Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

FIV cu Dr. Dragos Albu 66


209 raspunsuri la acest subiect

#21
samira33

samira33

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 6.331 mesaje

Postat 11 septembrie 2012 - 17:51

anika,kiwi,prune uscate,iaurt cu 2 linguri zdravene de tarate,cafea,caise uscate..toate,dimineata pe stomacul gol.
vezi si tu ce functioneaa.

alli,ai un bebe foarte frumos.
sa va traiasca si sa va bucurati de el.

________________________________________________________________________________________
[copil]



#22
lylygry

lylygry

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 57 mesaje

Postat 11 septembrie 2012 - 18:40

Annika, sa stii ca si eu am aceeasi problema si dr Albu mi-a zis sa iau Dufalac. E un sirop. iei cam cate 2 linguri zdravene. sa stii ca dupa o perioada nu am mai avut probl. E singurul pe care ai voie sa il iei.
[gravi] 19+













#23
angelica28

angelica28

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.176 mesaje

Postat 11 septembrie 2012 - 21:20

Fetele dr ALBU cind revine din concediu ............joi il gasesc in clinica?

Mutatia677-in stare homozigota
Mutatia844g -in stare heterozigota
4 INSEMINARI ,O SARCINA OBTINUTA NATURAL IN IUNIE 2010,OPRITA DIN EVOLUTIE LA 13 SAPTAMINI,O INSEMINARE REUSITA IN IUNIE 2011,OPRITA SI ACEASTA SARCINA DIN EVOLUTIE LA 9 SAPTAMINI
Tratament actual inainte de sarcina:femibion1 1/zi,acid folic1/zi ;magmeB61/zi;vit E3/zi;cetebe1/zi,
Fiv facut in martie nereusit! FET in iulie nereusit!!!
Mult timp am avut impresia ca viata mea va incepe in curand, adevarata mea viata !...
In final, am inteles insa ca obstacolele reprezinta de fapt viata ." Alfred Souza

#24
samira33

samira33

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 6.331 mesaje

Postat 11 septembrie 2012 - 21:31

angelica....stiu ca dupa 14 il gasesti la clinica.
dar cred ca o sa fie extrem de aglomerat....nu mai erau locuri libere
la el inca dinainte de a pleca in concediu.

cum te simti cu Mirena???
[flo]

________________________________________________________________________________________
[copil]



#25
liza79

liza79

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 883 mesaje

Postat 11 septembrie 2012 - 22:05

Angi, dr. Albu stiu ca de pe 13 este in clinica, asa a zis cand ne-am vazut ultima data. Eu am renuntat sa mai merg la dansul, programarile erau deja dublate de acum 3 saptamani...

ambele MTHFR heterozigote, ambele PAI-1 heterozigote, trompe infundate, Graves-Basedow, FIV1 in iunie, 13+ [fetita]

#26
angelica28

angelica28

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.176 mesaje

Postat 12 septembrie 2012 - 10:01

o sa ii trimit mesaj ,trebuie sa ma primeasca sa ma vada si pe mine 5 min ...........luna trecuta asa mi-a zis ca ma asteapta dupa 13.
Samirra cu mirena ma simt ok ,inafara de scurgerile care le am aproape incontinuu[bang] ,de ex luna aceasta dupa ce mi-a venit ciclul am avut singerari pina acum o saptamina ,si acum ar trebui sa imi vina iar ciclul ,oricum eu mai mult de 3 luni nu il tin ,daia si insist sa ma vada ca imi spusese ca daca nu vedem schimbari cu mirena intru pe dipherelin ,si daca el ma vede peste 3 luni de la montare ,si mai imi da si 3 luni dipherelin ,uite asa nu mai am cum sa mai fac fiv anul asta ........[bang]

Mutatia677-in stare homozigota
Mutatia844g -in stare heterozigota
4 INSEMINARI ,O SARCINA OBTINUTA NATURAL IN IUNIE 2010,OPRITA DIN EVOLUTIE LA 13 SAPTAMINI,O INSEMINARE REUSITA IN IUNIE 2011,OPRITA SI ACEASTA SARCINA DIN EVOLUTIE LA 9 SAPTAMINI
Tratament actual inainte de sarcina:femibion1 1/zi,acid folic1/zi ;magmeB61/zi;vit E3/zi;cetebe1/zi,
Fiv facut in martie nereusit! FET in iulie nereusit!!!
Mult timp am avut impresia ca viata mea va incepe in curand, adevarata mea viata !...
In final, am inteles insa ca obstacolele reprezinta de fapt viata ." Alfred Souza

#27
rlk_2009

rlk_2009

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 894 mesaje

Postat 12 septembrie 2012 - 11:00

Annika si eu am la purtator aceasta problema de cand ma stiu si oricare remediu (iaurt cu tarate, crema de zahar ars) a functionat o zi-doua dupa care ....[bang]
lylygry multumim de pont! AZI ma duc sa il iau, daca dl dr ti l-a recomandat chiar si pe sarcina, inseamna ca e inofensiv!

Lumimar voi incepe FIV-ul imediat ce mi se aproba dosarul [asia] ..asta daca vor mai aproba ceva ..[bang] pana atunci trebuie sa imi "rezolv" ambele trompe (sactosalpinx bilateral)[q]

Liza, Qiao, Elbereth, Arabela, Angi, Arabika, Cri, toate fetele [pup]
Liza ce mai face burtica? E cuminte?
Pupici pentru gagici!

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------
Efortul isi primeste pe deplin rasplata numai atunci cand persoana respectiva refuza sa renunte.
Visand la
[baietel][fetita]

#28
Annika

Annika

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 279 mesaje

Postat 12 septembrie 2012 - 12:11

lylygry, sar'na ... l-am si cumparat si am inceput sa iau de azi dimineata .... scrie in prospect ca e ok in sarcina

#29
liza79

liza79

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 883 mesaje

Postat 12 septembrie 2012 - 12:20

Annika, nu te testezi? [:)]
Raluca, burtica face bine, avem de toate, maini, picioare, organe interne, deocamdata e fetita, mai vedem la urmatoarea echo. Azi astept rezultatul de la laboratorul de genetica - corelarea echografiei cu analizele de sange.
Pup toate fetele si astept vesti bune de la voi [pup]

ambele MTHFR heterozigote, ambele PAI-1 heterozigote, trompe infundate, Graves-Basedow, FIV1 in iunie, 13+ [fetita]

#30
Annika

Annika

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 279 mesaje

Postat 12 septembrie 2012 - 13:00

Liza testul e vineri...pana atunci stau cuminte [:D] incerc sa nu ma gandesc, ca daca ma gandesc si vad ca nu am nici un simptom ma apuca jalea ... am destule la servici cu ce sa-mi ocup mintea iara seara ajung acasa si direct in seriale ma arunc pana vine ora utrogestan-ului si ma bag in pat sting lumina si somn de voie pana la urmatorul utrogestan


Panic Questions

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

Last Blogs

  • Control

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 21:41

  • Ce am învățat până acum în sarcină?

    Ana1298
    - Ieri, 20:26

  • Bye bye la job

    FloreClau
    - Ieri, 19:30

  • Palpitatii puternice

    RoxiMada
    - Ieri, 17:33

  • Care este cel mai frumos lucru în a fi însărcinată?

    Ddeenniissaaa
    - Ieri, 15:52

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -