Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 2 voturi

Fluturasi dragalasi de mar-apr 2011 (18)


203 raspunsuri la acest subiect

#11
mandreeac

mandreeac

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.571 mesaje

Postat 08 septembrie 2012 - 16:06

Maduta , da mami toata lumea ne spune cat de mult semanam, inclusiv preotul ne- a intrebat daca suntem gemene,dar e o diferenta de aproape 3 ani intre noi.Caut poze si voi pune dar cred ca saptamana viitoare sa iti faci o idee.Chiar ca la tine trai pe vatrai.

Rares incearca sa adoarma cu tati si eu ma duc sa imi pun parul pe moate.

Si sora mea e Maria!

Multumim de cinste tuturor.

Ca tot vb de batai,eu am fost tare batausa,bateam toti baietii la scoala.pfuu ce nazdravana am fost,iar la gradi am mers doar 2 sapt si am rugat1 o pe mama sa nu ma mai duca ,sa aiba incredere in mine si sa ma lase acasa si m- a ascultat iwr de la 2 ani si 8 luni am stat singurica acasa pana la 12 cand venea sora mea de la scoala.



Nasterea miracolului meu





Mami [mamica] de miracol [copil] [comoara] Rares Andrei 27.02.2011









#12
yvyana

yvyana

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.822 mesaje

Postat 08 septembrie 2012 - 17:02

Hello, mamici!

Cata activitate pe aici!!!

Noi am fost sa mai cumparam una-alta pentru pice, cate ceva de imbracat, dar mai ales de incaltat, ne-am plimbat prin magazine impreuna cu tati si observ ca chiar ii place shopingul [:D], mergea picea mea asa mandra cu plasele de cumparaturi dupa ea, nu vroia sa le dea nimanui, le tinea strans in manute (erau niste plasute mici de la H&M si C&A, numai bune pentru ea), imi pare rau ca n-am avut aparatul foto sa-i fac poze.


Deea sper ca se simte mai bine A, cum spune Madutza si eu zic ca e foarte important sa bea lichide, sa o hidratezi, ca mancare papa ea si dupa ce-si revine!

Mary eu zic ca daca mai are A scaune diareice sa-i iei LP delactozat, pentru ca laptele de vaca e primul pe lista alimentelor interzise in regimurile antidiareice!

Mandreeac chiar ca a avut curaj mama ta sa te lase singurica in casa la o asa varsta frageda! Distractie placuta la nunta!

Lavi exista o diferenta de pana la maxim 1.5 kg intre greutatea de dimineata (nemancata/nebauta si dupa ce ai mers la WC[:I]) si cea de seara (mai ales daca bei lichide multe in cursul zilei, plus mancarea de peste zi etc.); eu, de exemplu, am o diferenta de 1 kg, iar daca mananc precum purcica chiar 1.5 kg [:I]; daca mai esti si la CM dimineata poti avea pe nemancate mai mult cu 0.5-1 kg decat inainte, deci iti dai seama seara cat cantaresti [alcool][alcool]


Strumphy vreau si eu sa vad pozele [:)] [pup][pup]

Noi mergem in WE in vizite pe la socri si pe la ai mei, deci ne auzim luni!


Pup toate mamicile!!!





#13
simonacip

simonacip

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.965 mesaje

Postat 08 septembrie 2012 - 17:04

buna fetele.
Reintru in normal. Scriu de la noul laptop pe care l-am asteptat destul..
Am citit pe sarite din cap anterior.

Delia, am pierdut faza cu accidentul, dar mai bine pentru mine ca nu mai suport sa aud nenorociri de nici un fel.Am vazut pozicile cu DOdolina, ce ochioasa e!
Strumpfi, te-am vazut cand si cand pe fb...moama ce ai slabit, felicitari pentru vointa. AM vazut si ce-ai scris despre intalnire. Desigur si mie mi-ar conveni in weekend, dar stabiliti cum e mai bine pentru majoritatea si eu incerc sa ma aliniez voua.
Deea, sanatate multa si felicitari cu condusul. Incet incet ai sa te obisnuiesti si vei avea o viata mult mai usoara sa zic asa..EU am incheiat cu drita asta de familie, m-am certat serios cu ea si am plecat la alta...deja depasea orice limita a bunului simt.
Laviiii, nu te mai vaita de kilograme, arati ff bine si daca zici ca te purcelesti la 55,7...eu ce sa mai zic la 58-58,5...cum dau jos putin nu reusesc sa ma mentin si eu macar cateva zile si pun iar ce pierdusem...Ce sa fac daca toata ziua gatesc...la mare dc nu am gatit am scapat rapid de 3 kg...Acum sa vad cand or incepe copiii scoala/gradi/cresa..poate nu voi mai gati asa mult...
Andreea, f faine pozele de la botez...vad ca ati facut la Sfintii Imparati Ctin si Elena.Si tu si sora ta sunteti niste frumoase...de copilasi nici nu mai vorbesc ca n-au cum sa fie decat frumosi.
Irinuca, succes in a gasi alergiile Dariucai. Dc te linisteste cu ceva, pana pe la 3 ani sistemul lor imunitar e mai solid si dispar si alergiile.Dar acum cred ca trebuie sa mergi cu daria la un alergolog si sa-ti spuna ce trebuie sa faci in continuare.
Ally, e frumos rau DUracellul tau, are un par superb...asa il avea si Daviducul meu.
Cami...si noi am avut problema cu caca cu sange. Credeam ca e alta cauza, dar de fapt el are pielea sensibila si tot asa cand iesea mai gros facea cu sange. AM fost la mai multi dri si toti au spus ca alimentatia e cheia. Deci pe termen lung tre sa ii formezi un regim alimentar cu fibre, lichide, sa nu ajunga sa se constipe.M-am interesat si eu de juma de an incoace si sa stii ca sunt multi copii care au problema asta...din pacate.
Madutza, ce te rasfeti!...mi-e dor de un coafor de nu-ti spun...as vrea sa ma vopsesc mai deschis, sa-l coafez, sa fac ceva...dar imi cade ingrozitor...nu stiu cat par mai am in cap si nu stiu ce sa-i mai fac, mi-am facut masti cu revalid o perioada dar n-am vazut nici o imbunatatire...Astept sa se termine orata...de alaptat nu mai alaptez...nu stiu..Suna f bine materialul acela de rochie, abia astept sa ne-o arati.
Ina_click, si eu l-am inscris pe Arsi la cresa, astept sa iasa analizele si cred ca-l duc de joi...Stau in paralel cu el acasa si dc raceste il tin acasa fara frica ca nu-mi da dire liber...Sper sa nu avem multe incidente, mi se pare mult mai rezistent decait au fost david si matei. Oricum pana in martie va merge doar pana la prinz, ca oricum tre sa-l iau pe david de la scoala la 12 si-i iau si pe ceilalti doi...apoi vad eu...am cosmaruri cu serviciul, cu drumul...cu ajunsul la timp la ei[bang]parca ma vad ca incep si ajung sa-mi suspend fara plata un an...
Miki, sanatate multa si putere. Stiu e greu cu gradi cu cresa...dar uneori n-avem ce face. SI mi-a placut mult ce a zis Someleac[pup] ca tre sa-i lasam sa se descurce, sa infrunte situatiile si sa se obisnuiasca..Desi david al meu mi-a plans incontinuu dimineata...de la cresa, la gradi...si pana in prima zi de scoala...probabil fiecare se maturizeaza in ritmul lui, mai tz sau mai devreme...Eu de ex n-am facut-o nici pana acum la 35 de ani...[alcool]

Cu Arsi mi-e groaza de momentul despartirii...el e atat de legat de mine ca nu stiu cum va rezista acolo...nici cu ai mei, nici cu taica-su nu sta fara mine. Plange isteric dc cineva il ia de langa mine...Se pare ca experienta isi spune cuvantul[:D]si am reusit sa-l rasfat tare-tare. Si el mai impinge copilasi, nu da din pufuletii lui, de olita nici nu ma zbat deocamdata, desi vrea sa faca ca frati-su la copac si se duce la tufis, ridica bluza sta acolo[8D] e tare haios....

Spiridusha, cit a mers Cristi la cresa? Stii ca inceputul e mai greu, e f greu, dar dc copilul simte ca e loc de negociere o face...trebuie intai de toate tu sa fii hotarata sa mergi inainte

Roxy [pup] fetele cucuietele. SI noi iesim devreme afara cu un puloveras, un pantalon lungut..ne bucuram inca de vremea asta asa cum e...mi-e groaza ca la un moment dat va veni iar inghetul..


Simona, mami de baieti [8**] David, Matei si Vlad Arsenie
"Cele ce sunt cu neputinta la oameni sunt cu putinta la Dumnezeu."
"Tine mintea ta in iad si nu deznadajdui"

#14
madutza_bra

madutza_bra

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 8.806 mesaje

Postat 08 septembrie 2012 - 19:36

Am ajuns si eu de la coafor, de data asta ma machez singura [alcool] nu lucra tipa care imi place cum macheaza..si atunci am zis ca decat sa dau banii si sa nu-mi placa, mai bine ma machez singura...si vad eu daca o sa-mi placa sau nu [:I][:D]

Eu nu machez de obicei, dar in ultimele luni am tot incercat atunci cand iesim sa ma machez cate putin, plus ca mi-am mai luat si farduri, rujuri, rimeluri,etc...tb sa ma obisnuiesc si sa ma machez zilnic cand boi incepe serviciul.



Simo, [pup] la fel cum face Arsenie, face si Cata [:D], isi ridica bluza si se pune in f[:D]ata wc-ului cum face si Cristi [:D][:D][pk],



yvy,distractie placuta in vizite[pup]



Strumph, baga tare la bicla, ca aici o sa tot pui pe tine. pupam piscotica [pup][pup]



Am baut cam multa cola-zero azi, si sunt balonata[alcool]. Daca am fost singura, mi-am facut de cap [:I] sper sa ma stranga bine corsetul diseara.



Va pup! [pup][pup][pup]



Cozonacelul meu, Cristian Andrei

Buburuza mea, Catalina Ioana



Mada, mami fericita si implinita de [bonjovi]Cristian Andrei - 29.12.2008 si [zana] Catalina Ioana - 15.02.2011



Poze



---------------------------------------------

Ceea ce nu te doboara , te intareste!



Viata trebuie traita asa cum este, pentru ca ni s-a dat fara sa o cerem si ni se va lua fara sa fim intrebati!

#15
Deea99

Deea99

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.721 mesaje

Postat 08 septembrie 2012 - 21:58

LA MULTI ANI TURUROR FLUTURASILOR CE PUARTA NUMELE DE MARIA SI MARIAN!!!!
sa ne traiti si sa crsteti mari!!!!
LA multi ani si pentru parintii vostrii si pt bunicii vostrii sa fie sanatosi sa va poata cresTE!!!!

------------------------------------------------
de 2x fericita....Anna Theodora (07.03.11) si Andreea Stefania (14.12.99)


#16
cami_antonia

cami_antonia

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 7.788 mesaje

Postat 08 septembrie 2012 - 23:29

deea eu cred ca are stomatita fata ta
nu are nici o faringita
asa gresec medicii
si mie la ambele fete initial mi-au zis ca este rosu in gat
ca avea afte pe gat si de aia
apoi s-a extins si la gingii
vezi ca trece f greu
iti trebuie niste nesuri duble
si multa rabdare
eu i-am dat glicerina boraxata cu stamicin
si cu ceai de musetel
in care puneam bicarbonat de sodiu alimentar
si 10 zile de augumentin
da petra a reactionat mai ok
da la antonia crestea febra f nasol
la 2 ore facea peste 39
de ii dadeam antitermice la jumate la 2 ore
sa apuce sa ii scada
ca la ambele fete ale mele
daca dau orice antitermic la ora 2 de exemplu
abia la 4 scade febra
pana atunci tot creste
deci destul de greu
la antonia nu am scapat fara branula
da si ai grija
da-i lapte permanent
sa se hidrateze
antonia 10 zile a atinut si a baut doar lapte
petra a mai mancat cate ceva
da mai ales piureuri
si lapte
si a avut-o 7 zile
si ai grija cu nervii ca sunt f dureroase
eu am luat de la ambele fete
bine 1 bubita de la fiecare
da cea de la petra a fost extrem de dureroasa
si a fost doar una

[mamica] de ANTONIA IOANA TEODORA (11.02.2009) si PETRA ADRIANA(05.04.2011)



#17
cami_antonia

cami_antonia

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 7.788 mesaje

Postat 08 septembrie 2012 - 23:32

simona imi voi permite sa te sun maine putin sa vb daca ai ceva timp
ma intereseraza mult subiectul
eu as vrea sa ii fac din ala cu bariu pe fundulet
sa fiu sigura ca nu mai e si altceva
pt ca a scos si un cheag de sange
brrrrrrrr
si de aia m-am speriat rau de tot
si e nasol ca si ieri si azi
desi nu a mai facut tare
tot sange a scos
ea nu se constipa exagerat
doar ca face un dop
si pe ala e greu sa il scoata
da mi se pare ca e prea mult sange
offffffff
noua ne-a dat o crema preparata in farmacie
si mi-a zis sa o bag acolo de 2 ori pe zi
mai ales inainte de a face kk
cu toate astea azi tot a facut asa
sa vedem de acu inainte
offfffffffff

[mamica] de ANTONIA IOANA TEODORA (11.02.2009) si PETRA ADRIANA(05.04.2011)



#18
cami_antonia

cami_antonia

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 7.788 mesaje

Postat 08 septembrie 2012 - 23:35

simona si cu petra cred ca imi va fi f greu
cand voi incepe scoala
pt ca ea se tine scai de mine
de fusta masii
antonia niciodata nu s-a cerut in brate decat acu mare ca o vede pe petra
da petricica ma exaspereaza
nu pot nici in curte sa ies
fara sa vina cu mine
e dificil cu un copil atat de mamos
eu nu am fost asa ca si persoana
si nici antonia
imi si place de petra ca e asa
da ma si sperie cateodata ca ma gandesc cum va deveni ea independenta


[mamica] de ANTONIA IOANA TEODORA (11.02.2009) si PETRA ADRIANA(05.04.2011)



#19
cami_antonia

cami_antonia

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 7.788 mesaje

Postat 09 septembrie 2012 - 00:02

simona poate mai imi dai pe pm nr tau plssssssss
ca mi-am schimbat tel ca mi l-au stricat fetele
si nu mai am nici un nr[bang]

[mamica] de ANTONIA IOANA TEODORA (11.02.2009) si PETRA ADRIANA(05.04.2011)



#20
Deea99

Deea99

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.721 mesaje

Postat 09 septembrie 2012 - 10:10

neatza gagici!
o cafeluta..o coliva ..cine doreste cine pofteste

moama ce urat se vede greseala din mesajul anterior..cica puarta...dar intrasem pe graba sa va zic ce face anna si eram si cu ceva mustrari de constiinta ca ,de dimineata nu urasem tururor la multi ani, ci doar marieide ailed....
numai ca gangurica mea , pe care o credeam adormita s-a pus pe strigat mama maaaamaaaa....si am fugit sa nu o dea iar in plans..doamne am ramas socata de la plansul de vineri...


-cami
nu stiu ca sa zic nu cred ca a fost stomatita..nu avea si nu are afte/ vezicule cu lichid...doar pete rosii aprins...de manat nici ieri nu mi-a mancat..doar asa gusta si clar nu poate mesteca ca o a doua muscatura nu mai vrea
insa de vineri de la 18 nu a mai facut febra...noaptea de vineri spre sambata a dormit-o ff bine. nici nu ma asteptam pt ca biberonul cu lapte l=a refuzat si am tot stat am incecat-o, apoi am spalat biberonul pe la 1 am facut alt lapre si nu a vrut sa-l ia nici pe asta..clar am zis ca si ziua de sambata o sa fie groaznica..dar la 6 dimi a cerut lp..a dormit pana la 8...era mai tristuta insa pe la 11 a venit sotul si ne-a luat la biserica ca era parastasul socrului ...si ii zisesem ca vreau sa impartasesc si fata ca tot e sarbatoare mare....la biserica se iinveselise bine de tot...asa ca nu ne-am intos acasa ci am mers la restaurant si pana la 17 a fost tot intr-o alergatura...asa cum este ea....mai putin ca nu a mancat decat lp..si putin ciorbica..
aseara limba nu mai era asa patata ....doar varful limbi si buza de jos pe interior...am insistat si cu tantumul...am badijonant dimineata si cu bicarbonat...sa speram ca azi papa si ea ceva

Somo te pup...m-am uitat intr-o seara de trupa vesela dar nu erati in parc...eu am evitat sa mai vin in cartier ca ultimile dati cand am venit ,uff asa se barfeau fetele alea ...una pe alta..dar asa intr-o increngatura de am ramas pafff..ma gandeam doamne am nimerit la camera ascunsa[:D]
ehh si cu sofatul ai dreptate..dar ce am mai condus..am doar 3 druumuri...uite ca zambesc acum...mi-am adus aminte de mesajul tau Mada...cand am zis ca sa va pregatiti ca vin in vizita...paii la tine nici cu gps nu nimeresc...pe la unirii mi se pare tare imbarligat si cand sunt in dreapta imi zic...oii doamne nu nu cred ca as nimeri vreodata pe care band sa o iau sa scap de aici....eu m-as multumi prin cartier sa sofez

nu mai stiu ce vroiam sa zic..am citit tot dar si noaptea asta am dormit tare prost..am baut o cafea inainte de a pleca de la local care a fost tare si pana le la 2jumate nu m-a luat somnul..
va pupic si va doresc o zi minunata in familie

aaaa uitasem....o felie de tort si o sampanie de la sarbatorita Anna!!!!
si la multi ani !!!!!!pt cine e Ana



------------------------------------------------
de 2x fericita....Anna Theodora (07.03.11) si Andreea Stefania (14.12.99)



Panic Questions

  • miha444
    - mar 22 2024 16:22

  • Progesteron in sarcina

    Flor_i
    - mar 18 2024 13:02

  • Cat mănâncă bebe la 2 luni

    mada204
    - mar 08 2024 16:24

  • PoÈ›i naÈ™te mai devreme de termen?

    Ezraa
    - mar 08 2024 06:39

  • Dermatita atopica

    MGeorgi30
    - mar 02 2024 13:10

Last Blogs

  • Morfologie trimestrul 1

    ZDenisa
    - Ieri, 22:56

  • Morfologie trimestru 1

    Mica13
    - Ieri, 20:46

  • Incepem pregatirile

    madalinaiuliana27
    - Ieri, 20:10

  • 6 luni

    EusebiaRalu
    - Ieri, 19:29

  • Vitamine preconceptie si in sarcina

    Deutzuk
    - Ieri, 14:03

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -