Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Oportunitati de munca la domiciliu (5)


158 raspunsuri la acest subiect

#61
giulia71

giulia71

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.182 mesaje

Postat 28 august 2012 - 21:48

Eu am lucrat pe Elance foarte multa vreme, acum am sa zic un asa zis portofoliu de clienti care si-au format o parere si incredere in mine si imi tot dau de munca.
Insa cand n-am de lucru, ma duc pe Elance si licitez acolo.
Revin

uneori gandesc prea mult....

#62
mihadum

mihadum

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 45 mesaje

Postat 29 august 2012 - 23:03

Buna seara,
Giulia cum functioneaza Elance? Cum iti cresti sansele de a obtine un proiect? Pentru joburi simple, de transcriere, convert, excel (diverse, gen completare fisiere, grafice...) cam care sunt tarifele?
cat de greu e sa prinzi un proiect nou?
Pe vw nu am prins nimic, in ultima vreme apar mai mult joburi de programare, nici nu am prea avut timp.
Multumesc

#63
giulia71

giulia71

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.182 mesaje

Postat 31 august 2012 - 10:33

Elance este o platforma de lucru in care poti licita pentru a prinde un proiect.
Licitarea se face pe ora sau pe intreg proiectul. Fara experienta e putin dificil sa estimezi cat timp va dura un job, insa potipreciza un propunerea adresata clientului.Multi apreciaza asta.

Eu consider propunerea (proposal) ca fiind cheia succesului in a castiga proiecte, dar desigur unii clienti prefera prestatori cu pretul cel mai mic. Rezultatele obtinute sunt dezastruoase, va asigur!

Pretul cerut sa fie unul corespunzator, adica daca aveti 3 zile de lucru la un proiect, doar nu o sa ceri 20$. Nu se merita.
Ratele pe ora variaza de la 2$/ora la 15$ sau mai mult, depinde de complexitatea jobului respectiv.

Pe Elance aveti de asemenea Teste de aptitudini pe care e bine sa le dati si care va cresc sansele de a castiga proiecte.

De asemenea, cu timpul vor conta feedback-urile date de clientii cu care ati lucrat.
Cam asta e in mare.

O zi buna

uneori gandesc prea mult....

#64
nadaflorilor

nadaflorilor

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.132 mesaje

Postat 31 august 2012 - 11:02

pe Elance ai 10 sau 15 aplicatii free, dupa care trebuie sa platesti sa aplici la joburi sau sa astepti sa ti se ofere posibilitatea de a aplica gratis de catre un angajator sau altul, bid-ul nu e free ca pe vworker, rezultatul sau timpul de asteptare poate fi la fel mare sau mai mare...in rest e cam la fel

Nina,mami de, [fetita]




#65
BULACALINA

BULACALINA
  • Membri
  • 2 mesaje

Postat 31 august 2012 - 14:52

Buna ziua,
sunt membru nou pe forumul desprecopii.com,sunt insarcinata in 5 luni si 3 saptamani si am un baietesl ce urmeaza sa se nasca in decembrie.
Voiam sa stiu daca sunt mamici ce in timpul celor doi ani sau 1 an de stat acasa au lucrat la domiciliu.
Existe situri specializate dar serioase unde iti poti cauta de lucru pentru acasa,cat timp esti cu cel mic?
Este destul de greu sa te descurci in vremurile noastre si as vrea sa-mi ajut sotul cu ceva banuti in plus pentru cheltuielile lunare.

Va multumesc anticipat.

#66
rall

rall

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 8.248 mesaje

Postat 31 august 2012 - 16:33

Citat:
citat din mesajul lui Anne45

Eu fetelor am facut psihologia asa ca , cu programele de soft -grafica , web design sunt pe langa .


Daca tu consideri ca ti-ar placea, nu lasa asta sa te tina in urma [:)]
Si eu am terminat filosofia si apoi jurnalismul, dar de 10 ani lucrez in domeniul asta (chiar daca n-am facut nici macar o ora de info in scoala). Daca iti place, se invata usor [:)]

#67
Selene_Bunny

Selene_Bunny

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 10.037 mesaje

Postat 31 august 2012 - 22:25

Citat:
citat din mesajul lui nadaflorilor
pe Elance ai 10 sau 15 aplicatii free, dupa care trebuie sa platesti sa aplici la joburi sau sa astepti sa ti se ofere posibilitatea de a aplica gratis de catre un angajator sau altul, bid-ul nu e free ca pe vworker, rezultatul sau timpul de asteptare poate fi la fel mare sau mai mare...in rest e cam la felNina,mami de, [fetita]
Pe luna, nu? :)Din putin se face mult - ajutor umanitar!Lucrusoare de vanzare...In atentia celor carora le face placere sa depaseasca limitele celor scrise de mine: in cazul in care considerati ca aveti dovezi de necontestat cum ca am facut 99 de oua, pe care le ascund in camara, cu intentia de a le vinde la suprapret, va invit sa deschideti un subiect special pe aceasta tema. Multumesc pentru intelegere.

#68
nadaflorilor

nadaflorilor

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.132 mesaje

Postat 01 septembrie 2012 - 00:56

Citat:
citat din mesajul lui Selene_Bunny

Citat:
citat din mesajul lui nadaflorilor

pe Elance ai 10 sau 15 aplicatii free, dupa care trebuie sa platesti sa aplici la joburi sau sa astepti sa ti se ofere posibilitatea de a aplica gratis de catre un angajator sau altul, bid-ul nu e free ca pe vworker, rezultatul sau timpul de asteptare poate fi la fel mare sau mai mare...in rest e cam la fel

Nina,mami de, [fetita]







Pe luna, nu? :)





nu stiu daca pe luna sau doar de incurajare (pe pamant), dar a fost o perioada pe vworker (de ex.) cand apareau joburi noi pe banda rulanta, cred ca cele 15 biduri free ti-ar fi ajuns vreo 3 zile ...si apoi ca sa aplici trebuia sa bagi banutul...cum nu am prins niciun job parca as zice ca m-ar durea sufletul sa tot dau cu banul si sa imi fie respinsa cererea sau nici macar sa se uite cineva la ea (a se vedea joburile expirate)

Nina,mami de, [fetita]




#69
Selene_Bunny

Selene_Bunny

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 10.037 mesaje

Postat 01 septembrie 2012 - 01:03

Io azi am ratat sansa de a castiga 50 de dolari din primul meu proiect castigat de pe unul dintre site-urile astea. Nu eram acasa sa confirm ca sunt available si ei nu m-au contactat altfel decat pe mail. :((







Din putin se face mult - ajutor umanitar!



Lucrusoare de vanzare...





In atentia celor carora le face placere sa depaseasca limitele celor scrise de mine: in cazul in care considerati ca aveti dovezi de necontestat cum ca am facut 99 de oua, pe care le ascund in camara, cu intentia de a le vinde la suprapret, va invit sa deschideti un subiect special pe aceasta tema. Multumesc pentru intelegere.











#70
xxxwoman

xxxwoman

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 301 mesaje

Postat 01 septembrie 2012 - 17:06

Buna,


Back... nu, nu din concediu. Miercuri ne intoarcem, deci de joi incolo o sa fiu mai pe faza. Am terminat si bonusul lui galaxy, si ca deh, am atins un 10000 de situri puricate mi-am mai luat unul de 100 de dolari... La ala de 40 000 nu m-as baga... eu astea 10 000 le-am facut din 4 proiecte, nu in unul singur. 40 000 nu face nimeni legate ca te duci cu caputu pe campii...

Nu stiu daca am o gandire "tehnica", am terminat geografia si desi mi-ar fi placut psihologia sau dreptul... trageti voi concluzia. Am pe cine sa intreb cand sunt in dilema si in general daca mi se arata ca la prosti si prind smecheria merg inainte. O data facut un gen de munca, a doua oara e tot mai usor.

Nu sunt singura care a prins proiecte, v-am zis. Am conversat cu o membra a forumului care m-a abordat pe PM si a prins 2 proiecte pana am plecat eu in concediu, apoi inca un bonus de la unul din angajatori in perioada asta cat suntemm noi plecati (ca tot zicea ca nu aplica daca nu se poate consulta cu mine in timp real...si la mine netu-i pe sponci...adica e conexiunea varza). Ma rog, facuse din astea 3 proiectele a cate o zi fiecare 70 de dolari din cate am inteles.

Mai astept vesti, nu va demoralizati, atata timp cat bidurile sunt nelimitate, aplicati cu incredere.


Panic Questions

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

  • Fată sau băiat

    Nataliaracila
    - apr 06 2024 20:17

  • MiÈ™cările bebeluÈ™ului

    catalinabd
    - apr 04 2024 05:53

Last Blogs

  • Bebe s-a intors deja, 28 saptamani

    marile11
    - Ieri, 22:17

  • Dublu test pozitiv È™i nopÈ›i întregi nedormite!

    Ana1298
    - Ieri, 17:26

  • Gata vacanta!

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 16:16

  • Minunea asteptata din burtica

    RoxiMada
    - Ieri, 15:26

  • Nasterea prin cezariana

    AdrianaBlo
    - Ieri, 10:27

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -