Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 2 voturi

De ce am ales biberoanele NUK ?


94 raspunsuri la acest subiect

#41
ram_craciun

ram_craciun
  • Membri
  • 1 mesaje

Postat 25 septembrie 2012 - 12:21

Am ales biberoanele Nuk deoarece sunt realizate din materiale de buna calitate, au un raport calitate-pret rezonabil, forma naturala a tetinei si sunt decorate cu desene atractive celor mici.

CraciunR

#42
agnesm

agnesm
  • Membri
  • 1 mesaje

Postat 25 septembrie 2012 - 12:26

fetita mea a folosit suzetele Nuk inca din prima zi de viata, ca apoi sa trecem si la biberoanele nuk. desi are 2 anisori, inca mai pastrez biberoanele si acum.

#43
tatianadan

tatianadan
  • Membri
  • 4 mesaje

Postat 25 septembrie 2012 - 12:33

Am ales produsele de la Nuk deoarece sunt foarte multumita de raportul calitate/pret

#44
mihagrigore

mihagrigore

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 10 mesaje

Postat 25 septembrie 2012 - 12:58

Am ales biberoanele Nuk in primul rand pentru forma tetinei, apoi pentru raportul calitate- pret. Baietelului meu ii plac foarte mult sticlutele pentru desenele inscriptionate pe ele.

#45
Sara_Maria

Sara_Maria

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 167 mesaje

Postat 25 septembrie 2012 - 13:06

Suntem mare "fane" ale biberoanelor NUK. Folosim din maternitate. Eu am alaptat mixt, deoarece nu aveam suficient cat sa se sature puiutul meu, asadar le-am achizitionat inca din maternitate si le folosim cu succes si azi, avem 2 ani si 4 luni si lapticul nici prin gand nu ii trece sa il bea cu altceva.

Suzetele au fost tot NUK! Toate din silicon.

Plusuri fata de alte bineroane, suzete si tetine:

1. In primul forma ortodontica a fost primul lucur care ne-a incantat pe amandoua, din motive diferite, ei i s-a "asezat" foarte bine si comod in gurita, mie mi-a placut fiindu-mi recomandata chiar de dentist.

2. Supapa anticolici a EXTREM de bine realizata! Noi impreuna cu infacol nu am avut colici deloc!!!!

3. Varianta de biberoane de sticla, pe care le folosim si acum! Mi se par mult mai igienice, aspect foarte placut (desene atragatoare, calitatea sticlei foarte buna!

Suzetele au un design placut! Le-am pastrat amintire. Le-am folosit de la 2 luni, pana la 1 an si 7 luni!

Mult succes, sa faceti in continuare produse la fel de bune pentru multe generatii de bebei de acum inainte!


#46
epopeasca

epopeasca

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 364 mesaje

Postat 25 septembrie 2012 - 13:43

Dupa o gramada de suzete primite pe care domnisoara mea nu le-a dorit defel, am hotarat sa merg eu sa caut o suzeta potrivita pentru ea. Nu ma documentasem in prealabil despre diversele firme existente, insa toate produsele Nuk pe care le gasisem m-au atras de la inceput prin calitate (vizibila de la o posta), pret bun in comparatie cu alte firme concurente cu produse de aceeasi calitate si forma ortodontica a tetinelor biberoanelor si suzetelor, fiind singurele acceptate de fiica mea. Noi am folosit produsele din silicon si, chiar daca am mai incercat tetine otodontice, doar cele de la Nuk au primit OK-ul bebelinei (acum fetita mare de 2 anisori) si asta doar datorita calitatii siliconului (tetina nu era nici prea rigida, nici prea moale).
Acum asteptam o noua minune si cu siguranta apelam din nou la produsele Nuk, pentru ca nu are rost sa schimbi ceva ce stii ca este bun [:)]

Gina [gravired]34 + [fetita] Sofia Maria si mami de Andreea Luana

#47
just_lory

just_lory
  • Membri
  • 3 mesaje

Postat 25 septembrie 2012 - 13:44

Am ales biberoanele in primul rand pentru ca mi-au fost recomandate si sincer nu regret ca le-am ales. Sunt super, de calitate si nu contin bisphenola.

#48
AdrianaSM

AdrianaSM

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 558 mesaje

Postat 25 septembrie 2012 - 13:59

Si noi am ales biberoanele Nuk pentru tetinele ortodontice, pentru ca puteam alege intre latex sau silicon si pentru ca sunt de calitate.si suzeta tot Nuk folosim si sunt multumita de ele.

**************************************************************************************

Ura starneste certuri dar dragostea acopera toate greselile...

Adriana, mamica binecuvantata de [zana]Estera (17.09.2008) si [copil] Miriam (20.12.2010)


#49
Miutza

Miutza

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 466 mesaje

Postat 25 septembrie 2012 - 14:23

Am ales biberoanele NUK pt forma ortodontica, pt raportul calitate/pret si pt ca ne-au placut cele din sticla.



Miutza , mami fericita de fetitze scumpe si iubite Maya Ioana (25.01.2008) si Ayana Maria (01.11.2010)



Poze cu razele mele de soare

Noi 2+2 si restul lumii (b l o g)



#50
florina_l

florina_l
  • Membri
  • 1 mesaje

Postat 25 septembrie 2012 - 14:56

Pret accesibil si calitate deosebita.

Tineti-o tot asa!


Panic Questions

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

  • Fată sau băiat

    Nataliaracila
    - apr 06 2024 20:17

  • MiÈ™cările bebeluÈ™ului

    catalinabd
    - apr 04 2024 05:53

Last Blogs

  • Bebe s-a intors deja, 28 saptamani

    marile11
    - Ieri, 22:17

  • Dublu test pozitiv È™i nopÈ›i întregi nedormite!

    Ana1298
    - Ieri, 17:26

  • Gata vacanta!

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 16:16

  • Minunea asteptata din burtica

    RoxiMada
    - Ieri, 15:26

  • Nasterea prin cezariana

    AdrianaBlo
    - Ieri, 10:27

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -