parut prea frig,batea si vantul,tre sa ne innoim garderoba si sa luam sac pt carucior.

in casa si eu il tin intr-un compleu bluzita pantalon subtire,si sosetute mai groase...

suzi,georgia [pup][pup][pup] pt noaptea grea.



mamica de bebeloi Eduard...

Edy

#15
anangel_lexi

anangel_lexi

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 6.215 mesaje

Postat 13 septembrie 2012 - 16:29

Suzieq,[pup] multumesc ca mi-ai spus de linkul de la sfarsitul capitolului trecut, insa nu mai pot modifica nimic pentru ca subiectul a fost inchis. Sper ca fetele sa ne gaseasca.



[mamica][9cer] de [zana]Maria Cornelia (20.09.2006) si [bebic] Ioana Teodora (24.01.2012)

Din ce in ce mai mare

Creste si mezina

Perlute de domnisoara





#16
Alice_Elena

Alice_Elena

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.390 mesaje

Postat 13 septembrie 2012 - 17:38

Si eu am mereu bluzite la mine. Mai ale ca la cta a batut vantul zilele astea, dar caciula nu le pun. E cald inca. Adica daca le pub fes de la 17 grade, cand e mai frig ce le mai pun?

Nu va zic ca am vazut niste copii infofoliti, in mijlocu zilei cand era cald afara.. Vai de ei saracii



Mami de [bibe] Mara Nicolle (20.08.2010) si [bb] Radu Stefan (27.12.2011)

#17
Alexa_G

Alexa_G

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 519 mesaje

Postat 13 septembrie 2012 - 19:09

Georgia o remarca amabila accept si eu.. ca doar nu sunt bau bau... dar cred ca de la un punct mi-a ajuns.... Toata vara s-a gasit cineva sa reproseze ca bebe are pantaloni lungi pe el. Rabdare am avut si am explicat ca e necesar... dar putini au inteles...

Da Alice e adevarat ca atunci cand o fi mai frig ce ii pun... Dar eu sunt si stresata nu cumva sa prinda vreo viroza ceva ca se amana operatia.... si o asteptam de prea mult....

Avem bulgarasi care se plimba in parcul "Lumea copiilor" (in spate la Palatul copiilor) ca noi pe acolo ne-am mutat acum...

Alexa, mami de bulgaras - piscotel Alexandru 22.02.2012

#18
Alice_Elena

Alice_Elena

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.390 mesaje

Postat 13 septembrie 2012 - 23:09

Alexa, iti inteleg stresul, si nu te judec pt cum imbraci copilul, dar mie inca nu mi se pare de caciulita. Poate sunt eu mai relaxata sau mai calduroasa :)

Oricum, daca prinde vreun virus (si sper din suflet sa nu) il prinde si cu caciula pe cap si fara.. Daca ti-e totusi frica sa il scoti cu capul gol, sau mai subtire imbract, urmareste sa nu transpire, ca atunci mai rau ii faci.

Cand aveti operatia?



Mami de [bibe] Mara Nicolle (20.08.2010) si [bb] Radu Stefan (27.12.2011)

#19
suzieq

suzieq

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.768 mesaje

Postat 14 septembrie 2012 - 00:13

Faith, cum sunteti cu raceala?

Georgia, poate la noapte vom dormi mai bine. Eu am noroc ca sunt la socrii si afara de copil nu prea fac mare lucru, asa ca mai dorm dupa amiaza, mai lenevesc, nu a fost asa de crunt. Sper sa treaca perioada asta pana ma intorc acasa ca acolo voi mai avea si treburi de facut.

Mami de soricel Vlad, 01.02.2012
MTHFR C677T Homozigot


#20
Alexa_G

Alexa_G

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 519 mesaje

Postat 14 septembrie 2012 - 00:42

Alice marti sau miercuri avem operatia....
Maine mergem la control preanestezic... si in functie de analize ... se ia decizia finala cand va fi operatia si la ce ora...

Daca am zis ca ii pun caciulita asta nu inseamna ca in fiecare seara.... ieri chiar mi se pare rece si mie la 8 seara, batea si un vant mai racoros.... In aceasta seara mi s-a parut mult mai bine afara si nu i-am mai pus..

O noapte linistita....

Alexa, mami de bulgaras - piscotel Alexandru 22.02.2012


Panic Questions

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - Ieri, 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - Ieri, 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

  • Fată sau băiat

    Nataliaracila
    - apr 06 2024 20:17

  • MiÈ™cările bebeluÈ™ului

    catalinabd
    - apr 04 2024 05:53

Last Blogs

  • Tantrumuri bebe 1 si burtica care pune presiune

    Deutzuk
    - Ieri, 22:26

  • Sarcină

    Erika91
    - Ieri, 21:11

  • Cum am aflat că sunt însărcinată?

    Ana1298
    - Ieri, 18:14

  • Prin Italia cu bebe in burtica

    Pau26
    - Ieri, 14:55

  • Ma copleseste oboseala

    ZDenisa
    - Ieri, 14:42

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -