Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Fluturasi dragalasi de mar-apr 2011 (15)


226 raspunsuri la acest subiect

#21
Guest_bb_yasmi_*

Guest_bb_yasmi_*
  • Guests

Postat 12 august 2012 - 00:06

delia si la noi este brrrrr ..........nu vreau sa plece vara!!!!!!!!!!! [q][q] oare la sfarsitul lunii o sa mai fie vreme buna de balaceala si plaja???[alcool][alcool]

am culcat si eu kinderimea....am terminat de luat cina in liniste cu barbatu' [:D] iar acum savurez un cola rece si o felie de tort cu mere si zahar ars facut de vecina [pofta]

maine avem iarasi invitati si suntem invitati [:D] la gratar dar alegem prima varianta ca imi este mai usor cu kinderimea pe teritoriul lor [:D][:D]


#22
madutza_bra

madutza_bra

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 8.806 mesaje

Postat 12 august 2012 - 00:15

Hello!



yasmi, si eu savurez o cola -zero, dar fara tort [:D]. Cola-zero este noua pasiune...am descoperit ca nu se pune la cantar[:D] [pk][pk]



A prins barbata-miu o gramada de pesti, acasa a venit doar cu unul mare, acum tb sa ma bag la curatat ... urasc operatiunea asta.



delia, si la noi e frigut, acum sunt 20 de grade si peste zi nu au fost mai mult de 22. Dar cica de luni se incalzeste din nou. Nu mai vreau canicula dar vorba lui yasmi, nici sa plece vara nu vreau [:D]



Daca maine e tot asa racoare m-as baga la un cozonac [pofta][:I][:I][:D]



catank, nici sotul nu vroia roz pt Cata, si prima lui poza cu ea este in cotumatie roz [:D][:D], si eu am primit multe hainute la inceput.



Va pup, o seara placuta![pup][pup][pup]



Cozonacelul meu, Cristian Andrei

Buburuza mea, Catalina Ioana



Mada, mami fericita si implinita de [bonjovi]Cristian Andrei - 29.12.2008 si [zana] Catalina Ioana - 15.02.2011



Poze



---------------------------------------------

Ceea ce nu te doboara , te intareste!



Viata trebuie traita asa cum este, pentru ca ni s-a dat fara sa o cerem si ni se va lua fara sa fim intrebati!

#23
Guest_bb_yasmi_*

Guest_bb_yasmi_*
  • Guests

Postat 12 august 2012 - 00:19

mada, mie nu imi place decat cola simplu , nici macar cu gheata sau lamaie pt ca ii ia din gust [:D][:I][alcool]
zici ca se incalzeste de luni??sper!!!! vreau sa fie 30 de grade pana in noiembrie...cer prea mult?? [:D][:-@]
eu maine vreau sa fac din nou praji cu blat de biscuiti iar pe luni am in program langosi cu telemea si marar....
mada, tu ce zici de trici din linkul pus de mine??

__________________________________________________
mamica implinita cu 2 comori: printesica si junior !!


#24
mandreeac

mandreeac

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.571 mesaje

Postat 12 august 2012 - 00:54

Buna seara dragele mele!Am vesti proaspete caci am vb cu ALLY la telefon,ea m- a sunat draguta.Sunt bine,Eddy s- a acomodst f bine si nu are timp de forum ca toata lumea asteapta sa ii vada.Era putin trista ca in prima zi a lor in tata i- a luat permisul pentru 30 de zile p neacordare de prioritate din cauza unui batranel indecis,sa traverseze sau nu.Cand m- a suna iesise la plimbare doar cu Laur,Eddy era la bunici.

Noi am fost la socrii si apoi la sora mea vitrega,am facut gratar,Rares s- a jucat frumos curte ca a tinut vremea cu noi si nu a batut vantul.L- am adus acasa topit,baia si nani.

noapte buna dragelor,somn usor



Nasterea miracolului meu





Mami [mamica] de miracol [copil] [comoara] Rares Andrei 27.02.2011



Sa o ajutam pe Ionela





#25
mandreeac

mandreeac

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.571 mesaje

Postat 12 august 2012 - 01:02

Catank si eu tin enorm la chesstiile astea de suflet si notez aproape tot,cand a stat in fundulet si tot ce tine de dezvoltarea lui,cand a zis prima oara mama,etc.Si eu trebuie sa ii iau un astfel de album.F frumos.Chiar,pentru botez i- am imprimat finutei panza,fasa si prosopul cu numele ei si data botezului si sotul tot zicea ca de ce pe toate 3 si i- am zis ca le vor pastra si isi vor aduce aminte cu mare drag de cel mai important eveniment,crestinarea.Intotdeauna am tinut la micile detalii,ele fac diferenta si iti umplu sufletul.

Gata cu vorbaria,ma duc la nani



Nasterea miracolului meu





Mami [mamica] de miracol [copil] [comoara] Rares Andrei 27.02.2011



Sa o ajutam pe Ionela





#26
ailed_dota

ailed_dota

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 6.505 mesaje

Postat 12 august 2012 - 01:04

mada, zici ca cola-zero nu atarna la cantar...hmm, bine de stiut[:D], eu nu prea beau sucuri, inafara de limonada naturala sau un fresh, dar la cola mai cedez cateodata....[:D], bauturile galbene nu pot sa beau[:)]

yasmy, vreau si o bucatica din tortul ala... maria nu mananca tort de mere iar barbatul meu nici atat...

andreea, salutari lui ally, misto ca v-ati petrecut...

nici eu vreau sa plece vara[:D]

noi acasa suntem f ocupati Andra se urca pe scaun si pe urma pe masa mare din sufragerie[bang][bang], singurul mod e sa-i dau tv pe muzica ca danseaza..., nu vrea sa se joace nik...

nb!

[nani][nani]



mami de fete frumoase:



MARIA si ANDRA
si de ingeras [ruga]



Fluturasul norocos Andra-Simona(Dodo)

#27
mandreeac

mandreeac

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.571 mesaje

Postat 12 august 2012 - 01:07

Catank,mi- am adus aminte ca tot ziceai de coacaze,i- am luat si eu printului si ii plac.Gata,fug la nani.Buna idee,maine poate iau pentru amandoi cate un album din Cora sau pe unde ne duce tati,ca sunt amintiri nepretuite.



Nasterea miracolului meu





Mami [mamica] de miracol [copil] [comoara] Rares Andrei 27.02.2011



Sa o ajutam pe Ionela





#28
mandreeac

mandreeac

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.571 mesaje

Postat 12 august 2012 - 01:12

Delia si nu ii poti lua scaunul de acolo?Eu am luat tot din sufragerie,scaunelul,masutei de activitati i- am scos picioarele ca e jale secatara si se urca pe fotolii care sunt dessupra tv-ului si acolo am o policioara de sticla si mi- e teama sa nu se sparga si sa se taie ca e alpinist mare.Azi avea o jucarie,o roata de o invarte si cu un picior pe aia si nu stiu cum naiba s- a tinut si de fotoliu si s- a urcat,si toate astea tinand cond ca pe fotolii am pus perne groase tocmai ca sa nu se poata urca.Ii reuseste orice,e mare nazdravan



Nasterea miracolului meu





Mami [mamica] de miracol [copil] [comoara] Rares Andrei 27.02.2011



Sa o ajutam pe Ionela





#29
ailed_dota

ailed_dota

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 6.505 mesaje

Postat 12 august 2012 - 01:47

andreea, sunt scaunele de la masa din sufragerie, care e unica din casa la care putem manca... astia nu au masa in bucatarie[bang], le dau sub masa, sau la o parte dar e si mai si... se catara se agata de perdele.etc.... Maria era asa cuminte cand era ca Andra....acum trec la strans din mijlocul sufrageriei unde a adus pantofii mei si ai lui ta-su.... de a doua oara am refuzat sa-i pun la loc ca era munca in zadar...



mami de fete frumoase:



MARIA si ANDRA
si de ingeras [ruga]



Fluturasul norocos Andra-Simona(Dodo)

#30
ailed_dota

ailed_dota

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 6.505 mesaje

Postat 12 august 2012 - 10:24

Neatza![cafea]



mami de fete frumoase:



MARIA si ANDRA
si de ingeras [ruga]



Fluturasul norocos Andra-Simona(Dodo)


Panic Questions

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

  • Fată sau băiat

    Nataliaracila
    - apr 06 2024 20:17

  • MiÈ™cările bebeluÈ™ului

    catalinabd
    - apr 04 2024 05:53

Last Blogs

  • Bebe s-a intors deja, 28 saptamani

    marile11
    - Ieri, 22:17

  • Dublu test pozitiv È™i nopÈ›i întregi nedormite!

    Ana1298
    - Ieri, 17:26

  • Gata vacanta!

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 16:16

  • Minunea asteptata din burtica

    RoxiMada
    - Ieri, 15:26

  • Nasterea prin cezariana

    AdrianaBlo
    - Ieri, 10:27

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -