Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Alaturi de IULIA! Ghiocei martie-aprilie2009 *444*


402 raspunsuri la acest subiect

#11
Bianca2503

Bianca2503

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.892 mesaje

Postat 08 septembrie 2012 - 13:08

Pai, Kea....depinde ce se ia la picnic pe meleagurile voastre.

Noi, cand iesim la picnic, luam: apa, fructe, o caserola cu branza, masline, ardei, castravete, eventual niste oua fierte, paine, eventual ceva seminte de tipul: alune, migdale, fistic.

Depinde cat dureaza picnicul. Ai mai putea sa iei niste iaurt daca ai geanta d-aia care mentine temperatura.

Nu mai stiu...chestii care se mananca cu mana.

#12
denisamada

denisamada

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 5.280 mesaje

Postat 08 septembrie 2012 - 15:14

Citat:
citat din mesajul lui novus



Mada, multumesc de cafea [pup]!!! [s] Marisa [s]



[s] tuturor Mariilor sarbatorite azi [s]







Multumim! [pup] Noi am sarbatorit ziua... la o noua locatie de shopping. [:D] Noua pt noi... Adela e disperata dupa "atuli". [olala] Mai ales dupa alea 'albastre', da'acolo nu am curaj sa ma aventurez ca e... trafic greu...



Uram si noi la multi ani Mariilor!!! [s]



Denisa-Madalina [mamica] fericita de [zana] Adela Marisa, [gravired] 16+



IULIA va invinge CANCERUL!



#13
denisamada

denisamada

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 5.280 mesaje

Postat 08 septembrie 2012 - 15:17

Citat:
citat din mesajul lui Kea
salutare!Dau si eu tort, praji, cafa si sucuri, acum de dimineata, ca mai pe seara mergem la gradina sa ne chefuim. Baby implineste azi un an.[olala] Ieri m-au sunat de la gradi ca plange si e de neconsolat. Cand am ajuns, nu mai avea grija mea, plangea din cauza ca-si pierduse masinuta. Trebuie sa incerc sa-i dau de mancare inainte de gradi( bea doar lapte), cu pachetul se intoarce neatins si am o banuiala ca plansetele alea sunt si de foame.[alcool]
[s] La multi ani keutu-bebe![s]Si eu ii dau Adelei sa pape dimineata, ca ea se trezeste dis-de-dimineata si pana la micul dejun de la gradi... e cale lunga. [:-@]Denisa-Madalina [mamica] fericita de [zana] Adela Marisa, [gravired] 16+IULIA va invinge CANCERUL!

#14
Dodo-pui

Dodo-pui

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 12.513 mesaje

Postat 08 septembrie 2012 - 15:21

[hia] tufete dragi



[s]La multi ani ![s]tuturor celor ce-si serbeaza astazi onomastica!



Anaan[asia]



[s]La multi ani BB keut![s]Sa fii sa sanatos,norocos si mereu fericit alaturi de cei dragi tie!



~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*~*



Credinta vede invizibilul, crede incredibilul si primeste de la Dumnezeu imposibilul!







Iulia va creste mare!

Doamne ajuta si lumineaza!




#15
Ilinca_M.

Ilinca_M.

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 6.927 mesaje

Postat 08 septembrie 2012 - 15:56

Azi e Sf. Maria? Doamne, ce defazata sunt, credeam ca daca prima e in 15 august urmatoarea e in 15 septembrie[:I] Nu stiam de ce merge vecina la biserica, nefiind duminica![:I] Bine ca am afat aici, ca era cat pe ce sa ma apuc de aspirat...

LA MULTI ANI, BABY KEUTU JR! Sa te distrezi bine de ziua ta....si sa nu-ti prinda fratiorul nasul la usha!;)) Mai laptezi, Kea, ca nu mai stiu daca ai mai spus ceva de asta?

Azi s-a trezit Phiphi, s-a invartit ce s-a invartit apoi s-a dus la dulap, si-a ales haine si cu gura pana la urechi:"ghinitza!" No, am trait s-o vad si pe asta!!:))

Denisamada, ce-i aia "atuli", cumparaturi sau ce?



IULIA va invinge CANCERUL



I'm wearing my heart like a crown/ Pretending that you're still around.

#16
Monnvas

Monnvas

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 6.585 mesaje

Postat 08 septembrie 2012 - 16:08

[hopsieu] Daca striga shefa de partid, tre sa ies, nu?



Io-s... in bucatarie. Luni am sustinerea [alcool][alcool][alcool], emotii garla (e primul "examen" la care o sa asiste si ai mei, cred ca d-aia am inimia in izmene; am experienta de vorbit in public, da' nu cu mama si tata de fatza!) si tre' sa pregatesc "felicitarile, masa si dansul" de dupa. Ca un facut, nimic nu mi-a iesit ca la carte: fursecurile-s cam brunete, placinta cu praz am piperat-o cam tare, buletele de cascaval nu-s bulete, ca la geometrie nu m-am descurcat ever, iar la negresa am taiat glazura.[bang][bang][bang] Sper ca ce-mi pregateste colegul meu de birou va fi mai... aratos[:-@][:-@][:-@] (gateste tipul mai bine decat toate ia o pauzarile din institut).



Am optat pt chestia asta (pregatit acasa) si nu catering fiindca mi s-au parut niste preturi nesimtite, cu cateringul ajungeam la 20 mil[bang][bang][bang]. Pe cuvant, de cand cu Iulia am invatat sa pretuiesc banii mai tare, ma gandesc ca pt mine poate 100 lei nu inseamna mare lucru, dar pt un copil bolnav da... Pana la urma, imi dau doctoratul in filologie, nu in gastronomie, nu?[:-@][:-@][:-@]



CRISTIAN (7.03.2009)

--------------------------------------

IULIA va invinge CANCERUL

Where there's a will there's a way

Every saint has a past. Every sinner has a future.


#17
Monnvas

Monnvas

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 6.585 mesaje

Postat 08 septembrie 2012 - 16:10

[s][s] La multi ani, Mariilor! [s][s]



CRISTIAN (7.03.2009)

--------------------------------------

IULIA va invinge CANCERUL

Where there's a will there's a way

Every saint has a past. Every sinner has a future.


#18
novus

novus

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 10.559 mesaje

Postat 08 septembrie 2012 - 16:25

Ooooo ,Kea a trecut un an deja [alcool]??? wowww credeam ca doar vreo cateva luni , pe bune [:D]



Asadar [s] [s] Keutu junior [s] [s] !!!



Sa fii sanatos si mereu norocos !!!



Kea, sa fii mereu inconjurata de iubire [pup][pup]







Mami lui Alexandra (03.03.09)



___________________________



IULIA va invinge CANCERUL !!



[url="http://iulia-elena.blogspot.ro/"]







#19
novus

novus

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 10.559 mesaje

Postat 08 septembrie 2012 - 16:28

Citat:
citat din mesajul lui Monnvas
[hopsieu] Daca striga shefa de partid, tre sa ies, nu?Io-s... in bucatarie. Luni am sustinerea [alcool][alcool][alcool], emotii garla (e primul "examen" la care o sa asiste si ai mei, cred ca d-aia am inimia in izmene; am experienta de vorbit in public, da' nu cu mama si tata de fatza!) si tre' sa pregatesc "felicitarile, masa si dansul" de dupa. Ca un facut, nimic nu mi-a iesit ca la carte: fursecurile-s cam brunete, placinta cu praz am piperat-o cam tare, buletele de cascaval nu-s bulete, ca la geometrie nu m-am descurcat ever, iar la negresa am taiat glazura.[bang][bang][bang] Sper ca ce-mi pregateste colegul meu de birou va fi mai... aratos[:-@][:-@][:-@] (gateste tipul mai bine decat toate ia o pauzarile din institut).Am optat pt chestia asta (pregatit acasa) si nu catering fiindca mi s-au parut niste preturi nesimtite, cu cateringul ajungeam la 20 mil[bang][bang][bang]. Pe cuvant, de cand cu Iulia am invatat sa pretuiesc banii mai tare, ma gandesc ca pt mine poate 100 lei nu inseamna mare lucru, dar pt un copil bolnav da... Pana la urma, imi dau doctoratul in filologie, nu in gastronomie, nu?[:-@][:-@][:-@]CRISTIAN (7.03.2009) --------------------------------------IULIA va invinge CANCERULWhere there's a will there's a wayEvery saint has a past. Every sinner has a future.
Draguto tu ai succes orice ai face asa ca lasa emotiile incolo, o sa fie totul bine !! si modestia mai las-o deoparte ca nu e cazul, esti minunata si stii asta, de aia te iubesc [olala][pup][pup] !!Iti multumesc inca o data pt cat de bine ne-ai mobilizat in cazul Iuliei, rezultatele vorbesc de la sine [asia][flo][pup][pup][pup]Mami lui Alexandra (03.03.09) ___________________________IULIA va invinge CANCERUL !![url="http://iulia-elena.blogspot.ro/"]

#20
novus

novus

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 10.559 mesaje

Postat 08 septembrie 2012 - 16:33

Citat:
citat din mesajul lui denisamada
Citat:
citat din mesajul lui novusMada, multumesc de cafea [pup]!!! [s] Marisa [s][s] tuturor Mariilor sarbatorite azi [s]
Multumim! [pup] Noi am sarbatorit ziua... la o noua locatie de shopping. [:D] Noua pt noi... Adela e disperata dupa "atuli". [olala] Mai ales dupa alea 'albastre', da'acolo nu am curaj sa ma aventurez ca e... trafic greu...
Atuli fiind [:I]?? ce ati targuit [8D]?Mami lui Alexandra (03.03.09) ___________________________IULIA va invinge CANCERUL !![url="http://iulia-elena.blogspot.ro/"]


Panic Questions

  • Cum să scap rapid de ciuperca picioarelor È™i unghiilor?

    MaryJane999
    - Astăzi, 14:34

  • miha444
    - mar 22 2024 16:22

  • Analizele au arătat o deteriorare a stării ficatului. Ce să fac?

    MaryJane999
    - mar 21 2024 12:16

  • Progesteron

    Flor_i
    - mar 18 2024 13:02

  • Cat mănâncă bebe la 2 luni

    mada204
    - mar 08 2024 16:24

Last Blogs

  • Vitamine preconceptie si in sarcina

    Deutzuk
    - Astăzi, 14:03

  • Pregătindu-ne pentru sosirea micuÈ›ului

    AdrianaBlo
    - Astăzi, 13:30

  • Morfologie 2

    Erika91
    - Astăzi, 12:04

  • Locul de muncă È™i sarcina

    Ioone
    - Ieri, 23:41

  • Kinetoterapie

    Vasilescu Georgeta
    - Ieri, 23:32

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -