Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Piersicute de iulie-august 2012 (1)


203 raspunsuri la acest subiect

#11
ramonavlas

ramonavlas

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 842 mesaje

Postat 04 septembrie 2012 - 05:47

Buna dimineata si bun gasif in casa noua!

Mami fericita de Raisa - 01.08.2010 si Riana - 17.07.2012


#12
Fleurdelise

Fleurdelise

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 8.921 mesaje

Postat 04 septembrie 2012 - 06:34

Multumim Diana!
In sfarsit la bebelusi, unde ne e locul!
Sa dea Dumnezeu sa avem parte de un prim anisor de vis, noi si bebelusii nostri minunati! Sunt zile irepetabile acestea prime 365!

In primul rand, Roxy, nu mai pune la inima mofturile sotului. Cunosc ca am si eu un specimen acasa. Prioritatea ta e bebelina.

Carmina, pupam Mirunica fata cuminte, cu program de fetita mare. Sa o tina tot asa.

Al meu Ericut, cum spuneam , are un somn mai lung dar de la 7-8, pana la 1-2. Oricum sunt 6-7 ore legate, fantastic, dar...as prefera sa adoarma mai pe la 9-10 si sa se trezeasca pe la 5-6. Mai vad eu cum sa-l "tin de vorba" pana mai tarziu, desi e clar ca are programul lui, care nu trebuie neaparat sa-i convina lui mami. Problema e ca, atunci cand el adoarme in jur de 8 eu nu pot sa adorm evident...si raman in urma cu somnul.

Noi am fost azi in parc la lac, frumos ce sa zic dar Eric a fost agitat...el nu voia plimbare, voia acasica la tzitzi. prin urmare a fost bosumflat, nu a vrut biberon nimic, Numai in caruciorul in miscare se mai linistea. Am facut gratar si apoi fuga la galop cu caruciorul turul lacului sa taca bb. Acasa ajunsi se vedea pe fata lui ca respira usurat, s-a pus pe supt serios si dupa aia nani de voie la ora lui uzuala.

Ilenuta, ideea ta cu bicarbonatul de sodiu o s-o aplic sub sani, unde transpir, curge lapte ....brrr...cateodata fac niste iritatii urate, ca 2 semilune rosii sub sani. Oare merge?

Felicitari inca o data noilor crestini din weekendul asta. Fetelor, Laura, Porumbita, Ramona va asteptam sa ne povestiti si sa ne aratati poze.

Pupici!

**************************
Mami de Eric Ioan (21.06.2012)

Cine-ti saruta genele-n somn,
Si cine-i acolo cand ingerii dorm?
Toate zanele bune sa te ocroteasca,
Toate florile campului sa te infloreasca!

#13
Daconst

Daconst

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 891 mesaje

Postat 04 septembrie 2012 - 11:10

Neatza,haideti la cafea!!!



Fetele care ati avut botezul,va asteptam cu poze![olala]



Ali,sper ca te simti.[:D]



Eu incep sa ma gandesc incet,incet la botez,dar nu am fixat nicio data...mi-e cam lene,trebuie sa recunosc.



Ada,parca tu avea un link cu costume populare pt copii.Il mai ai?Eu intai pregatesc tinutele si apoi restul,haha.



Fleur,daca voi iesiti rar,nu e obisnuit bb.Al meu sta seara la foc de tabara ca hipnotizat.Facem es aici cu vecini...al meu cinta la chitara si stam pina dupa miezul noptii mereu.

Eu zic sa antrenezi baiatul,sa iesiti mai des.[pup]









[copil] Lucas Paul(18.01.07)









#14
r_ocsy

r_ocsy

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.831 mesaje

Postat 04 septembrie 2012 - 11:13

Bine v-am gasit in casuta noua !

Sa avem un an plin de bucurii si multa, multa sanatate sa ne putem bucura de viata ! [pup]

R_ocsy , mami de [copil] Ana Sofia ( 19.05.2010 ) si [bebic] Maria Natalia (26.06.2012 )
"Copilul trebuie primit cu respect, crescut cu iubire si apoi lasat in libertate deplina."


#15
r_ocsy

r_ocsy

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.831 mesaje

Postat 04 septembrie 2012 - 11:20

Azi noapte Natalia a fost putin mai agitata, a durut-o burtica ... acum doarme tun, cred ca recupereaza :-)

Si eu sunt de parere ca primul an e mai greu, dupa un an deja te poti intelege cu ei, nu mai ai stresul diversificarii etc. : sunt tot mai jucausii ... e drept, pe masura ce cresc fac numai nazdravanii , dar tot e mai usor din punctul meu de vedere.

Valy : sanatate micutei ca am vazut ca va incercat de multe ori :-)

Am trecut la pampers nr. 3 [pk], noi folosim ori Pampers clasic ori Happy ... depinde pe care il gasim .



R_ocsy , mami de [copil] Ana Sofia ( 19.05.2010 ) si [bebic] Maria Natalia (26.06.2012 )
"Copilul trebuie primit cu respect, crescut cu iubire si apoi lasat in libertate deplina."


#16
Ca_Mila

Ca_Mila

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 422 mesaje

Postat 04 septembrie 2012 - 11:40

buna dimi fetele [pup]

Bun gasit la casa noua, sa fie intr-un ceas bun si sa avem parte numai de bucurii !!!

Mami de Ana (29.07.2012)

#17
Carmen_80

Carmen_80

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 903 mesaje

Postat 04 septembrie 2012 - 12:07

Neatza mamici si bebei. Sper ca ati avut o noapte usoara. Noi nu prea...

in sfarsit am vazut si eu toate pozele de pe picasa. Noi nu avem piersicute, avem bombonele de bbei. Si am ramas socata cata pleata au unii dintre ei! Pusi, danett, ca_mila, oaau! Cum ii uscati dupa baie? Cu feonul? [:D] Chiar, ati avut arsuri?

Ziceati ca avem fete frumoase, dar si flacaii sunt numai buni de petit! Eric, Andrei, Denis Leon...niste barbatei adevarati!

Pup bombonelele odiseii, sa avem un an minunat impreuna. M-a apucat nostalgia ca deja a trecut aproape un an de cand ne "cunoastem" si in curand o sa iesim la intalnire cu bb-ii. Nu-mi vine sa cred cum a trecut timpul. Mai ieri ne plangeam de greturi...

Mami de brotac [baietel] Patrick Andrei
nascut la 38 sapt, pelviana

#18
michelle1981

michelle1981

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.437 mesaje

Postat 04 septembrie 2012 - 12:10

Bine v-am gasit in casuta noua![flo]



Valy - ati avut ceva de tras. Sanatate multa!



Dana - in ultimele poze e Clara (cu body lila)

Foc de tabara, chitara.. mm..[pk]



In legatura cu crescutul copiilor pana acum nu mi s-a parut nimic greu. De aia m-am apucat repede de bb2, sa nu devina mai greu sa ma descurajez[:D]

Oricum de departe cele mai dificile momente mi se par acum la Bianca la crizele virstei de 2 ani, cu tipete, urlete, miorlaieli si trantit pe jos.

Nu trebuie decat sa ne inarmam cu multa multa rabdare si sa ii iubim mult mult [flo]



*************************

Mami [mamica] de Bianca Maria (04.08.2010) si Clara Ioana (30.07.2012)

#19
Gabriela82

Gabriela82

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 893 mesaje

Postat 04 septembrie 2012 - 12:20

Bine v-am gasit in casuta noua!
Sa dea Dumnezeu sa fim sanatosi cu toti si sa avem numai vesti bune!

Felicitari micilor crestini de la sfarsitul saptamanii ce tocmai s-a incheiat!

trimit ca papa baby si nu prea isi gaseste locul

#20
Kimmy

Kimmy

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.399 mesaje

Postat 04 septembrie 2012 - 14:06

buna dimineata [pup],bine v-am gasit in casuta noua nouta.va doresc un an plin de bucurie,zambete,sanatate!

azi sunt ceva mai bine,mai odihnita.

va multumesc din suflet ca sunteti alaturi de mine si ca ma incurajati [flo]

Nu pot sa zic ca e mai bine cu emma,dar parca incep sa ma obisnuiesc cu programul ei,sau mai bine zis cu lipsa programului...oricum,e mult mai usor cand suntem doar noi 2.cat timp timi e la gradi apuc sa-mi fac si treaba,sa ma si relaxez in pauzele de somn.ieri de la 4 la 6 ne-am plimbat pe afara toti,tati cu timi cu bicicletele si eu cu emma cu caruciorul.apoi am invitat vecina la o poveste si fetele noastre s-au mai jucat vreo 2 ore.zi frumoasa,si destul de usoara.dupa aceea ma si asteptam sa fie agitata,ca asa e in fiecare seara pana adoarme...sta la san vreo 2-3 ore,se scartaie,se agita,se screme...apoi somn si papa la 2 ore.dimineata de la 4-5 scremut pentru kk,schimbat,hranit,si inca un somn pana pe la 7-8 [:D],asta e cel mai dulce.

ma apuc de aspirat ca fetele au mancat biscuiti si e plina sufrageria [:D]



___________________________________



Mamica mandra de Timea(28.06.2008) si Emma(25.07.2012)



Povestea noastra






Panic Questions

  • miha444
    - mar 22 2024 16:22

  • Progesteron in sarcina

    Flor_i
    - mar 18 2024 13:02

  • Cat mănâncă bebe la 2 luni

    mada204
    - mar 08 2024 16:24

  • PoÈ›i naÈ™te mai devreme de termen?

    Ezraa
    - mar 08 2024 06:39

  • Dermatita atopica

    MGeorgi30
    - mar 02 2024 13:10

Last Blogs

  • Morfologie trimestrul 1

    ZDenisa
    - Ieri, 22:56

  • Morfologie trimestru 1

    Mica13
    - Ieri, 20:46

  • 6 luni

    EusebiaRalu
    - Ieri, 19:29

  • Vitamine preconceptie si in sarcina

    Deutzuk
    - Ieri, 14:03

  • Pregătindu-ne pentru sosirea micuÈ›ului

    AdrianaBlo
    - Ieri, 13:30

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -