Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Oportunitati de munca la domiciliu (5)


158 raspunsuri la acest subiect

#141
xxxwoman

xxxwoman

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 301 mesaje

Postat 29 noiembrie 2012 - 18:10

Pai si noi am ajuns oarecum in afara sistemului... Se merge pe incredere, pentru a evita comisionarea vworker si a ramane doar cu cele paypal, care nici astea nu-s mici...

Mai, nu pot sa explic dar sunt convinsa ca omul a bagat multi bani in chestia asta, ca observ ca lucreaza inca pentru imbunatatirea casutei de colectare...

Cert e ca atunci cand deschizi situl se deschide impreuna cu o casuta gen popup cu campuri predefinite - firma, adresa, oras, stat, zip, tara e intr-o lista ce se desfasoara si ti-o selectezi... Date nu le iei cu copy ci selectezi cu mouseul numele firmei, dai un click pe campul din casuta cu company name si el ti-l trece acolo, automat... La fel la celelalte. Nu ia siturile in flash, la care nu poti selecta ca-s datele-ntr-o poza, in rest merg toate asa... La fel, ai optiune de skip daca e un site cu eroare, in constructie, etc... ii selectezi motivul in casuta si el te sare automat in urmatorul... si tot asa. Nu e clasic sa merg pe un link si sa te muti apoi pe un excel in care sa le treci pe rand... In stilul asta, la siturile ok (care au adresele clare si tot tacamul....) ajungi la un 70 - 80 de intrari pe ora... Nici nu vreau sa ma gandesc cat timp ai pierde daca te-ai muta din site in excel,s i iar, si iar si ar trebui sa salvezi mereu sa nu pierzi date... etc...

Totul se exporta in final intr-un csv, de-acolo in excel manevrabil... In 2 luni avem cca 75 000 de intrari valide, si platite.

#142
Selene_Bunny

Selene_Bunny

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 10.037 mesaje

Postat 02 decembrie 2012 - 18:10

M-a intristat anuntul asta... E un exemplu clar al exploatarii omului de catre om...



Need experienced Hindi speaking translators for a project of 10,000 words. Bid only if you can work for below $2 for per 500 words.



The job requires a meaning ful sensible translation instead of a word to word translation.



Payment will be made immediately provided the work done is 100% complete.












Din putin se face mult - ajutor umanitar!



Lucrusoare de vanzare...





In atentia celor carora le face placere sa depaseasca limitele celor scrise de mine: in cazul in care considerati ca aveti dovezi de necontestat cum ca am facut 99 de oua, pe care le ascund in camara, cu intentia de a le vinde la suprapret, va invit sa deschideti un subiect special pe aceasta tema. Multumesc pentru intelegere.











#143
xxxwoman

xxxwoman

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 301 mesaje

Postat 02 decembrie 2012 - 21:16

Macar stii la ce te inhami...Oricum, e libertatea de a alege a fiecaruia.

N-am mai urmarit sa vad ce schimbari au aparut odata cu migrarea pe freelancer... Mi-au trimis mail zilele trecute ca au migrat contul...

#144
giulia71

giulia71

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.182 mesaje

Postat 04 decembrie 2012 - 11:07

Selene, da sunt anunturi de genul asta si oferta pe masura.De cele mai multe ori angajatorul va primi o munca pe masura ofertei sale, din punct de vedere al calitatii, adica foarte slaba.

Mi-amintesc la inceput cand am angajat primul indian, am cautat individual, nu companie.
Aveam nevoie de cateva sute de contacte intr-un excel, cam vreo 1000 si l-am anagajat pe un nene indian. Buuun, a mers bine, dupa primele 100-150 de contacte adunate ce crezi ca facea nenea, imi dadea copy-paste tot la contactele deja adunate,pentru ca eu il plateam pe numar.
M-am prins si ei stiu ca noi avem sharp mind[:)] cand am vazut ca se misca mai repede ca mine[:D] si n-avea cum ca nu era doar copy-paste, era nitel de cautat.

Din pacate calitatea serviciilor este foarte slaba, desi India a devenit o putere in industria IT, ei castiga prin numar. Desigur companiile mari, nu sunt ieftine deloc, uneori nu te atingi de serviciile lor, dar si rezultatele sunt net superioare.

Sfatul meu, asemenea anunturi nu le lua in seama, caci e munca irosita si poti gasi un angajator care orice i-ai face sa nu fie multumit si sa iti dea si un feedback negativ.


#145
Selene_Bunny

Selene_Bunny

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 10.037 mesaje

Postat 05 decembrie 2012 - 20:41

Nici nu le-am luat.



Azi era un ofertant pe Elance, tara aparea ca fiind Olanda. 5 dolari pentru 1.871 de cuvinte de tradus din engleza in romana.



Ceea ce e... sub orice critica.







Din putin se face mult - ajutor umanitar!



Lucrusoare de vanzare...





In atentia celor carora le face placere sa depaseasca limitele celor scrise de mine: in cazul in care considerati ca aveti dovezi de necontestat cum ca am facut 99 de oua, pe care le ascund in camara, cu intentia de a le vinde la suprapret, va invit sa deschideti un subiect special pe aceasta tema. Multumesc pentru intelegere.











#146
ingridnen

ingridnen

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.709 mesaje

Postat 06 decembrie 2012 - 12:25

negri pe plantatie [q]


Ingrid si Cristi 9 ani

#147
ellemissela

ellemissela
  • Membri
  • 4 mesaje

Postat 06 decembrie 2012 - 18:27

Buna, fetelor! Urmaresc de mult timp subiectul, nu am postat nimic insa. xxxwoman, vreau sa te rog sa ma treci si pe mine pe lista de asteptare a proiectului tau, daca este posibil. Am cunostinte solide de limba engleza, invat repede si sunt rabdatoare, pot lucra cel putin 6 ore pe zi. In plus, mi-ar prinde tare bine partea financiara.
Am incercat sa-ti trimit PM dar nu pot. Multumesc mult!
Sper ca Mosul a fost darnic cu voi!

#148
xxxwoman

xxxwoman

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 301 mesaje

Postat 06 decembrie 2012 - 22:40

Uff...

E un proiect mai aiurea asta, ca e multilanguage.... Am un om nou, mai am pe cineva in asteptare... si deadlineul pentru proiectul integral e 31 decembrie.. Mi-e si frica sa ma apuc sa mai instruiesc persoane noi dar si cei vechi au "obosit" partial...Nu e greu dar tre sa fii putin atenta la inceput... dupa ce prinzi smecheriile merge fara probleme majore.

O sa incerc sa-ti trimit eu PM maine sau sambata sa discutam eventual pe mess sau skype in week-end, in cursul saptamanii nu-mi vad capul.. Am nevoie de cineva care sa lucreze la un 5 - 6 ore pe zi, mai ales ca la inceput merge mai greu...

Detaliile le discutam pe mess, e cel mai ok asa.


#149
ellemissela

ellemissela
  • Membri
  • 4 mesaje

Postat 07 decembrie 2012 - 13:17

Astept PM de la tine si discutam ulterior pe mess sau skype. Multumesc!

#150
xxxwoman

xxxwoman

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 301 mesaje

Postat 07 decembrie 2012 - 14:32

Daca nu l-am trimis aiurea, ti l-am trimis acu vreo 2 ore... daca n-a ajuns a ajuns sigur in alta parte :)))))

Am zis eu ca-s bramburita


Panic Questions

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

Last Blogs

  • Bagajul de maternitate 👜

    BiancaDragnea
    - Astăzi, 08:13

  • Control

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 21:41

  • Ce am învățat până acum în sarcină?

    Ana1298
    - Ieri, 20:26

  • Bye bye la job

    FloreClau
    - Ieri, 19:30

  • Palpitatii puternice

    RoxiMada
    - Ieri, 17:33

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -