Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

FIV cu Dr. Dragos Albu 66


209 raspunsuri la acest subiect

#201
liza79

liza79

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 883 mesaje

Postat 24 septembrie 2012 - 11:30

Andreea, daca ai dosarul aprobat, nu trebuie sa iti faci griji, bani sunt pentru dosarele care au fost deja aprobate. Dar parerea mea este sa incepi procedurile atunci cand esti contactata de Medlife. Nu risca sa pierzi locul - bine, daca e foarte aglomerat la clinica si cazi la intelegere cu dr. ca e mai bine in ianuarie-februarie, atunci poti sa astepti.
EllaE, eu am avut de luat Microgynon mai mult de o folie (cred ca o folie jumate), asta ca sa alinieze mai multe paciente la aceeasi data, sa incepem in aceeasi zi. Nu era legat de venirea lui Terry, la mine n-a fost el.
Am avut si eu ceva reactii de la AC - atunci au inceput sa mi se umfle sanii si au devenit foarte sensibili si durerosi. Altceva nu-mi aduc aminte sa fi patit, iar de la stimulare n-am avut reactii. Nu va mai ganditi dinainte la efecte neplacute, e foarte posibil sa nu aveti in timpul tratamentului nimic. A, si cred ca eram un pic cam nervoasa - de la AC, de la tratament, nu stiu, poate pur si simplu de stres [:)].
[pup] toate fetele

ambele MTHFR heterozigote, ambele PAI-1 heterozigote, trompe infundate, Graves-Basedow, FIV1 in iunie, 15+ [fetita]

#202
Annika

Annika

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 279 mesaje

Postat 24 septembrie 2012 - 12:00

'neata fetele. Am si eu o mare rugaminte la voi. Cine imi poate trimite si mie o copie a tratamentului dupa punctie/ET, foaia cu ce medicamente sa iei si cate in caz ca apar probleme? Eu am tot purtat foile alea dupa mine sa le am la indemana in caz de nevoie si le-am ratacit. Nu va impacientati ... nu am nimic, dar vreau s-o am ca sa ma linistesc [:I]

#203
crystyne

crystyne

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.252 mesaje

Postat 24 septembrie 2012 - 12:07

Neatza doamne scumpe![pup]Sa aveti o saptamana frumoasa.

Qiao eu am primit noile preturi pe e-mail ,te rog sa verifici inainte daca s-au schimbat si pe site.[pup]

#204
liza79

liza79

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 883 mesaje

Postat 24 septembrie 2012 - 12:23

Annika, eu nu am foaia la indemana, ca sunt la birou, dar pot sa iti trimit cand ajung acas. Oricum, din ce imi aduc aminte, Smecta, Duphalac, Flamexin, No-spa, Uscosin. Eu m-am echipat si cu Oscilococcinum, pe care-l iau preventiv. Ma uit diseara si iti zic.

ambele MTHFR heterozigote, ambele PAI-1 heterozigote, trompe infundate, Graves-Basedow, FIV1 in iunie, 15+ [fetita]

#205
Annika

Annika

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 279 mesaje

Postat 24 septembrie 2012 - 12:27

mercic mult Liza. Medicamentele le-am cumparat si eu inca din prima zi ... da nu mi-am notat cate se iau si cand/cum [:I]

#206
EllaE

EllaE

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 719 mesaje

Postat 24 septembrie 2012 - 19:34

[hopsieu] stiu, puteti incepe sa aruncati cu rosii in mine, dar sa nu radeti ca mai am si eu o intrebare,,, si nu una oarecare. In mesajul cu schema de tratament pe care am primit-o, Lucia scria asa: "Pe durata tratamentului contactul sexual trebuie s#259; fie protejat (prezervativ)." Voi cum ati interpretat asta? Eu as vrea sa cred ca trebuie sa-i aplic acest tratament sotului meu doar dupa ce incep stimularea, nu si in perioada in care iau AC. Voi ce parere aveti? Eu una nu vad care-i legatura cu protejarea pana inainte de punctie, cand intr-adevar pot sa-mi imaginez de ce....

Liza, ce-mi place semnatura ta [pup]

#207
Clarish

Clarish

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 747 mesaje

Postat 24 septembrie 2012 - 19:47

Citat:
citat din mesajul lui EllaE

[hopsieu] stiu, puteti incepe sa aruncati cu rosii in mine, dar sa nu radeti ca mai am si eu o intrebare,,, si nu una oarecare. In mesajul cu schema de tratament pe care am primit-o, Lucia scria asa: "Pe durata tratamentului contactul sexual trebuie s#259; fie protejat (prezervativ)." Voi cum ati interpretat asta? Eu as vrea sa cred ca trebuie sa-i aplic acest tratament sotului meu doar dupa ce incep stimularea, nu si in perioada in care iau AC. Voi ce parere aveti? Eu una nu vad care-i legatura cu protejarea pana inainte de punctie, cand intr-adevar pot sa-mi imaginez de ce....

Liza, ce-mi place semnatura ta [pup]


Ella, trebuie sa aveti contact protejat de prezervativ, deoarece ati facut analizele, tu de culturi de col si secretii, iar sotul tau spermocultura si nu se doreste intalnirea celor 2 medii, pentru a evita riscul aparitiei unor infectii sau alte balarii sau transmiterea acestora de la unul la altul.
Deci, urmeaza sfatul Luciei!

#208
EllaE

EllaE

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 719 mesaje

Postat 24 septembrie 2012 - 19:50

ok, am inteles [flo]

[pup] la toate fetele si la burtici

#209
o-baba

o-baba

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 500 mesaje

Postat 24 septembrie 2012 - 21:45

v-am facut casuta noua aici

#210
liza79

liza79

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 883 mesaje

Postat 24 septembrie 2012 - 21:55

Annika, am vrut sa iti scriu PM dar nu il ai activat, asa ca iti zic in cateva cuvinte ce scrie pe foaie: flamexin pt combaterea durerilor de cap, no-spa pt dureri abdominale (asta stiu ca se iau max.6 pastile de 40mg pe zi), Oscillococcinum (o fiola la 8 ore) + CETEBE (1cp/zi)pt raceala. La nevoie un plic Duphalac dizolvat in apa rece; in caz de balonare, Espumisan; in caz de diaree Smecta. Si cam atat, ca restul se refera la sangerari / crampe abdominale inainte de testul de sarcina (Uscosin 1 supozitor la 12 ore si No-spa forte 1 la 8 ore). Pt alte neplaceri, suni medicul - sper sa nu ai nevoie [:)].
EllaE, o sa ai sigur semnatura de-asta in curand [flo] (sau cu carucior albastru, daca vrei [:D])

ambele MTHFR heterozigote, ambele PAI-1 heterozigote, trompe infundate, Graves-Basedow, FIV1 in iunie, 15+ [fetita]


Panic Questions

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - Ieri, 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - Ieri, 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

Last Blogs

  • Alaptarea

    AdrianaBlo
    - Astăzi, 11:20

  • Top 10 lucruri inutile de la prima sarcina

    BiancaDragnea
    - Astăzi, 08:24

  • Prima morfologie

    MamaRadului
    - Ieri, 23:19

  • Album de sarcină

    Ana1298
    - Ieri, 21:21

  • MărÈ›iÈ™or

    Ioanachea
    - Ieri, 21:14

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -